Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Šúrsky potok

parcours de pêche
2
longueur des parcours de pêche
16,9km
région
Région de Bratislava

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Šúrsky potok

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne de 2 parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.
  • Très élevée0
  • Élevée0
  • Moyenne0
  • Faible2

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Šúrsky potok č. 1, score de la fenêtre 17.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 08:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau très lent Un tronçon de plaine, presque stagnant : eau calme, souvent plus trouble ; le fond a tendance à être vaseux et sableux. Typique des parcours de pêche à la carpe.

    1281301321341361380 km5 km10 km15 kmŠúrsky potok č. 2 Svätý Jurn° 1
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 137 à 130 m au-dessus du niveau de la mer sur 16,9 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    137 m a.s.l.
    Point le plus bas
    130 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    6,7 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    0,4 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,27

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Šúrsky potok de 2017
    2017imagé 1 août 2017
    Vue aérienne du cours d'eau Šúrsky potok de 2020
    2020imagé 21 août 2020
    Vue aérienne du cours d'eau Šúrsky potok de 2023
    2023imagé 29 mai 2023

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Šúrsky potok

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025

    2 sur 2 des parcours de pêche du cours d'eau disposant de données SHMÚ ont une norme non respectée sur le site le plus proche pour au moins un indicateur.

    • 3 indicateurs ou plus2

    Parcours de pêche les plus polluéstoutes avec une norme non respectée

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    2 sur 2 parcours de pêche disposant de mesures ont à proximité une eau souterraine dépassant le seuil pour au moins un indicateur.

    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)2
    • fer à partir de 1 mg/l1

    Profil du cours d'eau de la source à l'embouchurenombre d'indicateurs non respectés en 2025 sur les sites SHMÚ

    012345Svätý Jur, pK 12,3 : 3 indicateurs (2025)Ivánka pri Dunaji, pK 2,5 : 5 indicateurs (2025)rkm 12 (cours supérieur)rkm 3 (vers l'embouchure)
    Afficher les sites dans le tableau (2)
    • Svätý Jurkm de rivière 12,33 indicateurs
    • Ivánka pri Dunajikm de rivière 2,55 indicateurs
    • norme non respectée
    • aucune norme non respectée
    • point absent de l’annuaire

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Šúrsky potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 17 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Iné horniny40 % čiary vody

    40 % náplavy riek, 20 % íly a piesky kotlín

    Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,7modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 535 mg/l, tvrdá voda (16,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    11 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Arzén 80,8 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km51 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    51°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 24 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    53nGy/h dávkový príkon

    65. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    5 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 43,4 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Blatina, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    3 595vrtov do 3 km

    688 rozborov vody v okolí

    Z toho 3541 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    47°C na ústí vrtu

    2 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Chorvátsky Grob – FGB-1, výdatnosť 1,9 l/s, 3,7 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    20lokalít do 3 km

    14 záťaží, 6 skládok

    Najbližšia záťaž: PK (026) / Svätý Jur – Brestová – skládka s OP, 140 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    11záznamov do 5 km

    6 ložísk, 5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Iné horniny40%SR 4,1 %
    • Náplavy riek40%SR 72 %
    • Íly a piesky kotlín20%SR 0,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geologický vek hornín

    • eau40%
    • kvartér40%
    • neogén20%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérpleistocénfluviálne sedimenty: štrky, piesčité štrky a piesky dnovej akumulácie v nízkych terasách1×
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×
    neogénmiocénivanské súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)75%SR 14 %
    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)25%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý zdvih50%SR 7,7 %
    • veľmi malý pokles25%SR 7,3 %
    • veľmi malý zdvih25%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 5 z 7 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Gravier100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)50%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)50%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor80%SR 95 %
    • kolektor / izolátor20%SR 0,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér západného okraja Podunajskej roviny57%SR 0,0 %
    • kryštalinikum a mezozoikum juhovýchodnej časti Pezinských Karpát43%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • F67%SR 8,8 %
    • C33%SR 4,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,69typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    16,0°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,86 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    535mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SodiumNa29,6 mg/l90. percentil
    • DraslíkK7,95 mg/l88. percentil
    • SulfatesSO488,2 mg/l85. percentil
    • ChloruresCl34,2 mg/l83. percentil
    • FluoruresF0,183 mg/l76. percentil
    • MagnésiumMg23,0 mg/l73. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3259 mg/l66. percentil
    • CalciumCa76,5 mg/l66. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO41,85 mg/l95. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK7,68 mg/l94. percentil
    • AmóniumNH40,997 mg/l92. percentil
    • NitratesNO310,00 mg/l73. percentil

    Métaux

    • FerFe0,324 mg/l86. percentil
    • ZincZn15,1 μg/l79. percentil
    • ManganèseMn63,6 μg/l69. percentil
    • AluminiumAl29,5 μg/l28. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ArsenicAs80,8 mg/kg95. percentil
    • PlombPb68,6 mg/kg95. percentil
    • AntimoineSb48,8 mg/kg95. percentil
    • ZincZn323 mg/kg95. percentil
    • CuivreCu91,0 mg/kg95. percentil
    • CadmiumCd1,02 mg/kg93. percentil
    • BizmutBi0,611 mg/kg93. percentil
    • CínSn5,52 mg/kg92. percentil
    • MolybdèneMo0,826 mg/kg91. percentil
    • MercureHg0,570 mg/kg91. percentil
    • SéléniumSe0,566 mg/kg90. percentil
    • NickelNi37,7 mg/kg86. percentil
    • CobaltCo8,51 mg/kg51. percentil
    • VanadiumV67,8 mg/kg49. percentil
    • ChromeCr65,4 mg/kg38. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • PhosphoreP1 791 mg/kg95. percentil
    • SodiumNa1,20 %86. percentil
    • MagnésiumMg1,52 %81. percentil
    • CalciumCa4,36 %77. percentil
    • AluminiumAl6,32 %71. percentil
    • DraslíkK1,63 %67. percentil
    • FerFe2,87 %60. percentil
    • TitánTi3 872 mg/kg27. percentil
    • ManganèseMn622 mg/kg21. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa21,4 mg/kg95. percentil
    • BáriumBa571 mg/kg83. percentil
    • StronciumSr182 mg/kg80. percentil
    • RubídiumRb94,6 mg/kg66. percentil
    • CérCe62,0 mg/kg60. percentil
    • LítiumLi29,4 mg/kg50. percentil
    • BérylliumBe1,10 mg/kg33. percentil
    • YtriumY23,9 mg/kg29. percentil
    • BoreB47,3 mg/kg19. percentil
    • ZirkónZr261 mg/kg14. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    53nGy/h vo vzduchu

    rozsah 48 až 62 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potassium (K)K1,46 %81. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,63 ppm58. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,37 ppm52. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km51 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    51 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 24 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Pezinok – Vinohrady – Zlaté rudy (4,4 km od vody)Pezinok – Zlatá žila – Zlaté rudy (4,5 km od vody)PK (026) / Svätý Jur – Brestová – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (140 m od vody)SC (012) / Zálesie – Z od PD – skládka KO – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (340 m od vody)PK (1983) / Pezinok – Za Glejovkou – nelegálna s – skládka priemyselného odpadu – zariadeni (780 m od vody)SC (004) / Most pri Bratislave – Prucká sihoť – – hnojisko – poľnohospodárska výroba (780 m od vody)B3 (010) / Bratislava – Vajnory – BEZ Transformá – elektrotechnická výroba – priemyselná vý (1,1 km od vody)SC (008) / Most pri Bratislave – Z od farmy Pruc – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (1,1 km od vody)B2 (010) / Bratislava – Ružinov – pri Štefánikov – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (1,5 km od vody)SC (007) / Most pri Bratislave – V časť – pochov – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (1,9 km od vody)B3 (007) / Bratislava – Rača – terminál Slovnaft – skladovanie a distribúcia PHM a mazadiel (2,1 km od vody)PK (011) / Pezinok – ČS PHM – zrušená – čerpacia stanica PHM – skladovanie a dis (2,2 km od vody)PK (024) / Pezinok – Tehelná ul. – tok Mahuliank (2,3 km od vody)PK (023) / Pezinok – Tehelňa – Stará jama – sklá – skládka priemyselného odpadu – zariadeni (2,7 km od vody)Svätý Jur – Brestová – skládka s OP – SK1000300P (190 m od vody)Pezinok – Tehelná ul. – tok Mahulianka – SK1000300P (2,3 km od vody)Svätý Jur – Brestová – Svätý Jur – občasný (220 m od vody)Most pri Bratislave – nijaký (470 m od vody)Most pri Bratislave – trvalý (470 m od vody)Stará jama – Pezinok – Pezinok – nijaký (1,6 km od vody)Rača – Púchovská ul. – Rača – nijaký (2,3 km od vody)Rača pod Kamilkovou – Rača – nijaký (2,8 km od vody)Chorvátsky Grob – FGB-1/A – nekúpeľný (3,7 km od vody)Chorvátsky Grob – FGB-1 – nekúpeľný (3,7 km od vody)FGB-1,1/A – j1 (4,5 km od vody)a1 (890 m od vody)a1 (1,1 km od vody)a1 (3,7 km od vody)Chorvátsky Grob (4,9 km od vody)Pezinok – tehliarske suroviny (1,9 km od vody)Pezinok – tehliarske suroviny (1,8 km od vody)Preposek 2 – štrkopiesky a piesky (400 m od vody)Pri Zelenej vode – štrkopiesky a piesky (810 m od vody)Pezinok – tehliarske suroviny (1,6 km od vody)Podunajské Biskupice – štrkopiesky a piesky (4,8 km od vody)Bratislava – Rača – živce (4,1 km od vody)Pezinok – Vinohrady – zlaté a strieborné rudy (4,4 km od vody)Pezinok – Zlatá žila – zlaté a strieborné rudy (4,5 km od vody)Šúr – všeobecná geológia (1,0 km od vody)Pezinok – všeobecná geológia (2,0 km od vody)SvätýJur – monitorovací vrt (90 m od vody)Stupava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (130 m od vody)Svätý Jur – monitorovací vrt (130 m od vody)Čierna Voda – negatívny vrt (230 m od vody)Ivanka pri Dunaji – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Rača – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Jur pri Bratislave – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Bratislava-Rača – pozorovací vrt SHMÚ (330 m od vody)Vajnory – negatívny vrt (330 m od vody)Šurany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Ivanka pri Dunaji – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m od vody)Bratislava-Vajnory – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (410 m od vody)Svätý Jur – monitorovací vrt (410 m od vody)Ivánka pri Dunaji – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (450 m od vody)Vajnory – negatívny vrt (450 m od vody)Ivanka pri Dunaji – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m od vody)Jur pri Bratislave – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Vajnory – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (550 m od vody)Bratislava-Rača – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (570 m od vody)Čierna Voda – negatívny vrt (590 m od vody)Vajnory – pozorovací vrt SHMÚ (650 m od vody)Most na Ostrove – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (650 m od vody)Ivanka pri Dunaji – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (650 m od vody)Svätý Jur – monitorovací vrt (650 m od vody)Ivanka pri Dunaji – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m od vody)Vajnory – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m od vody)Ivanka pri Dunaji – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (670 m od vody)Stupava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (690 m od vody)Jur pri Bratislave – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (690 m od vody)Ivanka pri Dunaji – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (700 m od vody)Ivanka pri Dunaji – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (710 m od vody)Bratislava – monitorovací vrt (770 m od vody)Svätý Jur – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (780 m od vody)Zálesie – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (790 m od vody)Bratislava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (810 m od vody)Stupava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (860 m od vody)Myslenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (860 m od vody)Bratislava-Vajnory – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m od vody)Svätý Jur – monitorovací vrt (890 m od vody)Triblavinaa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (890 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (80 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (180 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (230 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (230 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (240 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (270 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (300 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (350 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (400 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (410 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (450 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (460 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (540 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (550 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (590 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (590 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (650 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (650 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (650 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (660 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (670 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (670 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (670 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (700 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (710 m od vody)meteorologická stanica – Umelé hydrogeologicky významné objekty (770 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (770 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (780 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (790 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (790 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (810 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (880 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (900 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (920 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (960 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (970 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (970 m od vody)Jur pri Bratislave,350m SZ od K133 – studňa (130 m od vody)Jur pri Bratislave,1100m SZ od K130 – studňa (140 m od vody)Ivanka pri Dunaji,500m S od K132 – studňa (270 m od vody)Jur pri Bratislave,1400m SSZ od K129 – studňa (270 m od vody)Jur pri Bratislave, 400m SZ od K133 – studňa (310 m od vody)Zalesie c,d.197,2700m V od K131 – vrt (340 m od vody)Jur pri Bratislave,400m SZ od K133 – studňa (360 m od vody)Jur pri Bratislave, 1500m SZ od K133 – studňa (390 m od vody)Jur pri Bratislave,1500m SZ od K133 – studňa (470 m od vody)Ivanka pri Dun,c.d.836,1200m S od K132 – studňa (510 m od vody)Jur pri Bratislave,300m SSV od K133 – studňa (540 m od vody)Myslenice, 600m JJV od K200 – studňa (730 m od vody)Myslenice,600m JJV od K200 – studňa (730 m od vody)Ivanka pri Dunaji,800m VJV od K130 – vrt (740 m od vody)Ivanka pri Dun,-Zalesie,1150m VJV odK130 – studňa (850 m od vody)Slovensky Grob,300m SV od K132 – studňa (870 m od vody)Slovensky Grob,800m VJV od K138 – studňa (870 m od vody)Ivanka pri Dunaji,550m V od K130 – vrt (880 m od vody)Slovensky Grob,850m J od K138 – studňa (890 m od vody)Zalesie zahrady,2700m ZSZ od K129 – vrt (1,0 km od vody)Ivanka pri Dun,-Zalesie,1550m VJV odK130 – studňa (1,2 km od vody)Grinava, 1000m V od K200 – studňa (1,2 km od vody)Slovensky Grob,1200m SSV od K133 – studňa (1,2 km od vody)Grinava,1000m V od K200 – studňa (1,2 km od vody)Bratislava-II.vodný zdroj – vrt (1,3 km od vody)Bratislava-Vajnory,c,d.32,550m JV odK136 – studňa (1,3 km od vody)Malinovo zahrady,1700m SZ od K130 – vrt (1,5 km od vody)Bratislava-Vajnory,1300m SZ od K130 – studňa (1,5 km od vody)Ivanka pri Dunaji,c,d.554,700m SV odK131 – studňa (1,5 km od vody)M.n.Ostrove, č.d. 109, 900m J od K130 – vrt (1,5 km od vody)M,n.Ostrove c.d.109,900m J od K130 – vrt (1,5 km od vody)M,n.Ostrove c.d.526,1000m SZ od K130 – vrt (1,7 km od vody)M.n.Ostrove, č.d. 526, 1000m SZ od K130 – vrt (1,7 km od vody)Ivanka pri Dun,c.d.116,750m JJV od K129 – studňa (1,7 km od vody)Bratislava-Vajnory,750m SV od K172 – prameň (1,7 km od vody)Bratislava – Vajnory, 750m SV od K172 – prameň (1,8 km od vody)Svätý Jur – vrt (1,8 km od vody)Jur pri Bratislave, 700m SV od K323 – studňa (1,8 km od vody)M.n.Ostrove, č.d. 389, 1400m S od K130 – vrt (1,9 km od vody)Podunajské Biskupice VUZH, 800m VSV od K130 – vrt (1,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CuivreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 43,4 μg/lmedián 3,50 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Blatina, potok, 1999, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 24,0 μg/lmedián 13,5 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Blatina, potok, 1999, 90 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 13,0 μg/lmedián 8,00 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Blatina, potok, 1999, 70 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 144 μg/lmedián 54,5 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Hraničný, potok, 1999, 520 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,150 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dolný tok, potok, 340 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 32,0 μg/lmedián 5,00 μg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pravostr. prítok p. Čiernej vody, Šúrske kusky, 1999, 660 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: rameno časť Horné Viničné, 1999, 60 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: rameno časť Horné Viničné, 1999, 60 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: rameno časť Horné Viničné, 1999, 60 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 26,3 mg/lmedián 15,3 mg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: pravostr. prítok p. Čiernej vody, Šúrske kusky, 1999, 660 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Magnetit (Fe₃O₄)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Anatas (TiO₂)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)5 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)5 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)2 vzorky, najviac 2 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))6 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)6 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)2 vzorky, najviac 281 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO311×
    • Ca-Mg-HCO310×
    • Ca-Mg-SO4-HCO310×
    • Ca-Mg-HCO3-SO48×
    • CaMgSO45×
    • CaHCO35×
    • Ca-HCO3-SO43×
    • Ca-SO4-HCO33×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H24×
    • trieda F14×
    • trieda B12×
    • trieda A8×
    • trieda D6×
    • trieda C4×
    • trieda G2×
    • trieda E1×

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 187 μg/lmedián 10,0 μg/l49 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 270 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 27,0 μg/lmedián 0,800 μg/l49 vzoriek29 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 93,0 μg/lmedián 0,500 μg/l49 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 17,6 μg/lmedián 2,60 μg/l49 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 130 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,530 mg/lmedián 0,0100 mg/l49 vzoriek41 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4 532 μg/lmedián 137 μg/l49 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5,50 μg/lmedián 0,100 μg/l49 vzoriek51 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 270 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l49 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,80 μg/lmedián 0,500 μg/l49 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 870 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l49 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 470 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l49 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 270 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa2991,5 Bq/l10,0 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie35,97 Bq/l1,52 Bq/l
    iné11,08 Bq/l1,08 Bq/l
    potok, rieka513,4 Bq/l4,69 Bq/l
    source360,0 Bq/l60,0 Bq/l
    upravený prameň110,1 Bq/l10,1 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Preposek 2štrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – TRELLING spol. s r.o.400 m
    Pri Zelenej vodeštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – TRELLING spol. s r.o.810 m
    Pezinoktehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Pezinské tehelne – Paneláreň, a.s.1,6 km
    Pezinoktehliarske surovinyŤažené ložisko – Pezinské tehelne – Paneláreň, a.s.1,8 km
    Pezinoktehliarske surovinyŤažené ložisko – Pezinské tehelne – Paneláreň, a.s.1,9 km
    Podunajské Biskupiceštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SEHRING BRATISLAVA, s.r.o.4,8 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMétauxEspèceOd vody
    Pezinok – VinohradyZlaté rudyAu, Sbmalé ložisko4,4 km
    Pezinok – Zlatá žilaZlaté rudyAu, Sbmalé ložisko4,5 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    3 595 vrtov v pásme 3 km, z toho 186 hydrogeologických a 3409 ostatných; s číslom archívnej správy 3541.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m2938×
    • 10–30 m509×
    • 30–100 m60×
    • 100–300 m51×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    IP-5inžiniersko-geologický4,0 m7302930 m
    7inžiniersko-geologický2,4 m1264530 m
    V10/8/inžiniersko-geologický18,0 m9090030 m
    IP-6inžiniersko-geologický4,0 m7302930 m
    V11/9/inžiniersko-geologický18,0 m9090040 m
    IP-3inžiniersko-geologický10,0 m7302940 m
    J534inžiniersko-geologický20,0 m9512840 m
    IP-4inžiniersko-geologický4,0 m7302940 m
    8inžiniersko-geologický1,5 m1264540 m
    12aložiskový4,0 m194550 m
    IP-1inžiniersko-geologický6,0 m7302950 m
    111inžiniersko-geologický3,3 m1264850 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Chorvátsky Grob – FGB-1/A24 °C3,5 l/s500 mNa-Mg-Ca-HCO3nevyužívaný3,7 km
    Chorvátsky Grob – FGB-147 °C1,9 l/s1232 mNa-Cl-HCO3nevyužívaný3,7 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 53890 m
    FGB-1,1/Ageotermálna voda22 – 38< 514,5 km
    kategória Chorvátsky Grobtermálne kúpalisko––14,9 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LieuČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    PK (026) / Svätý Jur – Brestová – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmiamoniak (NH4+)59b. (27- 32)140 m
    Svätý Jur – Brestová – skládka s OPSK1000300P190 m
    SC (012) / Zálesie – Z od PD – skládka KOskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy36 b. (32)340 m
    PK (1983) / Pezinok – Za Glejovkou – nelegálna skládka odpaduskládka priemyselného odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadminepolárne extrahovateľné látky (NEL)75b. (32- 27- 16)780 m
    SC (004) / Most pri Bratislave – Prucká sihoť – poľnohospodársky areálhnojisko – poľnohospodárska výrobahnojovica / NH4+30 b. (30)780 m
    B3 (010) / Bratislava – Vajnory – BEZ Transformátory – areál závoduelektrotechnická výroba – priemyselná výrobaCd33 b. (33)1,1 km
    SC (008) / Most pri Bratislave – Z od farmy Prucké – skládka KOskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy32 b. (32)1,1 km
    B2 (010) / Bratislava – Ružinov – pri Štefánikovej mohyleskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy32 b. (32)1,5 km
    SC (007) / Most pri Bratislave – V časť – pochovaná skládkaskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy50 b.1,9 km
    B3 (007) / Bratislava – Rača – terminál Slovnaftskladovanie a distribúcia PHM a mazadiel – skladovanie a distribúcia tovarovropné látky (najmä pohonné hmoty) / benzén44b. (44)2,1 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Svätý Jur – Brestová – Svätý Jur–1980monitorovaná220 m
    Most pri Bratislava–1958monitorovaná470 m
    Most pri Bratislava–1960–470 m
    Stará jama – Pezinok – Pezinok83 000 m²1946monitorovaná1,6 km
    Rača – Púchovská ul. – Rača–1995–2,3 km
    Rača pod Kamilkovou – Rača–1980–2,8 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Pezinok1 parcours de pêche · 9,1 km3Šúrsky potok č. 2 Svätý Jur3

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Danube