Ma a(z) Šúrsky potok vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · 2 horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
  • Nagyon magas0
  • Magas0
  • Átlagos0
  • Alacsony2

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Šúrsky potok č. 1, ablakpontszám 19.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 16:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Nagyon lassú vízfolyás Alföldi, szinte álló szakasz: nyugodt, gyakran zavarosabb víz; a fenék iszapos és homokos szokott lenni. Pontyos horgászvizekre jellemző.

    1281301321341361380 km5 km10 km15 kmŠúrsky potok č. 2 Svätý Jursz. 1
    A vízfolyás magassági profilja: 137-től 130 m tengerszint feletti magasságig 16,9 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    137 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    130 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    6,7 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    0,4 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,27

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Šúrsky potok vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 1.
    Šúrsky potok vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 21.
    Šúrsky potok vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. máj. 29.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Šúrsky potok vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás 2 / 2 SHMÚ-adattal rendelkező horgászvize közül a legközelebbi helyen legalább egy mutatóban nem teljesíti a normát.

    • 3 vagy több mutató2

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező 2 horgászvízből 2 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)2
    • vas 1 mg/l-től1

    A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken

    012345Svätý Jur, fkm 12,3: 3 mutató (2025)Ivánka pri Dunaji, fkm 2,5: 5 mutató (2025)rkm 12 (felső szakasz)rkm 3 (a torkolat felé)
    Helyek megjelenítése a táblázatban (2)
    • Svätý Jurrkm 12,33 mutató
    • Ivánka pri Dunajirkm 2,55 mutató
    • a norma nem teljesül
    • nincs nem teljesített norma
    • a pont nincs az évkönyvben

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Šúrsky potok vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (17 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    szikla a víz alatt

    Egyéb sziklákA vízvezeték 40%-a

    40% folyami hordalék, 20% agyagok és medencék homokja

    Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    víz az atlasz szerint

    pH 7,7modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    mineralizáció 535 mg/l, kemény víz (16,0 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    11 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Arzén 80,8 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km51 °C75 °C

    Láb alatti hőség

    51°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 65 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 75 °C (24 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    természetes gamma-sugárzás

    53NGY/H dózisteljesítmény

    Szlovákiában 65 százalékos

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    11 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    nyomelemek a patakvízben

    5 9 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Réz 43,4 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 99. percentilis (Blatina, potok).

    fúrások és talajvízelemzések

    3 595fúrás 3 km-en belül

    688 vízelemzés a közelben

    Közülük 3541-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    geotermikus energia

    47°C a kútfejnél

    2 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    legmelegebb: Chorvátsky Grob – FGB-1, hozam 1,9 l/s, 3,7 km-re a víztől.

    környezeti terhek és hulladéklerakók

    20Telephelyek 3 km-en belül

    14 környezeti terhelés, 6 hulladéklerakó

    Legközelebbi teher: PK (026) / Svätý Jur – Brestová – skládka s OP, 140 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.

    lelőhelyek és ércesemények

    11bejegyzés 5 km-en belül

    6 telep, 5 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    0terület 3 km-en belül

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Egyéb sziklák40%SR 4,1 %
    • folyami hordalék40%SR 72 %
    • agyagok és medencék homokja20%SR 0,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A sziklák geológiai kora

    • víz40%
    • négytagú40%
    • neogén20%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységpontozás
    négytagúpleisztocénfluviálne sedimenty: štrky, piesčité štrky a piesky dnovej akumulácie v nízkych terasách1×
    négytagúholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×
    neogénmiocénivanské súvrstvie1×

    kvaterneri fedezet

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neutektonikus egységek

    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)75%SR 14 %
    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)25%SR 13 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neotektonikus mozgások iránya

    • malý zdvih50%SR 7,7 %
    • veľmi malý pokles25%SR 7,3 %
    • veľmi malý zdvih25%SR 6,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    területi geológiai részleg

    • vnútrohorské panvy a kotliny86%SR 44 %
    • jadrové pohoria14%SR 11 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    regionális geológiai osztály (alegységek)

    • podunajská panva86%SR 23 %
    • Malé Karpaty14%SR 1,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    mérnök-geológiai körzetek

    • vodná plocha33%SR 4,8 %
    • rajón pleistocénnych riečnych terás33%SR 2,7 %
    • rajón striedajúcich sa jemnozrnných až štrkovitých sedimentov33%SR 0,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    műszaki-geológiai képződmények

    • formácia kvartérnych sedimentov50%SR 71 %
    • molasová formácia50%SR 0,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 7 pontjából 5-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    víztartó típus

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Kavics; Fluviálne)50%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Kavics)50%SR 22 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    hidrogeológiai funkció

    • kolektor80%SR 95 %
    • kolektor / izolátor20%SR 0,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    fő hidrogénező régió

    • kvartér západného okraja Podunajskej roviny57%SR 0,0 %
    • kryštalinikum a mezozoikum juhovýchodnej časti Pezinských Karpát43%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    talajvíz minőségi osztály

    • F67%SR 8,8 %
    • C33%SR 4,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,69tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    16,0°dH, kemény

    kalcium és magnézium összege (2,86 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    oldott anyagok

    535mg/l mineralizáció

    az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • NátriumNa29,6 mg/lszázalék 90
    • KáliumK7,95 mg/lszázalék 88
    • szulfátokSO488,2 mg/lszázalék 85
    • kloridCl34,2 mg/lszázalék 83
    • fluoridF0,183 mg/lszázalék 76
    • MagnéziumMg23,0 mg/lszázalék 73
    • bikarbonátokHCO3259 mg/lszázalék 66
    • KalciumCa76,5 mg/lszázalék 66

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    tápanyagok és szerves szennyezés

    • foszfátokPO41,85 mg/lszázalék 95
    • kémiai oxigénigényChSK7,68 mg/lszázalék 94
    • AmmóniaNH40,997 mg/lszázalék 92
    • nitrátokNO310,00 mg/lszázalék 73

    Fémek

    • VasalóFe0,324 mg/lszázalék 86
    • Cink-Zn15,1 μg/lpercentilis 79
    • MangánMn63,6 μg/lpercentilis 69
    • AlumíniumAl29,5 μg/lpercentilis 28

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • ArzénAs80,8 mg/kgszázalék 95
    • ÓlomPb68,6 mg/kgszázalék 95
    • AntimonSb48,8 mg/kgszázalék 95
    • Cink-Zn323 mg/kgszázalék 95
    • RézCu91,0 mg/kgszázalék 95
    • KadmiumCd1,02 mg/kgszázalék 93
    • BizmutBi0,611 mg/kgszázalék 93
    • Ón-Sn5,52 mg/kgszázalék 92
    • MolibdénMo0,826 mg/kgszázalék 91
    • HiganyHg0,570 mg/kgszázalék 91
    • SzelénSe0,566 mg/kgszázalék 90
    • NikkelNi37,7 mg/kgszázalék 86
    • KobaltCo8,51 mg/kgszázalék 51
    • VanádiumV67,8 mg/kgszázalék 49
    • KrómCr65,4 mg/kgszázalék 38

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • FoszforP1 791 mg/kgszázalék 95
    • NátriumNa1,20 %Percentilis 86
    • MagnéziumMg1,52 %Percentilis 81
    • KalciumCa4,36 %Percentilis 77
    • AlumíniumAl6,32 %Percentilis 71
    • KáliumK1,63 %Percentilis 67
    • VasalóFe2,87 %Percentilis 60
    • TitánTi3 872 mg/kgszázalék 27
    • MangánMn622 mg/kgszázalék 21
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • galliumGa21,4 mg/kgszázalék 95
    • BáriumBa571 mg/kgszázalék 83
    • StronciumSr182 mg/kgszázalék 80
    • RubídiumRb94,6 mg/kgszázalék 66
    • CériumCe62,0 mg/kgszázalék 60
    • LítiumLi29,4 mg/kgszázalék 50
    • BerilliumBe1,10 mg/kgszázalék 33
    • IttriumY23,9 mg/kgszázalék 29
    • BórB47,3 mg/kgszázalék 19
    • cirkóniumZr261 mg/kgszázalék 14

    természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    gamma sugárzási dózisteljesítmény

    53ngy/h a levegőben

    48-62 tartomány nGy/h

    természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    alacsony

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Kálium (K)K1,46 %Percentilis 81
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,63 ppm58. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh7,37 ppm52. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • területi tevékenység 137CsCS1371 120 Bq/m²25. percentilis

    radonkockázat izopletek által

    • alacsony57%SR 36 %
    • közepes43%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    mágneses anomália

    +7nT

    -16-24 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -13mGal

    Maradék +7,7 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km51 °C75 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    51 / 75 °C1000 és 2000 m mélységben

    24 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 65 mW/m².

    domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)103–191m a.s.l.
    • egységek átlagos magassága119m a.s.l.
    • Átlagos lejtés0,4°
    • januári átlaghőmérséklet-2,5°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet20,0°C
    • évi csapadék590mm

    geomorfológiai egységek

    • Podunajská rovina100%SR 8,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    geomorfológiai területek

    • Podunajská nížina100%SR 18 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    éghajlat-földrajzi típusok

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu100%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • relatívne čistá pôda80%SR 53 %
    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A20%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • neogén100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Pezinok – Vinohrady – Zlaté rudy (4,4 km-re a víztől)Pezinok – Zlatá žila – Zlaté rudy (4,5 km-re a víztől)PK (026) / Svätý Jur – Brestová – skládka s OP – hulladéklerakó komunálneho odpadu – zariadenia (140 m-re a víztől)SC (012) / Zálesie – Z od PD – skládka KO – hulladéklerakó komunálneho odpadu – zariadenia (340 m-re a víztől)PK (1983) / Pezinok – Za Glejovkou – nelegálna s – hulladéklerakó priemyselného odpadu – zariadeni (780 m-re a víztől)SC (004) / Most pri Bratislave – Prucká sihoť – – hnojisko – poľnohospodárska výroba (780 m-re a víztől)B3 (010) / Bratislava – Vajnory – BEZ Transformá – elektrotechnická výroba – priemyselná vý (1,1 km-re a víztől)SC (008) / Most pri Bratislave – Z od farmy Pruc – hulladéklerakó komunálneho odpadu – zariadenia (1,1 km-re a víztől)B2 (010) / Bratislava – Ružinov – pri Štefánikov – hulladéklerakó komunálneho odpadu – zariadenia (1,5 km-re a víztől)SC (007) / Most pri Bratislave – V časť – pochov – hulladéklerakó komunálneho odpadu – zariadenia (1,9 km-re a víztől)B3 (007) / Bratislava – Rača – terminál Slovnaft – skladovanie a distribúcia PHM a mazadiel (2,1 km-re a víztől)PK (011) / Pezinok – ČS PHM – zrušená – čerpacia stanica PHM – skladovanie a dis (2,2 km-re a víztől)PK (024) / Pezinok – Tehelná ul. – tok Mahuliank (2,3 km-re a víztől)PK (023) / Pezinok – Tehelňa – Stará jama – sklá – hulladéklerakó priemyselného odpadu – zariadeni (2,7 km-re a víztől)Svätý Jur – Brestová – skládka s OP – SK1000300P (190 m-re a víztől)Pezinok – Tehelná ul. – tok Mahulianka – SK1000300P (2,3 km-re a víztől)Svätý Jur – Brestová – Svätý Jur – občasný (220 m-re a víztől)Most pri Bratislave – nijaký (470 m-re a víztől)Most pri Bratislave – trvalý (470 m-re a víztől)Stará jama – Pezinok – Pezinok – nijaký (1,6 km-re a víztől)Rača – Púchovská ul. – Rača – nijaký (2,3 km-re a víztől)Rača pod Kamilkovou – Rača – nijaký (2,8 km-re a víztől)Chorvátsky Grob – FGB-1/A – nekúpeľný (3,7 km-re a víztől)Chorvátsky Grob – FGB-1 – nekúpeľný (3,7 km-re a víztől)FGB-1,1/A – j1 (4,5 km-re a víztől)a1 (890 m-re a víztől)a1 (1,1 km-re a víztől)a1 (3,7 km-re a víztől)Chorvátsky Grob (4,9 km-re a víztől)Pezinok – tehliarske suroviny (1,9 km-re a víztől)Pezinok – tehliarske suroviny (1,8 km-re a víztől)Preposek 2 – štrkopiesky és homok (400 m-re a víztől)Pri Zelenej vode – štrkopiesky és homok (810 m-re a víztől)Pezinok – tehliarske suroviny (1,6 km-re a víztől)Podunajské Biskupice – štrkopiesky és homok (4,8 km-re a víztől)Bratislava – Rača – živce (4,1 km-re a víztől)Pezinok – Vinohrady – zlaté a strieborné rudy (4,4 km-re a víztől)Pezinok – Zlatá žila – zlaté a strieborné rudy (4,5 km-re a víztől)Šúr – všeobecná geológia (1,0 km-re a víztől)Pezinok – všeobecná geológia (2,0 km-re a víztől)SvätýJur – monitorovací vrt (90 m-re a víztől)Stupava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (130 m-re a víztől)Svätý Jur – monitorovací vrt (130 m-re a víztől)Čierna Voda – negatívny vrt (230 m-re a víztől)Ivanka pri Dunaji – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m-re a víztől)Rača – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m-re a víztől)Jur pri Bratislave – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m-re a víztől)Bratislava-Rača – pozorovací vrt SHMÚ (330 m-re a víztől)Vajnory – negatívny vrt (330 m-re a víztől)Šurany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m-re a víztől)Ivanka pri Dunaji – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m-re a víztől)Bratislava-Vajnory – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (410 m-re a víztől)Svätý Jur – monitorovací vrt (410 m-re a víztől)Ivánka pri Dunaji – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (450 m-re a víztől)Vajnory – negatívny vrt (450 m-re a víztől)Ivanka pri Dunaji – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m-re a víztől)Jur pri Bratislave – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m-re a víztől)Vajnory – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (550 m-re a víztől)Bratislava-Rača – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (570 m-re a víztől)Čierna Voda – negatívny vrt (590 m-re a víztől)Vajnory – pozorovací vrt SHMÚ (650 m-re a víztől)Most na Ostrove – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (650 m-re a víztől)Ivanka pri Dunaji – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (650 m-re a víztől)Svätý Jur – monitorovací vrt (650 m-re a víztől)Ivanka pri Dunaji – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m-re a víztől)Vajnory – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m-re a víztől)Ivanka pri Dunaji – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (670 m-re a víztől)Stupava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (690 m-re a víztől)Jur pri Bratislave – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (690 m-re a víztől)Ivanka pri Dunaji – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (700 m-re a víztől)Ivanka pri Dunaji – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (710 m-re a víztől)Bratislava – monitorovací vrt (770 m-re a víztől)Svätý Jur – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (780 m-re a víztől)Zálesie – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (790 m-re a víztől)Bratislava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (810 m-re a víztől)Stupava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (860 m-re a víztől)Myslenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (860 m-re a víztől)Bratislava-Vajnory – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (880 m-re a víztől)Svätý Jur – monitorovací vrt (890 m-re a víztől)Triblavinaa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (890 m-re a víztől)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (80 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (180 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (230 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (230 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (240 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (270 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (300 m-re a víztől)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (330 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m-re a víztől)prameň – Vývery podzemnej vody (350 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (400 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (410 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (450 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (460 m-re a víztől)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (540 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (550 m-re a víztől)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (590 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (590 m-re a víztől)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (650 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (650 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (650 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (660 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (670 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (670 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (670 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (700 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (710 m-re a víztől)meteorologická stanica – Umelé hydrogeologicky významné objekty (770 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (770 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (780 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (790 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (790 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (810 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (880 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (900 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (920 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (960 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (970 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (970 m-re a víztől)Jur pri Bratislave,350m SZ od K133 – studňa (130 m-re a víztől)Jur pri Bratislave,1100m SZ od K130 – studňa (140 m-re a víztől)Ivanka pri Dunaji,500m S od K132 – studňa (270 m-re a víztől)Jur pri Bratislave,1400m SSZ od K129 – studňa (270 m-re a víztől)Jur pri Bratislave, 400m SZ od K133 – studňa (310 m-re a víztől)Zalesie c,d.197,2700m V od K131 – fúrás (340 m-re a víztől)Jur pri Bratislave,400m SZ od K133 – studňa (360 m-re a víztől)Jur pri Bratislave, 1500m SZ od K133 – studňa (390 m-re a víztől)Jur pri Bratislave,1500m SZ od K133 – studňa (470 m-re a víztől)Ivanka pri Dun,c.d.836,1200m S od K132 – studňa (510 m-re a víztől)Jur pri Bratislave,300m SSV od K133 – studňa (540 m-re a víztől)Myslenice, 600m JJV od K200 – studňa (730 m-re a víztől)Myslenice,600m JJV od K200 – studňa (730 m-re a víztől)Ivanka pri Dunaji,800m VJV od K130 – fúrás (740 m-re a víztől)Ivanka pri Dun,-Zalesie,1150m VJV odK130 – studňa (850 m-re a víztől)Slovensky Grob,300m SV od K132 – studňa (870 m-re a víztől)Slovensky Grob,800m VJV od K138 – studňa (870 m-re a víztől)Ivanka pri Dunaji,550m V od K130 – fúrás (880 m-re a víztől)Slovensky Grob,850m J od K138 – studňa (890 m-re a víztől)Zalesie zahrady,2700m ZSZ od K129 – fúrás (1,0 km-re a víztől)Ivanka pri Dun,-Zalesie,1550m VJV odK130 – studňa (1,2 km-re a víztől)Grinava, 1000m V od K200 – studňa (1,2 km-re a víztől)Slovensky Grob,1200m SSV od K133 – studňa (1,2 km-re a víztől)Grinava,1000m V od K200 – studňa (1,2 km-re a víztől)Bratislava-II.vodný zdroj – fúrás (1,3 km-re a víztől)Bratislava-Vajnory,c,d.32,550m JV odK136 – studňa (1,3 km-re a víztől)Malinovo zahrady,1700m SZ od K130 – fúrás (1,5 km-re a víztől)Bratislava-Vajnory,1300m SZ od K130 – studňa (1,5 km-re a víztől)Ivanka pri Dunaji,c,d.554,700m SV odK131 – studňa (1,5 km-re a víztől)M.n.Ostrove, č.d. 109, 900m J od K130 – fúrás (1,5 km-re a víztől)M,n.Ostrove c.d.109,900m J od K130 – fúrás (1,5 km-re a víztől)M,n.Ostrove c.d.526,1000m SZ od K130 – fúrás (1,7 km-re a víztől)M.n.Ostrove, č.d. 526, 1000m SZ od K130 – fúrás (1,7 km-re a víztől)Ivanka pri Dun,c.d.116,750m JJV od K129 – studňa (1,7 km-re a víztől)Bratislava-Vajnory,750m SV od K172 – forrás (1,7 km-re a víztől)Bratislava – Vajnory, 750m SV od K172 – forrás (1,8 km-re a víztől)Svätý Jur – fúrás (1,8 km-re a víztől)Jur pri Bratislave, 700m SV od K323 – studňa (1,8 km-re a víztől)M.n.Ostrove, č.d. 389, 1400m S od K130 – fúrás (1,9 km-re a víztől)Podunajské Biskupice VUZH, 800m VSV od K130 – fúrás (1,9 km-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • RézCuextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 43,4 μg/lmedián 3,50 μg/l10 minták

      Legmagasabb érték: Blatina, potok1999, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke Szlovákiában.

    • ArzénAsextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 24,0 μg/lmedián 13,5 μg/l10 minták

      Legmagasabb érték: Blatina, potok1999, 90 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke Szlovákiában.

    • AntimonSbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 13,0 μg/lmedián 8,00 μg/l10 minták

      Legmagasabb érték: Blatina, potok1999, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 97 százalékos értéke Szlovákiában.

    • BáriumBaMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 144 μg/lmedián 54,5 μg/l10 minták

      Legmagasabb érték: Hraničný, potok1999, 520 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke Szlovákiában.

    • KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,800 μg/lmedián 0,150 μg/l10 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Dolný tok, potok, 340 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke Szlovákiában.

    • LítiumLiemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 32,0 μg/lmedián 5,00 μg/l10 minták80 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: pravostr. prítok p. Čiernej vody, Šúrske kusky1999, 660 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 91 százalékos értéke Szlovákiában.

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l10 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: rameno časť Horné Viničné1999, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke Szlovákiában.

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l10 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: rameno časť Horné Viničné1999, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 43 százalékos értéke Szlovákiában.

    • KrómCrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l10 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: rameno časť Horné Viničné1999, 60 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 32 százalékos értéke Szlovákiában.

    fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2enyhén emelkedett
      Legmagasabb 26,3 mg/lmedián 15,3 mg/l10 minták

      Legmagasabb érték: pravostr. prítok p. Čiernej vody, Šúrske kusky1999, 660 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 84 százalékos értéke Szlovákiában.

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Magnetit (Fe₃O₄)6 minta, legfeljebb 55 szem
    • Rutil (TiO₂)6 minta, legfeljebb 55 szem
    • Anatas (TiO₂)5 minta, legfeljebb 5 szem
    • Ilmenit (FeTiO₃)5 minta, legfeljebb 815 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)5 minta, legfeljebb 5 szem
    • Pyrit (FeS₂)5 minta, legfeljebb 315 szem
    • Barit (BaSO₄)3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Scheelit (CaWO₄)2 minta, legfeljebb 2 szem
    • Hematit (Fe₂O₃)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Arzenopyrit (FeAsS)1 minta, legfeljebb 5 szem

    kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))6 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))6 minta, legfeljebb 55 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)6 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)6 minta, legfeljebb 55 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))6 minta, legfeljebb 55 szem
    • cirkónium (ZrSiO₄)6 minta, legfeljebb 55 szem
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)5 minta, legfeljebb 55 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)4 minta, legfeljebb 55 szem
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)4 minta, legfeljebb 55 szem
    • Korund (Al₂O₃)3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Kyanit (Al₂SiO₅)3 minta, legfeljebb 55 szem
    • Titanit (CaTiSiO₅)2 minta, legfeljebb 281 szem
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 minta, legfeljebb 5 szem

    talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-HCO311×
    • Ca-Mg-HCO310×
    • Ca-Mg-SO4-HCO310×
    • Ca-Mg-HCO3-SO48×
    • CaMgSO45×
    • CaHCO35×
    • Ca-HCO3-SO43×
    • Ca-SO4-HCO33×

    vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • osztály H24×
    • osztály F14×
    • osztály B12×
    • osztály A8×
    • osztály D6×
    • osztály C4×
    • osztály G2×
    • osztály E1×

    Fémek a talajvízben

    • LítiumLiextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 187 μg/lmedián 10,0 μg/l49 minták

      Legmagasabb érték: studňa1994, 270 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke Szlovákiában.

    • KrómCrextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 27,0 μg/lmedián 0,800 μg/l49 minták29 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke Szlovákiában.

    • ArzénAsextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 93,0 μg/lmedián 0,500 μg/l49 minták63 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1993, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke Szlovákiában.

    • RézCuextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 17,6 μg/lmedián 2,60 μg/l49 minták

      Legmagasabb érték: studňa1994, 130 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke Szlovákiában.

    • AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 0,530 mg/lmedián 0,0100 mg/l49 minták41 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1994, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke Szlovákiában.

    • Cink-Znextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 4 532 μg/lmedián 137 μg/l49 minták

      Legmagasabb érték: studňa1993, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke Szlovákiában.

    • AntimonSbextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 5,50 μg/lmedián 0,100 μg/l49 minták51 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 270 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke Szlovákiában.

    • HiganyHgMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l49 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1993, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke Szlovákiában.

    • SzelénSeMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 3,80 μg/lmedián 0,500 μg/l49 minták82 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1994, 870 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke Szlovákiában.

    • KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l49 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1994, 470 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke Szlovákiában.

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l49 minták57 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1993, 270 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke Szlovákiában.

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1993, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke Szlovákiában.

    radon vizekben

    A helyszín típusamintáklegmagasabb radonKözépső
    studňa2991,5 Bq/l10,0 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie35,97 Bq/l1,52 Bq/l
    egyéb11,08 Bq/l1,08 Bq/l
    patak, rieka513,4 Bq/l4,69 Bq/l
    forrás360,0 Bq/l60,0 Bq/l
    upravený prameň110,1 Bq/l10,1 Bq/l

    bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiállapot és szervezetA vízből
    Preposek 2štrkopiesky és homokLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – TRELLING spol. s r.o.400 m
    Pri Zelenej vodeštrkopiesky és homokLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – TRELLING spol. s r.o.810 m
    Bazintehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Pezinské tehelne – Paneláreň, a.s.1,6 km
    Bazintehliarske surovinyŤažené ložisko – Pezinské tehelne – Paneláreň, a.s.1,8 km
    Bazintehliarske surovinyŤažené ložisko – Pezinské tehelne – Paneláreň, a.s.1,9 km
    Podunajské Biskupiceštrkopiesky és homokŤažené ložisko – SEHRING BRATISLAVA, s.r.o.4,8 km

    érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményérctípusFémekFajA vízből
    Bazin – VinohradyZlaté rudyAu, Sbmalé ložisko4,4 km
    Bazin – Zlatá žilaZlaté rudyAu, Sbmalé ložisko4,5 km

    fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    3 595 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 186 hidrogeológiai és 3409 egyéb; archív jelentés számával: 3541.

    fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m2938×
    • 10–30 m509×
    • 30–100 m60×
    • 100–300 m51×
    • nad 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységarchív jelentésA vízből
    IP-5inžiniersko-geologický4,0 m7302930 m
    7inžiniersko-geologický2,4 m1264530 m
    V10/8/inžiniersko-geologický18,0 m9090030 m
    IP-6inžiniersko-geologický4,0 m7302930 m
    V11/9/inžiniersko-geologický18,0 m9090040 m
    IP-3inžiniersko-geologický10,0 m7302940 m
    J534inžiniersko-geologický20,0 m9512840 m
    IP-4inžiniersko-geologický4,0 m7302940 m
    8inžiniersko-geologický1,5 m1264540 m
    12aložiskový4,0 m194550 m
    IP-1inžiniersko-geologický6,0 m7302950 m
    111inžiniersko-geologický3,3 m1264850 m

    geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    fúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Chorvátsky Grob – FGB-1/A24 °C3,5 l/s500 mNa-Mg-Ca-HCO3nevyužívaný3,7 km
    Chorvátsky Grob – FGB-147 °C1,9 l/s1232 mNa-Cl-HCO3nevyužívaný3,7 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajvíz hőmérséklete (°C)hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 53890 m
    FGB-1,1/Ageotermikus víz22 – 38< 514,5 km
    kategória Chorvátsky Grobtermálfürdő––14,9 km

    környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    környezeti terhek

    HelyszínTevékenységAnyagOsztályozásA vízből
    PK (026) / Svätý Jur – Brestová – hulladéklerakó s OPhulladéklerakó komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmiamoniak (NH4+)59b. (27- 32)140 m
    Svätý Jur – Brestová – hulladéklerakó s OPSK1000300P190 m
    SC (012) / Zálesie – Z od PD – hulladéklerakó KOhulladéklerakó komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, fémek36 b. (32)340 m
    PK (1983) / Bazin – Za Glejovkou – nelegálna skládka odpaduhulladéklerakó priemyselného odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadminepolárne extrahovateľné látky (NEL)75b. (32- 27- 16)780 m
    SC (004) / Most pri Pozsony – Prucká sihoť – poľnohospodársky areálhnojisko – poľnohospodárska výrobahnojovica / NH4+30 b. (30)780 m
    B3 (010) / Pozsony – Vajnory – BEZ Transformátory – areál závoduelektrotechnická výroba – priemyselná výrobaCd33 b. (33)1,1 km
    SC (008) / Most pri Pozsony – Z od farmy Prucké – hulladéklerakó KOhulladéklerakó komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, fémek32 b. (32)1,1 km
    B2 (010) / Pozsony – Ružinov – pri Štefánikovej mohylehulladéklerakó komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, fémek32 b. (32)1,5 km
    SC (007) / Most pri Pozsony – V časť – pochovaná skládkahulladéklerakó komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, fémek50 pont1,9 km
    B3 (007) / Pozsony – Rača – terminál Slovnaftskladovanie a distribúcia PHM a mazadiel – skladovanie a distribúcia tovarovropné látky (najmä pohonné hmoty) / benzol44 pont (44)2,1 km

    hulladéklerakók

    szemétlerakóTerületéve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Svätý Jur – Brestová – Svätý Jur–1980monitorovaná220 m
    Most pri Pozsony–1958monitorovaná470 m
    Most pri Pozsony–1960–470 m
    Stará jama – Bazin – Bazin83 000 m²1946monitorovaná1,6 km
    Rača – Púchovská ul. – Rača–1995–2,3 km
    Rača pod Kamilkovou – Rača–1980–2,8 km

    hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Bazin1 horgászvíz · 9,1 km8Šúrsky potok č. 2 Svätý Jur8

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Duna