Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website.Slowakisches Original öffnen
Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
5aus 100
Geringe Aktivität · Durchschnitt von 2 Fischereireviere
Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.
Sehr hoch0
Hoch0
Durchschnittlich0
Niedrig2
Bestes Zeitfenster heute
15:00–17:00
Šúrsky potok č. 1, Fensterpunktzahl 18.
Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 01:04.
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.
Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen.
Höhenprofil des Fließgewässers
Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.
Sehr langsames FließgewässerEin fast stehender Tieflandabschnitt: ruhiges, oft trüberes Wasser; Der Boden ist meist schlammig und sandig. Typisch für Karpfenfischereireviere.
Höhenprofil des Fließgewässers: von 137 bis 130 m ü.d.M. über 16,9 km.Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
Höchster Punkt
137 m a.s.l.
Tiefster Punkt
130 m a.s.l.
Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
6,7 m
Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
0,4 ‰
GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
1,27
Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.
Gelände in 3D
Das 3D-Geländemodell wird geladen…
Historische Bilder
Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2017 bis 2023: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.
2017abgebildet 1. Aug. 20172020abgebildet 21. Aug. 20202023abgebildet 29. Mai 2023
Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung
Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025
2 von 2 der Fischereireviere des Fließgewässers mit SHMÚ-Daten weisen am nächstgelegenen Standort in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf.
3 oder mehr Indikatoren2
Am stärksten verschmutzte Fischereirevierealle mit einem unerfüllten Standard
Šúrsky potok č. 1Šúrsky potok · Standard in 4 von 4 Jahren nicht erfüllt5 Indikatoren
Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.
Geológia a geochémia toku Šúrsky potok
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 17 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
0objektov do 3 km
V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.
Zlato v riečnom sedimente
0vzoriek so zlatom
11 rudných minerálov v sedimente
Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.
Stopové prvky vo vode toku
5 aus 9ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Meď 43,4 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Blatina, potok).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
3.595vrtov do 3 km
688 rozborov vody v okolí
Z toho 3541 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
47°C na ústí vrtu
2 geotermálne vrty do 10 km
Najteplejší: Chorvátsky Grob – FGB-1, výdatnosť 1,9 l/s, 3,7 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
20lokalít do 3 km
14 záťaží, 6 skládok
Najbližšia záťaž: PK (026) / Svätý Jur – Brestová – skládka s OP, 140 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
11záznamov do 5 km
6 ložísk, 5 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
0plôch do 3 km
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
KupferCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 43,4 μg/lmedián 3,50 μg/l10 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Blatina, potok, 1999, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 24,0 μg/lmedián 13,5 μg/l10 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Blatina, potok, 1999, 90 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 13,0 μg/lmedián 8,00 μg/l10 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Blatina, potok, 1999, 70 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 144 μg/lmedián 54,5 μg/l10 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hraničný, potok, 1999, 520 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,150 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Dolný tok, potok, 340 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 32,0 μg/lmedián 5,00 μg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: pravostr. prítok p. Čiernej vody, Šúrske kusky, 1999, 660 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: rameno časť Horné Viničné, 1999, 60 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: rameno časť Horné Viničné, 1999, 60 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: rameno časť Horné Viničné, 1999, 60 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 26,3 mg/lmedián 15,3 mg/l10 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: pravostr. prítok p. Čiernej vody, Šúrske kusky, 1999, 660 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Magnetit (Fe₃O₄)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
Rutil (TiO₂)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
Anatas (TiO₂)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)5 vzoriek, najviac 815 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
Pyrit (FeS₂)5 vzoriek, najviac 315 zŕn
Barit (BaSO₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Scheelit (CaWO₄)2 vzorky, najviac 2 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Horninotvorné a doprovodné minerály
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))6 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))6 vzoriek, najviac 55 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)6 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))6 vzoriek, najviac 55 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)4 vzorky, najviac 55 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)4 vzorky, najviac 55 zŕn
Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Kyanit (Al₂SiO₅)3 vzorky, najviac 55 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)2 vzorky, najviac 281 zŕn
Andaluzit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-HCO311×
Ca-Mg-HCO310×
Ca-Mg-SO4-HCO310×
Ca-Mg-HCO3-SO48×
CaMgSO45×
CaHCO35×
Ca-HCO3-SO43×
Ca-SO4-HCO33×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda H24×
trieda F14×
trieda B12×
trieda A8×
trieda D6×
trieda C4×
trieda G2×
trieda E1×
Kovy v podzemnej vode
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 187 μg/lmedián 10,0 μg/l49 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 270 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 27,0 μg/lmedián 0,800 μg/l49 vzoriek29 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 93,0 μg/lmedián 0,500 μg/l49 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KupferCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 17,6 μg/lmedián 2,60 μg/l49 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 130 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,530 mg/lmedián 0,0100 mg/l49 vzoriek41 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZinkZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4 532 μg/lmedián 137 μg/l49 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 5,50 μg/lmedián 0,100 μg/l49 vzoriek51 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 270 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
QuecksilberHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l49 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,80 μg/lmedián 0,500 μg/l49 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 870 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l49 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 470 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FührenPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l49 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 270 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
studňa
29
91,5 Bq/l
10,0 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
3
5,97 Bq/l
1,52 Bq/l
iné
1
1,08 Bq/l
1,08 Bq/l
potok, rieka
5
13,4 Bq/l
4,69 Bq/l
Quelle
3
60,0 Bq/l
60,0 Bq/l
upravený prameň
1
10,1 Bq/l
10,1 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Preposek 2
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – TRELLING spol. s r.o.
400 m
Pri Zelenej vode
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – TRELLING spol. s r.o.
810 m
Pezinok
tehliarske suroviny
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Pezinské tehelne – Paneláreň, a.s.
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
3.595 vrtov v pásme 3 km, z toho 186 hydrogeologických a 3409 ostatných; s číslom archívnej správy 3541.
Hĺbky vrtov
bis zu 10 m2938×
10–30 m509×
30–100 m60×
100–300 m51×
nad 300 m0×
Najbližšie vrty
Standort
Arten
Tiefe
Archívna správa
Od vody
IP-5
inžiniersko-geologický
4,0 m
73029
30 m
7
inžiniersko-geologický
2,4 m
12645
30 m
V10/8/
inžiniersko-geologický
18,0 m
90900
30 m
IP-6
inžiniersko-geologický
4,0 m
73029
30 m
V11/9/
inžiniersko-geologický
18,0 m
90900
40 m
IP-3
inžiniersko-geologický
10,0 m
73029
40 m
J534
inžiniersko-geologický
20,0 m
95128
40 m
IP-4
inžiniersko-geologický
4,0 m
73029
40 m
8
inžiniersko-geologický
1,5 m
12645
40 m
12a
ložiskový
4,0 m
1945
50 m
IP-1
inžiniersko-geologický
6,0 m
73029
50 m
111
inžiniersko-geologický
3,3 m
12648
50 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Temperatur
Výdatnosť
Tiefe
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Chorvátsky Grob – FGB-1/A
24 °C
3,5 l/s
500 m
Na-Mg-Ca-HCO3
nevyužívaný
3,7 km
Chorvátsky Grob – FGB-1
47 °C
1,9 l/s
1232 m
Na-Cl-HCO3
nevyužívaný
3,7 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Quelle
Arten
Wassertemperatur (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
3
890 m
FGB-1,1/A
geotermálna voda
22 – 38
< 5
1
4,5 km
kategória Chorvátsky Grob
termálne kúpalisko
–
–
1
4,9 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Standort
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
PK (026) / Svätý Jur – Brestová – skládka s OP
skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
amoniak (NH4+)
59b. (27- 32)
140 m
Svätý Jur – Brestová – skládka s OP
SK1000300P
190 m
SC (012) / Zálesie – Z od PD – skládka KO
skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
skládka priemyselného odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
nepolárne extrahovateľné látky (NEL)
75b. (32- 27- 16)
780 m
SC (004) / Most pri Bratislave – Prucká sihoť – poľnohospodársky areál
hnojisko – poľnohospodárska výroba
hnojovica / NH4+
30 b. (30)
780 m
B3 (010) / Bratislava – Vajnory – BEZ Transformátory – areál závodu
elektrotechnická výroba – priemyselná výroba
Cd
33 b. (33)
1,1 km
SC (008) / Most pri Bratislave – Z od farmy Prucké – skládka KO
skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
priesaková kvapalina / NH4+, kovy
32 b. (32)
1,1 km
B2 (010) / Bratislava – Ružinov – pri Štefánikovej mohyle
skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
priesaková kvapalina / NH4+, kovy
32 b. (32)
1,5 km
SC (007) / Most pri Bratislave – V časť – pochovaná skládka
skládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
priesaková kvapalina / NH4+, kovy
50 b.
1,9 km
B3 (007) / Bratislava – Rača – terminál Slovnaft
skladovanie a distribúcia PHM a mazadiel – skladovanie a distribúcia tovarov
ropné látky (najmä pohonné hmoty) / benzén
44b. (44)
2,1 km
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Svätý Jur – Brestová – Svätý Jur
–
1980
monitorovaná
220 m
Most pri Bratislava
–
1958
monitorovaná
470 m
Most pri Bratislava
–
1960
–
470 m
Stará jama – Pezinok – Pezinok
83 000 m²
1946
monitorovaná
1,6 km
Rača – Púchovská ul. – Rača
–
1995
–
2,3 km
Rača pod Kamilkovou – Rača
–
1980
–
2,8 km
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.