Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Chvojnica

Bassin versant : DanubeCyprinidésSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
2
longueur des parcours de pêche
34,1km
région
Région de Trnava
  • Cyprinidés12,8 km1 parcours de pêche
  • Salmonidés – zone à truite21,3 km1 parcours de pêche

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Chvojnica

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité moyenne · moyenne de 2 parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.
  • Très élevée0
  • Élevée0
  • Moyenne1
  • Faible1

Meilleure plage horaire du jour

15:00–17:00

Chvojnica č. 2, score de la fenêtre 58.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 06:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    État de l'eau sur le cours d'eau

    Mesure du niveau d'eau, de la température et du débit, météo près du cours d'eau et état par satellites

    Niveaux d'eau sur le cours d'eau

    StationStatutChangementTempérature
    Lopašov8 cm5,7 °C
    Source : SHMÚMis à jour le 8 nov. 2026 à 05:58

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau rapide Podhorský potok: eau rapide, fond pierreux, rapides et fosses en aval. Eaux à truites typiques.

    1002003004005006000 km10 km20 km30 kmn° 2n° 1
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 529 à 163 m au-dessus du niveau de la mer sur 34,0 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    529 m a.s.l.
    Point le plus bas
    163 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    365 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    11 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,35

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Chvojnica de 2017
    2017imagé 24 août 2017
    Vue aérienne du cours d'eau Chvojnica de 2020
    2020imagé 22 août 2020
    Vue aérienne du cours d'eau Chvojnica de 2023
    2023imagé 27 mai 2023

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Chvojnica

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025

    2 sur 2 des parcours de pêche du cours d'eau disposant de données SHMÚ ont une norme non respectée sur le site le plus proche pour au moins un indicateur.

    • 1 à 2 indicateurs2

    Parcours de pêche les plus polluéstoutes avec une norme non respectée

    • Chvojnica č. 1Chvojnica · norme non respectée sur 3 des 4 années1 indicateur
    • Chvojnica č. 2Chvojnica · norme non respectée sur 3 des 4 années1 indicateur

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    2 sur 2 parcours de pêche disposant de mesures ont à proximité une eau souterraine dépassant le seuil pour au moins un indicateur.

    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station2

    Profil du cours d'eau de la source à l'embouchurenombre d'indicateurs non respectés en 2025 sur les sites SHMÚ

    012345Hrtánkovci, pont routier, pK 27,0 : 1 indicateur (2025)Holíč, pK 3,2 : 5 indicateurs (2024)rkm 27 (cours supérieur)rkm 3 (vers l'embouchure)
    Afficher les sites dans le tableau (2)
    • Hrtánkovci, pont routierkm de rivière 27,01 indicateur
    • Holíčkm de rivière 3,25 indicateurs
    • norme non respectée
    • aucune norme non respectée
    • point absent de l’annuaire

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Chvojnica

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 34 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek75 % čiary vody

    13 % mladé sedimenty, 13 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,8modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 670 mg/l, veľmi tvrdá voda (22,8 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Zinok 235 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 92. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 53 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    52nGy/h dávkový príkon

    62. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    1 rudný minerál v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    4 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 90,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Bezmenný pravostr. prítok v časti Vidovany v Dubovciach pod).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    281vrtov do 3 km

    863 rozborov vody v okolí

    Z toho 281 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    15 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    19lokalít do 3 km

    1 záťaž, 18 skládok

    Najbližšia záťaž: Holíč – olejové hospodárstvo kotolne, 1,8 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    9záznamov do 5 km

    9 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    10plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek75%SR 72 %
    • Mladé sedimenty13%SR 8,6 %
    • Flyš13%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér88%
    • flyš13%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív4×
    kvartérholocénproluviálne sedimenty: prevažne hliny a piesčité hliny s úlomkami hornín a zahlinenými štrkmi v nivných náplav1×
    kvartérpleistocénproluviálne sedimenty: hlinité až piesčito-hlinité štrky s úlomkami hornín vo vrchných náplavových kužeľoch s1×
    kvartérpleistocénfluviálne sedimenty: štrky, piesčité štrky a piesky dnovej akumulácie v nízkych terasách1×
    flyšpaleocén – eocénsvodnické súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív67%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty33%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu6,2m
    • 5 – 1067%SR 20 %
    • 2 – 533%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • BIELOKARPATSKÝ PRÍKROV100%SR 4,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)80%SR 60 %
    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)20%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý zdvih50%SR 7,7 %
    • stredný zdvih30%SR 32 %
    • veľmi veľký zdvih20%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 8 z 12 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Gravier73%SR 52 %
    • Ílovce27%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)55%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Ílovce; Nerozl)27%SR 2,8 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)18%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén Chvojnickej pahorkatiny50%SR 0,0 %
    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma západnej časti Bielych Karpát33%SR 0,0 %
    • kvartér Moravy po Brodské17%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,79typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    22,8°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (4,06 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    670mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • CalciumCa117 mg/l94. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3366 mg/l88. percentil
    • SulfatesSO498,1 mg/l88. percentil
    • DraslíkK7,24 mg/l86. percentil
    • MagnésiumMg28,0 mg/l82. percentil
    • SodiumNa18,9 mg/l78. percentil
    • ChloruresCl22,2 mg/l72. percentil
    • FluoruresF0,115 mg/l51. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,579 mg/l88. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK5,20 mg/l83. percentil
    • NitratesNO311,5 mg/l78. percentil
    • FosforečnanyPO40,387 mg/l74. percentil

    Métaux

    • ZincZn23,1 μg/l89. percentil
    • ManganèseMn37,4 μg/l54. percentil
    • AluminiumAl28,7 μg/l28. percentil
    • FerFe0,0356 mg/l13. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ZincZn235 mg/kg92. percentil
    • SéléniumSe0,410 mg/kg79. percentil
    • CuivreCu34,2 mg/kg78. percentil
    • NickelNi30,4 mg/kg72. percentil
    • VanadiumV75,7 mg/kg65. percentil
    • ChromeCr79,5 mg/kg62. percentil
    • CobaltCo9,10 mg/kg60. percentil
    • BizmutBi0,244 mg/kg60. percentil
    • ArsenicAs7,32 mg/kg58. percentil
    • MolybdèneMo0,379 mg/kg50. percentil
    • CadmiumCd0,182 mg/kg49. percentil
    • CínSn2,53 mg/kg45. percentil
    • MercureHg0,0879 mg/kg42. percentil
    • PlombPb13,6 mg/kg38. percentil
    • AntimoineSb0,360 mg/kg18. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK1,72 %79. percentil
    • CalciumCa3,74 %72. percentil
    • PhosphoreP1 012 mg/kg69. percentil
    • FerFe2,91 %62. percentil
    • AluminiumAl5,79 %55. percentil
    • ManganèseMn889 mg/kg55. percentil
    • MagnésiumMg0,869 %48. percentil
    • TitánTi4 209 mg/kg40. percentil
    • SodiumNa0,692 %17. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • RubídiumRb104 mg/kg82. percentil
    • GáliumGa18,1 mg/kg82. percentil
    • LítiumLi35,4 mg/kg76. percentil
    • BoreB69,4 mg/kg74. percentil
    • StronciumSr157 mg/kg67. percentil
    • CérCe59,5 mg/kg51. percentil
    • BáriumBa421 mg/kg45. percentil
    • BérylliumBe1,18 mg/kg37. percentil
    • YtriumY24,2 mg/kg31. percentil
    • ZirkónZr335 mg/kg28. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    52nGy/h vo vzduchu

    rozsah 47 až 56 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,30 ppm74. percentil
    • Potassium (K)K1,34 %62. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,40 ppm28. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 53 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,7°C
    • Priemerná júlová teplota19,3°C
    • Ročné zrážky647mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Holíč – olejové hospodárstvo kotolne – SK2000200P (1,8 km od vody)Lopašov – Častkov – trvalý (180 m od vody)Trnovec – nedá sa odhadnúť (430 m od vody)Radošovce – Hliníky – Radošovce – nedá sa odhadnúť (760 m od vody)Častkov – občasný (780 m od vody)Radošovce – nijaký (790 m od vody)Kátov – trvalý (870 m od vody)TKO Cunín – Revajka – Holíč – nijaký (890 m od vody)Holíč – Biela jama – Holíč – nedá sa odhadnúť (1,0 km od vody)Havran vrch – Častkov – Častkov – nijaký (1,2 km od vody)Častkov – občasný (1,3 km od vody)Vrbovce – skládka KO Valúšska dolina – Vrbovce – trvalý (1,4 km od vody)Smrdáky – občasný (1,8 km od vody)Chropov – trvalý (1,8 km od vody)Skalica – trvalý (2,5 km od vody)Rohov – trvalý (2,5 km od vody)Koválovec ( Výmol nad dedinou) – Koválovec – občasný (2,6 km od vody)Rohov – občasný (2,6 km od vody)Skalica – občasný (2,7 km od vody)a1 (280 m od vody)a1 (710 m od vody)a1 (1,7 km od vody)a1 (1,8 km od vody)b1 (1,9 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (3,9 km od vody)a1 (4,0 km od vody)a1 (6,4 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,7 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Lopašov – stavebný kameň – pieskovec (70 m od vody)Lopašov – stavebný kameň – zlepenec, pieskovec (770 m od vody)Častkov – stavebný kameň – pieskovec (1,2 km od vody)Sobotište – stavebný kameň – pieskovec (1,7 km od vody)Častkov – stavebný kameň – zlepenec (1,8 km od vody)Chropov – stavebný kameň – zlepenec (1,9 km od vody)Sobotište – stavebný kameň – pieskovec, zlepenec (2,1 km od vody)Skalica – štrkopiesky – pieskovec (2,6 km od vody)Skalica – štrkopiesky – pieskovec, zlepenec (3,1 km od vody)– Zosuvy (150 m od vody)LOPASOV – Zosuvy (390 m od vody)– Zosuvy (980 m od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)HOLIC – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)Oreské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (10 m od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (50 m od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Radošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Popudinské Močidľany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Trnovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Popudinské Močidľany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Popudinské Močidľany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (110 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Oreské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Trnovec – pozorovací vrt SHMÚ (150 m od vody)JRD-Radošovce – negatívny vrt (180 m od vody)Dubovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (220 m od vody)Močidlany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (260 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (330 m od vody)Trnovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Trnovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Močidlany – negatívny vrt (470 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Radošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (510 m od vody)Holíč – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (550 m od vody)Radošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (610 m od vody)Radošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (750 m od vody)Častkov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (810 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (900 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (910 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (910 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m od vody)Prietržka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (970 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (980 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (10 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (120 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (200 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (220 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (260 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (340 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (400 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (510 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (560 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (600 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (610 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (620 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (650 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (750 m od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (830 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (840 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (900 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (900 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (910 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (950 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (970 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (980 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)nešpecifikované minerálne vody – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)nešpecifikované minerálne vody – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CuivreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 90,0 μg/lmedián 15,0 μg/l22 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bezmenný pravostr. prítok v časti Vidovany v Dubovciach pod, 2002, 740 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 92,0 μg/lmedián 11,0 μg/l22 vzoriek41 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bezmenný prítok Radošov. rybníka, cca 500 m. nad hl. vtokom, 2002, 860 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 11,0 μg/lmedián 2,50 μg/l22 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Chvojnícky potok, 2002, 20 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 177 μg/lmedián 82,5 μg/l22 vzoriek

      Najvyššia hodnota: V zákrute cesty Chropov – Radošovce, 1 km od RD Chropov nad , 2002, 920 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,150 μg/l22 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: V zákrute cesty Chropov – Radošovce, 1 km od RD Chropov nad , 920 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bezmenný pravostr. prítok v časti Vidovany v Dubovciach pod, 2002, 740 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Chvojnícky potok, 2002, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Chvojnícky potok, 2002, 50 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Chvojnícky potok, 2002, 50 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2zvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 39,0 mg/lmedián 11,2 mg/l22 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Pavlovský potok, 2002, 330 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SéléniumSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,6 μg/lmedián 1,00 μg/l69 vzoriek46 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 390 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 91,0 μg/lmedián 1,60 μg/l69 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 162 μg/lmedián 52,0 μg/l69 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 19,0 μg/lmedián 0,250 μg/l69 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 450 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4 572 μg/lmedián 103 μg/l69 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,00 μg/lmedián 1,00 μg/l69 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,90 μg/lmedián 0,250 μg/l69 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,20 μg/lmedián 0,500 μg/l69 vzoriek65 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l69 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l69 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0700 mg/lmedián 0,00500 mg/l69 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l44 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    minerálny prameň16,96 Bq/l6,96 Bq/l
    studňa2433,4 Bq/l6,27 Bq/l
    source864,1 Bq/l4,31 Bq/l
    upravený prameň543,2 Bq/l14,0 Bq/l
    potok, rieka10,270 Bq/l0,270 Bq/l
    vrt s prelivom18,21 Bq/l8,21 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    281 vrtov v pásme 3 km, z toho 110 hydrogeologických a 171 ostatných; s číslom archívnej správy 281.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m159×
    • 10–30 m75×
    • 30–100 m31×
    • 100–300 m11×
    • nad 300 m4×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Oreskéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m64742 119Dc33.pdf10 m
    J 14inžiniersko-geologický6,0 m8818120 m
    V-1inžiniersko-geologický9,0 m9795340 m
    VO-3inžiniersko-geologický9,0 m8293040 m
    P-7inžiniersko-geologický3,0 m8438640 m
    Pb104inžiniersko-geologický3,2 m10172740 m
    Radošovceširokoprofilový vrt6,5 m17960 119Da5.pdf50 m
    P-10inžiniersko-geologický6,0 m8438650 m
    J 49inžiniersko-geologický8,0 m8818150 m
    P-5inžiniersko-geologický4,5 m8438660 m
    J 6inžiniersko-geologický3,5 m8818160 m
    J 57inžiniersko-geologický2,0 m8818160 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 514280 m
    kategória b1minerálna voda15-22< 511,9 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LieuČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Holíč – olejové hospodárstvo kotolneSK2000200P1,8 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Lopašov – Častkov1 500 m²1965–180 m
    Trnovec11 400 m²1987–430 m
    Radošovce – Hliníky – Radošovce15 000 m²1970monitorovaná760 m
    Častkov1 500 m²1980–780 m
    Radošovce33 430 m²1997–790 m
    Kátov2 400 m²1975–870 m
    TKO Cunín – Revajka – Holíč14 000 m²1994monitorovaná890 m
    Holíč – Biela jama – Holíč20 000 m²1970monitorovaná1,0 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy10×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny7×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami2×
    • Stabilizovaný1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova5×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S3×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0002×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Senica1 parcours de pêche · 21 km56Chvojnica č. 256
    2. Holíč1 parcours de pêche · 13 km25Chvojnica č. 125

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Danube