Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Čutkovo

Bassin versant : VáhSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
8,1km
région
Région de Žilina

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Čutkovo

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Čutkovo, score de la fenêtre 34.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 07:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Bystrina Un ruisseau de montagne à forte pente, cascades et fond rocheux. L'eau est claire et froide ; la pêche exige une approche prudente.

    4006008001 0001 2001 4000 km2 km4 km6 km8 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 1 247 à 492 m au-dessus du niveau de la mer sur 8,1 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    1 247 m a.s.l.
    Point le plus bas
    445 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    802 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    99 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,14

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Čutkovo de 2018
    2018imagé 12 sept. 2018
    Vue aérienne du cours d'eau Čutkovo de 2021
    2021imagé 6 sept. 2021
    Vue aérienne du cours d'eau Čutkovo de 2024
    2024imagé 31 juil. 2024

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Čutkovo

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    0 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Čutkovo

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 8 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Calcaires et dolomies100 % čiary vody

    Tvrdá, dobre pufrovaná voda s vápnikom a hydrogénuhličitanmi; krasové pramene. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,3modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 271 mg/l, stredne tvrdá voda (9,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,555 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 90. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km30 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    30°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 25 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    39nGy/h dávkový príkon

    5. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    1objekt do 3 km

    ťažené: Fe

    Najbližšie: Výhradná kutba (iný druh objektu), 2,9 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 20,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 84. percentil (Čutkov potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    115vrtov do 3 km

    298 rozborov vody v okolí

    Z toho 115 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    23 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    9lokalít do 3 km

    1 záťaž, 8 skládok

    Najbližšia záťaž: Ružomberok – areál TEXICOM-u – mazutové hospodárstvo, 510 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    23záznamov do 5 km

    10 ložísk, 13 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    41plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Calcaires et dolomies100%SR 2,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Calcaires et dolomies: Tvrdá, dobre pufrovaná voda s vápnikom a hydrogénuhličitanmi; krasové pramene.

    Geologický vek hornín

    • krieda50%
    • trias50%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kriedastaršia kriedalučivnianske súvrstvie1×
    triasmladší triaskarpatský keuper: kremenné pieskovce, arkózy, zlepence, ílovité bridlice, dolomity1×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu1,0m
    • 0 – 2100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • FATRIKUM100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih100%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 2 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce67%SR 15 %
    • Vápence33%SR 3,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)67%SR 15 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Vápence; Neroz)33%SR 1,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová50%SR 86 %
    • puklinová50%SR 12 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor50%SR 95 %
    • regionálny izolátor50%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • mezozoikum severnej časti Veľkej Fatry100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • karbonátogénne100%SR 4,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-HCO3100%SR 6,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 8,34typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    9,9°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,76 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    271mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoruresF0,339 mg/l95. percentil
    • MagnésiumMg11,9 mg/l38. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3176 mg/l38. percentil
    • CalciumCa51,0 mg/l36. percentil
    • ChloruresCl2,34 mg/l12. percentil
    • SulfatesSO417,5 mg/l11. percentil
    • DraslíkK0,638 mg/l5. percentil
    • SodiumNa1,80 mg/l5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,0659 mg/l34. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,49 mg/l33. percentil
    • NitratesNO34,29 mg/l30. percentil
    • AmóniumNH40,0440 mg/l22. percentil

    Métaux

    • FerFe0,257 mg/l81. percentil
    • ZincZn10,2 μg/l65. percentil
    • AluminiumAl27,5 μg/l27. percentil
    • ManganèseMn3,87 μg/l6. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • SéléniumSe0,555 mg/kg90. percentil
    • BizmutBi0,391 mg/kg84. percentil
    • NickelNi35,6 mg/kg83. percentil
    • AntimoineSb1,37 mg/kg78. percentil
    • CadmiumCd0,288 mg/kg70. percentil
    • PlombPb18,9 mg/kg66. percentil
    • MolybdèneMo0,470 mg/kg65. percentil
    • ArsenicAs7,42 mg/kg59. percentil
    • CobaltCo8,91 mg/kg57. percentil
    • CuivreCu24,7 mg/kg55. percentil
    • ZincZn97,1 mg/kg51. percentil
    • ChromeCr65,8 mg/kg39. percentil
    • MercureHg0,0645 mg/kg25. percentil
    • VanadiumV54,9 mg/kg18. percentil
    • CínSn1,68 mg/kg10. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • CalciumCa11,3 %96. percentil
    • MagnésiumMg2,55 %93. percentil
    • PhosphoreP742 mg/kg35. percentil
    • ManganèseMn632 mg/kg23. percentil
    • DraslíkK1,32 %21. percentil
    • FerFe2,11 %15. percentil
    • AluminiumAl4,31 %9. percentil
    • SodiumNa0,589 %8. percentil
    • TitánTi2 694 mg/kg5. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BoreB73,1 mg/kg81. percentil
    • StronciumSr180 mg/kg79. percentil
    • LítiumLi34,2 mg/kg72. percentil
    • BérylliumBe0,789 mg/kg18. percentil
    • RubídiumRb73,3 mg/kg16. percentil
    • BáriumBa323 mg/kg9. percentil
    • GáliumGa7,27 mg/kg8. percentil
    • CérCe40,2 mg/kg5. percentil
    • ZirkónZr144 mg/kg4. percentil
    • YtriumY11,8 mg/kg4. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    39nGy/h vo vzduchu

    rozsah 39 až 40 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,20 ppm15. percentil
    • Potassium (K)K1,03 %7. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh5,32 ppm5. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km30 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    30 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 25 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-5,8°C
    • Priemerná júlová teplota14,6°C
    • Ročné zrážky988mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Výhradná kutba – 6 – iný druh objektu (2,9 km od vody)Nižná Matejková – Barit (4,8 km od vody)Ludrová-Biely potok – Železné rudy (5,0 km od vody)Ružomberok – areál TEXICOM-u – mazutové hospodár – SK1000500P (510 m od vody)Čutkovo – Ružomberok – nijaký (120 m od vody)pri kaplnke – Hrboltová – nijaký (1,3 km od vody)Ružomberok – Hrboltová – nijaký (1,7 km od vody)pri kríži – Hrboltová – nijaký (1,7 km od vody)lom – Hrboltová – nijaký (2,0 km od vody)pod Borovou horou – Hrboltová – nijaký (2,4 km od vody)pod Borovou horou – Hrboltová – nijaký (2,7 km od vody)pri ceste – Likavka – nijaký (3,0 km od vody)a1 (3,3 km od vody)a1 (3,5 km od vody)a1 (3,9 km od vody)a1 (4,4 km od vody)a1 (5,6 km od vody)a1 (7,5 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (8,0 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,4 km od vody)b1 (8,5 km od vody)a1 (8,8 km od vody)a1 (8,8 km od vody)a1 (8,8 km od vody)a1 (9,1 km od vody)b1 (9,2 km od vody)b1 (9,4 km od vody)b2 (9,5 km od vody)a1 (9,5 km od vody)c3 (9,5 km od vody)c2 (9,6 km od vody)c1 (9,6 km od vody)a1 (9,9 km od vody)Ružomberok – tehliarske suroviny (4,3 km od vody)Ružomberok III – stavebný kameň (4,4 km od vody)Ružomberok II – Lom pod Skalami – stavebný kameň (4,7 km od vody)Ružomberok – stavebný kameň (4,9 km od vody)Ružomberok I – vápenec ostatný (4,1 km od vody)Ružomberok – tehliarske suroviny (4,3 km od vody)Ružomberok III – stavebný kameň (4,4 km od vody)Ružomberok II – Lom pod Skalami – stavebný kameň (4,7 km od vody)Ružomberok – stavebný kameň (5,0 km od vody)Ružomberok III – stavebný kameň (4,4 km od vody)Ružomberok – Nová Černová – stavebný kameň – vápenec (130 m od vody)Malinô Brdo – stavebný kameň – dolomit (920 m od vody)Hrboltová – dolomit (2,0 km od vody)Bystrý potok – štrkopiesky (3,6 km od vody)Bystrý potok – stavebný kameň – vápenec (3,8 km od vody)Ľubochňa – Čierňavy – stavebný kameň – granodiorit (3,8 km od vody)Ružomberok – Vyšná Matejková dolina – stavebný kameň – granodiorit (4,0 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Švošov – Ružombe – štrkopiesky (4,1 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Ružomberok – Beš – štrkopiesky (4,2 km od vody)Ružomberok – Vyšná Matejková dolina – stavebný kameň – granodiorit (4,2 km od vody)Biely Potok – Fe rudy – limonit (4,7 km od vody)Dogerské skaly – všeobecná geológia (4,3 km od vody)Jazierske travertíny – geomorfológia (4,5 km od vody)Skladaná skala – všeobecná geológia (4,8 km od vody)– Zosuvy (180 m od vody)– Blokové polia (320 m od vody)– Zosuvy (670 m od vody)– Blokové rozpadliny (670 m od vody)LIKAVKA – Zosuvy (870 m od vody)– Blokové polia (920 m od vody)– Zosuvy (990 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)RUZOMBEROK – Blokové rozpadliny (1,3 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Blokové polia (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)HRBOLTOVA – Zosuvy (1,9 km od vody)LIKAVKA – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Blokové polia (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Skalné zrútenia (2,2 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,3 km od vody)LIKAVKA – Zosuvy (2,3 km od vody)LIKAVKA – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)HRBOLTOVA – Zosuvy (2,5 km od vody)LIKAVKA – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)Likavka – Zosuvy (2,6 km od vody)Likavka – Zosuvy (2,6 km od vody)LIKAVKA – Zosuvy (2,7 km od vody)HRBOLTOVA – Blokové polia + zosuvy (2,8 km od vody)– Blokové polia + zosuvy (2,8 km od vody)HUBOVA – Zosuvy (2,8 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,9 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,9 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,9 km od vody)Ružomberok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Ružomberok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Ružomberok (1,4 km od vody)Ružomberok OÚNZ – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Ružomberok OÚNZ – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Ružomberok – pozorovací vrt SHMÚ (2,2 km od vody)Ružomberok (2,4 km od vody)Ružomberok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Ružomberok – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Ružomberok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Likavka (2,8 km od vody)Likavka (2,9 km od vody)Ružomberok – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Ružomberok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Ružomberok – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Ružomberok – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Ružomberok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (10 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (10 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (10 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (30 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (30 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (30 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (40 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (40 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (90 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (90 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (90 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (100 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (100 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (100 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (100 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (110 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (110 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (110 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (120 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (120 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (120 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (130 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (140 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (140 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (150 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (210 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (220 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (220 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (230 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (230 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (230 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (250 m od vody)Ružomberok – Černová, dolina Čutkovho potoka, pr – prameň (10 m od vody)Ružomberok – Černová, dolina Čutkovho potoka, pr – prameň (50 m od vody)2000m V od K Tlstá – prameň (80 m od vody)Cutkov potok, 1500m SV od K1209 Malino – prameň (100 m od vody)Čutkov potok, 1500m Z od K1209 Malino – prameň (220 m od vody)Čutkova dolina, 200 m JJV od K658 – prameň (270 m od vody)pravostranný prítok potoka Čiernava, 1000m JV od – prameň (780 m od vody)Hrabova dolina, 700m V od K696 Brdo – prameň (1,1 km od vody)Hrabovo, 800m S od K612 Hrabovo – prameň (1,1 km od vody)Bystrý potok, 1500m S od K1339 Madarová – prameň (1,1 km od vody)Hrabova dolina, 1250m SV od K Brdo – prameň (1,2 km od vody)Hrabova dolina, 1500m SSV od K1205 Malino – prameň (1,4 km od vody)Stará Černová, 2000m SV od K1067 Plieska – prameň (1,5 km od vody)Černová – Opaliny, prameň E-80b – prameň (1,5 km od vody)Matejkovo, 1050m SZ od K1468 – prameň (1,6 km od vody)Ružomberok, 500m Z od K1236 Nahalakom – prameň (1,7 km od vody)Ružomberok – Hrabovo, Hrabovská dolina pri lyžia – prameň (1,9 km od vody)pravostranný prítok potoka Čiernava, 1000m JZ od – prameň (2,1 km od vody)Bystrý potok, 800mJJZ od K1208 Tlstá hora – prameň (2,2 km od vody)Ružomberok – Malino Brdo-Diel, 320m S od K1054 B – prameň (2,2 km od vody)Trlenská dolina – Šepková dolina 240 m JZ od K77 – prameň (2,2 km od vody)Matejkovo, 1200m V od K1238 – prameň (2,2 km od vody)Ľubochnianska dolina – Čierňavy, prameň M-9 – prameň (2,3 km od vody)pravostranný prítok potoka Salatín, 2500m Z od K – prameň (2,7 km od vody)Trlenská dolina – chatová oblasť, 340 m JV od K6 – prameň (2,9 km od vody)Bystrý potok, 2000m JJZ od K1067 Plieska – prameň (2,9 km od vody)Ľubochnianska dolina, 1300m ZSZ od K1278 – prameň (3,0 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 20,0 μg/lmedián 15,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Čutkov potok, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 74,0 μg/lmedián 64,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Čutkov potok, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Čutkov potok, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Čutkov potok, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Čutkov potok, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Čutkov potok, 50 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Čutkov potok, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Čutkov potok, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 3,80 mg/lmedián 3,71 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Čutkov potok, 2010, 50 m od vody. Porovnanie: 8. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)39 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)38 vzoriek, najviac 312 zŕn
    • Barit (BaSO₄)34 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)33 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)28 vzoriek, najviac 250 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)27 vzoriek, najviac 562 zŕn
    • Anatas (TiO₂)21 vzoriek, najviac 75 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)9 vzoriek, najviac 2 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)8 vzoriek, najviac 550 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)2 vzorky, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Zirkón (ZrSiO₄)30 vzoriek, najviac 562 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))28 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))27 vzoriek, najviac 405 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)21 vzoriek, najviac 250 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)8 vzoriek, najviac 12 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)8 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)3 vzorky, najviac 426 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO314×
    • Ca-HCO36×
    • Ca-SO4-HCO35×
    • Ca-Mg-SO4-HCO32×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A21×
    • trieda B4×
    • trieda D1×
    • trieda H1×

    Kovy v podzemnej vode

    • MercureHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,100 μg/l21 vzoriek52 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,70 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,250 μg/l21 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,100 μg/l21 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 31,0 μg/lmedián 6,00 μg/l21 vzoriek5 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSemierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCumierne zvýšená
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,250 μg/l21 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l21 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 13,0 μg/lmedián 1,00 μg/l21 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 50 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    source37,21 Bq/l5,63 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie110,4 Bq/l10,4 Bq/l
    upravený prameň314,7 Bq/l14,7 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie410,2 Bq/l3,22 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Fe1×

    Druhy banských objektov

    • iný druh objektu1×

    Najbližšie staré banské diela

    NomEspèceŤaženéUkončenieOd vody
    Výhradná kutbainý druh objektuFe2,9 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Ružomberok Ivápenec ostatnýLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Mesto Ružomberok4,1 km
    Ružomberoktehliarske surovinyŤažené ložisko – MAB 04, s.r.o.4,3 km
    Ružomberoktehliarske surovinyŤažené ložisko – MAB 04, s.r.o.4,3 km
    Ružomberok IIIstavebný kameňŤažené ložisko – PK Metrostav, a.s.4,4 km
    Ružomberok IIIstavebný kameňŤažené ložisko – PK Metrostav, a.s.4,4 km
    Ružomberok IIIstavebný kameňŤažené ložisko – PK Metrostav, a.s.4,4 km
    Ružomberok II – Lom pod Skalamistavebný kameňŤažené ložisko – BAŇA Ružomberok, spol. s r.o.4,7 km
    Ružomberok II – Lom pod Skalamistavebný kameňŤažené ložisko – BAŇA Ružomberok, spol. s r.o.4,7 km
    Ružomberokstavebný kameňŤažené ložisko – AGRODRUŽSTVO BELAN, družstvo4,9 km
    Ružomberokstavebný kameňŤažené ložisko – AGRODRUŽSTVO BELAN, družstvo5,0 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMétauxEspèceOd vody
    Nižná MatejkováBaritbaritložiskový výskyt4,8 km
    Ludrová-Biely potokŽelezné rudyFemineralogický výskyt5,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    115 vrtov v pásme 3 km, z toho 17 hydrogeologických a 98 ostatných; s číslom archívnej správy 115.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m91×
    • 10–30 m22×
    • 30–100 m2×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    DPSC-06inžiniersko-geologický4,1 m10042280 m
    DPSC-04inžiniersko-geologický7,5 m100422220 m
    V-1inžiniersko-geologický6,0 m86276330 m
    DPSC-03inžiniersko-geologický7,0 m100422490 m
    DPSC-07inžiniersko-geologický5,5 m100422590 m
    V-12inžiniersko-geologický6,0 m76361670 m
    V-9inžiniersko-geologický5,0 m76361670 m
    V-11inžiniersko-geologický5,0 m76361720 m
    DPSC-02Ainžiniersko-geologický3,0 m100422750 m
    V-3inžiniersko-geologický7,0 m91062770 m
    V-2inžiniersko-geologický7,0 m91062790 m
    V-4inžiniersko-geologický7,0 m91062800 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5163,3 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 538,5 km
    kategória b2minerálna voda15-225-1519,5 km
    kategória c3minerálna voda23-3816-3019,5 km
    kategória c2minerálna voda23-385-1519,6 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 519,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LieuČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Ružomberok – areál TEXICOM-u – mazutové hospodárstvoSK1000500P510 m

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Čutkovo – Ružomberok–––120 m
    pri kaplnke – Hrboltová75 m²––1,3 km
    Ružomberok – Hrboltová100 m²––1,7 km
    pri kríži – Hrboltová100 m²––1,7 km
    lom – Hrboltová600 m²––2,0 km
    pod Borovou horou – Hrboltová40 m²––2,4 km
    pod Borovou horou – Hrboltová40 m²––2,7 km
    pri ceste – Likavka–––3,0 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy27×
    • Blokové rozpadliny7×
    • Blokové polia4×
    • Blokové polia + zosuvy2×
    • Skalné zrútenia1×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný21×
    • Potenciálny17×
    • So stabilizovanými a potenciálnymi formami2×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0006×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova6×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick4×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Ružomberok1 parcours de pêche · 8,1 km34Čutkovo34

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Váh