Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
27de 100
Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche
Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.
Meilleure plage horaire du jour
06:00–08:00
Lednica, score de la fenêtre 33.
Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 01:04.
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.
CyprinidésSalmonidés – zone à truiteSalmonidés – zone à ombre
plus basplus élevé
Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données.
Profil altimétrique du cours d'eau
Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.
Cours d'eau rapidePodhorský potok: eau rapide, fond pierreux, rapides et fosses en aval. Eaux à truites typiques.
Profil altimétrique du cours d'eau : de 436 à 327 m au-dessus du niveau de la mer sur 8,2 km.Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
Point le plus haut
436 m a.s.l.
Point le plus bas
320 m a.s.l.
Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
116 m
Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
14 ‰
SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
1,19
Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.
Terrain en 3D
Chargement du modèle de terrain en 3D…
Images historiques
Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.
2017imagé 24 août 20172020imagé 22 août 20202023imagé 13 août 2023
Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.
Geológia a geochémia toku Lednica
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 20 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
1objekt do 3 km
Najbližšie: Odkalisko Lednické Rovne (odkalisko), 1,2 km od vody.
Stopové prvky vo vode toku
2 de 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Bárium 440 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Lednica, potok).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
293vrtov do 3 km
Z toho 293 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
21°C na ústí vrtu
4 geotermálne vrty do 10 km
Najteplejší: Belušské Slatiny – BS-1, 4,1 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
12lokalít do 3 km
1 záťaž, 11 skládok, 0 monitorovaných sedimentov
Najbližšia záťaž: Lednické Rovne – skládka Podstránie, 2,9 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
27záznamov do 3 až 5 km
15 ložísk a dobývacích území, 12 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
217plôch do 3 km
15 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
BáriumBaextrémna (horný 1 %)
najvyššie 440 μg/lmedián 90,0 μg/l11 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Lednica, potok, 1995, 20 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlombPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,00 μg/lmedián 2,50 μg/l13 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Lednica, potok, 1995, 30 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,150 μg/l13 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Lednica, potok, 20 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 490 μg/lmedián 470 μg/l13 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Lednica, potok, 1995, 60 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromeCrmierne zvýšená
najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek69 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Lednica, potok, 1995, 20 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCumierne zvýšená
najvyššie 2,80 μg/lmedián 1,90 μg/l13 vzoriek15 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Zubák, Ježovci, 1500 m S od K772 Kýčera, 1995, 820 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Váh, 1999, 940 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Váh, 1999, 940 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Váh, 1999, 940 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Váh, 1999, 940 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 11,4 mg/lmedián 7,52 mg/l13 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hor.Breznica,zastávka SAD, 1800 m V od K570, 1995, 60 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Druhy banských objektov
odkalisko1×
Najbližšie staré banské diela
Nom
Espèce
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Odkalisko Lednické Rovne
odkalisko
štrkopiesky
1,2 km
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Lednické Rovne – Sigoť
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV, s.r.o.
40 m
Za Váh
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV s.r.o.
220 m
Za Váh II
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – SESTAV s.r.o.
390 m
Beluša – Lednické Rovne
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV, s.r.o.
540 m
Beluša – Lednické Rovne
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV, s.r.o.
560 m
Horovce
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ZEMPRA, s.r.o.
1,7 km
Dulov – Dolné Prúdy
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – AGROFARMA, spol. s r.o. Červený Kameň
2,0 km
Tunežice
stavebný kameň
Ťažené ložisko – PK Metrostav, a.s.
3,5 km
Tunežice
stavebný kameň
Ťažené ložisko – PK Metrostav, a.s.
3,5 km
Hloža – Podhorie
vápenec ostatný
Ťažené ložisko – Považská cementáreň, a.s.
3,9 km
Hloža – Podhorie
sialitická surovina
Ťažené ložisko – Považská cementáreň, a.s.
3,9 km
Hloža – Podhorie
vápenec ostatný
Ťažené ložisko – Považská cementáreň, a.s.
4,1 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Métaux
Espèce
Od vody
Lednické Rovne
Mangánové rudy
Mn
mineralogický výskyt
310 m
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
293 vrtov v pásme 3 km, z toho 69 hydrogeologických a 224 ostatných; s číslom archívnej správy 293.
Hĺbky vrtov
jusqu'à 10 m164×
10–30 m104×
30–100 m4×
100–300 m1×
nad 300 m0×
Najbližšie vrty
Lieu
Espèce
Profondeur
Archívna správa
Od vody
Lednica
štruktúrny vrt s obyčajnou vodou
105,0 m
11204 97Cb1.pdf
30 m
Lednica
negatívny vrt
44,0 m
13762 97Cb3.pdf
40 m
DB-26
ložiskový
5,0 m
25014
50 m
Lednické Rovne
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
11,0 m
32055 97Dc45.pdf
100 m
DB-23
ložiskový
13,0 m
25014
120 m
Beluša
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
15,5 m
22917 97Dc40.pdf
140 m
Lednica
širokoprofilový vrt
0,0 m
53773 97Cb5.pdf
140 m
VLC-3
inžiniersko-geologický
8,0 m
103263
140 m
Lednické Rovne
pozorovací vrt SHMÚ
28,0 m
65911 97Dc69.pdf
150 m
S-5
inžiniersko-geologický
3,5 m
105553
150 m
Lednické Rovne
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
28,0 m
65911 97Dc68.pdf
160 m
Lednické Rovne
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
11,5 m
32055 97Dc46.pdf
170 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Température
Výdatnosť
Profondeur
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Belušské Slatiny – BHS-2
20 °C
–
501 m
Ca-Na-HCO3-SO4
nevyužívaný
4,0 km
Belušské Slatiny – BHS-3
21 °C
0,0 l/s
1671 m
Ca-Na-HCO3-SO4
nevyužívaný
4,1 km
Belušské Slatiny – BHS-1
21 °C
–
226 m
Ca-Na-HCO3-SO4
nevyužívaný
4,1 km
Belušské Slatiny – BS-1
21 °C
–
58,5 m
Ca-HCO3-(SO4)
nevyužívaný
4,1 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source
Espèce
Température de l’eau (°C)
Výdatnosť (l/s)
Od vody
a1
minerálna voda
< 15
< 5
3,1 km
a1
minerálna voda
< 15
< 5
3,1 km
a1
minerálna voda
< 15
< 5
3,3 km
Belušské Slatiny
termálne kúpalisko
3,7 km
a1
minerálna voda
< 15
< 5
4,1 km
b1
minerálna voda
15-22
< 5
4,5 km
b1
minerálna voda
15-22
< 5
4,9 km
b1
minerálna voda
15-22
< 5
5,1 km
b2
minerálna voda
15-22
5-15
5,1 km
a1
minerálna voda
< 15
< 5
7,8 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Lieu
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
Lednické Rovne – skládka Podstránie
SK1000500P
2,9 km
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Konský cintorín – Horná Breznica
–
1975
–
90 m
Potok v kúte – Lednica
–
1970
–
240 m
Potok pri Chachuloch – Lednica
–
1975
–
270 m
Ladce – Pri Váh – Ladce
–
1975
–
460 m
Ladce – Pri Váh – Ladce
–
1975
–
680 m
Zájelšie Lysiny – Horná Breznica
5 075 m²
1996
–
730 m
Nad cintorínom – Kvašov
–
1975
–
2,0 km
Dulov – Pri Váh – Dulov
–
1970
–
2,5 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy214×
Blokové polia2×
Svahové prúdy1×
Stupeň aktivity
Potenciálny134×
Stabilizovaný67×
Aktívny15×
So stabilizovanými a potenciálnymi formami1×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova99×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00061×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S20×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick6×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.