Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Vízfolyás

Lednica

Vízgyűjtő: VágLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
20,6km
kerület
Trencséni kerület
Légi felvétel a(z) Lednica vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Lednica vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Lednica, ablakpontszám 33.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 06:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek.

    3003504004500 km2 km4 km6 km8 km
    A vízfolyás magassági profilja: 436-től 327 m tengerszint feletti magasságig 8,2 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    436 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    320 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    116 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    14 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,19

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Lednica vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 24.
    Lednica vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 22.
    Lednica vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. aug. 13.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Lednica vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató1

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • LednicaLednica · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben2 mutató

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Lednica

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 20 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,3modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 401 mg/l, stredne tvrdá voda (13,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Olovo 19,6 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 69. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 61 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    49nGy/h dávkový príkon

    40. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    1objekt do 3 km

    Najbližšie: Odkalisko Lednické Rovne (odkalisko), 1,2 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 10 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 440 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Lednica, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    293vrtov do 3 km

    502 rozborov vody v okolí

    Z toho 293 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    21°C na ústí vrtu

    4 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Belušské Slatiny – BS-1, 4,1 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    12lokalít do 3 km

    1 záťaž, 11 skládok

    Najbližšia záťaž: Lednické Rovne – skládka Podstránie, 2,9 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    27záznamov do 5 km

    15 ložísk, 12 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    217plôch do 3 km

    15 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív5×

    Kvartérny pokryv

    • fluviáne sedimenty terás50%SR 3,1 %
    • deluviálne sedimenty50%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • BIELOKARPATSKÝ PRÍKROV100%SR 4,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)75%SR 60 %
    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)25%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih50%SR 32 %
    • malý pokles25%SR 8,8 %
    • malý zdvih25%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 5 z 7 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma Javorníkov a severovýchodná časť Bielych Karpát83%SR 1,8 %
    • kvartér a neogén Ilavskej kotliny17%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,29typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    13,6°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,43 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    401mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • KalciumCa78,6 mg/l68. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3246 mg/l62. percentil
    • SzulfátokSO439,5 mg/l49. percentil
    • FluoridokF0,111 mg/l49. percentil
    • DraslíkK2,55 mg/l42. percentil
    • MagnéziumMg11,3 mg/l36. percentil
    • NátriumNa5,93 mg/l34. percentil
    • KloridokCl4,82 mg/l33. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,260 mg/l75. percentil
    • NitrátokNO36,41 mg/l51. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,21 mg/l25. percentil
    • FosforečnanyPO40,0312 mg/l18. percentil

    Fémek

    • MangánMn36,4 μg/l54. percentil
    • CinkZn7,37 μg/l54. percentil
    • AlumíniumAl35,0 μg/l33. percentil
    • VasFe0,0377 mg/l15. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ÓlomPb19,6 mg/kg69. percentil
    • KobaltCo9,61 mg/kg67. percentil
    • KrómCr83,7 mg/kg67. percentil
    • NikkelNi28,1 mg/kg65. percentil
    • CinkZn105 mg/kg58. percentil
    • RézCu25,6 mg/kg58. percentil
    • VanádiumV66,4 mg/kg46. percentil
    • SzelénSe0,212 mg/kg41. percentil
    • ArzénAs5,45 mg/kg33. percentil
    • BizmutBi0,168 mg/kg30. percentil
    • MolibdénMo0,266 mg/kg27. percentil
    • HiganyHg0,0598 mg/kg21. percentil
    • CínSn1,97 mg/kg20. percentil
    • KadmiumCd0,0679 mg/kg13. percentil
    • AntimonSb0,305 mg/kg11. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • KalciumCa5,46 %83. percentil
    • NátriumNa0,831 %42. percentil
    • MagnéziumMg0,802 %41. percentil
    • MangánMn692 mg/kg31. percentil
    • VasFe2,31 %27. percentil
    • FoszforP645 mg/kg23. percentil
    • AlumíniumAl4,90 %23. percentil
    • TitánTi3 717 mg/kg21. percentil
    • DraslíkK1,16 %8. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BórB75,5 mg/kg84. percentil
    • StronciumSr159 mg/kg69. percentil
    • LítiumLi31,0 mg/kg58. percentil
    • GáliumGa13,5 mg/kg45. percentil
    • BerilliumBe1,09 mg/kg32. percentil
    • RubídiumRb80,2 mg/kg29. percentil
    • ZirkónZr322 mg/kg25. percentil
    • YtriumY19,4 mg/kg14. percentil
    • CérCe46,3 mg/kg12. percentil
    • BáriumBa330 mg/kg11. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    49nGy/h vo vzduchu

    rozsah 45 až 52 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Kálium (K)K1,38 %68. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,27 ppm48. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,25 ppm18. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 61 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-4,3°C
    • Priemerná júlová teplota17,5°C
    • Ročné zrážky742mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma67%SR 33 %
    • kotlinová klíma33%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Odkalisko Lednické Rovne – 3 – odkalisko (1,2 km od vody)Lednické Rovne – Mangánové rudy (310 m od vody)Lednické Rovne – skládka Podstránie – SK1000500P (2,9 km od vody)Konský cintorín – Horná Breznica – trvalý (90 m od vody)Potok v kúte – Lednica – nijaký (240 m od vody)Potok pri Chachuloch – Lednica – trvalý (270 m od vody)Ladce – Pri Váhu – Ladce – trvalý (460 m od vody)Ladce – Pri Váhu – Ladce – trvalý (680 m od vody)Zájelšie Lysiny – Horná Breznica – – (730 m od vody)Nad cintorínom – Kvašov – nijaký (2,0 km od vody)Dulov – Pri Váhu – Dulov – trvalý (2,5 km od vody)Červený Kameň – nad cintorínom. – Červený Kameň – nijaký (2,8 km od vody)Lednické Rovne – skládka Podstránie – Horenice – nijaký (2,9 km od vody)Mikušovce – osada Babinec – Mikušovce pri Prusko – nijaký (3,0 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-2 – nekúpeľný (4,0 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-3 – nekúpeľný (4,1 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-1 – nekúpeľný (4,1 km od vody)Belušské Slatiny – BS-1 – nekúpeľný (4,1 km od vody)a1 (3,1 km od vody)a1 (3,1 km od vody)a1 (3,3 km od vody)a1 (4,1 km od vody)b1 (4,5 km od vody)b1 (4,9 km od vody)b1 (5,1 km od vody)b2 (5,1 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (8,8 km od vody)a1 (9,6 km od vody)Belušské Slatiny (3,7 km od vody)Beluša – Lednické Rovne – štrkopiesky a piesky (540 m od vody)Tunežice – stavebný kameň (3,5 km od vody)Hloža – Podhorie – vápenec ostatný (3,9 km od vody)Hloža – Podhorie – sialitická surovina (3,9 km od vody)Beluša – Lednické Rovne – štrkopiesky a piesky (560 m od vody)Tunežice – stavebný kameň (3,5 km od vody)Hloža – Podhorie – vápenec ostatný (4,1 km od vody)Hloža – Podhorie – sialitická surovina (4,1 km od vody)Hloža – Podhorie – vápenec ostatný (4,1 km od vody)Hloža – Podhorie – sialitická surovina (4,1 km od vody)Lednické Rovne – Sigoť – štrkopiesky a piesky (40 m od vody)Za Váhom – štrkopiesky a piesky (220 m od vody)Za Váhom II – štrkopiesky a piesky (390 m od vody)Horovce – štrkopiesky a piesky (1,7 km od vody)Dulov – Dolné Prúdy – štrkopiesky a piesky (2,0 km od vody)Zubák – keramické íly (210 m od vody)Lednická Lehota – pyrit (230 m od vody)Dohňany – stavebný kameň – vápenec (1,8 km od vody)Medné – stavebný kameň – vápenec (2,5 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Púchov – Tunežic – štrkopiesky (2,7 km od vody)Červený Kameň – pyrit (2,8 km od vody)Belušské Slatiny (vrt BHS-3) – zemný plyn (4,0 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Považská Bystric – štrkopiesky (4,2 km od vody)Záriečie – keramické íly (4,5 km od vody)Mikušovce pri Pruskom – Skalice – stavebný kameň – vápenec (4,9 km od vody)Lednické Rovne – mangánové rudy (310 m od vody)Štepnická skala – všeobecná geológia (2,6 km od vody)Červenokamenské bradlo – všeobecná geológia (3,6 km od vody)Butkov – všeobecná geológia (4,5 km od vody)– Zosuvy (80 m od vody)ZUBAK – Zosuvy (110 m od vody)ZUBAK – Zosuvy (120 m od vody)LEDNICA – Zosuvy (130 m od vody)– Zosuvy (130 m od vody)DOLNA BREZNICA – Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (150 m od vody)HORNA BREZNICA – Zosuvy (150 m od vody)– Zosuvy (160 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)LEDNICA – Zosuvy (230 m od vody)– Zosuvy (240 m od vody)ZUBAK – Zosuvy (240 m od vody)– Zosuvy (300 m od vody)ZUBAK – Zosuvy (310 m od vody)LEDNICA – Zosuvy (320 m od vody)HORNA BREZNICA – Zosuvy (330 m od vody)– Zosuvy (340 m od vody)LEDNICA – Zosuvy (340 m od vody)BREZNICA – Zosuvy (350 m od vody)LEDNICA – Zosuvy (360 m od vody)HORNA BREZNICA – Zosuvy (380 m od vody)– Zosuvy (390 m od vody)ZUBAK – Zosuvy (400 m od vody)LEDNICA – Zosuvy (420 m od vody)ZUBAK – Zosuvy (420 m od vody)LEDNICA – Zosuvy (420 m od vody)– Zosuvy (440 m od vody)LEDNICA – Zosuvy (440 m od vody)HORNA BREZNICA – Zosuvy (450 m od vody)ZUBAK – Zosuvy (450 m od vody)KYCERA – Zosuvy (450 m od vody)– Zosuvy (450 m od vody)– Zosuvy (470 m od vody)– Zosuvy (480 m od vody)ZUBAK – Zosuvy (520 m od vody)HORNA BREZNICA – Zosuvy (520 m od vody)– Zosuvy (540 m od vody)– Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (570 m od vody)ZUBAK – Zosuvy (590 m od vody)– Zosuvy (620 m od vody)LEDNICA – Zosuvy (630 m od vody)LEDNICA – Zosuvy (670 m od vody)ZUBAK – Svahové prúdy (690 m od vody)ZUBAK – Zosuvy (690 m od vody)HORNA BREZNICA – Zosuvy (690 m od vody)ZUBAK – Zosuvy (700 m od vody)HORNA BREZNICA – Zosuvy (710 m od vody)PRI GEMESOVOM JARKU – Zosuvy (750 m od vody)HORNA BREZNICA – Zosuvy (780 m od vody)LESY – Zosuvy (790 m od vody)– Zosuvy (820 m od vody)ZUBAK – Zosuvy (830 m od vody)– Zosuvy (830 m od vody)LEDNICKE ROVNE – Zosuvy (860 m od vody)ZUBAK – Zosuvy (870 m od vody)– Zosuvy (880 m od vody)ZUBAK – Zosuvy (890 m od vody)– Blokové polia (930 m od vody)– Zosuvy (930 m od vody)– Zosuvy (940 m od vody)– Zosuvy (950 m od vody)KVASOV – Zosuvy (970 m od vody)– Zosuvy (980 m od vody)LEDNICA – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)ZUBAK – Zosuvy (1,0 km od vody)LEDNICA – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)KVASOV – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)LEDNICA – Zosuvy (1,1 km od vody)– Blokové polia (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)Lednica – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (30 m od vody)Lednica – negatívny vrt (40 m od vody)Lednické Rovne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Beluša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Lednica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (140 m od vody)Lednické Rovne – pozorovací vrt SHMÚ (150 m od vody)Lednické Rovne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Lednické Rovne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Horná Breznica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Lednické Rovne – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (170 m od vody)Horovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Dolná Breznica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Lednické Rovne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Lednické Rovne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (370 m od vody)Lednické Rovne (370 m od vody)Lednické Rovne – pozorovací vrt SHMÚ (390 m od vody)Košeca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (710 m od vody)Lednické Rovne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (720 m od vody)Lednické Rovne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (720 m od vody)Horovce – pozorovací vrt SHMÚ (750 m od vody)Košeca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (870 m od vody)Ladce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (940 m od vody)Lednické Rovne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (980 m od vody)Lednické Rovne-Horovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (990 m od vody)Ladce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km od vody)Beluša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Lednické Rovne-Horovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Lednické Rovne – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Ladce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Beluša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Ladce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Ladce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Ladce – pozorovací vrt SHMÚ (1,8 km od vody)Ladce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Beluša – pozorovací vrt SHMÚ (1,9 km od vody)Horenická Hôrka – pozorovací vrt SHMÚ (2,1 km od vody)Beluša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Streženice – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Beluša-Predlužie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Streženice – monitorovací vrt (2,3 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBaextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 440 μg/lmedián 90,0 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Lednica, potok, 1995, 20 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 2,50 μg/l13 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Lednica, potok, 1995, 30 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,150 μg/l13 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Lednica, potok, 20 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 490 μg/lmedián 470 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Lednica, potok, 1995, 60 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrmierne zvýšená
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Lednica, potok, 1995, 20 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCumierne zvýšená
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 1,90 μg/l13 vzoriek15 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zubák, Ježovci, 1500 m S od K772 Kýčera, 1995, 820 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Váh, 1999, 940 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Váh, 1999, 940 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Váh, 1999, 940 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Váh, 1999, 940 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 11,4 mg/lmedián 7,52 mg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Hor.Breznica,zastávka SAD, 1800 m V od K570, 1995, 60 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Magnetit (Fe₃O₄)31 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)31 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)30 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)30 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)29 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)29 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)24 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)23 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)17 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)31 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)31 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)30 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))26 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)24 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)23 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))23 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))18 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • RézCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 48,0 μg/lmedián 1,10 μg/l40 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5 520 μg/lmedián 19,0 μg/l40 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4,10 μg/lmedián 0,250 μg/l40 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,20 μg/lmedián 0,250 μg/l40 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 111 μg/lmedián 17,0 μg/l40 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 390 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,100 μg/l40 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 630 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 440 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l40 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 390 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l40 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,0100 mg/l40 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa713,9 Bq/l6,38 Bq/l
    forrás819,6 Bq/l2,09 Bq/l
    upravený prameň32,79 Bq/l2,01 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie14,99 Bq/l4,99 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie213,8 Bq/l7,41 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • odkalisko1×

    Najbližšie staré banské diela

    NévFajŤaženéUkončenieOd vody
    Odkalisko Lednické Rovneodkaliskoštrkopiesky1,2 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Lednické Rovne – Sigoťštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV, s.r.o.40 m
    Za Vágštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV s.r.o.220 m
    Za Vág IIštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SESTAV s.r.o.390 m
    Beluša – Lednické Rovneštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV, s.r.o.540 m
    Beluša – Lednické Rovneštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV, s.r.o.560 m
    Horovceštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ZEMPRA, s.r.o.1,7 km
    Dulov – Dolné Prúdyštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – AGROFARMA, spol. s r.o. Červený Kameň2,0 km
    Tunežicestavebný kameňŤažené ložisko – PK Metrostav, a.s.3,5 km
    Tunežicestavebný kameňŤažené ložisko – PK Metrostav, a.s.3,5 km
    Hloža – Podhorievápenec ostatnýŤažené ložisko – Považská cementáreň, a.s.3,9 km
    Hloža – Podhoriesialitická surovinaŤažené ložisko – Považská cementáreň, a.s.3,9 km
    Hloža – Podhorievápenec ostatnýŤažené ložisko – Považská cementáreň, a.s.4,1 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyFémekFajOd vody
    Lednické RovneMangánové rudyMnmineralogický výskyt310 m

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    293 vrtov v pásme 3 km, z toho 69 hydrogeologických a 224 ostatných; s číslom archívnej správy 293.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m164×
    • 10–30 m104×
    • 30–100 m4×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Lednicaštruktúrny vrt s obyčajnou vodou105,0 m11204 97Cb1.pdf30 m
    Lednicanegatívny vrt44,0 m13762 97Cb3.pdf40 m
    DB-26ložiskový5,0 m2501450 m
    Lednické Rovneúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,0 m32055 97Dc45.pdf100 m
    DB-23ložiskový13,0 m25014120 m
    Belušaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,5 m22917 97Dc40.pdf140 m
    Lednicaširokoprofilový vrt–53773 97Cb5.pdf140 m
    VLC-3inžiniersko-geologický8,0 m103263140 m
    Lednické Rovnepozorovací vrt SHMÚ28,0 m65911 97Dc69.pdf150 m
    S-5inžiniersko-geologický3,5 m105553150 m
    Lednické Rovneúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou28,0 m65911 97Dc68.pdf160 m
    Lednické Rovneúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,5 m32055 97Dc46.pdf170 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Belušské Slatiny – BHS-220 °C–501 mCa-Na-HCO3-SO4nevyužívaný4,0 km
    Belušské Slatiny – BHS-321 °C0,0 l/s1671 mCa-Na-HCO3-SO4nevyužívaný4,1 km
    Belušské Slatiny – BHS-121 °C–226 mCa-Na-HCO3-SO4nevyužívaný4,1 km
    Belušské Slatiny – BS-121 °C–58,5 mCa-HCO3-(SO4)nevyužívaný4,1 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 593,1 km
    kategória Belušské Slatinytermálne kúpalisko––13,7 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 534,5 km
    kategória b2minerálna voda15-225-1515,1 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    HelyszínČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Lednické Rovne – skládka PodstránieSK1000500P2,9 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Konský cintorín – Horná Breznica–1975–90 m
    Potok v kúte – Lednica–1970–240 m
    Potok pri Chachuloch – Lednica–1975–270 m
    Ladce – Pri Vág – Ladce–1975–460 m
    Ladce – Pri Vág – Ladce–1975–680 m
    Zájelšie Lysiny – Horná Breznica5 075 m²1996–730 m
    Nad cintorínom – Kvašov–1975–2,0 km
    Dulov – Pri Vág – Dulov–1970–2,5 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy214×
    • Blokové polia2×
    • Svahové prúdy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny134×
    • Stabilizovaný67×
    • Aktívny15×
    • So stabilizovanými a potenciálnymi formami1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova99×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00061×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S20×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick6×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Puhó1 horgászvíz · 21 km32Lednica32

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág