Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
12100 felől
Alacsony aktivitás · 5 horgászvíz átlaga
A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
Nagyon magas0
Magas0
Átlagos0
Alacsony5
Mikor van a legjobb ablakhány horgászvíznek van a legjobb kétórás ablaka adott órában
00
06
12
18
A legtöbb horgászvíznek a legjobb ablaka 06:00 körül van.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 01:04.
A vízfolyás térképe és horgászvizei
A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok.
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás
Állapot
Változás
Hőmérséklet
Homonna
83 cm
–
Ižkovce
4 cm
–
Koškovce
45 cm
–
Krásny Brod
19 cm
–
Nagymihály – Meďov
116 cm
–
Nagymihály – Stráňany
67 cm
–
Vízfolyás magassági profilja
Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.
Mérsékelt lejtésAz áramlás érezhető, zátonyok és holtágak váltakoznak. Átmenet az alföldi és hegyaljai vízfolyás között.
A vízfolyás magassági profilja: 588-től 100 m tengerszint feletti magasságig 124,9 km hosszan.Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
Legmagasabb pont
588 m a.s.l.
Legalacsonyabb pont
100 m a.s.l.
Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
488 m
Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
3,9 ‰
KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
1,21
Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.
Domborzat 3D-ben
A(z) 3D terepmodell betöltése…
Történelmi képek
Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.
2019felvételezve: 2019. aug. 19.2022felvételezve: 2022. aug. 27.2025felvételezve: 2025. júl. 24.
Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.
Geológia a geochémia toku Laborec
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 124 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
2objekty do 3 km
Najbližšie: Šachta (šachta), 260 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
10vzoriek so zlatom
14 rudných minerálov v sedimente
Najviac 1 zrno v jednej vzorke (120 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
6 10 felőlukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Olovo 150 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Laborec).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
2 065vrtov do 3 km
2784 rozborov vody v okolí
Z toho 1789 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
85°C na ústí vrtu
4 geotermálne vrty do 10 km
Najteplejší: Čierne Pole – Stretava-21, 4,5 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
167lokalít do 3 km
12 záťaží, 155 skládok
Najbližšia záťaž: Michalovce – mestské kasárne – autopark, 40 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
112záznamov do 5 km
43 ložísk, 69 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
236plôch do 3 km
16 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
ÓlomPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 150 μg/lmedián 2,50 μg/l64 vzoriek66 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Laborec, 1999, 30 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KrómCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 52,2 μg/lmedián 1,50 μg/l53 vzoriek43 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Vojany, ľavostranný prítok Laborca, 2000, 800 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
RézCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 33,7 μg/lmedián 2,50 μg/l64 vzoriek28 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Močiarny, potok, 1999, 570 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 879 μg/lmedián 281 μg/l30 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Drahňov, 1500 m V od K108, 1999, 920 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArzénAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 1,00 μg/l64 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Laborec, 2000, 90 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,150 μg/l59 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: laborec, 40 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SzelénSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,620 μg/lmedián 0,500 μg/l44 vzoriek93 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Lastomír, kanál prepojený s Laborcom, 2000, 480 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 88,0 μg/lmedián 59,0 μg/l25 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Laborec, prítok, 2009, 240 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbmierne zvýšená
najvyššie 1,08 μg/lmedián 0,500 μg/l32 vzoriek66 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Močiarny, potok, 1999, 570 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 13,0 μg/lmedián 5,00 μg/l44 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Veľké Raškovce, slepé rameno Laborca, 1999, 340 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2vysoká (horných 5 %)
najvyššie 52,1 mg/lmedián 8,32 mg/l33 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: LABOREC, 2005, 60 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Barit (BaSO₄)166 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Pyrit (FeS₂)99 vzoriek, najviac 315 zŕn
Rutil (TiO₂)82 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)76 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)76 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Anatas (TiO₂)69 vzoriek, najviac 55 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)68 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)24 vzoriek, najviac 315 zŕn
Arany (Au)10 vzoriek, najviac 1 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
Kasiterit (SnO₂)3 vzorky, najviac 50 zŕn
Cinabarit (HgS)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Markazit (FeS₂)2 vzorky, najviac 315 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
216
1 zrno
60 m
1716
1 zrno
70 m
43/Z 188
1 zrno
70 m
2180
1 zrno
70 m
42/Z 187
1 zrno
80 m
104/247
1 zrno
120 m
154
1 zrno
710 m
153
1 zrno
950 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)138 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)84 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)76 vzoriek, najviac 2815 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)70 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)69 vzoriek, najviac 315 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))26 vzoriek, najviac 315 zŕn
Korund (Al₂O₃)16 vzoriek, najviac 55 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))14 vzoriek, najviac 5 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)10 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))10 vzoriek, najviac 5 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 504 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Kovy v podzemnej vode
SzelénSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 42,7 μg/lmedián 0,500 μg/l220 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
RézCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 66,0 μg/lmedián 1,10 μg/l220 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CinkZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 13 225 μg/lmedián 75,0 μg/l220 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ÓlomPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 0,500 μg/l220 vzoriek66 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
HiganyHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,100 μg/l220 vzoriek98 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 11,0 μg/lmedián 0,250 μg/l220 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 890 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 124 μg/lmedián 13,0 μg/l220 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KrómCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,60 μg/lmedián 0,250 μg/l220 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 430 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AlumíniumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,160 mg/lmedián 0,00500 mg/l220 vzoriek61 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArzénAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 10,5 μg/lmedián 0,500 μg/l220 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,100 μg/l220 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l134 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
studňa
28
18,7 Bq/l
5,42 Bq/l
potok, rieka
11
7,82 Bq/l
2,02 Bq/l
forrás
25
37,3 Bq/l
11,3 Bq/l
iné
1
2,80 Bq/l
2,80 Bq/l
upravený prameň
11
67,6 Bq/l
22,0 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
2
17,6 Bq/l
11,9 Bq/l
minerálny prameň
2
10,1 Bq/l
8,76 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Druhy banských objektov
odkalisko1×
šachta1×
Najbližšie staré banské diela
Név
Faj
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Šachta
šachta
kamenná soľ
260 m
Odkalisko
odkalisko
2,5 km
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Strážske
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie
180 m
Zbudza
kamenná soľ
Ložisko s predpokladom využívania zásob – PROROGO, s.r.o.
480 m
Zbudza
kamenná soľ
Ložisko s predpokladom využívania zásob – PROROGO, s.r.o.
600 m
Palín
horľavý zemný plyn
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.
620 m
Brekov
stavebný kameň
Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.
670 m
Brekov
stavebný kameň
Ťažené ložisko – VSK MINERAL s.r.o.
670 m
Palín
horľavý zemný plyn
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.
680 m
Biela Hora
keramické íly
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená
1,5 km
Biela Hora
halloyzit
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
1,5 km
Biela Hora
keramické íly
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená
1,5 km
Biela Hora
halloyzit
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená
1,5 km
Nagymihály
horľavý zemný plyn
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.
1,6 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Fémek
Faj
Od vody
Ľubiša
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
1,6 km
Udavské
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
2,3 km
Homonna
Zlaté rudy
Au
mineralogický výskyt
2,8 km
Nagyszombat pri Laborci
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
4,6 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
2 065 vrtov v pásme 3 km, z toho 663 hydrogeologických a 1402 ostatných; s číslom archívnej správy 1789.
Hĺbky vrtov
legfeljebb 10 m782×
10–30 m653×
30–100 m180×
100–300 m104×
nad 300 m205×
Najbližšie vrty
Helyszín
Faj
Mélység
Archívna správa
Od vody
V-2
ložiskový
11,0 m
4111
10 m
V-31
ložiskový
6,0 m
4111
20 m
JZ-6
inžiniersko-geologický
8,0 m
83603
20 m
PVAR-7
životné prostredie
8,0 m
99402
20 m
PVAR-6
životné prostredie
8,0 m
99402
20 m
V18
inžiniersko-geologický
8,0 m
72568
20 m
PVAR-5
životné prostredie
8,0 m
99402
20 m
PVAR-4
životné prostredie
8,0 m
99402
30 m
V-28
ložiskový
5,0 m
4111
30 m
PVAR-3
životné prostredie
8,0 m
99402
30 m
V-10
inžiniersko-geologický
5,7 m
20789
30 m
Mezőlaborc
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
12,6 m
28258 104Bb13.pdf
40 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Hőmérséklet
Výdatnosť
Mélység
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Čičarovce – Čičarovce-5
49 °C
1,3 l/s
1146 m
Na-Cl
nevyužívaný
3,1 km
Beša – Čičarovce-6
39 °C
1,0 l/s
873 m
Na-Cl
nevyužívaný
4,3 km
Čierne Pole – Stretava-21
85 °C
–
3758 m
Ca-Cl
nevyužívaný
4,5 km
Kaluža – GTH-1
39 °C
–
–
Na-Cl-SO4-HCO3/ Na-Cl
využívaný
7,3 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás
Faj
Víz hőmérséklete (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
19
80 m
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Helyszín
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
Nagymihály – mestské kasárne – autopark
SK1001500P
40 m
Udavské – železničná stanica
SK1001600P
50 m
Udavské – obaľovačka bituménových zmesí
SK1001600P
220 m
Ľubiša – areál PD
SK1001600P
260 m
Lastomír – skládka TKO
SK1001500P
370 m
Vojany – odkalisko EVO
SK1001500P
480 m
Strážske – Chemko – odpadový kanál
SK1001500P
590 m
Krásny Brod – skládka Monastýr – starý odpad
SK1001600P
740 m
Humenné – rušňové depo, Cargo a.s.
SK1001500P
1,1 km
Čabiny – areál PD
SK2005700F
1,2 km
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Hankovce
500 m²
1987
–
10 m
Mezőlaborc
175 m²
1983
–
20 m
Koškovce
–
1984
–
30 m
Volica
240 m²
1974
–
40 m
Zbudské Dlhé
400 m²
1992
–
40 m
Hankovce
2 000 m²
1973
–
50 m
Krásny Brod – Koškovce
700 m²
1973
–
50 m
Udavské
100 m²
1978
–
50 m
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy236×
Stupeň aktivity
Potenciálny191×
Stabilizovaný29×
Aktívny16×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova135×
Nedostatočne doložené34×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00024×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S23×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick10×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.