Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
16100 felől
Alacsony aktivitás · 9 horgászvíz átlaga
A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
Nagyon magas0
Magas0
Átlagos0
Alacsony9
Mikor van a legjobb ablakhány horgászvíznek van a legjobb kétórás ablaka adott órában
00
06
12
18
A legtöbb horgászvíznek a legjobb ablaka 15:00 körül van.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 21:04.
A vízfolyás térképe és horgászvizei
A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.
A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok.
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás
Állapot
Változás
Hőmérséklet
Brodské
10 cm
–
Devínska Nová Ves
127 cm
–
Kopčany
3 cm
–
Moravský Svätý Ján
123 cm
5,8 °C
Vysoká pri Morva
91 cm
–
Záhorská Ves
26 cm
5,5 °C
Vízfolyás magassági profilja
Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.
Nagyon lassú vízfolyásAlföldi, szinte álló szakasz: nyugodt, gyakran zavarosabb víz; a fenék iszapos és homokos szokott lenni. Pontyos horgászvizekre jellemző.
A vízfolyás magassági profilja: 163-től 139 m tengerszint feletti magasságig 106,7 km hosszan.Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
Legmagasabb pont
163 m a.s.l.
Legalacsonyabb pont
138 m a.s.l.
Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
24 m
Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
0,2 ‰
KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
1,23
Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.
Domborzat 3D-ben
A(z) 3D terepmodell betöltése…
Történelmi képek
Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.
2017felvételezve: 2017. aug. 24.2020felvételezve: 2020. aug. 22.2023felvételezve: 2023. máj. 27.
Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.
A(z) Morava vízfolyás geológiája és geokémiája
Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül
Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (129 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.
Szikla a víz alatt
Folyami hordalékA vízvezeték 54%-a
42% Egyéb sziklák, 4% agyagok és medencék homokja
Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.
Víz az atlasz szerint
pH 7,9modell szerinti becslés
Víztípus Ca–Mg–HCO₃–SO₄
Mineralizáció 665 mg/l, kemény víz (20,6 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.
Folyói üledék elemei
0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban
Legmagasabb: Szelén 0,480 mg/kg
A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 85. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Láb alatti hőség
41°C 1000 m mélységben
hőáramlás 54 mW/m²
2 000 m mélységben kb. 74 °C (32 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.
Természetes gamma-sugárzás
50NGY/H dózisteljesítmény
51. percentilis Szlovákiában
Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.
Régi bánya működése
0objektum 3 km-en belül
A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.
Arany a folyami üledékben
0aranyat tartalmazó minta
6 érc ásványi anyag az üledékben
A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.
Nyomelemek a patakvízben
5 9 felőlmutatók a felső 5%-ban
Legmagasabb: Réz 57,0 μg/l
A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 99. percentilis (Chvojnica).
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Fúrások és talajvízelemzések
4 748fúrás 3 km-en belül
1634 vízelemzés a közelben
Közülük 4326-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.
Geotermikus energia
73°C a kútfejnél
1 geotermikus fúrás 10 km-en belül
Legmelegebb: Šaštín-Stráže – RGL-2, hozam 12,0 l/s, 7,7 km-re a víztől.
Környezeti terhek és hulladéklerakók
62Telephelyek 3 km-en belül
16 környezeti terhelés, 46 hulladéklerakó
Legközelebbi teher: Unín – skládka odpadu, 210 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.
Lelőhelyek és ércesemények
113bejegyzés 5 km-en belül
73 telep, 40 ércelőfordulás
Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
3terület 3 km-en belül
3 aktív
Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.
Geológiai szerkezet a víz alatt
Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.
A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.
Folyami hordalék54%SR 72 %
Egyéb sziklák42%SR 4,1 %
Agyagok és medencék homokja4,2%SR 0,3 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.
A sziklák geológiai kora
Négytagú54%
víz42%
neogén4,2%
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer
Kor
Egység
Pontozás
Négytagú
holocén
folyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A kvaterner burkolat tipikus vastagsága8,5m
5 – 1081%SR 20 %
10 – 1519%SR 7,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Ekokonikus osztódás
NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Neutektonikus egységek
pozitív egység (alföldi dombok)75%SR 14 %
negatív egység (alföldi síkságok és medencék, neotektonikus mélyedések)25%SR 13 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Neotektonikus mozgások iránya
nagyon kicsi felemelkedés50%SR 6,4 %
kis süllyedés20%SR 8,8 %
közepes felemelkedés10%SR 32 %
kis felemelkedés10%SR 7,7 %
közepes süllyedés5,0%SR 6,8 %
nagyon nagy felemelkedés5,0%SR 2,3 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Területi geológiai részleg
házon belüli medencék100%SR 44 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Regionális geológiai osztály (alegységek)
Bécs medence100%SR 4,0 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Mérnök-geológiai körzetek
víztest52%SR 4,8 %
alföldi-folyam-lelőhelyek régiója36%SR 20 %
az Oxbow Lakes régiója (halott csatornák)8,0%SR 0,7 %
kavicsos üledékek területe4,0%SR 0,0 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Műszaki-geológiai képződmények
kvaterner üledékek kialakulása92%SR 71 %
melaszos alakzat8,3%SR 0,5 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Stabil területek régiója100%SR 95 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A térkép a vízvonal 42 pontjából 24-öt fed le.
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Kavics85%SR 52 %
Agyag15%SR 3,9 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Víztartó típus
Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Kavics; Fluviálne)74%SR 27 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Kavics)11%SR 22 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Agyag)7,4%SR 3,3 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Agyag; Morské)7,4%SR 0,5 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)
szemcsés100%SR 86 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Hidrogeológiai funkció
víztartó100%SR 95 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Fő hidrogénező régió
A Morava negyedidőszaka Brodskétól Vysoka Pri Morave-ig41%SR 0,0 %
A Morava negyedidőszaka Brodskéig27%SR 0,0 %
A Borská-alföld déli és délkeleti részének negyedidőszaki és neogénje15%SR 0,0 %
A Chvojnická Pahorkatina neogénje9,8%SR 0,0 %
A Borská síkság központi részének neogénje2,4%SR 0,0 %
a Pezinok-kárpátok délkeleti részének kristályos és mezozoikuma2,4%SR 0,0 %
más2,4%
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A talajvíz genetikai típusa
potamogén mineralizáció100%SR 4,1 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Vegyi típusú talajvíz
Ca-HCO3, illetve Ca-SO4-HCO3, illetve Ca-SO4100%SR 3,4 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajvíz minőségi osztály
C42%SR 4,3 %
D17%SR 15 %
E17%SR 6,5 %
G17%SR 2,3 %
H8,3%SR 8,8 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.
Vízsavasság
pH 7,91tipikus lőtávolság
Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.
Vízkeménység
20,6°dH, kemény
Kalcium és magnézium összege (3,68 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.
lágy
közepes
kemény
nagyon nehéz
Oldott anyagok
665mg/l mineralizáció
Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Víz ionos összetétele
Kationok (pozitív ionok)
Ca 53Mg 26Na+K 22
Anionok (negatív ionok)
HCO₃ 51SO₄ 32Cl 17
Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃–SO₄
A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.
Főbb ionok
KáliumK12,7 mg/l95. percentilis
SzulfátokSO4137 mg/l94. percentilis
NátriumNa39,2 mg/l94. percentilis
KloridCl53,9 mg/l92. percentilis
KalciumCa99,3 mg/l86. percentilis
MagnéziumMg29,3 mg/l84. percentilis
FluoridF0,199 mg/l80. percentilis
BikarbonátokHCO3275 mg/l70. percentilis
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Tápanyagok és szerves szennyezés
Kémiai oxigénigényChSK9,23 mg/l95. percentilis
AmmóniaNH41,18 mg/l94. percentilis
FoszfátokPO40,888 mg/l92. percentilis
NitrátokNO314,1 mg/l84. percentilis
Fémek
MangánMn240 μg/l91. percentilis
Cink-Zn24,9 μg/l90. percentilis
VasalóFe0,188 mg/l73. percentilis
AlumíniumAl67,6 μg/l51. percentilis
Elemek a folyami üledékekben
A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
SzelénSe0,480 mg/kg85. percentilis
RézCu41,2 mg/kg85. percentilis
KadmiumCd0,434 mg/kg82. percentilis
AntimonSb1,92 mg/kg82. percentilis
Cink-Zn156 mg/kg82. percentilis
HiganyHg0,252 mg/kg80. percentilis
KrómCr95,7 mg/kg79. percentilis
BizmutBi0,328 mg/kg78. percentilis
MolibdénMo0,566 mg/kg77. percentilis
NikkelNi29,0 mg/kg68. percentilis
KobaltCo9,11 mg/kg60. percentilis
Ón-Sn2,87 mg/kg58. percentilis
ArzénAs7,01 mg/kg55. percentilis
ÓlomPb15,9 mg/kg52. percentilis
VanádiumV60,8 mg/kg31. percentilis
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
FoszforP1 372 mg/kg90. percentilis
MangánMn1 168 mg/kg76. percentilis
KalciumCa2,78 %63. percentilis
KáliumK1,46 %41. percentilis
VasalóFe2,44 %35. percentilis
MagnéziumMg0,727 %29. percentilis
AlumíniumAl4,97 %25. percentilis
TitánTi3 700 mg/kg21. percentilis
NátriumNa0,677 %15. percentilis
További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
GalliumGa18,0 mg/kg82. percentilis
BáriumBa486 mg/kg66. percentilis
RubídiumRb92,9 mg/kg61. percentilis
CirkóniumZr434 mg/kg61. percentilis
StronciumSr148 mg/kg61. percentilis
CériumCe56,3 mg/kg40. percentilis
BerilliumBe1,18 mg/kg37. percentilis
LítiumLi26,2 mg/kg30. percentilis
BórB52,8 mg/kg29. percentilis
IttriumY23,3 mg/kg27. percentilis
Természetes radioaktivitás és radon
A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
50ngy/h a levegőben
36-62 tartomány nGy/h
Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Alapkőzeti radon-kockázat
alacsony
A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.
Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)
Területi tevékenység 137CsCS1371 207 Bq/m²32. percentilis
Radonkockázat izopletek által
alacsony67%SR 36 %
közepes33%SR 64 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.
Mágneses anomália
+59nT
9-119 tartomány nT
a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.
negatívpozitív
Bouguer gravitációs anomália
-51mGal
maradék −11,7 mgal
A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.
Geotermikus potenciál
Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.
Szikla hőmérséklete a mélységgel
41 / 74 °C1000 és 2000 m mélységben
32 °C-os növekedés km-enként
A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 54 mW/m².
Domborzat, éghajlat és talajok
A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.
Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)132–346m a.s.l.
Egységek átlagos magassága158m a.s.l.
Átlagos lejtés0,7°
Januári átlaghőmérséklet-2,5°C
Átlagos júliusi hőmérséklet19,9°C
Évi csapadék596mm
Geomorfológiai egységek
Borskái alföld62%SR 2,2 %
Alsó-Morava-völgy31%SR 0,0 %
Chvojnica Hills7,7%SR 0,0 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Geomorfológiai területek
Záhorie alföld69%SR 2,5 %
Dél-morva medence31%SR 0,5 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Éghajlat-földrajzi típusok
alföldi klíma100%SR 38 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
A talajok savasodásra való érzékenysége
A savasodásra nagyon érzékeny talajok67%SR 2,4 %
savanyításra érzékeny talajok31%SR 31 %
A savasodásra gyengén érzékeny talajok2,8%SR 5,2 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
viszonylag tiszta talaj76%SR 53 %
nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a24%SR 45 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
Litogeokémiai típusok
Neogén100%SR 48 %
Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon
a folyosó térképe
Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.
A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.
Nyomelemek a felszíni vizekben
Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 57,0 μg/lmedián 1,70 μg/l65 minták22 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Chvojnica2002, 280 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
BáriumBaMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 240 μg/lmedián 59,0 μg/l65 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: pravostranný bezmenný prítok kanála Kúty -Brodské,2003, 520 m-re a víztől. Összehasonlítás: 98. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 7,80 μg/lmedián 2,50 μg/l65 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: mŕtve rameno Myjavy2004, 300 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
LítiumLiMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 61,0 μg/lmedián 11,0 μg/l65 minták40 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: 50 m pod mostom od štátnej cesty2004, 280 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l63 minták86 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Morava2003, 40 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ArzénAsemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l65 minták54 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Švätá Studienka, cca 300 m od ústia do Liesk. pot.2002, 330 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KrómCrenyhén emelkedett
Legmagasabb 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l65 minták74 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: mŕtve rameno rieky Morava, lok. Rozpad2003, 260 m-re a víztől. Összehasonlítás: 87. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
SzelénSeSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l65 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: bez mena2011, 440 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KadmiumCdSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l65 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: bez mena, 440 m-re a víztől. Összehasonlítás: 26. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Fő ionok, mineralizáció és pH
Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.
Szilícium-dioxidSiO2emelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 33,9 mg/lmedián 5,75 mg/l65 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: Bez mena2004, 690 m-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.
Anatas (TiO₂)1 minta, legfeljebb 5 szem
Ilmenit (FeTiO₃)1 minta, legfeljebb 1815 szem
Kasiterit (SnO₂)1 minta, legfeljebb 1 szem
Magnetit (Fe₃O₄)1 minta, legfeljebb 5 szem
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 minta, legfeljebb 55 szem
Rutil (TiO₂)1 minta, legfeljebb 815 szem
Kőzetképző és kiegészítő ásványok
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 minta, legfeljebb 815 szem
Andaluzit (Al₂SiO₅)1 minta, legfeljebb 15 szem
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 minta, legfeljebb 55 szem
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 minta, legfeljebb 1815 szem
Korund (Al₂O₃)1 minta, legfeljebb 5 szem
Kyanit (Al₂SiO₅)1 minta, legfeljebb 315 szem
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 minta, legfeljebb 55 szem
Sillimanit (Al₂SiO₅)1 minta, legfeljebb 315 szem
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 minta, legfeljebb 5 szem
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 minta, legfeljebb 155 szem
Turmalin (összetett boroszilikát)1 minta, legfeljebb 5 szem
Cirkónium (ZrSiO₄)1 minta, legfeljebb 315 szem
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.
Vegyi víztípusok a közelben
Ca-Mg-SO4-HCO38×
Ca-Mg-HCO3-SO46×
Ca-SO46×
Ca-HCO36×
Ca-Mg-HCO33×
Ca-SO4-HCO33×
Ca-HCO3-SO43×
Ca-Mg-Na-HCO32×
Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint
osztály D17×
osztály H14×
osztály E7×
osztály G3×
osztály F2×
osztály A2×
osztály B2×
osztály C1×
Fémek a talajvízben
SzelénSeextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 16,0 μg/lmedián 0,500 μg/l126 minták61 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 91,0 μg/lmedián 2,25 μg/l126 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KrómCrextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 65,0 μg/lmedián 0,700 μg/l126 minták34 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 450 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
LítiumLiextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 219 μg/lmedián 22,5 μg/l126 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 34,0 μg/lmedián 1,00 μg/l126 minták49 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: vrt1994, 620 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 0,890 mg/lmedián 0,00500 mg/l126 minták61 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1994, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Cink-Znextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 7 000 μg/lmedián 89,5 μg/l126 minták
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: vrt1993, 790 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
HiganyHgextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 0,800 μg/lmedián 0,100 μg/l126 minták86 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 3,90 μg/lmedián 0,250 μg/l126 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: drén1994, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
ArzénAsextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 16,0 μg/lmedián 0,500 μg/l126 minták60 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1993, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 1,30 μg/lmedián 0,100 μg/l126 minták71 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: vrt, 300 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l59 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
50%-ig
50–75
75–90
90–99
99 felett
Legmagasabb érték: studňa1994, 790 m-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).
Radon vizekben
A helyszín típusa
Minták
Legmagasabb radon
Középső
közellátásra szánt vízforrás
3
12,2 Bq/l
10,4 Bq/l
jól
43
37,5 Bq/l
5,49 Bq/l
vízforrás egyéni ellátáshoz
5
11,1 Bq/l
7,66 Bq/l
forrás
10
38,7 Bq/l
9,44 Bq/l
rezervoár
5
4,56 Bq/l
1,03 Bq/l
patak, folyó
6
1,44 Bq/l
0,800 Bq/l
szabadon folyó fúrólyuk
10
24,9 Bq/l
9,27 Bq/l
szabadon folyó fúrólyuk termikus és ásványvízzel
1
6,61 Bq/l
6,61 Bq/l
fejlett rugó
1
43,2 Bq/l
43,2 Bq/l
Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.
Lelőhelyek és bányászati területek
Letét
Ásványi
Állapot és szervezet
A vízből
Záhorská Ves I
éghető földgáz
Aláaknázott betét – NAFTA Production s.r.o.
600 m
Záhorská Ves I
éghető földgáz
Aláaknázott betét – NAFTA Production s.r.o.
620 m
Gbely – Adamov
kavicsos homok és homok
Aláaknázott betét – Poľnohospodárske družstvo Gbely, a.s.
630 m
Cunín
éghető földgáz
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – NAFTA a.s.
660 m
Cunín
félparaffin kőolaj
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – NAFTA a.s.
660 m
Cunín
félparaffin kőolaj
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – NAFTA a.s.
660 m
Cunín
éghető földgáz
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – NAFTA a.s.
660 m
Magas
éghető földgáz
Letét, ahol a geológiai feltárás folyik – Organizácia neurčená
820 m
Vysoká pri Morva III, časť B
kavicsos homok és homok
Betét a tartalékok várható felhasználásával – Organizácia neurčená
850 m
Záhorská Ves
éghető földgáz
Aláaknázott betét – NAFTA a.s.
860 m
Devínska Nová Ves
téglalap
Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Esterian, a.s.
1,2 km
Vysoká pri Morva III
kavicsos homok és homok
Aláaknázott betét
1,2 km
Fúrások és geofond archív jelentések
Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.
4 748 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 402 hidrogeológiai és 4346 egyéb; archív jelentés számával: 4326.
Fúrólyuk mélységek
legfeljebb 10 m2450×
10–30 m1306×
30–100 m145×
100–300 m237×
több mint 300 m305×
A legközelebbi fúrások
Helyszín
Faj
Mélység
Archív jelentés
A vízből
307
mérnök-geológiai
6,0 m
4856
20 m
406
mérnök-geológiai
2,0 m
4856
20 m
UP-1
mérnök-geológiai
11,0 m
84385
30 m
Cf J-104
letét
–
–
30 m
J-23
mérnök-geológiai
30,0 m
83719
30 m
km 82,100k
mérnök-geológiai
7,5 m
84385
30 m
314
mérnök-geológiai
3,5 m
4856
40 m
V-2
mérnök-geológiai
25,0 m
17260
40 m
km 79,700k
mérnök-geológiai
8,5 m
84385
40 m
km 79,700p
mérnök-geológiai
6,5 m
84385
40 m
km 84,700p
mérnök-geológiai
7,5 m
84385
40 m
308
mérnök-geológiai
5,2 m
4856
40 m
Geotermikus energia és ásványvizek
Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.
Fúrás
Hőmérséklet
Hozam
Mélység
Vegyi víz típusa
Használat
A vízből
Šaštín-Stráže – RGL-2
73 °C
12,0 l/s
2605 m
Na-Cl
felhasználatlan
7,7 km
A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás
Faj
Víz hőmérséklete (°C)
Hozam (l/s)
Számol
Legközelebb a víztől
kategória a1
ásványvíz
< 15
< 5
15
1,9 km
kategória Gbely
termálfürdő
–
–
1
2,1 km
kategória b1
ásványvíz
15-22
< 5
3
2,8 km
RGL-2
geotermikus víz
55 – 80
5 – 15
1
8,5 km
Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.
Környezeti terhek
Helyszín
Tevékenység
Anyag
Osztályozás
A vízből
Unín – hulladéklerakó odpadu
SK2000200P
210 m
Unín – zberné naftové stredisko Cunín
SK1000100P
300 m
MA (028) / Vysoká pri Morva – Rudava – skládka s OP
hulladéklerakó komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
csuromvíz / NH4+, sínek
52 b. (32-16)
480 m
B4 (005) / Pozsony – Devínska Nová Ves – poľnohospodárske družstvo
hulladéklerakó komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
csuromvíz / NH4+, sínek
26 b. (26)
620 m
MA (025) / Suchohrad – rameno Moravy SV od obce – hulladéklerakó s OP
hulladéklerakó komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
csuromvíz / NH4+, sínek
30 b. (30)
670 m
B4 (004) / Pozsony – Devínska Nová Ves – ohyb železnice
hulladéklerakó komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
csuromvíz / NH4+, sínek
26 b. (26)
850 m
B4 (001) / Pozsony – Devínska Nová Ves – kameňolom Srdce
hulladéklerakó tekutých/pastovitých odpadov – zariadenia na nakladanie s odpadmi
kőolaj-anyagok (főleg olajok) / PAU, naftalin
71b. (31- 40)
1,3 km
Pozsony – Devínska Nová Ves -Kameňolom Srdce
SK200010FK
1,3 km
MA (002) / Gajar – Staré kasárne – mokraď v CHKO Záhorie
hulladéklerakó komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi
csuromvíz / NH4+, sínek
30 b. (30)
1,4 km
B4 (003) / Pozsony – Devínska Nová Ves – aszfaltkeverő üzem
aszfaltkeverő üzem – építés
PCB összesen
16 b. (16)
1,7 km
Hulladéklerakók
Szemétlerakó
Terület
Éve alakult
Folyamatos ellenőrzés
A vízből
Devín – za cintorínom – Devín
–
1990
–
200 m
Unín – Borovište – Unín
8 607 m²
1979
ellenőrzött
230 m
Devínska Nová Ves – JRD – Devínska Nová Ves
–
1970
–
650 m
Devínske jazero II. – Devínska Nová Ves
–
1990
–
720 m
Devínske jazero I. – Devínska Nová Ves
–
1990
–
850 m
Kopčany
18 000 m²
1988
–
950 m
Devín – Slovanské nábrežie – Devín
–
1996
–
1,0 km
Devínske jazero III. – Devínska Nová Ves
–
1990
–
1,1 km
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.
Alakváltozások típusai
Földcsuszamlások3×
Tevékenységi fok
Aktívny3×
Jelenlegi állapot
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×
SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova1×
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.