Horgászvíz határai: Čiastkové povodie rieky Hron od cestného mosta na autobusovú a železničnú stanicu v Brezne po Zelenský most nad obcou Beňuš, vrátane prítokov Ježová, Zúbra, Drábsko, Brezniansky a Kabátová. A pontszám, a nap legjobb időszaka, és ami felfelé vagy lefelé húzza Adatok betöltése… Vízállás, hőmérséklet, modellezett vízhozam és esés Brezno – Garam · a vízszint stabil A vízállást az SHMÚ mérőcseréjén mérik; ez nem a horgászvíz vízmélysége. Adatok betöltése… Mérsékelt lejtés Az áramlás érezhető, zátonyok és holtágak váltakoznak. Átmenet az alföldi és hegyaljai vízfolyás között. Óráról órára, légnyomás és a következő napok Adatok betöltése… Hol van most a nap és a hold, és mikor jönnek a nap legjobb időszakai Húzza végig a tengelyen, hogy lássa, hol lesz a nap és a hold. A nap 9 óra 32 percig tart. Telihold: nov. 24. körül, újhold: nov. 9. körül. A szolunáris elmélet tudományosan nem igazolt, kiegészítésként kezeljük. Az aranyóra a napkelte és napnyugta körüli időszak, amikor a halak gyakran kapnak. A víz lefutása, vízparti helyek, jelleg és alapadatok A vonal a horgászvíz nyomvonalát mutatja a Rybárske revíry 2026 adatai alapján. A megközelítési pontokat és a pontos határokat a helyszínen ellenőrizze. Gyorsan felmelegszik és lehűl. A halak óvatosak; a csendes megközelítés és a finom szerelék segít. Jól oxigenizált víz és bőséges táplálék (vízi rovarok lárvái). A pénzespér- és márnaszintre jellemző, a kavicspadok sok halnak ívóhelyként is szolgálnak. Gyors hegyi és dombvidéki vízfolyásokra jellemző. A kövek között búvóhelyek vannak a pisztrángok és más halak számára, de a szerelék gyakran elakad. Enyhe kanyarulatok: egy szakaszon mélyebb gödrök és sekélyebb zátonyok is találhatók. Kiegyensúlyozott szakasz: van rovarforrás és elegendő fény is a vízi növények számára. Vízparton nő, a gyökerek megerősítik a partot és búvóhelyeket képeznek a felszín alatt. Az ágak a víz fölé hajolnak, árnyékot és rovarokat adnak. Patak- és folyópartok jellemző fája. A sűrű gyökérzet alámosott partokat és búvóhelyeket hoz létre, a lomb gyorsan lebomlik. Duzzasztók, küszöbök vagy gátak: akadály a halak vándorlásában, a műtárgy alatt általában bukómedence alakul ki. Ellenőrizze a horgászati tilalmakat a műtárgyak közelében. A magyarázat általános jellegű, az adatokban szereplő horgászvíz-leíráson és a szokásos horgászgyakorlaton alapul. A tényleges helyszíni viszonyok eltérhetnek; horgászat előtt ellenőrizze őket. A vízfolyástól számított 3 km-en belüli helyek láthatók. Tilalmi idő, horgászati idő, minimális méretek és napi limit. Tájékoztató jellegű: ellenőrizze őket a horgászvíz horgászrendjében jan. 1. – máj. 31. minden hal kifogása tilosezen az időszakon kívül Kivétel: a dunai galócával rendelkező vizeken (nov. 1. – dec. 31.) a galócára történő horgászat csak galócahorgászati engedéllyel lehetséges (a törvény 13. § (4) bek. és 19. §). Az egyes fajok tilalmi ideje (alább) ettől a tilalmi időtől függetlenül érvényes. Csak a tilalmi időn kívül érvényes. Ezeken az órákon kívül a horgászat tilos (a törvény 14. § b) pontja). Jún, Júl, augusztus4.00 – 22.00 h szeptember, október5.00 – 21.00 h november, december7.00 – 19.00 h A táblázatból hiányzó hónapok a tilalmi időbe esnek. A novemberi és decemberi időszak a pisztrángos és pénzespéres vizeken a galócahorgászatra vonatkozó kivétellel függ össze (a törvény 13. § 4. bek.); hogy ilyenkor mire szabad horgászni, ellenőrizze a horgászrendben. Határvizeken az engedélyben vagy a horgászrendben szereplő időszak érvényes (a rendelet 11. § 2. bek.). Az éjszakai horgászatot a törvény két olyan megfogalmazással szabályozza, amelyek első látásra ellentmondanak egymásnak, ezért erről mindig tájékozódjon a horgászvíz horgászrendjéből vagy a halőrnél. Ez egy összefoglaló. A csalik, horgok és etetőanyagok tekintetében olvassa el a horgászvíz horgászrendjét is, mert a hasznosító szigoríthat a feltételeken. A kék és a zöld csoport nem kombinálható. A limit naponta érvényes, több horgászvízen történő horgászat esetén is, és elérésekor az adott napra a horgászat véget ér. A fajcsoportok az SRZ 2026. januári értelmezésén alapulnak, nem közvetlenül a paragrafus szövegén. A horgászvíz hasznosítója az engedélyben alacsonyabb limitet is meghatározhat, ilyenkor a szigorúbb érvényes. Ebben az időszakban a fajra tilos horgászni, még akkor is, ha a víztípus egyébként engedélyezi a horgászatot. A minden halra vonatkozó tilalmi időtől függetlenül érvényes. Egyes fajok egész évben védettek (például bucó, ingolák, küllők, csíkok, maréna, kárpáti márna, garda), és kifogásuk mindig tilos. A fajok teljes listája A horgásztörvény szabályról szabályra útmutatóban található. A legkisebb testhossz, amelytől a hal megtartható. A horgászvíz kezelője emelheti a méretet, az érvényes értéket az engedélyben és a horgászrendben keresse. A teljes testhosszt a fej elülső végétől a farokúszó leghosszabb sugarának végéig kell mérni (12. § 4. bek.). Nincs minimális méret például a kurtagöbhal, az ezüstkárász, a sügér, a bodorka, a kövi csík (slíž severný) és az inváziós fajok esetében. Állapot 2026. nov. 6.-i dátummal: a halászatról szóló 216/2018 Z. z. sz. törvény (hatályos szöveg: 2022. jan. 1.-től) és a(z) 381/2018 Z. z. sz. rendelet (hatályos szöveg: 2019. jan. 1.-től); újabb szövegváltozatot nem találtunk. A jogszabály változhat; a hatályos szöveg megtalálható a Slov-Lex (törvény) és a Slov-Lex (rendelet) oldalon. Na tom istom toku a najbližšie v povodí A(z) 3D terepmodell betöltése… Vízminőség, vízgyűjtő, mederfenék, halak, vízi rovarok, vadon élő állatok és veszélyek nyílt adatbázisokból. A vadállatok és veszélyek kivételével az aktivitási pontszámba is beleszámítanak. Ez a víz az alja között van 16% z 41 lipňových revírov s údajmi. Spoľahlivosť stredná: použili sme 5 údajov o vode, ostatné chýbajú a do hodnotenia nevstupujú. spád 4,8 ‰, 523 m n. m. → lipňové pásmo Podľa spádu a výšky leží tok v oblasti, ktorú zodpovedá lipňové pásmo. Pre lipne je to prirodzené pásmo. Az európai patakokat forrásról szájra tipikus halakkal rendelkező zónákra osztják: pisztráng, szürke, márna és síkság; Főleg a gradiens és a patakméret alapján határozzák meg őket (HUET 1959), a zónák pedig a patakok állapotának felmérésére is használhatók (Aarts és Nienhuis 2003). Megbecsüljük a zónát a horgászvízi vonal gradienséből és magasságából; Ez egy egyszerűsítés az adatfolyam szélessége nélkül. A zóna és a horgászvíz típus közötti egyezés +1-tel növeli a minőséget, egyértelmű eltérés −1. Zdroje: Huet 1959; Aarts a Nienhuis 2003 ≈ 4,2 °dH (0,8 mmol/l vápnika a horčíka), atlas ŠGÚDŠ A lágy víz ásványi anyagokban és tápanyagokban szegényes: általában kevesebb a táplálék, a víz érzékenyebb a savasodásra, a fémek pedig mérgezőbbek benne. A kalciumot és magnéziumot tartalmazó víz termelékenyebb, és jobban puffereli a savasságot: a pisztrángtermelés magasabb volt a meszes kemény vizekben (Almodóvar et al. 2006), és az oldott szilárd anyagokon és mélységen alapuló index a tavakból származó halhozamot jósolja (Ryder et al. 1974). Az ír patakokban azonban a geológia nem változtatta meg a pisztráng sűrűségét (Lehane et al. 2004), és Downing et al. (1990) kimutatta, hogy a termelés inkább az elsődleges termeléshez kapcsolódik. Ezért csak ±1 pont. A keménység a Šgúdš atlaszból származik, nem a horgászvízben végzett mérésből; Felváltja a medence külön-külön értékelt alapkőzetét. Zdroje: Almodóvar a kol. 2006; Lehane a kol. 2004; Ryder a kol. 1974 pH 7,9, atlas ŠGÚDŠ A pH azon a tartományon belül van, amelyben a halak általában virágoznak. Körülbelül pH 6 alatt a halak szenvednek, a pisztráng és a szürkés pedig érzékenyebb, mint a ciprusfélék (Alabaster és Lloyd 1982); Savas lágy vízben az alumínium szabadul fel a talajból, és károsítja a kopoltyúkat (Gensemer és Playle 1999). Az atlasz pH-ja modellbecslés, tehát a redukció csak -1 vagy -2, és csak akkor, ha nincs pH-mérésünk (amit külön faktorral értékelünk). Zdroje: Alabaster a Lloyd 1982; Gensemer a Playle 1999 ≈ 139 mg/l, atlas ŠGÚDŠ A közepes mineralizáció a termelő patakoknak és tározóknak felel meg. Az oldott szilárd anyagok (mineralizáció) a víz termékenységével kapcsolatosak, ezért Ryder ezeket használta a tavak haltermelésének becslésére (Ryder 1965, Ryder et al. 1974). Downing et al. (1990) azonban kimutatta, hogy az elsődleges termelés jobb előrejelzője a termelésnek. Nem lép be a pontszámba, csak az alkalmassági indexbe. Zdroje: Ryder 1965; Ryder a kol. 1974; Downing a kol. 1990 0 Az elemek a legmagasabb 10 % között vannak az Szlovákia-ben (Šgúdš Atlas 1999) A folyami üledékben lévő mérgező elemek egyike sem tartozik a legmagasabb értékek közé. Lágy vízben a fémek mérgezőbbek, ezért szigorúbban értékeljük. A fémek halakra gyakorolt toxicitása a víz keménységével csökken, mivel a kalcium verseng a fémmel a kopoltyúkon lévő helyekért (Pageengopf 1983). A Šgúdš atlasz csak a patakok közötti rangot adja, a határértékhez hasonló koncentrációt nem (MacDonald et al. 2000). Kemény vízben ezért enyhébben értékeljük a fémeket, lágy vízben szigorúbban. Zdroje: Pagenkopf 1983; Gensemer a Playle 1999; MacDonald a kol. 2000 Rovnaké údaje o vode vyhodnotené pre nároky pstruha, lipňa a kapra. Revír je vedený ako lipňový revír, zvýraznený je jeho typ. A 0-től 100-ig terjedő index összehasonlítja a víz tulajdonságait a faj követelményeivel (60 a semleges érték, 100 az ideális). A verbális értékelés más, azonos típusú horgászvizekkel való összehasonlításból származik, mivel a legtöbb szlovák viznek jó értéke van a faja számára. Az index nem befolyásolja, hogy a halak valóban előfordulnak-e a horgászvízben (ezt a harisnya és a menedzser dönti el). Az atlaszok keménysége, pH-ja és mineralizációja történelmi és modellbecslések. Ennek csak egy kis része táplálja be a feltételek pontszámát és a vízminőséget (keménység ±1, atlasz savassága -2-0, patakzóna egyezés ±1 a minőséghez). 18 tényezőt értékeltünk, ebből 5 módosítja a pontszámot. A módosítások −14 és +12 pont között mozognak, hogy ne nyomják el az időjárást és a vízhőmérsékletet. Beleszámítanak a pontszámba, a rangsorba és a szűrőkbe is. Závadka nad Hronom hely a(z) Hronec vízfolyáson, 11 km-re a horgászvíztől, a szabvány nem teljesült 1 / 4 évben (2022–2025); 2025-ban: ólom, benzo(a)pirén A vízfolyás legközelebbi SHMÚ-megfigyelőhelye csak olyan mutatókban nem teljesíti a határértéket, amelyek nem számítanak bele a pontszámba: a PAH-okat (benzo(a)pirén és hasonlók) a rendkívül alacsony határérték miatt a vízfolyások többsége túllépi, a sók, a vas vagy a mangán pedig gyakran természetes eredetűek. A mutatókat a horgászvíz részletezésében találja. A legközelebbi SHMÚ-megfigyelőhely ugyanazon a vízfolyáson: nem teljesült vízminőségi határértékek 2022 és 2025 között (az újabb évek nagyobb súllyal számítanak). Az oxigénhiány és a szerves szennyezés közvetlenül gyengíti a halakat (Davis 1975), az ammóniumionok és a nitritek mérgezőek, a tápanyagok pedig táplálják az algákat. Nem igazolt, hogy a határérték-túllépés pontosan mennyivel csökkenti a kapást, ezért ez horgászgyakorlat és óvatosság kérdése. A romlás legfeljebb 5 pont, és csak lefelé módosít: amit az SHMÚ nem közöl, az nem a tisztaság bizonyítéka. A benzo(a)pirén és más PAH-ok nem számítanak bele a pontszámba, mert rendkívül alacsony határértéküket a vízfolyások többsége túllépi. Források: SHMÚ, felszíni vizek; 269/2010. sz. SZK-kormányrendelet; Davis 1975 nitrátok jellemzően 28,2 mg/l (szabvány: 50) A felszín alatti víz alaplefolyásként jut a vízfolyásokba, és a földekről, valamint szennyvízből származó nitrogént szállít. A nitrátok táplálják az algákat és hozzájárulnak az éjszakai oxigénzuhanáshoz, a nitritek pedig mérgezőek a halakra. A nitritek és ammóniumionok a mély felszín alatti vízben természetesek is lehetnek, ezért értük legfeljebb egy pont jár. Az adatok megbízhatósága 100 % (7 állomás 10 km-en belül, a legközelebbi 0,4 km, 2025. évi adatok), a módosítás teljes egészében beszámításra került. A felszín alatti víz alaplefolyásként jut a vízfolyásokba. A 10 km-en belüli állomások jellemző nitrátértéke (25 mg/l-től mérsékelt, 50 mg/l-től – ami az ivóvíz-határérték – jelentős) mutatja, mennyi nitrogént hoz a víz: táplálja az algákat és hozzájárul az éjszakai oxigénzuhanáshoz (Camargo és mtsai. 2005). A határérték feletti nitrit és ammónium bármely állomáson egy pontot ad hozzá, mert a nitrit mérgező a halakra (Lewis és Morris 1986); mély felszín alatti vízben természetes is lehet, ezért csak egy pont. A módosítást megszorozzuk az adatok megbízhatóságával. Források: SHMÚ, felszín alatti vizek; Camargo és mtsai. 2005; Lewis és Morris 1986 fémek és félfémek (1/7 állomáson a norma felett); peszticidek (1/2 állomáson a norma felett), legmagasabb érték 2,9-szerese a normának A norma feletti fémek, peszticidek, PFAS és klórozott oldószerek mutatják a környék terhelését. A szabványok ivóvízre vonatkoznak, és szigorúbbak, mint a halakra káros határértékek, ezért a csökkenés csekély; a fémek kőzetekből is származhatnak. A PAH-ok nem számítanak bele a pontszámba. Az adatok megbízhatósága 100% (7 állomás 10 km-en belül, a legközelebbi 0,4 km-re, adatok 2025-ből), a korrekció teljes egészében beszámításra került. Fémek és félfémek, peszticidek, PFAS és klórozott oldószerek a szabvány felett a 10 km-en belüli állomásokon. A szabványok ivóvízszabványok, és szigorúbbak, mint a halakra káros határértékek, ezért a csökkenés csekély: egy pont egy vagy két anyagcsoport esetén, két pont három csoport esetén vagy a szabványt legalább ötszörösen meghaladó érték esetén. A fémek mérgezőek a halakra, lágy vízben még inkább (Pagenkopf 1983), a PFAS pedig felhalmozódik a szövetekben (Giesy és Kannan 2001); a fémek kőzetekből is származhatnak. A PAH-kat nem számítják be. A korrekciót meg kell szorozni az adatok megbízhatóságával. Források: SHMÚ, talajvizek; Pagenkopf 1983; Giesy és Kannan 2001 Agyagok és vályogok, ŠGÚDŠ A finomszemcsés fenék nem tipikus a pisztrángos vizekre, a víz könnyebben zavarosodik. A pisztrángtermelés magasabb a mészköves kemény vizekben (Almodóvar et al. 2006), de az ír folyókban a geológia nem változtatta meg a pisztrángok sűrűségét, és a meder szerkezete döntött (Lehane et al. 2004). A bizonyítékok eltérnek; a súly kicsi. Források: Almodóvar et al. 2006; Lehane et al. 2004 0,0× az átlagos hónap, 0 a(z) 64 éves megfigyelésből, iNaturalist Ebben a hónapban kevés a vízi rovar, inkább a fenék közelében lévő táplálék a döntő. A horgászok „rovarok szerint” horgásznak (száraz és nedves légy). A fogások és a rovarrajzás közötti mért összefüggés nincs dokumentálva a forrásainkban. Ezekhez a tényezőkhöz hiányoznak az adatok, vagy a szokásos tartományban vannak: A szabályok tájékoztató jellegűek, horgászgyakorlaton és tudományos vizsgálatokon alapulnak; minden tényezőnél látható, mennyire megalapozott. Az időjárás, a légnyomás és a vízhőmérséklet nagyobb hatással van a pontszámra, mint ezek az adatok. Policiklusos aromás szénhidrogének. A benzo(a)pirén határértéke rendkívül alacsony (0,17 ng/l), ezért a legtöbb vízfolyás meghaladja; fő forrása az égés és a légköri ülepedés. Az adatok az SHMÚ évkönyveiből származnak (felszíni vizek, 2022–2025). Az évkönyv a határértéket nem teljesítő helyeket sorolja fel; a hiányzó hely nem számít tisztának. A távolságot és a vízfolyás nevének egyezését mi határozzuk meg, ezért a hozzárendelés tájékoztató jellegű. Utoljára 2023 évben volt túllépve: A 2017 és 2025 közötti évkönyvekben az állomásnál nincs feljegyezve határérték-túllépés. 2025 évben túllépve: 2025 évben túllépve: 2025 évben túllépve: 2025 évben túllépve: Utoljára 2017 évben volt túllépve: A felszín alatti víz alaplefolyásként jut a vízfolyásokba, ezért a kapcsolat a horgászvíz vízfolyásával csak közvetett. A természetes anyagok (vas, mangán, szulfátok, vezetőképesség) nem számítanak bele az évkönyv alapú értékelésbe. Az adatok az SHMÚ évkönyveiből származnak (talajvíz, 2017–2025). Tisztítók 2 km-en belül a horgászvíztől. A tisztítótelepnek nem kell a horgászvíz felett feküdnie, a vízfolyást nem vizsgáljuk nála. A terhelés a kibocsátott szennyezés és a szennyvíztisztító kapacitásának aránya (LE = lakosegyenérték). Vízfolyás a HydroRIVERS adatbázisból párosítva a horgászvízzel, vonaleltérés kb. 204 m Az adatok egy globális adatbázisból származnak, amely durvább felbontású (tíz méter nagyságrendű), ezért kisvizeknél csak tájékoztató jellegűek. A mélység és a térfogat modellátlagok. Eső után a víz gyorsan zavarossá válik, és a halak inkább szaglás alapján keresik a táplálékot. Források és felszín alatti vízkifolyások hidegebb vizet hoznak a vízfolyásba nyáron és melegebbet télen; a halak extrém időjárásban közelükben tartózkodnak. A geológiai térkép szerint: fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív horských potokov, holocén A horgászvíz leírása szerint a fenék: kavics, sziklaaljzat, köves; a geológiai térkép mást mutat, a horgászvíz leírása pontosabb. A térkép az alapkőzet geológiáját mutatja, nem a pontos mederfeneket a helyszínen. A tényleges mederanyag eltérő lehet, különösen ott, ahol üledék rakódott le. Kevés rovar november: 0,0× átlagos hónap 0,0× az átlagos hónap, 0 a(z) 64 éves megfigyelésből, iNaturalist. A megfigyeléseket a környéken élők adják hozzá, ezek nem a víznél végzett mérések. Megmutatják, mikor szokott megjelenni a vízi rovarok tömege, és főként a legyezőhorgászatnál hasznosak. Jellemző érték a horgászvíztől számított 10 km-en belüli 7 talajvízállomás adatai alapján (a legközelebbi 0,4 km-re), 2025-es mérés. A közelebbi állomások nagyobb súllyal számítanak. Ez a horgászvíz közelében lévő talajvíz, nem pedig magában a vízfolyásban végzett mérés. A határérték az SHMÚ által az adott mutatóra (ivóvízre) megadott limit; a határértékkel megegyező érték az SHMÚ-hoz hasonlóan túllépésnek számít. A „valahol határérték felett” címke azt jelenti, hogy a jellemző érték a határérték alatt van, de legalább egy állomás meghaladja azt; hogy melyik, az a csempén látható. A halak egyes anyagokra érzékenyebbek, mint az emberek. 0,005mg/l mélyen a határérték alatt Határérték 0,5 mg/l. Tartomány 0,005–0,1 mg/l, 7 állomás. 0,01mg/l mélyen a határérték alatt Határérték 0,5 mg/l. Tartomány 0,005–0,11 mg/l, 7 állomás. 28,2mg/l közel a határértékhez Határérték 50 mg/l. Tartomány 1,5–28,2 mg/l, 7 állomás. 3,2mg/l kevesebb oxigén Jelzés a számlapon: 9 mg/l, iránymutatás a salmonidák vizeihez. Tartomány: 3,2 – 11,6 mg/l, 7 állomás. 9,5°C mérsékelt Tartomány: 5,3 – 11,4 °C, 7 állomás. 6,76 halak számára megfelelő Tartomány: 6,73 – 8,06, 7 állomás. 1,99mmol/l közepesen kemény Tartomány: 0,49 – 3,18 mmol/l, 7 állomás. 0,006mg/l valahol a norma felett Standard: 0,2 mg/l. Tartomány: 0,001 – 0,58 mg/l, 7 állomás. A norma felett: 1 a 7-ből (Polomka-hamor, 8,7 km-re a horgászvíztől). 0,015mg/l valahol a norma felett Standard: 0,05 mg/l. Tartomány: 0,001 – 0,28 mg/l, 7 állomás. A norma felett: 1 a 7-ből (Polomka-hamor, 8,7 km-re a horgászvíztől). 36,7mg/l mélyen a határérték alatt Határérték 250 mg/l. Tartomány 0,5–36,7 mg/l, 7 állomás. 113mg/l határérték alatt Határérték 250 mg/l. Tartomány 8,7–113 mg/l, 7 állomás. 55,4mS/m határérték alatt Standard: 125 mS/m. Tartomány: 9,7 – 55,4 mS/m, 7 állomás. 22A norma %-a valahol a norma felett Legmagasabb: Antimon 13,6 µg/l (a normál 136 %-a, 5,3 km-re a horgászvíztől). 7 állomás. A norma felett: 1 a 7-ből. 290A norma %-a a norma felett Legmagasabb: dezizopropil-atrazin 0,29 µg/l (a normál 290 %-a, 9,7 km-re a horgászvíztől). 2 állomás. A norma felett: 1 a 2-ből. 0A norma %-a nem mutatható ki A meghatározási határ alatt: az e csoportba tartozó anyagokat nem mutatták ki a mintákban. 3 állomás. 0A norma %-a valahol a norma felett Legmagasabb: benzo(a)pirén 0,012 µg/l (a normál 120 %-a, 9,6 km-re a horgászvíztől). 6 állomás. A norma felett: 1 a 6-ből. Források A víz környékén megfigyelt vagy feljegyzett fajok. A vadon élő állatok, növények és veszélyek nem számítanak bele a feltételek pontszámába, csak tájékoztató jellegűek. A faj neve a saját oldalára vezet. Olyan rovarok, amelyek lárvái tiszta, hideg és jól oxigenizált patakokban élnek. Rovar vízi lárvákkal. A kifejlett egyedek csak röviden élnek, és egyszerre kelnek ki rajokban. A leggyakoribb réce; szinte minden parti növényzettel rendelkező víznél fészkel. A legnagyobb őshonos varangy. Tavasszal a vízhez vándorol ívni. Fekete, sárga foltokkal. Lombhullató erdőkben él tiszta hegyi patakok mellett; a lárvák a patakban fejlődnek. Kis madár, amely lemerül és a sebes vizek fenekén futkos a rovarlárvák után. Tiszta hegyi patakok mellett fészkel. A sekélyben áll, és kishalakra les. A tavak és lassú patakok partjain könnyen megfigyelhető. Ragadozó rovar. A lárvák néhány hónaptól több évig a víz alatt élnek, a kifejlett szitakötők a víz feletti levegőben vadásznak. Alkonyatkor közvetlenül a vízfelszín felett repül, és vízi rovarokat, főleg árvaszúnyogokat és kérészeket halászik. Kis rovarevő, kiváló úszó és búvár. Vízi gerincteleneket, fiatal békákat és apró halakat zsákmányol. Félénk erdei madár, amely idős erdőkben fészkel, és patakokhoz, vizes élőhelyekhez jár halakra és békákra vadászni. Ártalmatlan kígyó, tarkóján két sárga folttal. Jól úszik, békákra, halakra és gőtékre vadászik. Kelet-ázsiai invazív lágyszárú növény, amely akár három méter magas, sűrű állományokat alkot. A Himalájából származó invazív növény, amely akár két méter magas is lehet, rózsaszín virágokkal. Benövi a vízfolyások partjait. Apró, lebegő növény, amely az állóvizek teljes felszínét beboríthatja. Magas, sárga virágú mocsári növény, amely nedves partokon nő. Élettere Szlovákia északi és középső részének hegyvidéki erdeiben van. A víz mellett halra vadászik és iszik. Hogyan védekezzen: A hegyi horgászvizeken mozogjon zajosan, ne hagyjon a sátor közelében halat, belsőséget vagy etetőanyag-maradékot, az élelmet pedig az alvóhelytől távol tárolja. Ha medvét lát, ne fusson el, beszéljen nyugodtan, és lassan hátráljon. Soha ne közelítse meg a bocsokat. Mérges kígyó, amely sziklás lejtőkön, vizes élőhelyeken és a víz melletti erdőszéleken sütkérezik. Hogyan védekezzen: Félénk, és csak veszély esetén mar. Köves parton ne nyúljon kézzel a kövek közé, és viseljen zárt, erős lábbelit. Marás után maradjon nyugodt, ne mozgassa az érintett végtagot, és hívja a 112 számot. Kullancsencephalitist és Lyme-kórt terjeszt. A magas fűben és a parti növényzetben leselkedik. Hogyan védekezzen: Tavasztól őszig horgászat után vizsgálja át magát, használjon riasztószert, és a hosszú nadrágot tűrje a zokniba. A kullancsot mielőbb távolítsa el csipesszel. Az agyvelőgyulladás ellen létezik védőoltás. Állóvízben szaporodnak, ezért a tározók, holtágak és ártéri erdők mellett a legrosszabbak, főleg napnyugtakor. Hogyan védekezzen: Esti és éjszakai horgászatkor viseljen hosszú ujjút, használjon riasztószert és szúnyoghálót. Az esők utáni meleg és párás idő felgyorsítja a szúnyogok szaporodását. Félénk erdei ragadozó. Éjjel és alkonyatkor jön a vízhez. Hogyan védekezzen: Az ember elleni támadás nagyon ritka. Tartson rendet a táborhelyen, ne etesse a vadat, és a kutyát tartsa pórázon. Dagonyázni és inni jön a vízhez, főleg alkonyatkor és éjjel. Hogyan védekezzen: A malacos vaddisznókoca agresszív lehet. Tartson távolságot, ne éjszakázzon vadcsapáson, és ne hagyjon ételmaradékot a vízparton. Invazív növény, amely a patakpartokon és nedves réteken nő. Nedve napfényben égési sérüléseket okoz a bőrön. Hogyan védekezzen: Ne érintse meg, és ne menjen át a növényzeten. Ha a nedve a bőrre kerül, mossa le szappanos vízzel, és védje a területet a naptól. Nagyobb égési sérülés esetén forduljon orvoshoz. Nagy szúró legyek. Forró, szélcsendes napokon a legaktívabbak a víz mellett és réteken. Hogyan védekezzen: Fájdalmasan csípnek, különösen nyáron a déli órákban. Segít a világos, hosszú ujjú ruházat és a riasztószer. Vadon élő állatok, növények és veszélyek: a feljegyzések megfigyelésekből származnak, és azt is tükrözik, merre járnak a megfigyelők; nem sűrűségmérések, és nem jelentik a találkozás bizonyosságát. Körülbelül 35 × 55 km-es környékre vonatkoznak. Alapkőzet, vízfolyás és források a térképen, helyszíni értékek, geomágneses aktivitás és földrengések. Ez környezeti információ; a pontszámba csak a megbízhatósági szinttel jelölt kisebb hipotézisek (törések és kőzetek, geomágneses vihar) számítanak bele. Az alapkőzet-térképhez bekapcsolt JavaScript szükséges. Földtani térkép (Szlovákia) 1 : 50 000: felszín alatti kőzetek, a hordalékkavicsoktól és homokoktól az agyagokon át a gránitokig és mészkövekig. Színek az ŠGÚDŠ jelmagyarázata szerint; a térképre kattintva megjelenik az adott pont kőzetének leírása. A horgász számára: A kavicspadok és a köves küszöbök tiszta mederfeneket és élőhelyet biztosítanak a süllőnek, a sügérnek és a márnáknak. Az agyagos és iszapos aljzat megtartja a táplálékot a ponty és a dévérkeszeg számára. A mészkő és a dolomit keményebb, táplálékban gazdagabb vizet eredményez, mint a gránit és a kvarcit. Az alapkőzet radonkockázata (alacsony, közepes, magas). A kőzetek radioaktivitásán és a repedéseken alapul. A térkép az alapkőzetet mutatja, nem a víz radontartalmát. Horgászoknak: A radon a felszín alatti víz természetes nyomjelzője. A magasabb radonkockázatú alapkőzet (gránit, gneisz, tektonikai törések) gyakran olyan hely, ahol a repedésvíz a felszínre tör. A terület (Szlovákia) nagy része „közepes”, ezért főleg a magas kockázat érdekes. Egyenértékű urán a felszíni kőzetekben légi gamma-spektrometriából (ppm). 4 ppm-től az alapkőzet általában emelt radonkockázatúnak számít. Horgászoknak: A magas uránszint gránitra, gneiszre és fekete palára utal, vagyis olyan kőzetekre, amelyekből radon és oldott anyagok jutnak a vízbe. A kapásra nincs közvetlen hatása, de segít értelmezni a terület földtani felépítését. Gamma-sugárzás dózisteljesítménye a levegőben (nGy/h) légi mérésből. Ez az alapkőzet természetes háttérsugárzása, nem szennyezés. Horgászoknak: Magasabb értékek az uránban, tóriumban és káliumban gazdag kőzeteknél (gránit, gneisz, palás flis) fordulnak elő. Kiegészíti az urántérképet; a horgásznak főleg azt mutatja, hol változik az alapkőzet. A Föld mágneses terének anomáliái (ΔT, nT-ban), amelyeket mágneses ásványokat tartalmazó kőzetek, például vulkáni kőzetek, bazaltok vagy amfibolitok okoznak. Horgászoknak: A halak (különösen a lazacfélék és az angolnák) érzékelik a mágneses teret. Nem bizonyított, hogy a helyi anomáliák befolyásolják-e a mozgásukat és a kapást; ezt hipotézisként kezeljük. Kattintson vagy koppintson a térképre az adott hely értékének megtekintéséhez. közepes A legtöbb Szlovákia esetében gyakori. 4,3ppm emelkedett 4 ppm-től az alapkőzet kockázatosabbnak számít radon szempontjából. 7,0ppm a kéreg átlaga alatt A kőzetek természetes háttere. 1,45% a kéreg átlaga alatt A kőzetek természetes háttere. 61nGy/h a világátlag körül Az alapkőzet természetes háttere. -25nT a környezet átlaga alatt A mágneses tér eltérése a környezet átlagától. Az értékek egyetlen helyre vonatkoznak (a térképen ponttal jelölve), nem pedig az egész vízfolyás vagy vízgyűjtő átlagára. A radon a felszín alatti vizek természetes nyomjelzője; a térkép nem tartalmazza a vízben lévő radont, csak az alapkőzet kockázatát. Jel a számlapon: a felső kéreg átlaga (urán 2,7 ppm, tórium 10,5 ppm, kálium 2,3%; Rudnick és Gao 2003) és a természetes kültéri dózis világátlaga 59 nGy/h (UNSCEAR 2000). A mutató nem leng ki „jó” vagy „rossz” irányba, csak azt mutatja, hol helyezkedik el az érték. A megemelkedett urán vagy radon csak információ a kőzetről. A kapásra nincs bizonyított jelentősége; segít leolvasni, milyen aljzatból származik a víz. legfeljebb 3 km törés a közelben Tektonikai törés a földtani térképen. 1 talajvíz a vízfolyás mellett 1 km-es körzetben. fiatalabb üledékekkel fedett várt a felszínen észlelve A törések mentén és a forrásoknál a kőzettestekből repedéses talajvíz tör elő. Nyáron hűvösebb, télen melegebb szokott lenni, mint a vízfolyás vize, ezért a horgászok tapasztalatai szerint szélsőséges időjárásban a halak az ilyen helyek közelében tartózkodnak (a megfelelő hőmérséklet nyári és téli szigetei). A friss hasadékvíz azonban kevés oxigént tartalmazhat. Ez a horgászok tapasztalata, nem pedig ezen a revíren mért jelenség. A törések a(z) 1 : 50 000 méretarányú földtani térképből származnak. A források olyan hidrogeológiai térképből származnak, amely csak egyes régiókat fed le, így a nulla nem jelenti azt, hogy ott nincsenek források. A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli. folyami hordalékA vízvezeték 44%-a 33% Fiatal üledékek, 22% metamorf kőzetek kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000. pH 7,9modell szerinti becslés Víztípus Ca–Mg–HCO₃ mineralizáció 139 mg/l, lágy víz (4,2 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban. 0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban Legmagasabb: Vanádium 93,8 mg/kg A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 86. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja. 25°C 1000 m mélységben Szlovákia geotermikus energiájának atlasza. 37objektov do 3 km ťažené: Fe Legközelebb: Štôlňa (štôlňa), 1,6 km-re a víztől. 13vzoriek so zlatom 13 érc ásványi anyag az üledékben Najviac 6 zŕn v jednej vzorke (340 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 1 10 felőlmutatók a felső 5%-ban Legmagasabb: Króm 33,5 μg/l A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 99. percentilis (Beňuš, 1700m S od K827). 212vrtov do 3 km 684 rozborov vody v okolí Közülük 212-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb. – 7 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 7Telephelyek 3 km-en belül 2 záťaže, 5 skládok Legközelebbi teher: Brezno – ŽSR Brezno, 80 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak. 46záznamov do 5 km 2 ložiská, 44 rudných výskytov Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe. 64plôch do 3 km 6 aktívnych Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat. Az adatok a Dionýz Štúri Állami Geológiai Intézet regisztereiből, térképeiből és atlaszaiból származnak, és leírják a víz körüli környezetet. A bánya működésének vagy terhelésének közelsége nem jelenti azt, hogy a víz szennyezett. A víz és az üledékek kémiája a szlovákiai geokémiai atlasz interpolált térképeiből származó modellezett becslés, nem pedig az áram megfigyelése vagy a patakban végzett mérés. A teljes patak részletes geológiája és geokémiája: Kőzet a víz alatt, vízösszetétel, üledékes elemek, sugárzás, geotermikus potenciál, fémek, arany üledékben, arany, bányamunkák, fúrások elemzésekkel. Legmagasabb előrejelzett Kp a következő 24 órában: 4,7 (nyugtalan mező). A Kp (0–9) a Föld mágneses terének a napszél okozta ingadozását méri. 5-tól geomágneses viharról beszélünk. A halak, különösen a lazacfélék és az angolnák, érzékelik a mágneses teret. Az azonban nem bizonyított, hogy a kapásuk a Kp-tól függene: ezek horgászok megfigyelései és hipotézisek. Az adat egész Szlovákia területén azonos. Csak erős geomágneses vihar esetén számít bele az aktivitási pontszámba (hipotézis, −1 – −2 pont). Mindezek a rezgések nagyon sekélyek, valószínűleg bányászati rezgések (például lengyel és cseh horgászvizeken), nem pedig tektonikus tevékenység. A horgásztörténetek szerint a halak (különösen a harcsák és az angolnák) a földrengések előtt nyugtalanul viselkednek, vagy abbahagyják a táplálkozást. Ez nincs megbízhatóan bizonyítva, gyenge rengéseknél pedig véletlen egybeesésről van szó. A Kárpátokból eredő mélyebb rengéseket (például Komárno és Dobrá Voda környékén) az emberek többsége egyáltalán nem érzékeli. A GEOFON-katalógus globális; a(z) Szlovákia környéki gyenge rengések nem feltétlenül szerepelnek benne hiánytalanul. Nem számít bele az aktivitási pontszámba. Adatok: © ŠGÚDŠ (földtani, geofizikai és hidrogeológiai térképek), NOAA SWPC (Kp-index), GFZ GEOFON (földrengések). A geomágneses tér, a földrengések vagy a radon és a halak kapása közötti összefüggés nincs megbízhatóan bizonyítva, ezért ezek nem számítanak bele az aktivitási pontszámba. Az eljárás a Módszertanban olvasható. Sentinel-2 (optikai) és Sentinel-1 (radar), frissítés nagyjából 6 naponta A műholdas adatok előkészítése folyamatban van ehhez a horgászvízhez. Általában néhány percen belül elkészülnek; frissítse az oldalt később. Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.
Most a víznél
Horgászati feltételekHalaktivitási indexSaját számításunk (0–100): az alapot a vízhőmérséklet adja, amelyet a fény, a zavarosság, az oxigén, az időjárás és más tényezők módosítanak aszerint, mennyire támasztják alá őket kutatások. Minden tényezőnél látható a megbízhatóság és a forrás. Tervezési segédlet, nem kapás-előrejelzés.
Horgászati feltételek
Halaktivitási indexSaját számításunk (0–100): az alapot a vízhőmérséklet adja, amelyet a fény, a zavarosság, az oxigén, az időjárás és más tényezők módosítanak aszerint, mennyire támasztják alá őket kutatások. Minden tényezőnél látható a megbízhatóság és a forrás. Tervezési segédlet, nem kapás-előrejelzés.Víz
Vízállás
VízállásVízállás a legközelebbi SHMÚ vízmércénél a mérce nullája feletti centiméterben. Ez az állomási vízállás, nem pedig a horgászvíz vízmélysége.Modellált hozam
Modellezett vízhozamA folyó vízmennyiségének (m³/s) becslése a GloFAS modellből, nem mérés. A felbontás kb. 5 km, így kis vízfolyásokon egy közeli nagyobb folyót mutathat.Vízfolyás magassági profilja
Magassági profilHogyan változik a vízfolyás tengerszint feletti magassága lefelé. Digitális domborzatmodellből (tíz méter) számítják, nem vízállásmérésből, ezért tájékoztató jellegű, különösen szűk patakok esetében.Időjárás és előrejelzés
Időjárás és előrejelzés
Égbolt: nap, hold és szolunáris időszakokSzolunáris időszakokA Hold állásából számítva: fő időszakok (kb. 2 óra) a Hold horizont feletti és alatti áthaladása körül, mellékidőszakok (kb. 1 óra) holdkelte és holdnyugta körül. Tudományosan nem igazolt elmélet: egy 361 horgászaton alapuló vizsgálatban (Quigley és mtsai. 2023) nem jelezte előre a kapást. Legfeljebb ±2 pont súlyú hipotézisként kezeljük.
Égbolt: nap és hold
Szolunáris időszakokA Hold állásából számítva: fő időszakok (kb. 2 óra) a Hold horizont feletti és alatti áthaladása körül, mellékidőszakok (kb. 1 óra) holdkelte és holdnyugta körül. Tudományosan nem igazolt elmélet: egy 361 horgászaton alapuló vizsgálatban (Quigley és mtsai. 2023) nem jelezte előre a kapást. Legfeljebb ±2 pont súlyú hipotézisként kezeljük.Nap
HoldHoldfázisTelihold és újhold idején a legerősebb a gravitációs hatás. Derült, teliholdas éjszakán a ragadozók és a pontyok gyakran éjjel táplálkoznak, a másnap ezért gyengébb lehet.
Napi időablakokSzolunáris időszakokA Hold állásából számítva: fő időszakok (kb. 2 óra) a Hold horizont feletti és alatti áthaladása körül, mellékidőszakok (kb. 1 óra) holdkelte és holdnyugta körül. Tudományosan nem igazolt elmélet: egy 361 horgászaton alapuló vizsgálatban (Quigley és mtsai. 2023) nem jelezte előre a kapást. Legfeljebb ±2 pont súlyú hipotézisként kezeljük.
Térkép és a horgászvíz adatai
48.7958, 19.63492
OpenStreetMap
Horgászvíz adatai
Jellemzők
Mit jelent ez a horgász számáraa mederfenék, a növényzet, a vízfolyás vonala és a horgászvíz egyéb adatainak magyarázata
Torkolatok és kockázatos helyek
Részletek
Törvény és horgászati szabályok
Minden hal tilalmi ideje
A törvény 13. §-ának 2 bekezdéseNapi horgászati idő
A rendelet 11. §-aBotok, csalik és horgászati napok
A törvény 17. §-aHány halat tarthat meg naponta
A rendelet 14. §-aEgyes fajok tilalmi idejeA rendelet 10. §-a
Minimális méretekA rendelet 12. §-a
Horgászat előtt és után
Hírek a szervezettől és fogások a horgászvízből
Fogások a horgászvízből
Ďalšie revíry v okolí
Na toku Hron
2-0740-1-1PontyosHron č. 1
Érsekújvár, Nyitrai kerület
2-0750-1-1PontyosHron č. 2
Léva, Nyitrai kerület
2-0760-1-1PontyosHron č. 3
Léva, Nyitrai kerület
3-1050-1-1PontyosHron č. 4
Zsarnóca, Besztercebányai kerület
3-1060-1-1PontyosHron č. 5
Zsarnóca, Besztercebányai kerület
3-1070-2-1PontyosHron č. 6a
Besztercebányai kerületNajbližšie v povodí
3-1130-6-4Lazacfélék – lipócosHron č.11a
Breznóbánya, Besztercebányai kerület
3-1121-6-1Lazacfélék – lipócosHron č.10b
Breznóbánya, Besztercebányai kerület
3-0560-6-4Lazacfélék – lipócosČierny Hron č. 1
Breznóbánya, Besztercebányai kerület
3-5670-1-1PontyosVN Richtárovo
Breznóbánya, Besztercebányai kerület
3-5820-1-1PontyosVN Tajch (Podbrezová)
Breznóbánya, Besztercebányai kerület
3-5050-1-1PontyosVN Hnusno 1
Breznóbánya, Besztercebányai kerületDomborzat 3D-ben
Vízminőség nyilvános források alapján
Víz alkalmassága a horgászvíz típusához
Víz alkalmassága a horgászvíz típusáhozIndex 0 až 100: ako dobre vlastnosti vody zodpovedajú nárokom pstruha, lipňa alebo kapra podľa typu revíru. Nie je to predpoveď záberov ani údaj o tom, aké ryby tam žijú.Amit tudunk róla
Amit tudunk róla
Amit tudunk róla
Amit tudunk róla
Amit tudunk róla
Hogyan illene ez a víz az egyes típusokhoz
Mi következik ebből
Nyilvános források a feltételek pontszámábanAz oxigénre, tápanyagokra, tározómélységre, vízfolyásméretre, mederfenékre, halfajokra és rovarrajzásra vonatkozó adatok enyhén módosítják a „Horgászati feltételek” pontszámát. Minden módosítás külön látható a pontszám részletezésében.Szennyezés−2
Amit tudunk róla
Amit tudunk róla
Amit tudunk róla
Vízfolyás, tározó és fenék−1
Amit tudunk róla
Élet a víz mellett0
Amit tudunk róla
Nem változtatják a pontszámot
Vízszennyezés
Vízszennyezés (SHMÚ)Vízminőségi mutatók, amelyek az SHMÚ 2022 és 2025 közötti évkönyveiben nem teljesítik a határértéket ugyanazon vízfolyás legközelebbi megfigyelőhelyén.Felszíni víz: legközelebbi mérőhely
PAH: 1 anyag (a pontszámba nem számít bele)
Egyéb helyek ugyanazon a vízfolyáson
Talajvíz a környéken
Talajvíz a közelben (SHMÚ)A horgászvíztől számított 10 km-en belüli állomásokon mért talajvízértékek (nitrátok, káros anyagok, ammóniumionok, vas, kloridok) és az SHMÚ évkönyvei.Felszín alatti víz 10 km-en belül (7 állomás)
Namerané hodnoty, rok 2025, odber 5. 5. 2025
Namerané hodnoty, rok 2025, odber 26. 3. 2025
Namerané hodnoty, rok 2025, odber 23. 4. 2025
További 4 megjelenítése
Namerané hodnoty, rok 2025, odber 7. 10. 2025 (2 odbery, pri každej látke najvyššia hodnota roka)
Namerané hodnoty, rok 2025, odber 15. 7. 2025
Namerané hodnoty, rok 2025, odber 24. 4. 2025
Namerané hodnoty, rok 2025, odber 31. 3. 2025
Szennyvíztisztító telepek
Szennyvíztisztító telepek a horgászvíz közelébenTelepek 2 km-en belül: túlterhelés, EU-követelmények teljesítése és kibocsátott terhelés (BOI₅, KOI, nitrogén, foszfor tonna/évben).Vízgyűjtő és víztározó
Tározó mélysége (HydroLAKES)Átlagos mélység, térfogat és vízvisszatartási idő a tározóban a HydroLAKES (WWF) adatbázisból. A mélységet a környező terep alapján becsüli egy modell, így az csak hozzávetőleges.Fenék és alapkőzet
Fenék és aljzat (ŠGÚDŠ)A víz alatti aljzat a Szlovákia hidrogeológiai térképe alapján: 1 : 50 000 (ŠGÚDŠ). Azt mutatja, hogy a környezet kavicsos, homokos, agyagos, iszapos vagy sziklás.Vízi rovarok
Vízi rovarok rajzása (iNaturalist)Mennyit rögzítettek a környékbeliek májuslegyekből, tegzesekből és álkérészekből ebben a hónapban az éves átlaghoz képest. A legyezőhorgászok számára ez rovarrajzásra utal.
Kérészek0Tiszavirágok / Kérészek: száraz légy a vízfelszínen, különösen szürkületkor.
Tegzesek0Tegzesek: este és éjjel a parton, a nimfa és a nedves légy is jól működik.
Álkérészek0Álkérészek: tiszta, hideg patakok, gyakran már a tél végén és kora tavasszal.Képforrások
Talajvíz: mért értékek
Talajvíz a közelben (SHMÚ)A horgászvíztől számított 10 km-en belüli állomásokon mért talajvízértékek (nitrátok, káros anyagok, ammóniumionok, vas, kloridok) és az SHMÚ évkönyvei.Ammóniumionok
Nitritek
nitrátok
Oxigén
Víz hőmérséklete
pH
Vízkeménység
Vasaló
Mangán
klorid
szulfátok
Vezetőképesség
Fémek és félfémek
Peszticidek
Oldószerek és benzol
PAH (égetés, kőolajszármazékok)
Hogyan hat a halakra és a vízre
Halak, vadon élő állatok, növények és kockázatok a víz körülVadon élő állatok és veszélyek a vízparton (GBIF)Vadállatok, madarak, növények és veszélyforrások (medve, kullancsok, szúnyogok, kaukázusi medvetalp), amelyeket a víz környékén észleltek. Nem része a feltételek pontszámának, csak tájékoztató jellegű.
ÁllatvilágÁlkérészek
A legtöbb feljegyzés: Máj.
A fajról
ÁllatvilágKérészek
A legtöbb feljegyzés: Máj.
A fajról
MadárTőkés réce
A legtöbb feljegyzés: augusztus.
A fajról
ÁllatvilágBarna varangy
A legtöbb feljegyzés: április.
A fajról
ÁllatvilágFoltos szalamandra
A legtöbb feljegyzés: Jún.
A fajról
MadárVízirigó
A legtöbb feljegyzés: április.
A fajról
MadárSzürke gém
A legtöbb feljegyzés: november.
A fajról
ÁllatvilágSzitakötők
A legtöbb feljegyzés: Júl.
A fajról
ÁllatvilágVízi denevér
A legtöbb feljegyzés: augusztus.
A fajról
ÁllatvilágVízi cickány
A legtöbb feljegyzés: Júl.
A fajról
MadárFekete gólya
A legtöbb feljegyzés: Jún.
A fajról
ÁllatvilágVízisikló
A legtöbb feljegyzés: Máj.
A fajról
Invázós növényJapán keserűfű
A legtöbb feljegyzés: november.
A fajról
Növény
Invázós növényBíbor nebáncsvirág
A legtöbb feljegyzés: augusztus.
A fajról
Növény
NövényApró békalencse
A legtöbb feljegyzés: Júl.
A fajról
NövénySárga nőszirom
A legtöbb feljegyzés: Jún.
A fajról
KockázatBarna medve
A legtöbb feljegyzés: Jún.
Hogyan védekezzen
KockázatKeresztes vipera
A legtöbb feljegyzés: Júl.
Hogyan védekezzen
KockázatKözönséges kullancs
A legtöbb feljegyzés: Máj.
Hogyan védekezzen
KockázatSzúnyogok
A legtöbb feljegyzés: április.
Hogyan védekezzen
KockázatSzürke farkas
A legtöbb feljegyzés: március.
Hogyan védekezzen
KockázatVaddisznó
A legtöbb feljegyzés: Júl.
Hogyan védekezzen
KockázatÓriás medvetalp
A legtöbb feljegyzés: Máj.
Hogyan védekezzen
KockázatBögölyök
A legtöbb feljegyzés: Jún.
Hogyan védekezzen
Képforrások
Föld a víz alatt: geológia, törésvonalak és radon
alacsony 36,7%
közepes 63,0%
magas 0,3%
nincs adat
0 – 1
1 – 2
2 – 3
3 – 4
4 – 5
5 – 7
7 – 35
nincs adat
0 – 20
20 – 40
40 – 60
60 – 80
80 – 100
100 – 140
140 – 180
180 – 220
220 – 999
-1 217 – -1 000
-1 000 – -250
-250 – -200
-200 – -190
-190 – -180
-180 – -170
-170 – -160
-160 – -150
-150 – -140
-140 – -130
-130 – -120
-120 – -110
-110 – -100
-100 – -90
-90 – -80
-80 – -60
-60 – -40
-40 – -20
-20 – 0
0 – 10
10 – 20
20 – 30
30 – 40
40 – 50
50 – 70
70 – 100
100 – 150
150 – 200
200 – 250
250 – 300
300 – 400
400 – 500
500 – 600
600 – 700
700 – 800
800 – 900
900 – 1 000
1000 – 1 100
1100 – 1 130
Értékek a vízhelyen
Értékek a víz helyénAlapkőzeti radonveszély, urán, tórium, kálium, sugárzás és mágneses anomália egyetlen vizes helyen (a térképen ponttal jelölve).Alapkőzeti radon-kockázat
Urán (eU)
Tórium (eTh)
Kálium (K)
Gamma-sugárzás
Mágneses anomália (ΔT)
Vetők és források
Törések és forrásokA földtani térkép szerinti legközelebbi tektonikus törésvonal távolsága és a környékbeli források száma. A törésvonalak mentén hasadékvíz tör a felszínre.Legközelebbi vetődés
Források és feltörések
Geológia a közelben: kőzet, víz, üledékek, fúrások
geológia és geokémia a víz körülKőzet a víz alatt, víz és üledékek összetétele az atlaszok szerint, radioaktivitás, geotermikus potenciál, fúrások, régi bányaműködések, lerakódások, lerakódások, terhek, földcsuszamlások és arany üledékekben, Šgúdš térképekből és regiszterekből.szikla a víz alatt
víz az atlasz szerint
Folyói üledék elemei
Láb alatti hőség
régi bánya működése
arany a folyami üledékben
nyomelemek a patakvízben
fúrások és talajvízelemzések
geotermikus energia
környezeti terhek és hulladéklerakók
lelőhelyek és ércesemények
földcsuszamlások és lejtős deformációk
Geomágneses aktivitás
Geomágneses aktivitás (Kp)A planetáris Kp-index (0–9) a Föld mágneses terének ingadozását méri. 5 felett geomágneses viharnak számít. Az elmúlt 48 óra és a következő 24 óra előrejelzése látható.Földrengések a közelben
Földrengések a környékenA víztől számított 150 km-es körzetben az elmúlt 30 napban észlelt rengések (GFZ GEOFON-katalógus).Az űrből: mit mutatnak a Copernicus műholdak
Történelmi képek



Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
Nov2 % megvilágítva
Mélység: Sekély, legfeljebb 1 m
Fenék: Kavicsfenék
Fenék: Köves fenék
Vízfolyás vonala: Enyhén hullámos vonal
Árnyékolás: Részben árnyékos, 11–40%
Növényzet: Fűz
Növényzet: Éger
Keresztirányú műtárgyak: Keresztirányú műtárgyakkal
COV Brezno – PodkorenovaSzennyvízkibocsátási pont
0,0 kmCOV Brezno – podkorenovaSzennyvíztisztító telep · kapacitás 1 000 LE
0,1 kmCOV Cierny BalogSzennyvízkibocsátási pont
2,3 kmCOV Cierny Balog – novaSzennyvízkibocsátási pont
2,3 kmCOV BreznoSzennyvízkibocsátási pont
2,6 kmEzen a horgászvízen még senki sem rögzített fogástLegyen Ön az első: jóváhagyás után itt és a ranglistán is megjelenik.
Podpriemerne vhodná voda pre lipne
Pásmo tokuBizonyítékok szintje: Részben alátámasztva
VízkeménységBizonyítékok szintje: Hipotézis
Víz savassága (pH)Bizonyítékok szintje: Részben alátámasztva
MineralizáciaBizonyítékok szintje: Hipotézis
Kovy v sedimenteBizonyítékok szintje: Részben alátámasztva
A vízről szóló nyilvános adatok alig változtatják meg az aktivitási pontszámot.
Felszíni vizek minősége (SHMÚ)Bizonyítékok szintje: Horgászgyakorlat
0
Nitrogén a talajvízben (SHMÚ)Bizonyítékok szintje: Részben alátámasztva
−1
Káros anyagok a talajvízben (SHMÚ)Bizonyítékok szintje: Részben alátámasztva
−1
Meder a geológia szerintBizonyítékok szintje: Hipotézis
−1
Vízi rovarok keléseBizonyítékok szintje: Horgászgyakorlat
0
Závadka nad HronomHronec, fkm 0,5 · 11 km a horgászvíztől
2 mutató 2025 évben2022202320242025
Mutató2022202320242025
Fémek
ólom–a pont nincs az évkönyvben–a pont nincs az évkönyvben–a pont nincs az évkönyvben●a norma nem teljesül
Mutató2022202320242025
PAH-ok (égés és ülepedés)
benzo(a)pirén–a pont nincs az évkönyvben–a pont nincs az évkönyvben–a pont nincs az évkönyvben●a norma nem teljesül
BreznóbányaBreznóbánya járás · fúrás vagy kút · 0,4 km-re a horgászvíztől
túllépés nélkül: 20252017–2025
Valaska – VyvierackaBreznóbánya járás · forrás · 4,1 km-re a horgászvíztől
túllépés nélkül: 20252017–2025
Myto pod Dumbierom – LucnyBreznóbánya járás · forrás · 5,3 km-re a horgászvíztől
csak természetes anyagok2017–2025
Polomka-hamorBreznóbánya járás · fúrás vagy kút · 8,7 km-re a horgászvíztől
csak természetes anyagok2017–2025
Tisovec-pod DielomRimaszombat járás · forrás · 9,6 km-re a horgászvíztől
emberi tevékenységből származó anyagok2017–2025
Osrblie – TeplicaBreznóbánya járás · forrás · 9,7 km-re a horgászvíztől
emberi tevékenységből származó anyagok2017–2025
Dolna Lehota-uhlisteBreznóbánya járás · forrás · 9,8 km-re a horgászvíztől
túllépés nélkül: 20252017–2025
COV Brezno – podkorenova0,1 km-re a horgászvíztől · kapacitás 1 000 LE · mechanikai, biológiai, nitrogéneltávolítás
szabványon belülA kapacitás 55%-a
Agyagok és vályogok
Geológia
Radonkockázat
Urán (eU)
Gamma-sugárzás
Mágnesesség
Lengyelországnov. 3. 23:05, 144 km-re a víztől, mélység 1 kmvalószínűleg bányrengés (sekélyen a felszín alatt)