Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Vízfolyás

Rybník Karafová

Vízgyűjtő: GaramLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
0,1km
kerület
Besztercebányai kerület
Légi felvétel a(z) Rybník Karafová vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Rybník Karafová vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

Rybník Karafová, ablakpontszám 28.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 15:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Rybník Karafová vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. jún. 30.
    Rybník Karafová vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. okt. 17.
    Rybník Karafová vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. jún. 22.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Rybník Karafová vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Rybník Karafová

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (0 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    510

    víz az atlasz szerint

    pH 7,4modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃–SO₄

    mineralizáció 77,5 mg/l, lágy víz (2,1 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    1 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Ón- 6,64 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    0 °C80

    Láb alatti hőség

    25°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 65 mW/m²

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    természetes gamma-sugárzás

    54NGY/H dózisteljesítmény

    Szlovákiában 68 százalékos

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, Šgúdš.

    régi bánya működése

    0objektov do 3 km

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    arany a folyami üledékben

    1vzorka so zlatom

    12 érc ásványi anyag az üledékben

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (120 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    nyomelemek a patakvízben

    0 8 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Szelén 0,500 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 46. percentilis (Zdychava).

    fúrások és talajvízelemzések

    1vrt do 3 km

    152 rozborov vody v okolí

    Közülük 1-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    geotermikus energia

    –

    1 zdroj geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    környezeti terhek és hulladéklerakók

    0Telephelyek 3 km-en belül

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    lelőhelyek és ércesemények

    9záznamov do 5 km

    9 ércesemények

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    0plôch do 3 km

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    neutektonikus egységek

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neotektonikus mozgások iránya

    • veľký zdvih100%SR 26 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    területi geológiai részleg

    • veporské pásmo100%SR 6,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    regionális geológiai osztály (alegységek)

    • kohútska zóna100%SR 2,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 1 pontjából 0-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok Šgúdš térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    fő hidrogénező régió

    • kryštalinikum Stolických vrchov a Revúckej vrchoviny v povodí Slanej100%SR 1,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,39tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    2,1°dH, lágy

    kalcium és magnézium összege (0,37 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    oldott anyagok

    77,5mg/l mineralizáció

    az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃–SO₄

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • fluoridF0,0551 mg/lszázalék 11
    • KáliumK1,02 mg/lszázalék 11
    • szulfátokSO414,2 mg/lszázalék 6
    • NátriumNa1,73 mg/lszázalék 4
    • kloridCl1,36 mg/lszázalék 4
    • KalciumCa11,5 mg/lszázalék 4
    • bikarbonátokHCO333,2 mg/lszázalék 4
    • MagnéziumMg2,12 mg/lszázalék 3

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    tápanyagok és szerves szennyezés

    • nitrátokNO34,69 mg/lszázalék 35
    • AmmóniaNH40,0263 mg/lszázalék 5
    • foszfátokPO40,0161 mg/lszázalék 3
    • kémiai oxigénigényChSK0,669 mg/lszázalék 2

    Fémek

    • AlumíniumAl23,7 μg/lpercentilis 23
    • VasalóFe0,0418 mg/lszázalék 17
    • Cink-Zn1,44 μg/lpercentilis 7
    • MangánMn1,60 μg/lpercentilis 1

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • Ón-Sn6,64 mg/kgszázalék 95
    • VanádiumV86,3 mg/kgszázalék 80
    • ArzénAs7,38 mg/kgszázalék 59
    • MolibdénMo0,423 mg/kgszázalék 58
    • HiganyHg0,111 mg/kgszázalék 54
    • KadmiumCd0,191 mg/kgszázalék 51
    • SzelénSe0,224 mg/kgszázalék 44
    • Cink-Zn84,9 mg/kgszázalék 37
    • ÓlomPb12,6 mg/kgszázalék 30
    • KrómCr56,7 mg/kgszázalék 25
    • AntimonSb0,370 mg/kgszázalék 20
    • KobaltCo6,46 mg/kgszázalék 20
    • RézCu17,1 mg/kgszázalék 19
    • NikkelNi13,1 mg/kgszázalék 8
    • BizmutBi0,0794 mg/kgszázalék 3

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • NátriumNa1,98 %Percentilis 97
    • AlumíniumAl7,94 %Percentilis 96
    • FoszforP1 479 mg/kgszázalék 93
    • KáliumK1,89 %Percentilis 90
    • TitánTi6 297 mg/kgszázalék 88
    • MagnéziumMg1,43 %Percentilis 79
    • VasalóFe3,22 %Percentilis 73
    • MangánMn941 mg/kgszázalék 60
    • KalciumCa2,10 %Percentilis 51
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • cirkóniumZr1 111 mg/kgszázalék 97
    • StronciumSr306 mg/kgszázalék 96
    • CériumCe99,4 mg/kgszázalék 95
    • IttriumY42,2 mg/kgszázalék 95
    • BáriumBa721 mg/kgszázalék 92
    • BerilliumBe2,07 mg/kgszázalék 85
    • RubídiumRb106 mg/kgszázalék 85
    • galliumGa17,0 mg/kgszázalék 75
    • LítiumLi30,4 mg/kgszázalék 56
    • BórB25,5 mg/kgszázalék 4

    természetes radioaktivitás és radon

    A Šgúdš levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    gamma sugárzási dózisteljesítmény

    54ngy/h a levegőben

    természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Kálium (K)K1,57 %Percentilis 88
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh8,53 ppm78. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,03 ppm8. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • területi tevékenység 137CsCS1372 928 Bq/m²86. percentilis

    radonkockázat izopletek által

    • közepes100%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (Šgúdš) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    mágneses anomália

    -51nT

    -51--51 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -29mGal

    maradék −1,3 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    • kőzethőmérséklet 1000 m mélységben25°C
    • felszíni hőhatású sűrűség65mW/m²

    domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok Šgúdš geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)325–1 477m a.s.l.
    • egységek átlagos magassága890m a.s.l.
    • Átlagos lejtés19,3°

    geomorfológiai egységek

    • Stolické vrchy100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    geomorfológiai területek

    • Slovenské rudohorie100%SR 10 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • prirodzene kyslé pôdy100%SR 8,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Javorky – Pyrit (820 m od vody)Hlboký potok – Komplexné železné rudy (2,1 km od vody)Muránska Huta – Tarčová – Železné rudy (2,7 km od vody)a1 (8,4 km od vody)Javorky – pyrit (820 m od vody)Hlboký potok – komplexné Fe rudy (2,1 km od vody)Muránska Huta – Tarčová – Fe rudy – siderit (2,7 km od vody)Muránska Huta – sadrovec, anhydrit (3,0 km od vody)Červená Skala Župkov – dekoračný kameň – granodiorit (4,3 km od vody)Muránska Zdychava – stavebný kameň – amfibolit (4,8 km od vody)Muránska Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)Muráň.Huta,1400m ZJZ od K1210 Celo – prameň (2,6 km od vody)Tesná Skala – v zákrute cesty pred sedlom Javori – prameň (3,0 km od vody)zlato 1 ks – zlato (120 m od vody)2 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül az Szlovákia-ben; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • SzelénSeaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Zdychava, 2009, 970 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Zdychava, 2009, 970 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 43 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLiaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Zdychava, 2009, 970 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 34 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCraz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Zdychava, 2009, 970 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 32 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Zdychava, 970 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 26 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Zdychava, 2009, 970 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 22 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Zdychava, 2009, 970 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 22 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • BáriumBaaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 18,0 μg/lmedián 17,5 μg/l2 vzorky

      Legmagasabb érték: Zdychava, 2009, 970 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 21 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Oxid kremičitýSiO2az Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 8,18 mg/lmedián 7,99 mg/l2 vzorky

      Legmagasabb érték: Zdychava, 2009, 970 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 34 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Magnetit (Fe₃O₄)17 minta, legfeljebb 250 szem
    • Rutil (TiO₂)15 minta, legfeljebb 93 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)14 minta, legfeljebb 350 szem
    • Hematit (Fe₂O₃)12 minta, legfeljebb 900 szem
    • Ilmenit (FeTiO₃)11 minta, legfeljebb 375 szem
    • Pyrit (FeS₂)11 minta, legfeljebb 650 szem
    • Scheelit (CaWO₄)11 minta, legfeljebb 7 szem
    • Anatas (TiO₂)9 minta, legfeljebb 18 szem
    • Barit (BaSO₄)8 minta, legfeljebb 155 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)4 minta, legfeljebb 2 szem
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)2 minta, legfeljebb 2 szem
    • Arany (Au)1 minta, legfeljebb 1 szem

    Legközelebbi minták arannyal

    MintaArany a mintábanA vízből
    329/D1 zrno120 m

    kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)17 minta, legfeljebb 937 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))17 minta, legfeljebb 375 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))17 minta, legfeljebb 1875 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)17 minta, legfeljebb 1250 szem
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)17 minta, legfeljebb 93 szem
    • cirkónium (ZrSiO₄)17 minta, legfeljebb 750 szem
    • Titanit (CaTiSiO₅)16 minta, legfeljebb 1078 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 minta, legfeljebb 18 szem

    talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Vegyi víztípusok a közelben

    • Ca-HCO3-SO41×
    • Ca-HCO31×

    vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint

    • trieda F2×

    Fémek a talajvízben

    • HiganyHgMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l11 minták73 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 minták36 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 90 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,20 μg/lmedián 1,00 μg/l11 minták36 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 82 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AlumíniumAlenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 minták55 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 2,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 80 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,10 μg/lmedián 0,250 μg/l11 minták73 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 79 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,20 μg/lmedián 0,500 μg/l11 minták

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 77 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • Cink-Znbežná hodnota
      Legmagasabb 28,0 μg/lmedián 14,0 μg/l11 minták

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 52 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • VasalóFebežná hodnota
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 47 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 40 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • SzelénSeaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 39 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLiaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 minták73 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 25 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    radon vizekben

    A helyszín típusamintáklegmagasabb radonKözépső
    upravený prameň3450 Bq/l31,9 Bq/l
    prameň447,0 Bq/l5,28 Bq/l
    potok, rieka13,83 Bq/l3,83 Bq/l

    bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    érc előfordulása a metallogén térképen

    EseményérctípusFémekFajA vízből
    JavorkyPyritpyrit, pyrotínmineralogický výskyt820 m
    Hlboký potokKomplexné železné rudyFe, Cumineralogický výskyt2,1 km
    Muránska Huta – TarčováŽelezné rudyFemineralogický výskyt2,7 km

    fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    1 vrt v pásme 3 km, z toho 1 hidrogeológiai és 0 egyéb; archív jelentésszámmal 1.

    fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m1×
    • 10–30 m0×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységarchív jelentésA vízből
    Muránska Dlhá Lúkaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,8 m29428 113Cd5.pdf2,6 km

    geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajvíz hőmérséklete (°C)hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1minerálna voda< 15< 518,4 km

    hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket az Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. Šgúdš területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. OZ Revúca1 horgászvíz · 0,1 km30Rybník Karafová30

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam