Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) VN Číž vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

VN Číž, ablakpontszám 16.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 01:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    1711721731741751760,0 km0,2 km0,4 km0,6 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 176-től 172 m tengerszint feletti magasságig 0,8 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    172 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    172 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    175 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Číž vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 8.
    VN Číž vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. szept. 6.
    VN Číž vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 30.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Číž vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku VN Číž

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 7 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 4,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 90. percentil (Chanava).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    41vrtov do 3 km

    142 rozborov vody v okolí

    Z toho 41 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    30°C na ústí vrtu

    4 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Ivanice – FGRk-1, výdatnosť 0,0 l/s, 2,2 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 skládka

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    13záznamov do 5 km

    3 ložiská, 10 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Rimavská Seč – občasný (2,4 km od vody)Ivanice – FGRk-1 – nekúpeľný (2,2 km od vody)Cakov – BČ-3 – nekúpeľný (2,9 km od vody)Tornaľa – HM-5 – nekúpeľný (9,0 km od vody)Bátka – RKZ-1 – nekúpeľný (9,0 km od vody)a1 (620 m od vody)a1 (1,8 km od vody)b1 (2,2 km od vody)a1 (2,5 km od vody)a1 (2,5 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (3,0 km od vody)a1 (3,0 km od vody)a1 (3,5 km od vody)a1 (6,5 km od vody)b4 (8,2 km od vody)Abovce I. – Pasienky – štrkopiesky a piesky (4,1 km od vody)Abovce II. – Pasienky – štrkopiesky a piesky (4,2 km od vody)Abovce – Pasienky – štrkopiesky a piesky (4,4 km od vody)Chanava – štrkopiesky (3,1 km od vody)Rimavská Seč – tehliarske suroviny (3,2 km od vody)Ivanice – štrkopiesky (3,3 km od vody)Rumince – štrkopiesky (3,7 km od vody)Cakov – zemný plyn (4,0 km od vody)Rumince – štrkopiesky (4,2 km od vody)Rimavská Seč – štrkopiesky (4,2 km od vody)Rimavská Seč – štrkopiesky (4,7 km od vody)Štrkovec – štrkopiesky (4,8 km od vody)Vlkyňa – tehliarske suroviny (4,9 km od vody)Číž-kúpele – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (10 m od vody)Číž – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (200 m od vody)Číž – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (610 m od vody)Číž-kúpele – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (850 m od vody)Číž – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (960 m od vody)Číž – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (1,3 km od vody)Číž – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (1,4 km od vody)Rimavská Seč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Číž – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Číž – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Rimavská Seč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Číž – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Číž – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Ivanice-Zádor-hosp.dvor – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Číž – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Rimavská Seč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Číž – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Číž – negatívny vrt (2,1 km od vody)Číž – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (2,1 km od vody)Rimavská Seč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Číž – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Ivanice – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,2 km od vody)Číž – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Číž – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Chanava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Chanava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Číž – negatívny vrt (2,4 km od vody)Lenartovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Číž-kúpele – pozorovací vrt SHMÚ (2,5 km od vody)Číž – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Ivanice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Lenartovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Číž – kúpele – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Chanava (2,9 km od vody)JRD Rimavská Seč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)JRD Lenartovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Lenartovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Rimavská Seč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)Chanava – pozorovací vrt SHMÚ (3,0 km od vody)Lenartovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (10 m od vody)chloridové minerálne vody – Hydrogeologické vrty (200 m od vody)chloridové minerálne vody – Hydrogeologické vrty (610 m od vody)prameň chloridovej minerálnej vody – Vývery podzemnej vody (790 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (850 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (880 m od vody)chloridové minerálne vody – Hydrogeologické vrty (960 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,0 km od vody)vrt s chloridovou termálnou vodou – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)chloridové minerálne vody – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)termálne vody – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)Chanava,200m SV od K212 – studňa (1,0 km od vody)Číž,450m ZSZ od K168 – studňa (1,3 km od vody)Číž, 450m ZSZ od K168 – studňa (1,3 km od vody)Číž,č.d.24,800m VSV od K168 – studňa (1,4 km od vody)Číž, c.d.24, 800m VSV od K168 – studňa (1,4 km od vody)Zádor,500m ZJZ od K197 – studňa (1,5 km od vody)Barca – studňa (1,5 km od vody)Chanava,400m ZJZ od K161 – prameň (1,7 km od vody)Chanava, 400m ZJZ od K161 – prameň (1,7 km od vody)Chanava,200m S od K238 – prameň (2,2 km od vody)Chanava,700m SV od K196 – studňa (2,3 km od vody)Chanava, 700m SV od K196 – studňa (2,3 km od vody)Zádor,500m SV od K160 – studňa (2,4 km od vody)Zádor, 500m SV od K160 – studňa (2,4 km od vody)Chanava,č.d.12,900m JJV od K170 – studňa (2,7 km od vody)Ivanice,800m SZ od K164 – studňa (2,7 km od vody)Ivanice – prameň (2,8 km od vody)Cakov – prameň (2,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ÓlomPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 4,00 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Chanava, 720 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 3,00 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Chanava, 720 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,900 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Chanava, 720 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 10,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Chanava, 720 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Chanava, 720 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 60,0 μg/lmedián 40,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Chanava, 980 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCubežná hodnota
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Chanava, 720 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-SO4-HCO34×
    • Ca-HCO34×
    • Ca-Mg-HCO3-SO43×
    • Ca-HCO3-SO42×
    • Ca-Mg-HCO32×
    • Ca-Na-HCO32×
    • K-Ca-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda F9×
    • trieda H6×
    • trieda D1×

    Kovy v podzemnej vode

    • SzelénSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 11,5 μg/lmedián 1,10 μg/l10 vzoriek30 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5 000 μg/lmedián 88,0 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 97,0 μg/lmedián 42,5 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,110 mg/lmedián 0,0100 mg/l10 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,70 μg/lmedián 1,35 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,0 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,800 μg/l10 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa436,4 Bq/l19,2 Bq/l
    minerálny prameň15,12 Bq/l5,12 Bq/l
    forrás256,4 Bq/l29,6 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Abovce I. – Pasienkyštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Chrumex s.r.o.4,1 km
    Abovce II. – Pasienkyštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – Chrumex s.r.o.4,2 km
    Abovce – Pasienkyštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Chrumex s.r.o.4,4 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    41 vrtov v pásme 3 km, z toho 40 hydrogeologických a 1 ostatných; s číslom archívnej správy 41.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m26×
    • 10–30 m3×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m3×
    • nad 300 m7×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Číž-kúpeleúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou110,0 m14920 137Ba2.pdf10 m
    Čížštruktúrny vrt s termálnou, minerálnou vodou819,0 m75267 137Ba44.pdf200 m
    Čížštruktúrny vrt s termálnou, minerálnou vodou350,2 m75267 137Ba45.pdf610 m
    Číž-kúpeleúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou201,0 m14920 137Ba1.pdf850 m
    Čížštruktúrny vrt s termálnou, minerálnou vodou342,0 m88305 137Ba46.pdf960 m
    Čížštruktúrny vrt s termálnou, minerálnou vodou902,5 m75267 137Ba43.pdf1,3 km
    Čížštruktúrny vrt s termálnou, minerálnou vodou340,6 m75267 137Ba47.pdf1,4 km
    Rimaszécsúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou3,7 m12881 137Ba13.pdf1,4 km
    Čížúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou5,8 m4838 137Ba31.pdf1,6 km
    Čížúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou5,0 m4838 137Ba30.pdf1,6 km
    Rimaszécsúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou5,2 m12881 137Ba12.pdf1,7 km
    Čížúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,1 m4838 137Ba32.pdf1,7 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Ivanice – FGRk-130 °C0,0 l/s1050 m–nevyužívaný2,2 km
    Cakov – BČ-329 °C3,3 l/s876 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný2,9 km
    Tornalja – HM-519 °C–158 mCa-HCO3využívaný bez nahlasovania údajov9,0 km
    Bátka – RKZ-112 °C–658 mCa-Mg-Na-HCO3nevyužívaný9,0 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 59620 m
    kategória b1minerálna voda15-22< 512,2 km
    kategória b4minerálna voda15-2231-5018,2 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Rimaszécs–1988monitorovaná2,4 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Rimaszombat1 horgászvíz · 0,8 km9VN Číž9

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam