Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Vízfolyás

Bolešovský potok

Vízgyűjtő: VágLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
9,3km
kerület
Trencséni kerület
Légi felvétel a(z) Bolešovský potok vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Bolešovský potok vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Bolešovský potok, ablakpontszám 32.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 06:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.

    2003004005006007000 km2 km4 km6 km
    A vízfolyás magassági profilja: 584-től 274 m tengerszint feletti magasságig 6,5 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    584 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    249 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    335 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    52 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,25

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Bolešovský potok vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 24.
    Bolešovský potok vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 13.
    Bolešovský potok vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. aug. 14.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Bolešovský potok vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • nitrátok 25–50 mg/l1

    Legmagasabb nitrátértékek

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Bolešovský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 9 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek67 % čiary vody

    33 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,4modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 450 mg/l, tvrdá voda (15,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Kadmium 1,40 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    48nGy/h dávkový príkon

    27. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    2objekty do 3 km

    Najbližšie: Odkalisko Dubnica nad Váhom (odkalisko), 1,7 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 10 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 26,9 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Bolešov pri moste, 200 m S od K228).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    298vrtov do 3 km

    349 rozborov vody v okolí

    Z toho 297 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    40°C na ústí vrtu

    11 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Trenčianske Teplice – V-3, výdatnosť 12,9 l/s, 8,1 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    15lokalít do 3 km

    2 záťaže, 13 skládok

    Najbližšia záťaž: Dubnica nad Váhom – ZŤS, 2,7 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    19záznamov do 5 km

    15 ložísk, 4 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    26plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek67%SR 72 %
    • Flyš33%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér67%
    • flyš33%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    flyšmladšia kriedalopenícke súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu4,8m
    • 0 – 267%SR 16 %
    • 10 – 1533%SR 7,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý zdvih100%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce50%SR 15 %
    • Kavics25%SR 52 %
    • Sliene a slieňovce25%SR 0,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)50%SR 15 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)25%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Sliene a slie)25%SR 0,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér a neogén Ilavskej kotliny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,35typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    15,3°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,73 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    450mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • KalciumCa81,1 mg/l70. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3274 mg/l70. percentil
    • SzulfátokSO447,7 mg/l59. percentil
    • MagnéziumMg17,2 mg/l57. percentil
    • KloridokCl6,55 mg/l42. percentil
    • NátriumNa6,77 mg/l39. percentil
    • DraslíkK2,21 mg/l35. percentil
    • FluoridokF0,0656 mg/l21. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,152 mg/l61. percentil
    • NitrátokNO35,96 mg/l47. percentil
    • FosforečnanyPO40,100 mg/l43. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,14 mg/l23. percentil

    Fémek

    • AlumíniumAl356 μg/l91. percentil
    • CinkZn12,9 μg/l74. percentil
    • MangánMn7,82 μg/l15. percentil
    • VasFe0,0197 mg/l4. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • KadmiumCd1,40 mg/kg95. percentil
    • KrómCr131 mg/kg92. percentil
    • SzelénSe0,364 mg/kg73. percentil
    • NikkelNi28,9 mg/kg67. percentil
    • ÓlomPb18,8 mg/kg65. percentil
    • RézCu26,0 mg/kg60. percentil
    • KobaltCo8,93 mg/kg57. percentil
    • HiganyHg0,118 mg/kg57. percentil
    • BizmutBi0,202 mg/kg44. percentil
    • CínSn2,45 mg/kg41. percentil
    • CinkZn87,0 mg/kg39. percentil
    • MolibdénMo0,264 mg/kg27. percentil
    • ArzénAs4,71 mg/kg21. percentil
    • VanádiumV50,9 mg/kg11. percentil
    • AntimonSb0,254 mg/kg6. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • KalciumCa8,22 %92. percentil
    • MangánMn613 mg/kg20. percentil
    • MagnéziumMg0,649 %19. percentil
    • FoszforP584 mg/kg16. percentil
    • NátriumNa0,672 %15. percentil
    • TitánTi3 449 mg/kg14. percentil
    • AlumíniumAl4,30 %9. percentil
    • VasFe1,93 %9. percentil
    • DraslíkK1,13 %6. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr160 mg/kg69. percentil
    • BórB66,5 mg/kg67. percentil
    • LítiumLi27,1 mg/kg36. percentil
    • BerilliumBe0,843 mg/kg20. percentil
    • ZirkónZr293 mg/kg19. percentil
    • RubídiumRb71,8 mg/kg14. percentil
    • CérCe45,0 mg/kg10. percentil
    • YtriumY17,3 mg/kg9. percentil
    • BáriumBa320 mg/kg9. percentil
    • GáliumGa7,09 mg/kg7. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    48nGy/h vo vzduchu

    rozsah 39 až 57 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Kálium (K)K1,34 %63. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,08 ppm39. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,13 ppm11. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,0°C
    • Priemerná júlová teplota19,3°C
    • Ročné zrážky650mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Odkalisko Dubnica nad Váhom – 3 – odkalisko (1,7 km od vody)Halda – 5 – halda (2,1 km od vody)Dubnica nad Váhom – ZŤS – SK1000500P (2,7 km od vody)Nemšová – vojenský útvar – SK1000500P (2,7 km od vody)Bolešov – Za ihriskom – Bolešov – trvalý (360 m od vody)Dubnica nad Váhom – Pri Váhu – Dubnica nad Váhom – občasný (420 m od vody)Bolešov – Pri trati – Bolešov – nijaký (490 m od vody)Dubnica nad Váhom – Lúštek 1 – Dubnica nad Váhom – občasný (700 m od vody)Dubnica nad Váhom – Lúštek 2 – Dubnica nad Váhom – občasný (1,2 km od vody)Dubnica nad Váhom – Lúštek – Dubnica nad Váhom – nijaký (1,2 km od vody)Dubnica nad Váhom – Lúštek – Dubnica nad Váhom – občasný (1,5 km od vody)Kameničany – Za štrkovňou – Kameničany – občasný (1,6 km od vody)Kameničany – Za štrkovňou – Kameničany – občasný (1,7 km od vody)Slávnica – Nad Podhorím – Slavnica – trvalý (1,9 km od vody)Krivoklát – Pri hospodárskom dvore za Tiesňavou – občasný (2,1 km od vody)Horné Srnie – nijaký (2,8 km od vody)Sedmerovec – Járok – Sedmerovec – občasný (2,9 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-1A – kúpeľný (8,0 km od vody)Trenčianske Teplice – TT-2 – kúpeľný (8,1 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-1 – kúpeľný (8,1 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-3 – kúpeľný (8,1 km od vody)Trenčianske Teplice – V-3 – kúpeľný (8,1 km od vody)Trenčianske Teplice – V-2 – kúpeľný (8,1 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-4A – kúpeľný (8,2 km od vody)Trenčianske Teplice – P-1 – kúpeľný (8,2 km od vody)Trenčianske Teplice – TT-1 – kúpeľný (8,2 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-5A – kúpeľný (8,2 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-5 – kúpeľný (8,2 km od vody)a1 (3,3 km od vody)d1 (8,6 km od vody)d1 (8,7 km od vody)a1 (9,0 km od vody)d1 (9,0 km od vody)a1 (9,1 km od vody)d2 (9,2 km od vody)d2 (9,3 km od vody)b1 (9,4 km od vody)a1 (9,6 km od vody)Trenčianske Teplice (8,7 km od vody)Dubnica nad Váhom – štrkopiesky a piesky (1,5 km od vody)Horné Srnie – vápenec ostatný (1,8 km od vody)Horné Srnie – sialitická surovina (1,8 km od vody)Horné Srnie – vápnitý slieň (1,8 km od vody)Dubnica nad Váhom – štrkopiesky a piesky (1,5 km od vody)Horné Srnie – sialitická surovina (1,8 km od vody)Horné Srnie – vápenec ostatný (1,8 km od vody)Horné Srnie – vápnitý slieň (1,8 km od vody)Krivoklát – vápenec ostatný (2,2 km od vody)Krivoklát – vápnitý slieň (2,2 km od vody)Dubnica n/Váhom – Pažite – štrkopiesky a piesky (700 m od vody)Bolešov – Objekt 2 (odhadom – preskúmanosť) – štrkopiesky a piesky (1,5 km od vody)Prejta – štrkopiesky a piesky (3,0 km od vody)Pruské – Kúty – štrkopiesky a piesky (4,7 km od vody)Malý Kolačín – stavebný kameň (5,0 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Tunežice – Borči – štrkopiesky (830 m od vody)Krivoklát – drahé a ozdobné kamene – vápenec (2,6 km od vody)Slavnica – štrkopiesky (2,7 km od vody)Sedmerovec – Pominovec – štrkopiesky (3,5 km od vody)Slavnické Podhorie – všeobecná geológia (1,8 km od vody)Horné Srnie, Ostrá hora – všeobecná geológia (1,9 km od vody)Horné Srnie – Samášky – všeobecná geológia (2,7 km od vody)Vršatské bralá – všeobecná geológia (3,2 km od vody)– Zosuvy (180 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)KRIVOKLAT – Zosuvy (670 m od vody)– Blokové polia (1,1 km od vody)– Blokové polia (1,2 km od vody)NEMSOVA – Blokové polia (1,2 km od vody)– Blokové polia (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)KRIVOKLAT – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)NEMSOVA – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)NEMSOVA – Zosuvy (1,9 km od vody)NEMSOVA – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Blokové polia (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)VYCHODNA – Blokové polia (2,4 km od vody)HORNE SRNIE – Zosuvy (2,4 km od vody)KRIVOKLAT – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)Bolešov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Bolešov (120 m od vody)Bolešov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (910 m od vody)Kameničany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Kameničany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Borčice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Kameničany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Kameničany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Borčice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Nemšová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Nemšová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Nemšová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Nemšová – Skala – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Dubnica nad Váhom – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Nemšová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Nemšová – monitorovací vrt (1,9 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArzénAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 26,9 μg/lmedián 3,06 μg/l5 vzoriek20 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bolešov pri moste, 200 m S od K228, 1995, 600 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,00 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bolešov v obci, 1000 m S od K228, 1995, 40 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 170 μg/lmedián 85,0 μg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 1500 m SZ od K605 Osusie, 1995, 700 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 1,02 μg/l5 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bolešov pri moste, 200 m S od K228, 1995, 600 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,620 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bolešov pri moste, 200 m S od K228, 1995, 600 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 490 μg/lmedián 470 μg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bolešov v obci, 1000 m S od K228, 1995, 40 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrmierne zvýšená
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bolešov pri židovskom cintoríne, 1000 m VSV od K333, 1995, 90 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCumierne zvýšená
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 2,70 μg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bolešov pri moste, 200 m S od K228, 1995, 600 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bolešov pri moste, 200 m S od K228, 1995, 600 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bolešov pri moste, 200 m S od K228, 600 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 7,52 mg/lmedián 6,02 mg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bolešov-Bolešovská dolina, 1000 m SZ od K438, 1995, 100 m od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)23 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)22 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)22 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)22 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)20 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)20 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)10 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)3 vzorky, najviac 2 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)23 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)22 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)21 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)20 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))18 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)17 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))15 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))11 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)9 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SzelénSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,10 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l28 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,90 μg/lmedián 0,550 μg/l28 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l28 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l28 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 734 μg/lmedián 10,5 μg/l28 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 33,0 μg/lmedián 9,50 μg/l28 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l28 vzoriek46 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,250 μg/l28 vzoriek64 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0300 mg/lmedián 0,00500 mg/l28 vzoriek68 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 700 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa619,4 Bq/l10,5 Bq/l
    forrás525,9 Bq/l16,1 Bq/l
    minerálny prameň15,29 Bq/l5,29 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie222,4 Bq/l15,4 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • odkalisko1×
    • halda1×

    Najbližšie staré banské diela

    NévFajŤaženéUkončenieOd vody
    Odkalisko Dubnica nad Váhomodkaliskoštrkopiesky1,7 km
    Haldahaldavápenec2,1 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Dubnica n/Váhom – Pažiteštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ÚTES spol. s r. o.700 m
    Dubnica nad Váhomštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.1,5 km
    Dubnica nad Váhomštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.1,5 km
    Bolešov – Objekt 2 (odhadom – preskúmanosť)štrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DARJA spol. s r.o.1,5 km
    Horné Srnievápenec ostatnýŤažené ložisko – CEMMAC a.s.1,8 km
    Horné Srniesialitická surovinaŤažené ložisko – CEMMAC a.s.1,8 km
    Horné Srnievápnitý slieňŤažené ložisko – CEMMAC a.s.1,8 km
    Horné Srniesialitická surovinaŤažené ložisko – CEMMAC a.s.1,8 km
    Horné Srnievápenec ostatnýŤažené ložisko – CEMMAC a.s.1,8 km
    Horné Srnievápnitý slieňŤažené ložisko – CEMMAC a.s.1,8 km
    Krivoklátvápenec ostatnýLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava2,2 km
    Krivoklátvápnitý slieňLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava2,2 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    298 vrtov v pásme 3 km, z toho 117 hydrogeologických a 181 ostatných; s číslom archívnej správy 297.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m118×
    • 10–30 m140×
    • 30–100 m28×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    J-15inžiniersko-geologický6,0 m7417170 m
    J-16inžiniersko-geologický6,0 m7417170 m
    Bolešovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 m33341 109Ab53.pdf90 m
    Bolešov11,5 m38905 109Ab60.pdf120 m
    Bolešovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m33341 109Ab54.pdf300 m
    J-142inžiniersko-geologický6,0 m74171350 m
    J-14inžiniersko-geologický3,0 m74171370 m
    J-17inžiniersko-geologický3,0 m74171400 m
    DB-11ložiskový11,1 m25014550 m
    J-12inžiniersko-geologický3,0 m74171630 m
    J-13inžiniersko-geologický3,0 m74171640 m
    1-175 Bolešovhydrogeologický12,0 m101748650 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Trenčianske Teplice – SB-1A37 °C2,1 l/s130 mCa-Mg-SO4nevyužívaný8,0 km
    Trenčianske Teplice – TT-239 °C–81,4 mCa-Mg-SO4využívaný8,1 km
    Trenčianske Teplice – SB-1–2,0 l/s122,43 mCa-Mg-SO4nevyužívaný8,1 km
    Trenčianske Teplice – SB-338 °C–60 mCa-Mg-SO4využívaný8,1 km
    Trenčianske Teplice – V-340 °C12,9 l/s38,4 mCa-Mg-SO4využívaný8,1 km
    Trenčianske Teplice – V-240 °C1,0 l/s39,15 mCa-Mg-SO4využívaný8,1 km
    Trenčianske Teplice – SB-4A32 °C6,0 l/s55,4 mCa-Mg-SO4nevyužívaný8,2 km
    Trenčianske Teplice – P-138 °C4,8 l/s29,7 mCa-Mg-SO4využívaný8,2 km
    Trenčianske Teplice – TT-139 °C1,9 l/s55 mCa-Mg-SO4nevyužívaný8,2 km
    Trenčianske Teplice – SB-5A21 °C2,0 l/s90 mCa-Mg-SO4využívaný8,2 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 543,3 km
    kategória d1minerálna voda39-55< 538,6 km
    kategória Trenčianske Teplicetermálne kúpalisko––18,7 km
    kategória d2minerálna voda39-555-1529,2 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 519,4 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    HelyszínČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Dubnica nad Váhom – ZŤSSK1000500P2,7 km
    Nemšová – vojenský útvarSK1000500P2,7 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Bolešov – Za ihriskom – Bolešov–1975–360 m
    Dubnica nad Váhom – Pri Vág – Dubnica nad Váhom–1975–420 m
    Bolešov – Pri trati – Bolešov–1975–490 m
    Dubnica nad Váhom – Lúštek 1 – Dubnica nad Váhom–1970–700 m
    Dubnica nad Váhom – Lúštek 2 – Dubnica nad Váhom–1970–1,2 km
    Dubnica nad Váhom – Lúštek – Dubnica nad Váhom55 100 m²1997monitorovaná1,2 km
    Dubnica nad Váhom – Lúštek – Dubnica nad Váhom–1970–1,5 km
    Kameničany – Za štrkovňou – Kameničany–1970–1,6 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy20×
    • Blokové polia6×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný14×
    • Potenciálny10×
    • Aktívny2×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova10×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0004×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×
    • Nedostatočne doložené1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Dubnica nad V1 horgászvíz · 9,3 km31Bolešovský potok31

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág