Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 06:00–08:00 VN Nosice, ablakpontszám 10. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 08:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás. Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba). A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 11 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,3modelový odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizácia 422 mg/l, tvrdá voda (14,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Bizmut 0,335 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 78. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 55 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 47nGy/h dávkový príkon 21. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 0vzoriek so zlatom 9 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 0 9 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Stroncium 605 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 94. percentil (Horný Milochov – ľavostranný prítok do Nimnickej nádrže, 100). 508vrtov do 3 km 319 rozborov vody v okolí Z toho 508 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 21°C na ústí vrtu 4 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Belušské Slatiny – BS-1, 9,9 km od vody. 9lokalít do 3 km 1 záťaž, 8 skládok Najbližšia záťaž: Považská Bystrica – areál bývalých Považských strojární, 690 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 8záznamov do 5 km 8 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 126plôch do 3 km 23 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 3 z 4 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,28typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 14,3°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,55 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 422mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 47nGy/h vo vzduchu Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 20 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m². Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Horný Milochov – ľavostranný prítok do Nimnickej nádrže, 100, 760 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Kúpele Nimnica, rameno Váhu 1100 m JJZ od, 1998, 500 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nosický, kanál, 130 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nosický, kanál, 1998, 130 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Kúpele Nimnica, rameno Váhu 1100 m JJZ od, 1998, 500 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nosický, kanál, 1998, 130 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Milochov – ľavostranný prítok do Nimnickej nádrže v obci, 14, 570 m od vody. Porovnanie: 70. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: potok Bystr.potok, Dom., 1050m JV od K417 Kalvária, 1997, 930 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: potok Bystr.potok, Dom., 1050m JV od K417 Kalvária, 1997, 930 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Horný Milochov – ľavostranný prítok do Nimnickej nádrže, 100, 760 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 330 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 190 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 190 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 508 vrtov v pásme 3 km, z toho 82 hydrogeologických a 426 ostatných; s číslom archívnej správy 508. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Vág
Most a víznél
Ma a(z) VN Nosice vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Magassági profil: víztározó
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) VN Nosice vízfolyáson
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
Geológia a geochémia toku VN Nosice
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pont kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 3× Kvartérny pokryv
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Vízsavasság
Vízkeménység
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
263 mg/l67. percentil75,6 mg/l65. percentil16,1 mg/l53. percentil9,00 mg/l50. percentil36,4 mg/l45. percentil6,47 mg/l42. percentil2,14 mg/l34. percentil0,0776 mg/l28. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,146 mg/l59. percentil0,0935 mg/l42. percentil2,64 mg/l36. percentil4,50 mg/l33. percentilFémek
0,294 mg/l84. percentil138 μg/l69. percentil39,4 μg/l56. percentil4,53 μg/l33. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,335 mg/kg78. percentil33,0 mg/kg78. percentil87,1 mg/kg71. percentil19,5 mg/kg68. percentil0,218 mg/kg57. percentil98,4 mg/kg52. percentil24,0 mg/kg52. percentil0,254 mg/kg51. percentil8,35 mg/kg48. percentil6,39 mg/kg47. percentil0,0873 mg/kg42. percentil0,552 mg/kg41. percentil57,4 mg/kg23. percentil0,235 mg/kg21. percentil1,99 mg/kg21. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
7,08 %89. percentil1,20 %71. percentil882 mg/kg55. percentil1,52 %50. percentil2,23 %22. percentil0,719 %21. percentil4,73 %17. percentil565 mg/kg13. percentil3 418 mg/kg13. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
77,8 mg/kg86. percentil151 mg/kg62. percentil31,5 mg/kg61. percentil1,39 mg/kg49. percentil390 mg/kg32. percentil54,2 mg/kg32. percentil79,8 mg/kg28. percentil10,2 mg/kg21. percentil304 mg/kg21. percentil19,3 mg/kg13. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,36 %66. percentil2,26 ppm18. percentil6,30 ppm15. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián forrás 5 29,2 Bq/l 3,19 Bq/l vrt s prelivom 1 10,5 Bq/l 10,5 Bq/l studňa 2 7,60 Bq/l 5,23 Bq/l upravený prameň 2 16,2 Bq/l 14,6 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 0,770 Bq/l 0,770 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 3,12 Bq/l 3,12 Bq/l Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody Nosice úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 45,0 m 11303 97Da25.pdf10 m Nosice úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 50,0 m 11303 97Da26.pdf30 m Nosice úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 40,0 m 11303 97Da27.pdf40 m Nosice úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 35,0 m 11303 97Da22.pdf50 m Nosice úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 45,0 m 11303 97Da23.pdf60 m Nimnica vrt s termálnou, minerálnou vodou 350,0 m 40560 97Da64.pdf70 m Nosice úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 35,0 m 11303 97Da21.pdf100 m JM-11 inžiniersko-geologický 37,0 m 87499110 m JM-12 inžiniersko-geologický 38,0 m 87499130 m JM-7 inžiniersko-geologický 41,0 m 87499140 m JM-5 inžiniersko-geologický 35,0 m 87499170 m JM-8 inžiniersko-geologický 40,0 m 87499180 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Hőmérséklet Výdatnosť Mélység Chemický typ vody Využívanie Od vody Belušské Slatiny – BHS-3 21 °C 0,0 l/s 1671 m Ca-Na-HCO3-SO4 nevyužívaný 9,3 km Belušské Slatiny – BHS-2 20 °C – 501 m Ca-Na-HCO3-SO4 nevyužívaný 9,7 km Belušské Slatiny – BHS-1 21 °C – 226 m Ca-Na-HCO3-SO4 nevyužívaný 9,8 km Belušské Slatiny – BS-1 21 °C – 58,5 m Ca-HCO3-(SO4) nevyužívaný 9,9 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 10 160 m kategória Belušské Slatiny termálne kúpalisko – – 1 6,9 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 9,0 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Helyszín Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Vágbeszterce – areál bývalých Považských strojární SK1000500P 690 m Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Kameňolom – Udiča 400 m² 1985 – 500 m Pod Beláčnicou – Udiča 800 m² 1970 – 790 m Nad dedinou – Udiča 400 m² 1975 – 1,0 km Pri obci – Udiča 400 m² 1975 – 1,4 km Žiar – skládka škváry a popolovín – Považská Bystrica 270 000 m² 1978 monitorovaná 1,5 km hnojisko – Udiča – 1970 – 1,8 km Nad školou – Udiča – 1980 – 1,9 km Pri Váhu . – Považská Teplá 200 m² 1975 – 3,0 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
2100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 605 μg/lmedián 356 μg/l8 vzoriek
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 34,0 μg/lmedián 5,00 μg/l8 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,460 μg/lmedián 0,150 μg/l8 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 1,75 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
RézCumierne zvýšená
najvyššie 3,30 μg/lmedián 1,45 μg/l8 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
KrómCrmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,85 μg/l8 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
ArzénAsbežná hodnota
najvyššie 1,78 μg/lmedián 1,09 μg/l8 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 15,0 mg/lmedián 7,60 mg/l8 vzoriek
ÓlomPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
CinkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2 385 μg/lmedián 24,0 μg/l26 vzoriek
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l26 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 51,0 μg/lmedián 9,50 μg/l26 vzoriek
RézCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,10 μg/lmedián 0,600 μg/l26 vzoriek
SzelénSemierne zvýšená
najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
KrómCrmierne zvýšená
najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,250 μg/l26 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
ArzénAsmierne zvýšená
najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
AntimonSbmierne zvýšená
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
AlumíniumAlmierne zvýšená
najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l26 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia




