Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) VN Prusy vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

VN Prusy, ablakpontszám 16.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 02:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    2172182192202212222230,0 km0,5 km1,0 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 222-től 218 m tengerszint feletti magasságig 1,0 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    220 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Prusy vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 16.
    VN Prusy vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. júl. 5.
    VN Prusy vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. szept. 13.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Prusy vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1
    • vas 1 mg/l-től1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku VN Prusy

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 537 mg/l, tvrdá voda (19,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    7 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    –

    Do 1 km od vody nie je vo vzorkách atlasu povrchových vôd žiadne meranie.

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    118vrtov do 3 km

    154 rozborov vody v okolí

    Z toho 118 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    40°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Bánovce nad Bebravou – BnB-1, 3,3 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    13lokalít do 3 km

    2 záťaže, 11 skládok

    Najbližšia záťaž: Horné Naštice – skládka popolčeka, 1,3 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    0záznamov do 5 km

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    6plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,16typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    19,3°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,44 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    537mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoridokF0,368 mg/l95. percentil
    • MagnéziumMg34,2 mg/l88. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3363 mg/l88. percentil
    • KalciumCa81,4 mg/l71. percentil
    • KloridokCl10,9 mg/l55. percentil
    • NátriumNa7,08 mg/l41. percentil
    • DraslíkK2,23 mg/l36. percentil
    • SzulfátokSO420,9 mg/l17. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,357 mg/l81. percentil
    • NitrátokNO37,84 mg/l62. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,69 mg/l61. percentil
    • FosforečnanyPO40,209 mg/l60. percentil

    Fémek

    • VasFe0,168 mg/l70. percentil
    • MangánMn35,5 μg/l53. percentil
    • AlumíniumAl54,7 μg/l45. percentil
    • CinkZn1,55 μg/l8. percentil

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Horné Naštice – skládka popolčeka – SK200140KF (1,3 km od vody)Bánovce nad Bebravou – ŽS – SK2001300P (2,8 km od vody)Prusy – nijaký (420 m od vody)Dubnička – nijaký (1,1 km od vody)Prusy – nijaký (1,2 km od vody)Horné Naštice – skládka popolčeka – Horné Naštic – občasný (1,3 km od vody)Horné Naštice – nijaký (1,9 km od vody)Prusy – nijaký (2,1 km od vody)Dolné Ozorovce – Bánovce nad Bebravou – nijaký (2,4 km od vody)Horné Naštice – občasný (2,5 km od vody)Dolné Ozorovce – Bánovce nad Bebravou – nijaký (2,7 km od vody)Horné Ozorovce – nijaký (2,7 km od vody)Dolne Ozorovce – Bánovce nad Bebravou – nijaký (2,8 km od vody)Bánovce nad Bebravou – BnB-1 – nekúpeľný (3,3 km od vody)BnB-1 – k2 (2,7 km od vody)a1 (4,6 km od vody)Bánovce nad Bebravou (3,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)HORNE NASTICE – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)HORNE NASTICE – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)Prusy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Bánovce nad Bebravou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Bánovce nad Bebravou – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Bánovce nad Bebravou – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Bánovce nad Bebravou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Bánovce nad Bebravou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Bánovce nad Bebravou – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Bánovce nad Bebravou – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Bánovce nad Bebravou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Bánovce nad Bebravou – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Bánovce nad Bebravou – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Bánovce nad Bebravou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Bánovce nad Bebravou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Bánovce nad Bebravou – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Bánovce nad Bebravou – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Bánovce nad Bebravou – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Bánovce nad Bebravou (2,1 km od vody)Bánovce nad Bebravou – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Bánovce nad Bebravou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Podlužany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Bánovce nad Bebravou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Dolné Ozorovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Ozorovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Bánovce nad Bebravou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Horné Ozorovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (470 m od vody)výtok z podzemnej drenáže (trubky, horizontálne – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,0 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)výtok z podzemnej drenáže (trubky, horizontálne – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,3 km od vody)šachta s prelivom – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,4 km od vody)výtok z podzemnej drenáže (trubky, horizontálne – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)zrážkomerná stanica – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)Bánovská kotlina ,Prusy – prameň (470 m od vody)Prusy-Bažantica, 2100m JZ od K234 – studňa (680 m od vody)Prusy, 750m JV od K209 – prameň (1,3 km od vody)Bánovská kotlina ,Prusy – prameň (1,4 km od vody)Prusy, 1000m Z od K290 – studňa (1,9 km od vody)Hor.Naštice, 1250m SV od K303 – prameň (2,3 km od vody)Hor.Naštice, 1100m JV od K303 – studňa (2,3 km od vody)Dol.Ozorovce, 1500m J od K202 – studňa (2,3 km od vody)Horné Ozorovce, 550m ZJZ od K202 – studňa (2,3 km od vody)Bánovce nad Bebravou, 1500m J od K263 – vrt (2,5 km od vody)Podlužany, 1000m SSZ od K209 – studňa (2,5 km od vody)Ľutov, 2500m VSV od K229 – prameň (2,8 km od vody)Dubnička, 1600m ZJZ od K370 – prameň (2,9 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)2 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)2 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)2 vzorky, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO35×
    • Ca-Mg-HCO34×
    • Ca-Mg-Cl-HCO32×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×
    • Ca-SO4-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda B4×
    • trieda D3×
    • trieda E2×
    • trieda H2×
    • trieda F1×
    • trieda C1×

    Kovy v podzemnej vode

    • SzelénSemierne zvýšená
      najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 31,0 μg/lmedián 10,0 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCumierne zvýšená
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 0,700 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnmierne zvýšená
      najvyššie 292 μg/lmedián 63,0 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek45 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa420,0 Bq/l8,16 Bq/l
    upravený prameň111,3 Bq/l11,3 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    118 vrtov v pásme 3 km, z toho 25 hydrogeologických a 93 ostatných; s číslom archívnej správy 118.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m70×
    • 10–30 m36×
    • 30–100 m6×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Prusyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m78129 109Dc38.pdf80 m
    VS-2inžiniersko-geologický10,0 m86884140 m
    VS-3inžiniersko-geologický10,0 m86884140 m
    VS-1inžiniersko-geologický10,0 m86884160 m
    V-2inžiniersko-geologický10,0 m86884160 m
    S-11inžiniersko-geologický6,0 m86884170 m
    V-3inžiniersko-geologický10,0 m86884200 m
    V-1inžiniersko-geologický15,0 m86884210 m
    2-204 Prusyhydrogeologický7,0 m101748430 m
    Bánúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou44,0 m50556 109Dc20.pdf1,3 km
    SPRČS-1inžiniersko-geologický6,0 m874201,4 km
    S-1inžiniersko-geologický30,0 m97101,5 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Bán – BnB-140 °C–2025 mCa-Mg-HCO3-Clvyužívaný3,3 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    BnB-1geotermálna voda38 – 555 – 1512,7 km
    kategória Bánovce nad Bebravoutermálne kúpalisko––13,7 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 514,6 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    HelyszínČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Horné Naštice – skládka popolčekaSK200140KF1,3 km
    Bán – ŽSSK2001300P2,8 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Prusy300 m²1960–420 m
    Dubnička3 000 m²1960–1,1 km
    Prusy700 m²1960–1,2 km
    Horné Naštice – skládka popolčeka – Horné Naštice20 000 m²1960–1,3 km
    Horné Naštice100 m²1975–1,9 km
    Prusy6 000 m²1960–2,1 km
    Dolné Ozorovce – Bán400 m²1960–2,4 km
    Horné Naštice1 000 m²1960–2,5 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy6×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný4×
    • Potenciálny2×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova4×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Bán1 horgászvíz · 1,0 km8VN Prusy8

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág