Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 06:00–08:00 Zázrivá, ablakpontszám 34. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 07:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 8 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek50 % čiary vody 25 % metamorfity, 25 % mladé sedimenty Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,4modelový odhad typ vody Ca–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 149 mg/l, mäkká voda (4,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 2 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Molybdén 0,943 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 93. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 55 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 60 °C (prírastok 25 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 48nGy/h dávkový príkon 28. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 1objekt do 3 km Najbližšie: Odkalisko Lipovec (odkalisko), 2,0 km od vody. 0vzoriek so zlatom 6 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 0 10 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Kadmium 0,250 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 75. percentil (Malá Dolina – ľavostranná vetva potoka, 200m JJZ od K1161). 320vrtov do 3 km 376 rozborov vody v okolí Z toho 320 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 42°C na ústí vrtu 3 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Kamenná Poruba – RTŠ-1, výdatnosť 13,4 l/s, 9,6 km od vody. 32lokalít do 3 km 1 záťaž, 31 skládok Najbližšia záťaž: Vrútky – rušňové depo, Cargo a.s., 1,9 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 33záznamov do 5 km 13 ložísk, 20 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 20plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 4 z 4 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,42typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 4,9°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,88 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 149mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 48nGy/h vo vzduchu rozsah 45 až 53 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 35 / 60 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 25 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Malá Dolina – ľavostranná vetva potoka, 200m JJZ od K1161, 850 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malá Dolina – ľavostranná vetva potoka, 200m JJZ od K1161, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 64. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Veľký jarok, potok, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Veľký jarok, potok, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malá Dolina – ľavostranná vetva potoka, 200m JJZ od K1161, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malá Dolina – ľavostranná vetva potoka, 200m JJZ od K1161, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malá Dolina – ľavostranná vetva potoka, 200m JJZ od K1161, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malá Dolina – ľavostranná vetva potoka, 200m JJZ od K1161, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malá Dolina – ľavostranná vetva potoka, 200m JJZ od K1161, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malá Dolina – ľavostranná vetva potoka, 200m JJZ od K1161, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Malá Dolina – ľavostranná vetva potoka, 200m JJZ od K1161, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 740 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 320 vrtov v pásme 3 km, z toho 84 hydrogeologických a 236 ostatných; s číslom archívnej správy 320. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Vág
Most a víznél
Ma a(z) Zázrivá vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Zázrivá vízfolyáson
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
Geológia a geochémia toku Zázrivá
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pont kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 2× kryštalinikum staršie paleozoikum? biotitické pararuly 1× kvartér pleistocén – holocén deluviálne sedimenty vcelku: litofaciálne nerozlíšené svahoviny a sutiny 1× Kvartérny pokryv
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Genetický typ podzemných vôd
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Vízsavasság
Vízkeménység
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
4,73 mg/l32. percentil0,0764 mg/l28. percentil25,8 mg/l27. percentil4,34 mg/l23. percentil25,7 mg/l15. percentil5,77 mg/l14. percentil1,13 mg/l13. percentil69,6 mg/l11. percentilŽiviny a organické znečistenie
11,3 mg/l77. percentil0,0612 mg/l32. percentil1,78 mg/l15. percentil0,0337 mg/l14. percentilFémek
219 μg/l81. percentil10,1 μg/l65. percentil0,124 mg/l58. percentil12,5 μg/l26. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,943 mg/kg93. percentil0,622 mg/kg92. percentil30,0 mg/kg87. percentil0,431 mg/kg87. percentil42,8 mg/kg86. percentil87,5 mg/kg81. percentil10,7 mg/kg78. percentil0,359 mg/kg77. percentil0,210 mg/kg76. percentil134 mg/kg75. percentil7,83 mg/kg63. percentil3,00 mg/kg62. percentil26,8 mg/kg60. percentil67,1 mg/kg41. percentil0,476 mg/kg33. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,36 %92. percentil7,34 %91. percentil1 365 mg/kg90. percentil3,75 %87. percentil5 546 mg/kg80. percentil1,47 %80. percentil1,63 %68. percentil2,33 %56. percentil846 mg/kg50. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
44,7 mg/kg95. percentil106 mg/kg95. percentil271 mg/kg95. percentil691 mg/kg91. percentil20,2 mg/kg91. percentil476 mg/kg73. percentil33,9 mg/kg71. percentil91,2 mg/kg57. percentil1,51 mg/kg56. percentil30,2 mg/kg5. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
7,74 ppm62. percentil1,20 %20. percentil2,20 ppm15. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián upravený prameň 3 31,4 Bq/l 26,8 Bq/l forrás 8 30,1 Bq/l 10,3 Bq/l vrt s prelivom 1 8,03 Bq/l 8,03 Bq/l potok, rieka 1 6,76 Bq/l 6,76 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Név Faj Ťažené Ukončenie Od vody Odkalisko Lipovec odkalisko štrkopiesky 2,0 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Vrútky – Lipovec štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – BRA-VUR, a.s. 1,7 km Vrútky – Lipovec štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – BRA-VUR, a.s. 1,7 km Vrútky – Lipovec štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – BRA-VUR, a.s. 1,9 km Sučany II štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – VÁHOSTAV, a.s. 2,9 km Sučany štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – PREFA invest, a.s. 3,4 km Sučany štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – PREFA invest, a.s. 3,8 km Sučany štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – PREFA invest, a.s. 3,8 km Vrútky – Dubná Skala stavebný kameň Ťažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 3,8 km Vrútky – Dubná Skala stavebný kameň Ťažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 3,8 km Turócszentmárton tehliarske suroviny Ťažené ložisko – Brantner Fatra s.r.o. 4,2 km Vrútky – Dubná Skala stavebný kameň Ťažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 4,2 km Turócszentmárton tehliarske suroviny Ťažené ložisko – Brantner Fatra s.r.o. 4,2 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Fémek Faj Od vody Veľká Lúka Molybdénové rudy Mo mineralogický výskyt 1,2 km Mlynská dolina Medené rudy Cu mineralogický výskyt 2,1 km Višňovská dolina II Medené rudy Cu mineralogický výskyt 3,7 km Višňové Banisko (Cu,barit) Medené rudy Cu mineralogický výskyt 4,1 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody Turócszentmárton – Martinské Hole úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 50,0 m 62048 98Da19.pdf40 m Vrútky – Lopušná dolina štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 50,0 m 62048 98Da20.pdf60 m J-2 inžiniersko-geologický 9,5 m 8535670 m J-1 inžiniersko-geologický 5,0 m 8535670 m J-3 inžiniersko-geologický 16,0 m 85356100 m V-7=PS-7 inžiniersko-geologický 10,0 m 87451200 m T-1 inžiniersko-geologický 7,0 m 87451220 m Vrútky – Priekopa úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 5,6 m 13707 98Db4.pdf230 m V-6 inžiniersko-geologický 10,0 m 87451230 m V-3A inžiniersko-geologický 8,0 m 87451230 m T-2 inžiniersko-geologický 7,0 m 87451240 m V-5 inžiniersko-geologický 10,0 m 87451250 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Hőmérséklet Výdatnosť Mélység Chemický typ vody Využívanie Od vody Turócszentmárton – ZGT-3 – – 2461 m – nevyužívaný 7,6 km Stráňavy – HŽK-2 24 °C 22,0 l/s 600 m Ca-Mg-HCO3-SO4 využívaný bez nahlasovania údajov 8,0 km Kamenná Poruba – RTŠ-1 42 °C 13,4 l/s 1831 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 9,6 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 6 3,6 km kategória b4 minerálna voda 15-22 31-50 1 6,8 km kategória Stráňavy termálne kúpalisko – – 1 7,5 km RTŠ-1 geotermálna voda 22 – 38 5 – 15 1 9,3 km kategória d1 minerálna voda 39-55 < 5 1 9,9 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Helyszín Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Vrútky – rušňové depo, Cargo a.s. SK1000500P 1,9 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Kolónia Hviezda – južný svah – Priekopa pri Martine – – – 270 m Kolónia Hviezda – J odbočka – Priekopa pri Martine 360 m² 1980 – 280 m Kolónia Hviezda – jazero – Priekopa pri Martine 60 m² – – 320 m lokalita Fínska IV. – Vrútky – – – 570 m lokalita Fínska III. – Vrútky – – – 620 m lokalita Fínska I. – Vrútky – – – 660 m lokalita Fínska II. – Vrútky – – – 710 m Karvaša – Blahovca, za mostom – Vrútky 90 m² – – 970 m Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
32100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
KadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l5 vzoriek
RézCubežná hodnota
najvyššie 1,90 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek80 % pod medzou stanovenia
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 40,0 μg/lmedián 10,0 μg/l5 vzoriek
StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 160 μg/lmedián 100 μg/l5 vzoriek
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 15,4 mg/lmedián 12,0 mg/l5 vzoriek
ArzénAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 17,0 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek69 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,30 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
AlumíniumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,00500 mg/l26 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
HiganyHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
SzelénSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
RézCumierne zvýšená
najvyššie 3,40 μg/lmedián 1,15 μg/l26 vzoriek
KrómCrmierne zvýšená
najvyššie 1,60 μg/lmedián 0,250 μg/l26 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
CinkZnmierne zvýšená
najvyššie 309 μg/lmedián 4,00 μg/l26 vzoriek38 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 17,0 μg/lmedián 1,00 μg/l26 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l20 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

