Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Vízfolyás

Zázrivka

Vízgyűjtő: VágLazacfélék – pisztrángos
horgászvíz
1
horgászvizek hossza
20,6km
kerület
Zsolnai kerület
Légi felvétel a(z) Zázrivka vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Zázrivka vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Zázrivka, ablakpontszám 35.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 03:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízállás a vízfolyásnál

    Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról

    Vízállások a vízfolyásnál

    ÁllomásÁllapotVáltozásHőmérséklet
    Párnica44 cm–
    Forrás: SHMÚFrissítve: 2026. nov. 8. 02:58

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.

    4006008001 0000 km5 km10 km15 km20 km
    A vízfolyás magassági profilja: 953-től 452 m tengerszint feletti magasságig 20,5 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    953 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    424 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    529 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    26 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,44

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Zázrivka vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 13.
    Zázrivka vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. szept. 9.
    Zázrivka vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 31.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Zázrivka vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató1

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • ZázrivkaZázrivka · nem teljesült határérték 4 évből 1 évben2 mutató

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Zázrivka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 20 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek50 % čiary vody

    25 % vápence a dolomity, 25 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 304 mg/l, stredne tvrdá voda (10,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 113 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 87. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    44. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    7objektov do 3 km

    ťažené: Mn

    Najbližšie: František štôlňa (štôlňa), 180 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    14 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 10 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 40,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Zázrivka, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    91vrtov do 3 km

    633 rozborov vody v okolí

    Z toho 91 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    18°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Stankovany – STH-1A, výdatnosť 0,7 l/s, 4,6 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    5lokalít do 3 km

    1 záťaž, 4 skládky

    Najbližšia záťaž: Istebné – OFZ – haldy trosky, 2,6 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    18záznamov do 5 km

    4 ložiská, 14 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    206plôch do 3 km

    39 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek50%SR 72 %
    • Mészkövek és dolomitok25%SR 2,7 %
    • Flyš25%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér50%
    • trias25%
    • flyš25%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    triasstredný triasramsauské dolomity: sivé vrstevnaté dolomity1×
    flyšeocén – oligocénraciborské súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu1,0m
    • 0 – 2100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 8 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce40%SR 15 %
    • Kavics20%SR 52 %
    • Ílovce20%SR 2,9 %
    • Vápence20%SR 3,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)40%SR 15 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)20%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Ílovce; Nerozl)20%SR 2,8 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Vápence; Neroz)20%SR 1,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • mezozoikum bradlového pásma a paleogén v povodí Varínky57%SR 0,0 %
    • mezozoikum a kryštalinikum Kriváňskej Fatry43%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,07typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    10,5°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,87 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    304mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • MagnéziumMg13,6 mg/l45. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3193 mg/l43. percentil
    • KalciumCa52,5 mg/l38. percentil
    • FluoridokF0,0881 mg/l35. percentil
    • SzulfátokSO430,1 mg/l34. percentil
    • KloridokCl3,51 mg/l23. percentil
    • DraslíkK1,10 mg/l12. percentil
    • NátriumNa2,99 mg/l12. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,152 mg/l61. percentil
    • NitrátokNO35,57 mg/l43. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,08 mg/l22. percentil
    • FosforečnanyPO40,0348 mg/l20. percentil

    Fémek

    • CinkZn25,0 μg/l91. percentil
    • AlumíniumAl34,2 μg/l32. percentil
    • VasFe0,0640 mg/l31. percentil
    • MangánMn5,35 μg/l9. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • KrómCr113 mg/kg87. percentil
    • BizmutBi0,331 mg/kg78. percentil
    • NikkelNi32,7 mg/kg77. percentil
    • KobaltCo10,1 mg/kg72. percentil
    • RézCu27,7 mg/kg65. percentil
    • SzelénSe0,291 mg/kg60. percentil
    • MolibdénMo0,417 mg/kg57. percentil
    • CínSn2,74 mg/kg53. percentil
    • VanádiumV66,0 mg/kg45. percentil
    • CinkZn89,1 mg/kg42. percentil
    • ÓlomPb14,2 mg/kg42. percentil
    • ArzénAs5,94 mg/kg41. percentil
    • HiganyHg0,0763 mg/kg34. percentil
    • AntimonSb0,307 mg/kg12. percentil
    • KadmiumCd0,0650 mg/kg11. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • KalciumCa4,61 %78. percentil
    • MangánMn1 181 mg/kg77. percentil
    • MagnéziumMg1,37 %77. percentil
    • NátriumNa0,961 %67. percentil
    • AlumíniumAl5,33 %40. percentil
    • VasFe2,51 %40. percentil
    • TitánTi3 724 mg/kg22. percentil
    • FoszforP598 mg/kg18. percentil
    • DraslíkK1,26 %15. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • LítiumLi40,1 mg/kg88. percentil
    • BórB77,3 mg/kg86. percentil
    • StronciumSr181 mg/kg80. percentil
    • BáriumBa404 mg/kg38. percentil
    • GáliumGa12,3 mg/kg36. percentil
    • RubídiumRb76,9 mg/kg22. percentil
    • CérCe50,0 mg/kg19. percentil
    • BerilliumBe0,791 mg/kg18. percentil
    • ZirkónZr282 mg/kg18. percentil
    • YtriumY20,3 mg/kg16. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    rozsah 40 až 62 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,62 ppm57. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,17 ppm43. percentil
    • Kálium (K)K1,27 %34. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    František štôlňa – 2 – štôlňa (180 m od vody)Jozef štôlňa – 2 – štôlňa (410 m od vody)Ivan štôlňa – 2 – štôlňa (410 m od vody)Odkalisko Párnica – 3 – odkalisko (1,4 km od vody)František štôlňa – 2 – štôlňa (230 m od vody)Jozef štôlňa – 2 – štôlňa (390 m od vody)Ivan štôlňa – 2 – štôlňa (390 m od vody)Zázrivá – Mangánové rudy (710 m od vody)Istebné – OFZ – haldy trosky – SK1000500P (2,6 km od vody)Žaškov – Hankovská – Žaškov – nedá sa odhadnúť (1,1 km od vody)Párnica – trvalý (1,2 km od vody)Párnica – Záhrabová – Párnica – trvalý (1,8 km od vody)skládka odpadov OFZ Istebné – Veličná – trvalý (2,2 km od vody)Stankovany – STH-1A – nekúpeľný (4,6 km od vody)a1 (4,2 km od vody)a1 (4,8 km od vody)b1 (5,5 km od vody)a1 (5,7 km od vody)a1 (6,2 km od vody)a1 (6,4 km od vody)b1 (6,4 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (10,0 km od vody)Bystrička – stavebný kameň (4,2 km od vody)Bystrička – stavebný kameň (4,2 km od vody)Párnica – stavebný kameň (1,6 km od vody)Veličná – štrkopiesky a piesky (3,4 km od vody)Zázrivá – Kozinská – keramické íly (120 m od vody)Zázrivá – Úplaz, Bradlové pásmo – Mn rudy – Mn rudy (140 m od vody)Lučivná – stavebný kameň – dolomit (280 m od vody)Zázrivá – Kozinská – stavebný kameň – vápenec (suť) (1,1 km od vody)Zázrivá Petrová – keramické íly (1,3 km od vody)Terchová Demkovská – keramické íly (2,8 km od vody)Istebné – stavebný kameň – dolomit (3,1 km od vody)Istebné – stavebný kameň – dolomit (3,2 km od vody)Terchová – Podkopec – stavebný kameň – vápenec, pieskovec (3,7 km od vody)Terchová – Podkopec – stavebný kameň – vápenec (3,8 km od vody)Párnica – Veľký Stoh – fosforit (4,7 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Kraľovany – Švoš – štrkopiesky (4,9 km od vody)Zázrivá – mangánové rudy (710 m od vody)Kozinská – všeobecná geológia (340 m od vody)Dolina Zázrivky – všeobecná geológia (1,5 km od vody)Veľká Lučivná – všeobecná geológia (1,9 km od vody)VELKA HAVRANIA – Zosuvy (40 m od vody)ZAZRIVA – Zosuvy (90 m od vody)CIERNA HORA – Zosuvy (100 m od vody)SIDLOVA – Zosuvy (110 m od vody)– Zosuvy (120 m od vody)ZAZRIVA – Zosuvy (160 m od vody)– Svahové prúdy (170 m od vody)PARNICA – Zosuvy (180 m od vody)ZAZRIVA – Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)– Zosuvy (240 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)– Skalné zrútenia (280 m od vody)VELKA HAVRANIA – Zosuvy (310 m od vody)ZAZRIVA – Zosuvy (330 m od vody)ZAZRIVA – Zosuvy (340 m od vody)ZAZRIVA – Zosuvy (350 m od vody)PARNICA – Blokové polia (350 m od vody)ZAZRIVA – Zosuvy (360 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)– Zosuvy (380 m od vody)VELKA HAVRANIA – Zosuvy (380 m od vody)PARNICA – Zosuvy (390 m od vody)– Zosuvy (400 m od vody)CIERNA HORA – Zosuvy (400 m od vody)– Zosuvy (400 m od vody)VEĽKÁ HAVRANIA – Zosuvy (400 m od vody)– Zosuvy (420 m od vody)PARNICA – Zosuvy (430 m od vody)– Zosuvy (440 m od vody)ZAZRIVA – Zosuvy (450 m od vody)– Zosuvy (460 m od vody)– Zosuvy (480 m od vody)– Zosuvy (510 m od vody)PARNICA – Zosuvy (510 m od vody)PARNICA – Zosuvy (530 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)ZAZRIVA – Zosuvy (590 m od vody)– Zosuvy (600 m od vody)PARNICA – Zosuvy (610 m od vody)VELKA HAVRANIA – Zosuvy (640 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)– Zosuvy (660 m od vody)PARNICA – Zosuvy (690 m od vody)– Zosuvy (700 m od vody)PARNICA – Zosuvy (700 m od vody)– Zosuvy (740 m od vody)– Zosuvy (740 m od vody)– Zosuvy (750 m od vody)ZAZRIVA – Zosuvy (790 m od vody)MALA HAVRANIA – Zosuvy (830 m od vody)– Zosuvy (850 m od vody)– Zosuvy (860 m od vody)VELKA HAVRANIA – Zosuvy (860 m od vody)– Zosuvy (860 m od vody)– Zosuvy (920 m od vody)– Zosuvy (920 m od vody)– Zosuvy (950 m od vody)PARNICA – Zosuvy (950 m od vody)– Zosuvy (950 m od vody)– Zosuvy (970 m od vody)– Zosuvy (980 m od vody)– Zosuvy (990 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)ZAZRIVA – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)ZAZRIVA – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)MALE HAVRANIE – Zosuvy (1,1 km od vody)PARNICA – Svahové prúdy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)KOZINSKA – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)KOZINSKA – Zosuvy (1,2 km od vody)Zázrivá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Párnica-Lučivná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Párnica – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (40 m od vody)Párnica – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (150 m od vody)Párnica-Malá Lučivná (270 m od vody)Párnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Žaškov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Párnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m od vody)Párnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (530 m od vody)Párnica II – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Párnica II – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Párnica II. – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Istebné – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Istebné – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Istebné – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Istebné – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Istebné – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Istebné – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Istebné – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Istebné – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Istebné (2,6 km od vody)Istebné (2,7 km od vody)Istebné – monitorovací vrt (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (30 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (90 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (250 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (260 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (320 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (470 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (820 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (830 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (900 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • KrómCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 40,0 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zázrivka, potok, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 860 μg/lmedián 390 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Zázrivka, potok, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 150 μg/lmedián 50,0 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Párnica, ľavostranný prítok Zázrivky, 800m JZ od K749, 1993, 400 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 22,0 μg/lmedián 5,00 μg/l13 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zázrivka, potok, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCumierne zvýšená
      najvyššie 2,70 μg/lmedián 1,00 μg/l13 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zázrivka, potok, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l13 vzoriek15 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zázrivka, potok, 50 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zázrivka, potok, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zázrivka, potok, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zázrivka, potok, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zázrivka, potok, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,32 mg/lmedián 4,50 mg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Zázrivka, potok, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 15. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)66 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)64 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)64 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)63 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)57 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)43 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)40 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)39 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)15 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)12 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)6 vzoriek, najviac 4 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Galenit (PbS)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Zirkón (ZrSiO₄)65 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)61 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)48 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)47 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)19 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))11 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))10 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)10 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • HiganyHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l48 vzoriek79 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l48 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,100 μg/l48 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,90 μg/lmedián 0,500 μg/l48 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l48 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 140 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l48 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 660 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0500 mg/lmedián 0,00500 mg/l48 vzoriek79 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 660 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,500 μg/l48 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,250 μg/l48 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 180 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnmierne zvýšená
      najvyššie 152 μg/lmedián 0,500 μg/l48 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLibežná hodnota
      najvyššie 14,0 μg/lmedián 4,50 μg/l48 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 300 m od vody. Porovnanie: 69. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l38 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň522,1 Bq/l14,7 Bq/l
    forrás1012,9 Bq/l5,68 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie29,23 Bq/l4,89 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie217,3 Bq/l11,9 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Mn6×

    Druhy banských objektov

    • štôlňa6×
    • odkalisko1×

    Najbližšie staré banské diela

    NévFajŤaženéUkončenieOd vody
    František štôlňaštôlňaMn rudy1954180 m
    František štôlňaštôlňaMn rudy1954230 m
    Jozef štôlňaštôlňaMn rudy1954390 m
    Ivan štôlňaštôlňaMn rudy1954390 m
    Jozef štôlňaštôlňaMn rudy1954410 m
    Ivan štôlňaštôlňaMn rudy1954410 m
    Odkalisko Párnicaodkaliskoštrkopiesky1,4 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Párnicastavebný kameňŤažené ložisko – DOPRAVEX kameňolomy s. r. o.1,6 km
    Veličnáštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Sopúch Vladimír C a V3,4 km
    Bystričkastavebný kameňŤažené ložisko – PK Metrostav, a.s.4,2 km
    Bystričkastavebný kameňŤažené ložisko – PK Metrostav, a.s.4,2 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyFémekFajOd vody
    ZázriváMangánové rudyMnmineralogický výskyt710 m

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    91 vrtov v pásme 3 km, z toho 23 hydrogeologických a 68 ostatných; s číslom archívnej správy 91.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m30×
    • 10–30 m25×
    • 30–100 m6×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Zázriváúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m31997 99Ab1.pdf30 m
    Párnica-Lučivnáúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m53736 99Ad7.pdf30 m
    Párnicaštruktúrny vrt s obyčajnou vodou102,0 m74911 99Ad16.pdf40 m
    V-19ložiskový8,1 m3018100 m
    Párnicaštruktúrny vrt s termálnou, minerálnou vodou95,0 m74911 99Ad15.pdf150 m
    JP-4inžiniersko-geologický20,0 m83646170 m
    V-18ložiskový7,5 m3018180 m
    JP-1inžiniersko-geologický21,0 m83646200 m
    JP-5inžiniersko-geologický35,0 m83646210 m
    Párnica-Malá Lučivná35,0 m36383 99Ad4.pdf270 m
    JP-2inžiniersko-geologický30,0 m83646280 m
    JP-6inžiniersko-geologický20,0 m83646380 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Stankovany – STH-1A18 °C0,7 l/s67 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný4,6 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5104,2 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 525,5 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    HelyszínČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Istebné – OFZ – haldy troskySK1000500P2,6 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Žaškov – Hankovská – Žaškov–––1,1 km
    Párnica–––1,2 km
    Párnica – Záhrabová – Párnica–––1,8 km
    skládka odpadov OFZ Istebné – Veličná288 256 m²1952monitorovaná2,2 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy194×
    • Blokové polia6×
    • Svahové prúdy3×
    • Skalné zrútenia2×
    • Blokové polia + zosuvy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny136×
    • Aktívny37×
    • Stabilizovaný31×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami2×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00063×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick13×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova11×
    • Nedostatočne doložené6×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Alsókubin1 horgászvíz · 21 km29Zázrivka29

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág