Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · 2 horgászvíz átlaga 15:00–17:00 Šútovský potok č. 1, ablakpontszám 37. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 01:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A méréssel rendelkező 2 horgászvízből 0 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket. Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 8 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. 2objekty do 3 km ťažené: Fe Najbližšie: Výhradná kutba (iný druh objektu), 1,4 km od vody. 0vzoriek so zlatom 6 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 3 10 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Arzén 21,6 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Šútovo-Kráľovany, 350m SV od K567). 28vrtov do 3 km 323 rozborov vody v okolí Z toho 28 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 18°C na ústí vrtu 1 geotermálny vrt do 10 km Najteplejší: Stankovany – STH-1A, výdatnosť 0,7 l/s, 4,0 km od vody. 9lokalít do 3 km 1 záťaž, 8 skládok Najbližšia záťaž: Kraľovany – rušňové depo, Cargo, a.s., 2,6 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 20záznamov do 5 km 6 ložísk, 14 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 34plôch do 3 km 3 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Šútovo-Kráľovany, 350m SV od K567, 1993, 860 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Súťovský potok, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Súťovský potok, 1993, 120 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Súťovský potok, 1993, 50 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Štefanová, ľavostranný prítok Stoh. potoka, 1500m SZ od K160, 1993, 710 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Štefanová, ľavostranný prítok Stoh. potoka, 1500m SZ od K160, 1993, 710 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Šútovo-Kráľovany, 350m SV od K567, 860 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Šútovo-Kráľovany, 350m SV od K567, 1993, 860 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Šútovo-Kráľovany, 350m SV od K567, 1993, 860 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Šútovo-Kráľovany, 350m SV od K567, 1993, 860 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Šútovo-Kráľovany, 350m SV od K567, 1993, 860 m od vody. Porovnanie: 55. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 40 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 69. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 28 vrtov v pásme 3 km, z toho 6 hydrogeologických a 22 ostatných; s číslom archívnej správy 28. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Vág
Most a víznél
Ma a(z) Šútovský potok vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Šútovský potok vízfolyáson
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
Geológia a geochémia toku Šútovský potok
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián upravený prameň 3 24,5 Bq/l 10,5 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 21,0 Bq/l 21,0 Bq/l forrás 5 21,3 Bq/l 8,50 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 11,6 Bq/l 11,6 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Név Faj Ťažené Ukončenie Od vody Výhradná kutba iný druh objektu Fe rudy 1945 1,4 km Výhradná kutba iný druh objektu Fe rudy 1945 1,6 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Kraľovany II stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 250 m Kraľovany II dolomit Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 250 m Kraľovany II stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 260 m Kraľovany II dolomit Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 280 m Bystrička stavebný kameň Ťažené ložisko – PK Metrostav, a.s. 2,9 km Bystrička stavebný kameň Ťažené ložisko – PK Metrostav, a.s. 2,9 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Fémek Faj Od vody Šútovská dolina Polymetalické rudy Pb,Zn,Cu mineralogický výskyt 70 m Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody MB-6 inžiniersko-geologický 10,0 m 8440250 m V-1a ložiskový 114,0 m 3000520 m MB-5 inžiniersko-geologický 25,0 m 84402530 m V-2 ložiskový 106,0 m 3000530 m V-3 ložiskový 101,0 m 3000550 m V-4 ložiskový 99,0 m 3000610 m V-5 ložiskový 80,0 m 3000670 m MB-4 inžiniersko-geologický 20,0 m 84402740 m JK-309 inžiniersko-geologický 10,0 m 67190970 m JK-308 inžiniersko-geologický 25,0 m 671901,2 km JK-307 inžiniersko-geologický 20,0 m 671901,2 km MB-7 inžiniersko-geologický 15,0 m 844021,4 km Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Hőmérséklet Výdatnosť Mélység Chemický typ vody Využívanie Od vody Stankovany – STH-1A 18 °C 0,7 l/s 67 m Ca-Mg-HCO3-SO4 nevyužívaný 4,0 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 6 3,8 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 2 5,1 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Helyszín Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Kraľovany – rušňové depo, Cargo, a.s. SK200240FK 2,6 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Šútovská dolina – bufet – Šútovo 45 m² – – 620 m OcÚ – vľavo hore – Šútovo 1 750 m² – – 760 m pri cintoríne – Šútovo – – – 790 m pod obcou – Šútovo – – – 850 m pri cintoríne – Ratkovo 60 m² – – 1,5 km pod ihriskom – Ratkovo 100 m² – – 1,9 km pod VD – Krpeľany 100 m² – – 2,5 km pod mostom ŽSR – Turany – – – 2,9 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
29100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
ArzénAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 21,6 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
SzelénSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 150 μg/lmedián 125 μg/l6 vzoriek
RézCumierne zvýšená
najvyššie 3,20 μg/lmedián 1,15 μg/l6 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
KrómCrmierne zvýšená
najvyššie 2,50 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 320 μg/lmedián 95,0 μg/l6 vzoriek
KadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l6 vzoriek
ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 12,2 mg/lmedián 6,11 mg/l6 vzoriek
ArzénAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 53,0 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
HiganyHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek79 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
RézCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 10,2 μg/lmedián 0,550 μg/l24 vzoriek
SzelénSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
AntimonSbmierne zvýšená
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
AlumíniumAlmierne zvýšená
najvyššie 0,0300 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
CinkZnmierne zvýšená
najvyššie 304 μg/lmedián 0,750 μg/l24 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
KrómCrmierne zvýšená
najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
LítiumLibežná hodnota
najvyššie 14,0 μg/lmedián 1,00 μg/l24 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia




