Wskaźnik warunków połowu, najlepsze okno dnia i łowiska od najlepszych warunków Niska aktywność · średnia z jednego łowiska 06:00–08:00 Tajchovka, wynik okna 36. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przeliczono o 05:04. Przebieg cieku i jego łowiska. Kolor linii przełączysz na warunki dziś, jakość lub dowolny inny parametr. Filtry szczegółoweregion, powiat, dno, głębokość, zacienienie, satelity, chemia i zanieczyszczenie wody, ryby, geologia Mapę przesuwasz dwoma palcami. Jednym palcem przewijasz stronę na całym ekranie. Wskaźnik to oszacowanie warunków na podstawie pogody, wody i otoczenia, a nie prognoza brań. Przy każdym łowisku widzisz, z czego się składa, jak jest uzasadniony i skąd pochodzą dane. Jak ciek opada z biegiem wody: spadek, nachylenie i prędkość wody. Bystrina Górski potok o dużym spadku, z kaskadami i skalistym dnem. Woda jest czysta i zimna, połów wymaga ostrożnego podejścia. Źródło: Open Topo Data (eudem25m), 4 lis 2026. Nachylenie i spadek są orientacyjne, obejmują tylko odcinki łowisk. Ładowanie modelu terenu 3D… Zmiany otoczenia i przyrody od 2018 do 2024: jak zmieniają się brzegi, roślinność i krajobraz wokół wody. Zdjęcia przełączają się same, możesz też przeglądać je ręcznie. Ortofotomapa Słowacji © GKÚ Bratysława, NLC Zvolen. Rok i dzień wykonania zdjęć zależą od położenia, dlatego poszczególne roczniki mogą różnić się porą roku i pogodą. Jakość wody według SHMÚ, oczyszczalnie przy łowiskach i woda podziemna w okolicy 0 z 1 łowiska z pomiarem ma w okolicy wodę podziemną o wartości powyżej progu w co najmniej jednym wskaźniku. Zanieczyszczona woda – Słowacja Źródło: SHMÚ (roczniki jakości wód powierzchniowych i podziemnych), rejestr oczyszczalni z VÚVH i EEA. Stanowisko SHMÚ jest przypisywane do łowiska według tej samej nazwy cieku i odległości; rocznik podaje stanowiska, które nie spełniły normy, dlatego brak stanowiska nie jest dowodem czystej wody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek67 % čiary vody 33 % metamorfity Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,9modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 115 mg/l, mäkká voda (4,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 1 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Molybdén 0,805 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 91. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 25°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 55 mW/m² Atlas geotermálnej energie SR. 54nGy/h dávkový príkon 69. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 53objektov do 3 km ťažené: Fe, Au Najbližšie: Zubau štôlňa (štôlňa), 90 m od vody. 17vzoriek so zlatom 16 rudných minerálov v sedimente Najviac 22 zŕn v jednej vzorke (120 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 2 z 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Selén 3,10 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Malužiná, potok). 16vrtov do 3 km 451 rozborov vody v okolí Z toho 16 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 16 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 3lokalít do 3 km 3 skládky V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 44záznamov do 5 km 2 ložiská, 42 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 8plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 3 z 4 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,91typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 4,0°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,72 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 115mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 54nGy/h vo vzduchu rozsah 49 až 58 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Malužiná, potok, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malužiná, sútok, 1700m VSV od K1281, 1992, 80 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Bocianka, potok, 1992, 980 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malužiná, potok, 20 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malužiná, sútok, 1700m VSV od K1281, 1992, 80 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malužiná, potok, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malužiná, potok, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malužiná, potok, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malužiná, potok, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Malužiná, potok, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Malužiná, potok, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,6 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 130 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 180 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,2 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 130 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 450 m od vody. Porovnanie: 64. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 16 vrtov v pásme 3 km, z toho 8 hydrogeologických a 8 ostatných; s číslom archívnej správy 16. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kto zarządza łowiskami i gdzie leżą Dorzecze: Wag
Teraz nad wodą
Dziś na cieku Tajchovka
Średnia łowisk na cieku
Najlepsze okno dziś
Mapa i łowiska cieku
Profil wysokościowy cieku
Teren w 3D
Zdjęcia historyczne



Zanieczyszczenie wody na cieku Tajchovka
Wody podziemne: zmierzone wartościtypowa wartość ze stacji w promieniu 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Tajchovka
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pkt kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 2× kryštalinikum staršie paleozoikum? granáticko-muskoviticko-biotitické pararuly, svorové ruly až svory 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kwasowość wody
Twardość wody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
20,5 mg/l17. percentil6,03 mg/l15. percentil63,4 mg/l10. percentil18,8 mg/l9. percentil1,84 mg/l5. percentil0,487 mg/l4. percentil1,20 mg/l3. percentil0,0500 mg/l0. percentilŽiviny a organické znečistenie
2,39 mg/l11. percentil1,37 mg/l7. percentil0,0165 mg/l4. percentil0,0254 mg/l1. percentilMetale
23,9 μg/l90. percentil0,128 mg/l59. percentil53,3 μg/l45. percentil17,1 μg/l34. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,805 mg/kg91. percentil19,8 mg/kg90. percentil0,482 mg/kg89. percentil4,20 mg/kg84. percentil1,76 mg/kg81. percentil10,2 mg/kg74. percentil20,8 mg/kg72. percentil110 mg/kg62. percentil0,132 mg/kg61. percentil26,0 mg/kg60. percentil70,3 mg/kg55. percentil0,242 mg/kg49. percentil22,5 mg/kg40. percentil58,6 mg/kg28. percentil0,0847 mg/kg20. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
2,21 %96. percentil7,31 %91. percentil1 284 mg/kg87. percentil1,21 %87. percentil3,38 %79. percentil5 406 mg/kg78. percentil1 190 mg/kg78. percentil1,09 %66. percentil1,26 %23. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
49,1 mg/kg96. percentil133 mg/kg96. percentil47,4 mg/kg95. percentil989 mg/kg95. percentil79,2 mg/kg91. percentil2,23 mg/kg91. percentil80,0 mg/kg88. percentil475 mg/kg73. percentil16,6 mg/kg72. percentil134 mg/kg47. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,65 %91. percentil7,25 ppm46. percentil2,45 ppm33. percentilGeotermálny potenciál
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody NT-200/C 1 zrno 10 m NT-1019/A 1 zrno 80 m NT-461/D 1 zrno 110 m NT-465/D 2 zrná 110 m NT-1020/A 22 zŕn 120 m NT-253/A 8 zŕn 170 m NT-464/D 8 zŕn 170 m NT-231/C 2 zrná 180 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 2 10,8 Bq/l 10,8 Bq/l źródło 10 28,8 Bq/l 8,33 Bq/l minerálny prameň 1 17,6 Bq/l 17,6 Bq/l upravený prameň 1 25,2 Bq/l 25,2 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 12,8 Bq/l 12,8 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Nazwa Gatunek Ťažené Ukončenie Od vody Zubau štôlňa štôlňa Cu-S rudy (Au rudy?) cca koniec 19.stor.-zač.20.stor. 90 m Štôlňa č. 5 štôlňa barit 190 m Štôlňa č. 6 štôlňa barit 330 m Štôlňa štôlňa barit 510 m Štôlňa č. 2 štôlňa barit 510 m Štôlňa č. 1 štôlňa barit 520 m Štôlňa č. 3 štôlňa barit 540 m Štôlňa štôlňa barit 680 m Štôlňa č. 10 štôlňa barit 760 m Štôlňa č. 9 štôlňa barit 800 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Liptovská Porúbka – Malužiná stavebný kameň Ťažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 1,8 km Liptovská Porúbka – Malužiná stavebný kameň Ťažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 1,8 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Metale Gatunek Od vody Nižná Boca-BociankaI Zlaté rudy Au, Sb malé ložisko 190 m Malužiná-Doštianky Barit barit, Cu mineralogický výskyt 400 m Nižná Boca-Bocianka II Zlaté rudy Au, Sb ložiskový výskyt 1,0 km Malužiná – Olovienka Polymetalické rudy Cu, Pb, Zn mineralogický výskyt 1,5 km Sokolová dolina Komplexné železné rudy Cu, Fe mineralogický výskyt 1,6 km Jančíkova dolina Pyrit pyrit mineralogický výskyt 1,8 km Malužiná-Hodruša Barit barit, Cu mineralogický výskyt 1,9 km Malužiná-Svidovo Barit barit mineralogický výskyt 2,1 km Nižná Boca-Bocianka III Zlaté rudy Au, Sb malé ložisko 2,5 km Babiná Železné rudy Fe mineralogický výskyt 2,8 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalizacja Gatunek Głębokość Archívna správa Od vody 320 ložiskový 299,1 m 7809350 m 321/65 ložiskový 288,2 m 7809370 m 319/65 ložiskový 297,5 m 7809380 m MA-2 štruktúrny 146,0 m 12924220 m MA-1 štruktúrny 165,0 m 129241,6 km Malužiná-Hodruša štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 100,0 m 66389 112Ba1.pdf1,9 km Malužiná štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 40,0 m 66389 112Ba2.pdf1,9 km Malužiná štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 100,0 m 66389 112Ba3.pdf1,9 km Malužiná úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 80,0 m 81481 112Ba8.pdf2,5 km Malužiná štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 150,0 m 66389 112Ba4.pdf2,5 km 334 ložiskový 297,3 m 780932,7 km Nižná Boca úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 3,3 m 72123 112Ba6.pdf2,8 km Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Źródło Gatunek Temperatura wody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 13 230 m kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 9,1 km kategória c3 minerálna voda 23-38 16-30 1 9,5 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 9,7 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Pri potoku (obec Žadovica) – Malužiná – – – 520 m Pri potoku (obec Žadovica) – Malužiná 1 000 m² – – 1,1 km Niže dediny (obec Žadovica) – Nižná Boca 210 m² – – 2,4 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizacje i lokalizacja
Organizacje na ciekukto zarządza łowiskami i jakie warunki panują tam dziś
Inne cieki w okolicy
Ta strona jest przetłumaczona tylko częściowo. Nieprzetłumaczone fragmenty są wyświetlane po słowacku, w języku oryginału. Otwórz oryginał po słowacku
30z 100
1445łowisk
Kolor na mapie
Wczytywanie mapy…
niżejwyżej
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
SelenSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,10 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 130 μg/lmedián 110 μg/l7 vzoriek
ArsenAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,40 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek43 % pod medzou stanovenia
KadmCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzoriek
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 220 μg/lmedián 130 μg/l7 vzoriek
OłówPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntymonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
MiedźCunižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 8,70 mg/lmedián 7,69 mg/l7 vzoriek
AntymonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,100 μg/l35 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
RtęćHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l35 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
SelenSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l35 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
KadmCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l35 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
ArsenAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,60 μg/lmedián 0,500 μg/l35 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
ChromCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,250 μg/l35 vzoriek74 % pod medzou stanovenia
MiedźCumierne zvýšená
najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,250 μg/l35 vzoriek
GlinAlmierne zvýšená
najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l35 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
OłówPbmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l35 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
LítiumLibežná hodnota
najvyššie 12,0 μg/lmedián 1,00 μg/l35 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
CynkZnbežná hodnota
najvyššie 46,0 μg/lmedián 17,0 μg/l35 vzoriek17 % pod medzou stanovenia
ŻelazoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia





