Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Átlagos aktivitás · egy horgászvíz átlaga 15:00–17:00 Tajchovka, ablakpontszám 37. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 15:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (10 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül. folyami hordalékA vízvezeték 67%-a 33% metamorf kőzetek kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000. pH 7,9modell szerinti becslés Víztípus Ca–Mg–HCO₃–SO₄ mineralizáció 115 mg/l, lágy víz (4,0 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban. 1 15 felőlelemek a felső 10 %-ban Legmagasabb: Molibdén 0,805 mg/kg A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 91. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja. 25°C 1000 m mélységben hőáramlás 55 mW/m² Szlovákia geotermikus energiájának atlasza. 54NGY/H dózisteljesítmény Szlovákiában 69 százalékos Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, Šgúdš. 53objektov do 3 km ťažené: Fe, Au Legközelebb: Zubau štôlňa (štôlňa), 90 m-re a víztől. 17vzoriek so zlatom 16 érc ásványi anyag az üledékben Najviac 22 zŕn v jednej vzorke (120 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 2 10 felőlmutatók a felső 5%-ban Legmagasabb: Szelén 3,10 μg/l A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 99. percentilis (Malužiná, potok). 16vrtov do 3 km 451 rozborov vody v okolí Közülük 16-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb. – 16 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 3Telephelyek 3 km-en belül 3 skládky 3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik. 44záznamov do 5 km 2 ložiská, 42 rudných výskytov Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe. 8plôch do 3 km 1 aktívnych Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat. Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét. A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon folyami hordalék: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A térkép a vízvonal 4 pontjából 3-öt fed le. A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok Šgúdš térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban. pH 7,91tipikus lőtávolság Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében. 4,0°dH, lágy kalcium és magnézium összege (0,72 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre. 115mg/l mineralizáció az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz. Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃–SO₄ A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A Šgúdš levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa. 54ngy/h a levegőben 49-58 tartomány nGy/h természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken. közepes A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A mágneses tér és a gravitáció térképei (Šgúdš) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz. -44nT -57--38 tartomány nT a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben. -57mGal maradék −17,1 mgal A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet. Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben. A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok Šgúdš geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók. A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli. Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül az Szlovákia-ben; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél. Legmagasabb érték: Malužiná, potok, 1992, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Malužiná, sútok, 1700m VSV od K1281, 1992, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Bocianka, potok, 1992, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 93 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Malužiná, potok, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 75 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Malužiná, sútok, 1700m VSV od K1281, 1992, 80 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 58 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Malužiná, potok, 1992, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 43 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Malužiná, potok, 1992, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 37 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Malužiná, potok, 1992, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 34 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Malužiná, potok, 1992, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 32 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: Malužiná, potok, 1992, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 22 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat. Legmagasabb érték: Malužiná, potok, 1992, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 38 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany. hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét. Legmagasabb érték: prameň, 1991, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: prameň, 1992, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: prameň, 1991, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: prameň, 1991, 130 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: prameň, 1991, 180 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 94 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: prameň, 1991, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 93 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: prameň, 1991, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 79 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: prameň, 1991, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 75 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: prameň, 1991, 130 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 75 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: prameň, 1991, 450 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 64 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: prameň, 1991, 2,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 56 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Legmagasabb érték: prameň, 1992, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben. Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek. Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található. 16 vrtov v pásme 3 km, z toho 8 hidrogeológiai és 8 egyéb; archív jelentésszámmal 16. Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak. Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése. Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Vág
Most a víznél
Ma a(z) Tajchovka vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Tajchovka vízfolyáson
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
Geológia a geochémia toku Tajchovka
szikla a víz alatt
víz az atlasz szerint
Folyói üledék elemei
Láb alatti hőség
természetes gamma-sugárzás
régi bánya működése
arany a folyami üledékben
nyomelemek a patakvízben
fúrások és talajvízelemzések
geotermikus energia
környezeti terhek és hulladéklerakók
lelőhelyek és ércesemények
földcsuszamlások és lejtős deformációk
geológiai szerkezet a víz alatt
A sziklák geológiai kora
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer Kor Egység pontozás kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 2× kryštalinikum staršie paleozoikum? granáticko-muskoviticko-biotitické pararuly, svorové ruly až svory 1× kvaterneri fedezet
tekonikus egységek
ekokonikus osztódás
neutektonikus egységek
neotektonikus mozgások iránya
területi geológiai részleg
regionális geológiai osztály (alegységek)
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
víztartó típus
fő hidrogénező régió
felszíni víz kémia az atlasz szerint
Vízsavasság
Vízkeménység
oldott anyagok
víz ionos összetétele
Főbb ionok
20,5 mg/lszázalék 176,03 mg/lszázalék 1563,4 mg/lszázalék 1018,8 mg/lszázalék 91,84 mg/lszázalék 50,487 mg/lszázalék 41,20 mg/lszázalék 30,0500 mg/lszázalék 0tápanyagok és szerves szennyezés
2,39 mg/lszázalék 111,37 mg/lszázalék 70,0165 mg/lszázalék 40,0254 mg/lszázalék 1Fémek
23,9 μg/lpercentilis 900,128 mg/lszázalék 5953,3 μg/lpercentilis 4517,1 μg/lpercentilis 34Elemek a folyami üledékekben
potenciálisan mérgező és nyomelemek
0,805 mg/kgszázalék 9119,8 mg/kgszázalék 900,482 mg/kgszázalék 894,20 mg/kgszázalék 841,76 mg/kgszázalék 8110,2 mg/kgszázalék 7420,8 mg/kgszázalék 72110 mg/kgszázalék 620,132 mg/kgszázalék 6126,0 mg/kgszázalék 6070,3 mg/kgszázalék 550,242 mg/kgszázalék 4922,5 mg/kgszázalék 4058,6 mg/kgszázalék 280,0847 mg/kgszázalék 20Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
2,21 %Percentilis 967,31 %Percentilis 911 284 mg/kgszázalék 871,21 %Percentilis 873,38 %Percentilis 795 406 mg/kgszázalék 781 190 mg/kgszázalék 781,09 %Percentilis 661,26 %Percentilis 23További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
49,1 mg/kgszázalék 96133 mg/kgszázalék 9647,4 mg/kgszázalék 95989 mg/kgszázalék 9579,2 mg/kgszázalék 912,23 mg/kgszázalék 9180,0 mg/kgszázalék 88475 mg/kgszázalék 7316,6 mg/kgszázalék 72134 mg/kgszázalék 47természetes radioaktivitás és radon
gamma sugárzási dózisteljesítmény
Alapkőzeti radon-kockázat
1,65 %Percentilis 917,25 ppm46. percentilis2,45 ppm33. percentilis1 939 Bq/m²68. percentilisradonkockázat izopletek által
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
mágneses anomália
Bouguer gravitációs anomália
geotermikus potenciál
domborzat, éghajlat és talajok
geomorfológiai egységek
geomorfológiai területek
éghajlat-földrajzi típusok
A talajok savasodásra való érzékenysége
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
Litogeokémiai típusok
a folyosó térképe
nyomelemek a felszíni vizekben
fő ionok, mineralizáció és pH
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Legközelebbi minták arannyal
Minta Arany a mintában A vízből NT-200/C 1 zrno 10 m NT-1019/A 1 zrno 80 m NT-461/D 1 zrno 110 m NT-465/D 2 zrná 110 m NT-1020/A 22 zŕn 120 m NT-253/A 8 zŕn 170 m NT-464/D 8 zŕn 170 m NT-231/C 2 zrná 180 m kőzetképző és kiegészítő ásványok
talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Fémek a talajvízben
radon vizekben
A helyszín típusa minták legmagasabb radon Középső vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 2 10,8 Bq/l 10,8 Bq/l prameň 10 28,8 Bq/l 8,33 Bq/l minerálny prameň 1 17,6 Bq/l 17,6 Bq/l upravený prameň 1 25,2 Bq/l 25,2 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 12,8 Bq/l 12,8 Bq/l bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)
Bányászati tárgyak típusai
Legközelebbi régi bányaműködés
Név Faj Aláaknázott Véget ért A vízből Zubau štôlňa štôlňa Cu-S rudy (Au rudy?) cca koniec 19.stor.-zač.20.stor. 90 m Štôlňa č. 5 štôlňa barit 190 m Štôlňa č. 6 štôlňa barit 330 m Štôlňa štôlňa barit 510 m Štôlňa č. 2 štôlňa barit 510 m Štôlňa č. 1 štôlňa barit 520 m Štôlňa č. 3 štôlňa barit 540 m Štôlňa štôlňa barit 680 m Štôlňa č. 10 štôlňa barit 760 m Štôlňa č. 9 štôlňa barit 800 m lelőhelyek és bányászati területek
Letét Ásványi állapot és szervezet A vízből Liptovská Porúbka – Malužiná stavebný kameň Ťažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 1,8 km Liptovská Porúbka – Malužiná stavebný kameň Ťažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 1,8 km érc előfordulása a metallogén térképen
Esemény érctípus Fémek Faj A vízből Nižná Boca-BociankaI Zlaté rudy Au, Sb malé ložisko 190 m Malužiná-Doštianky Barit barit, Cu mineralogický výskyt 400 m Nižná Boca-Bocianka II Zlaté rudy Au, Sb ložiskový výskyt 1,0 km Malužiná – Olovienka Polymetalické rudy Cu, Pb, Zn mineralogický výskyt 1,5 km Sokolová dolina Komplexné železné rudy Cu, Fe mineralogický výskyt 1,6 km Jančíkova dolina Pyrit pyrit mineralogický výskyt 1,8 km Malužiná-Hodruša Barit barit, Cu mineralogický výskyt 1,9 km Malužiná-Svidovo Barit barit mineralogický výskyt 2,1 km Nižná Boca-Bocianka III Zlaté rudy Au, Sb malé ložisko 2,5 km Babiná Železné rudy Fe mineralogický výskyt 2,8 km fúrások és geofond archív jelentések
fúrólyuk mélységek
A legközelebbi fúrások
Helyszín Faj Mélység archív jelentés A vízből 320 ložiskový 299,1 m 7809350 m 321/65 ložiskový 288,2 m 7809370 m 319/65 ložiskový 297,5 m 7809380 m MA-2 štruktúrny 146,0 m 12924220 m MA-1 štruktúrny 165,0 m 129241,6 km Malužiná-Hodruša štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 100,0 m 66389 112Ba1.pdf1,9 km Malužiná štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 40,0 m 66389 112Ba2.pdf1,9 km Malužiná štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 100,0 m 66389 112Ba3.pdf1,9 km Malužiná úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 80,0 m 81481 112Ba8.pdf2,5 km Malužiná štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 150,0 m 66389 112Ba4.pdf2,5 km 334 ložiskový 297,3 m 780932,7 km Nižná Boca úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 3,3 m 72123 112Ba6.pdf2,8 km geotermikus energia és ásványvizek
A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás Faj víz hőmérséklete (°C) hozam (l/s) Számol Legközelebb a víztől kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 13 230 m kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 9,1 km kategória c3 minerálna voda 23-38 16-30 1 9,5 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 9,7 km környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
hulladéklerakók
szemétlerakó Terület éve alakult Folyamatos ellenőrzés A vízből Pri potoku (obec Žadovica) – Malužiná – – – 520 m Pri potoku (obec Žadovica) – Malužiná 1 000 m² – – 1,1 km Niže dediny (obec Žadovica) – Nižná Boca 210 m² – – 2,4 km földcsuszamlások és lejtős deformációk
Alakváltozások típusai
tevékenységi fok
Jelenlegi állapot
hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
37100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
kationok (pozitív ionok)
Anionok (negatív ionok)
SzelénSeextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 3,10 μg/lmedián 0,500 μg/l7 minták86 %-kal a számszerűsítési határ alatt
BáriumBaMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 130 μg/lmedián 110 μg/l7 minták
ArzénAsemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 5,40 μg/lmedián 1,00 μg/l7 minták43 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdenyhén emelkedett
Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l7 minták
StronciumSrbežná hodnota
Legmagasabb 220 μg/lmedián 130 μg/l7 minták
ÓlomPbaz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbaz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLiaz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KrómCraz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
RézCuaz Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Oxid kremičitýSiO2az Szlovákia fele alatt
Legmagasabb 8,70 mg/lmedián 7,69 mg/l7 minták
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 2,90 μg/lmedián 0,100 μg/l35 minták89 %-kal a számszerűsítési határ alatt
HiganyHgMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l35 minták91 %-kal a számszerűsítési határ alatt
SzelénSeMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l35 minták86 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l35 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 3,60 μg/lmedián 0,500 μg/l35 minták71 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KrómCremelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 0,250 μg/l35 minták74 %-kal a számszerűsítési határ alatt
RézCuenyhén emelkedett
Legmagasabb 2,40 μg/lmedián 0,250 μg/l35 minták
AlumíniumAlenyhén emelkedett
Legmagasabb 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l35 minták77 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbenyhén emelkedett
Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l35 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLibežná hodnota
Legmagasabb 12,0 μg/lmedián 1,00 μg/l35 minták63 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Cink-Znbežná hodnota
Legmagasabb 46,0 μg/lmedián 17,0 μg/l35 minták17 %-kal a számszerűsítési határ alatt
VasalóFebežná hodnota
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l16 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt





