Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Tajchovka

Bassin versant : VáhSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
9,9km
région
Région de Žilina

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Tajchovka

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité moyenne · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Tajchovka, score de la fenêtre 36.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 06:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Bystrina Un ruisseau de montagne à forte pente, cascades et fond rocheux. L'eau est claire et froide ; la pêche exige une approche prudente.

    7008009001 0001 1001 2000 km2 km4 km6 km8 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 1 113 à 770 m au-dessus du niveau de la mer sur 9,9 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    1 118 m a.s.l.
    Point le plus bas
    765 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    352 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    36 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,29

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Tajchovka de 2018
    2018imagé 12 sept. 2018
    Vue aérienne du cours d'eau Tajchovka de 2021
    2021imagé 9 sept. 2021
    Vue aérienne du cours d'eau Tajchovka de 2024
    2024imagé 6 sept. 2024

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Tajchovka

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    0 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Tajchovka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek67 % čiary vody

    33 % metamorfity

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 115 mg/l, mäkká voda (4,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 0,805 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 91. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    25°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    54nGy/h dávkový príkon

    69. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    53objektov do 3 km

    ťažené: Fe, Au

    Najbližšie: Zubau štôlňa (štôlňa), 90 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    17vzoriek so zlatom

    16 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 22 zŕn v jednej vzorke (120 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 3,10 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Malužiná, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    16vrtov do 3 km

    451 rozborov vody v okolí

    Z toho 16 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    16 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    3lokalít do 3 km

    3 skládky

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    44záznamov do 5 km

    2 ložiská, 42 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    8plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek67%SR 72 %
    • Metamorfity33%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér67%
    • kryštalinikum33%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    kryštalinikumstaršie paleozoikum?granáticko-muskoviticko-biotitické pararuly, svorové ruly až svory1×

    Kvartérny pokryv

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • HRONIKUM100%SR 8,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľký zdvih100%SR 26 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Metamorfity50%SR 2,4 %
    • Ílovce50%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Metamorfity; N)50%SR 2,3 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Ílovce; Nerozl)50%SR 2,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleozoikum a mezozoikum – “melafýrová séria” severovýchodných svahov Nízkych Tatier a Kozích chrbtov50%SR 0,0 %
    • mezozoikum série Veľkého Boku – západná a stredná časť a priľahlé kryštalinikum50%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,91typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    4,0°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (0,72 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    115mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SulfatesSO420,5 mg/l17. percentil
    • MagnésiumMg6,03 mg/l15. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO363,4 mg/l10. percentil
    • CalciumCa18,8 mg/l9. percentil
    • SodiumNa1,84 mg/l5. percentil
    • DraslíkK0,487 mg/l4. percentil
    • ChloruresCl1,20 mg/l3. percentil
    • FluoruresF0,0500 mg/l0. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratesNO32,39 mg/l11. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,37 mg/l7. percentil
    • FosforečnanyPO40,0165 mg/l4. percentil
    • AmóniumNH40,0254 mg/l1. percentil

    Métaux

    • ZincZn23,9 μg/l90. percentil
    • FerFe0,128 mg/l59. percentil
    • AluminiumAl53,3 μg/l45. percentil
    • ManganèseMn17,1 μg/l34. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MolybdèneMo0,805 mg/kg91. percentil
    • ArsenicAs19,8 mg/kg90. percentil
    • BizmutBi0,482 mg/kg89. percentil
    • CínSn4,20 mg/kg84. percentil
    • AntimoineSb1,76 mg/kg81. percentil
    • CobaltCo10,2 mg/kg74. percentil
    • PlombPb20,8 mg/kg72. percentil
    • ZincZn110 mg/kg62. percentil
    • MercureHg0,132 mg/kg61. percentil
    • CuivreCu26,0 mg/kg60. percentil
    • VanadiumV70,3 mg/kg55. percentil
    • SéléniumSe0,242 mg/kg49. percentil
    • NickelNi22,5 mg/kg40. percentil
    • ChromeCr58,6 mg/kg28. percentil
    • CadmiumCd0,0847 mg/kg20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK2,21 %96. percentil
    • AluminiumAl7,31 %91. percentil
    • PhosphoreP1 284 mg/kg87. percentil
    • SodiumNa1,21 %87. percentil
    • FerFe3,38 %79. percentil
    • TitánTi5 406 mg/kg78. percentil
    • ManganèseMn1 190 mg/kg78. percentil
    • MagnésiumMg1,09 %66. percentil
    • CalciumCa1,26 %23. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • YtriumY49,1 mg/kg96. percentil
    • RubídiumRb133 mg/kg96. percentil
    • LítiumLi47,4 mg/kg95. percentil
    • BáriumBa989 mg/kg95. percentil
    • CérCe79,2 mg/kg91. percentil
    • BérylliumBe2,23 mg/kg91. percentil
    • BoreB80,0 mg/kg88. percentil
    • ZirkónZr475 mg/kg73. percentil
    • GáliumGa16,6 mg/kg72. percentil
    • StronciumSr134 mg/kg47. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    54nGy/h vo vzduchu

    rozsah 49 až 58 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potassium (K)K1,65 %91. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,25 ppm46. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,45 ppm33. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m25°C
    • Hustota povrchového tepelného toku55mW/m²

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-6,5°C
    • Priemerná júlová teplota12,5°C
    • Ročné zrážky1 200mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Zubau štôlňa – 2 – štôlňa (90 m od vody)Štôlňa č. 5 – 2 – štôlňa (190 m od vody)Štôlňa č. 6 – 2 – štôlňa (330 m od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (510 m od vody)Štôlňa č. 2 – 2 – štôlňa (510 m od vody)Štôlňa č. 1 – 2 – štôlňa (520 m od vody)Štôlňa č. 3 – 2 – štôlňa (540 m od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (680 m od vody)Štôlňa č. 10 – 2 – štôlňa (760 m od vody)Štôlňa č. 9 – 2 – štôlňa (800 m od vody)Štôlňa č. 4 – 2 – štôlňa (850 m od vody)Štôlňa č. 8 – 2 – štôlňa (1,0 km od vody)Ryžovisko – 6 – iný druh objektu (1,1 km od vody)Ryžovisko – 6 – iný druh objektu (1,4 km od vody)Halda – 5 – halda (1,6 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (1,6 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (1,6 km od vody)Halda – 5 – halda (1,6 km od vody)Halda – 5 – halda (1,6 km od vody)Halda – 5 – halda (1,6 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (1,6 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (1,6 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (1,6 km od vody)Halda – 5 – halda (1,6 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (1,6 km od vody)Halda – 5 – halda (1,6 km od vody)Pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (2,0 km od vody)Pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (2,1 km od vody)Pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (2,1 km od vody)Pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (2,2 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)Halda – 5 – halda (2,3 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Halda – 5 – halda (2,3 km od vody)Pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)Halda – Štôlňa Bernard – 5 – halda (2,6 km od vody)Štôlňa Bernard pomocná – 2 – štôlňa (2,6 km od vody)Pingové pole – "Stará žila" – 4 – pinga, pingový ťah (2,8 km od vody)Pingové pole-Rosen-Kvartz žila – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)Šachtica – 1 – šachta (2,9 km od vody)Pinga – 4 – pinga, pingový ťah (3,0 km od vody)Ryžovisko – 6 – iný druh objektu (1,2 km od vody)Ryžovisko – 6 – iný druh objektu (1,5 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (1,6 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (1,6 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (1,6 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (1,6 km od vody)Pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (2,2 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (2,3 km od vody)Pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (2,3 km od vody)Pingové pole – "Star žila" – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)Pingové pole-Rosen-Kvartz žila – 4 – pinga, pingový ťah (2,9 km od vody)Nižná Boca-BociankaI – Zlaté rudy (190 m od vody)Malužiná-Doštianky – Barit (400 m od vody)Nižná Boca-Bocianka II – Zlaté rudy (1,0 km od vody)Malužiná – Olovienka – Polymetalické rudy (1,5 km od vody)Sokolová dolina – Komplexné železné rudy (1,6 km od vody)Jančíkova dolina – Pyrit (1,8 km od vody)Malužiná-Hodruša – Barit (1,9 km od vody)Malužiná-Svidovo – Barit (2,1 km od vody)Nižná Boca-Bocianka III – Zlaté rudy (2,5 km od vody)Babiná – Železné rudy (2,8 km od vody)Polomka – Adam štôlňa – Železné rudy (2,9 km od vody)Homôlka – Železné rudy (3,5 km od vody)Janov grúň – Medené rudy (3,6 km od vody)Nižná Boca – Zlaté rudy (3,8 km od vody)Bacúch – Javorinka – Železné rudy (4,0 km od vody)Vyšná Boca-Predná a Zadná Fišiarka – Železné rudy (4,0 km od vody)Oravcová I. – Železné rudy (4,2 km od vody)Oravcová II. – Železné rudy (4,5 km od vody)Pri potoku (obec Žadovica) – Malužiná – nijaký (520 m od vody)Pri potoku (obec Žadovica) – Malužiná – nijaký (1,1 km od vody)Niže dediny (obec Žadovica) – Nižná Boca – nijaký (2,4 km od vody)a1 (230 m od vody)a1 (440 m od vody)a1 (1,3 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (7,2 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (8,8 km od vody)b1 (9,1 km od vody)a1 (9,4 km od vody)c3 (9,5 km od vody)a1 (9,6 km od vody)c1 (9,7 km od vody)a1 (9,7 km od vody)Liptovská Porúbka – Malužiná – stavebný kameň (1,8 km od vody)Liptovská Porúbka – Malužiná – stavebný kameň (1,8 km od vody)Malužiná pri rybníku – stavebný kameň – amfibolit (80 m od vody)Malužiná – dolina – stavebný kameň – melafýr (140 m od vody)Malužiná – stavebný kameň – kremenec (200 m od vody)Malužiná Sýkorovo – barit (290 m od vody)Malužiná Malá Lužianka – barit (430 m od vody)Malužiná Veľká Lužianka – barit (500 m od vody)Malužiná – Špíglové – Fe rudy (1,4 km od vody)Malužiná – barit (1,4 km od vody)Malužiná – Olovienka – polymetalické rudy (1,5 km od vody)Malužiná – Pukanec – barit (1,6 km od vody)Sokolová dolina – komplexné Fe rudy (1,6 km od vody)Jančíkova dolina – pyrit (1,8 km od vody)Malužiná Milkovo – barit (2,1 km od vody)Nižná Boca – stavebný kameň – melafýrový porfyrit, kr (2,2 km od vody)Nižná Boca – Bocianka – Au rudy, Sb rudy (2,5 km od vody)Babiná – Fe rudy – magnetit (2,8 km od vody)Polomka – Adam štôlňa – Fe rudy – siderit (2,9 km od vody)Homôlka – Oravcová – Fe rudy – siderit (3,5 km od vody)Janov grúň – Cu rudy (3,6 km od vody)Vyšná Boca Dlhá Lúka – Au rudy (4,4 km od vody)Bacúch, Bacúšska dolina – stavebný kameň – fylonit (4,6 km od vody)Kráľova Lehota – stavebný kameň – dolomit, vápenec (4,7 km od vody)Bacúch – muskovit (4,8 km od vody)Nižná Boca – zlaté a strieborné rudy (3,0 km od vody)Malužiná – všeobecná geológia (360 m od vody)Nižná Boca a Vyšná Boca – baníctvo (1,7 km od vody)Vyšná Boca, Paurovská – mineralógia (1,7 km od vody)Nižná Boca – všeobecná geológia (3,5 km od vody)– Zosuvy (140 m od vody)Malužiná – Zosuvy (150 m od vody)– Zosuvy (160 m od vody)– Roztrhanie a rozvoľnenie masívu (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Roztrhanie a rozvoľnenie masívu (1,7 km od vody)– Roztrhanie a rozvoľnenie masívu (1,9 km od vody)– Roztrhanie a rozvoľnenie masívu (2,9 km od vody)Malužiná-Hodruša – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,9 km od vody)Malužiná – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,9 km od vody)Malužiná – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,9 km od vody)Malužiná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Malužiná – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,5 km od vody)Nižná Boca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Nižná Boca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Nižná Boca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)zlato 1 ks – zlato (10 m od vody)zlato 1 ks – zlato (80 m od vody)zlato 1 ks – zlato (110 m od vody)zlato 2 ks – zlato (110 m od vody)zlato 22 ks – zlato (120 m od vody)zlato 8 ks – zlato (170 m od vody)zlato 8 ks – zlato (170 m od vody)zlato 2 ks – zlato (180 m od vody)zlato 22 ks – zlato (260 m od vody)zlato 4 ks – zlato (320 m od vody)zlato 1 ks – zlato (330 m od vody)zlato 1 ks – zlato (490 m od vody)zlato 7 ks – zlato (520 m od vody)zlato 1 ks – zlato (610 m od vody)zlato 4 ks – zlato (680 m od vody)zlato 1 ks – zlato (730 m od vody)zlato 1 ks – zlato (840 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SéléniumSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Malužiná, potok, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 130 μg/lmedián 110 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Malužiná, sútok, 1700m VSV od K1281, 1992, 80 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,40 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bocianka, potok, 1992, 980 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Malužiná, potok, 20 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 220 μg/lmedián 130 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Malužiná, sútok, 1700m VSV od K1281, 1992, 80 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Malužiná, potok, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Malužiná, potok, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Malužiná, potok, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Malužiná, potok, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Malužiná, potok, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 8,70 mg/lmedián 7,69 mg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Malužiná, potok, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Hematit (Fe₂O₃)81 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)79 vzoriek, najviac 400 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)75 vzoriek, najviac 1831 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)74 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)73 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)67 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)41 vzoriek, najviac 550 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)37 vzoriek, najviac 300 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)31 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Anatas (TiO₂)24 vzoriek, najviac 31 zŕn
    • Or (Au)17 vzoriek, najviac 22 zŕn
    • Cinabarit (HgS)8 vzoriek, najviac 3 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)7 vzoriek, najviac 76 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)2 vzorky, najviac 3 zŕn
    • Realgár (AsS)1 vzorka, najviac 2 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    NT-200/C1 zrno10 m
    NT-1019/A1 zrno80 m
    NT-461/D1 zrno110 m
    NT-465/D2 zrná110 m
    NT-1020/A22 zŕn120 m
    NT-253/A8 zŕn170 m
    NT-464/D8 zŕn170 m
    NT-231/C2 zrná180 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))85 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)83 vzoriek, najviac 1250 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)80 vzoriek, najviac 1539 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)73 vzoriek, najviac 1500 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)62 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))42 vzoriek, najviac 600 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)17 vzoriek, najviac 300 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)8 vzoriek, najviac 262 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)5 vzoriek, najviac 9 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 100 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 0,100 μg/l35 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,6 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l35 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l35 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l35 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 130 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 0,500 μg/l35 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 180 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,250 μg/l35 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCumierne zvýšená
      najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,250 μg/l35 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l35 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,2 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l35 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 130 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLibežná hodnota
      najvyššie 12,0 μg/lmedián 1,00 μg/l35 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 450 m od vody. Porovnanie: 64. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnbežná hodnota
      najvyššie 46,0 μg/lmedián 17,0 μg/l35 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,2 km od vody. Porovnanie: 56. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie210,8 Bq/l10,8 Bq/l
    source1028,8 Bq/l8,33 Bq/l
    minerálny prameň117,6 Bq/l17,6 Bq/l
    upravený prameň125,2 Bq/l25,2 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie112,8 Bq/l12,8 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Fe13×
    • Au5×

    Druhy banských objektov

    • štôlňa27×
    • pinga, pingový ťah12×
    • halda9×
    • iný druh objektu4×
    • šachta1×

    Najbližšie staré banské diela

    NomEspèceŤaženéUkončenieOd vody
    Zubau štôlňaštôlňaCu-S rudy (Au rudy?)cca koniec 19.stor.-zač.20.stor.90 m
    Štôlňa č. 5štôlňabarit190 m
    Štôlňa č. 6štôlňabarit330 m
    Štôlňaštôlňabarit510 m
    Štôlňa č. 2štôlňabarit510 m
    Štôlňa č. 1štôlňabarit520 m
    Štôlňa č. 3štôlňabarit540 m
    Štôlňaštôlňabarit680 m
    Štôlňa č. 10štôlňabarit760 m
    Štôlňa č. 9štôlňabarit800 m

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Liptovská Porúbka – Malužinástavebný kameňŤažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.1,8 km
    Liptovská Porúbka – Malužinástavebný kameňŤažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.1,8 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMétauxEspèceOd vody
    Nižná Boca-BociankaIZlaté rudyAu, Sbmalé ložisko190 m
    Malužiná-DoštiankyBaritbarit, Cumineralogický výskyt400 m
    Nižná Boca-Bocianka IIZlaté rudyAu, Sbložiskový výskyt1,0 km
    Malužiná – OlovienkaPolymetalické rudyCu, Pb, Znmineralogický výskyt1,5 km
    Sokolová dolinaKomplexné železné rudyCu, Femineralogický výskyt1,6 km
    Jančíkova dolinaPyritpyritmineralogický výskyt1,8 km
    Malužiná-HodrušaBaritbarit, Cumineralogický výskyt1,9 km
    Malužiná-SvidovoBaritbaritmineralogický výskyt2,1 km
    Nižná Boca-Bocianka IIIZlaté rudyAu, Sbmalé ložisko2,5 km
    BabináŽelezné rudyFemineralogický výskyt2,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    16 vrtov v pásme 3 km, z toho 8 hydrogeologických a 8 ostatných; s číslom archívnej správy 16.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m2×
    • 10–30 m1×
    • 30–100 m2×
    • 100–300 m11×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    320ložiskový299,1 m7809350 m
    321/65ložiskový288,2 m7809370 m
    319/65ložiskový297,5 m7809380 m
    MA-2štruktúrny146,0 m12924220 m
    MA-1štruktúrny165,0 m129241,6 km
    Malužiná-Hodrušaštruktúrny vrt s obyčajnou vodou100,0 m66389 112Ba1.pdf1,9 km
    Malužináštruktúrny vrt s obyčajnou vodou40,0 m66389 112Ba2.pdf1,9 km
    Malužináštruktúrny vrt s obyčajnou vodou100,0 m66389 112Ba3.pdf1,9 km
    Malužináúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou80,0 m81481 112Ba8.pdf2,5 km
    Malužináštruktúrny vrt s obyčajnou vodou150,0 m66389 112Ba4.pdf2,5 km
    334ložiskový297,3 m780932,7 km
    Nižná Bocaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou3,3 m72123 112Ba6.pdf2,8 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 513230 m
    kategória b1minerálna voda15-22< 519,1 km
    kategória c3minerálna voda23-3816-3019,5 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 519,7 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Pri potoku (obec Žadovica) – Malužiná–––520 m
    Pri potoku (obec Žadovica) – Malužiná1 000 m²––1,1 km
    Niže dediny (obec Žadovica) – Nižná Boca210 m²––2,4 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Roztrhanie a rozvoľnenie masívu4×
    • Zosuvy4×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný6×
    • Aktívny1×
    • Potenciálny1×

    Súčasný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. OZ Liptovský Hrádok1 parcours de pêche · 9,9 km36Tajchovka36

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Váh