Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Сьогодні на водотоці ВН Сеня

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

ВН Сеня, оцінка вікна 17.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 09:05.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Профіль висот: водосховище

    Висота рельєфу вздовж рибальської ділянки та приблизний рівень води.

    Водосховище Це водосховище, тому водотік тут не оцінюється: вода не має течії, падіння чи ухилу. Графік показує висоту рельєфу вздовж рибальської ділянки.

    1711721731741751761770,0 км0,2 км0,4 км
    Висотний профіль рельєфу (Водойма): від 176 до 172 м н. р. м. на 0,5 км.
    Висота рельєфу вздовж лінії рибальської ділянки, від початку (зліва) до кінця
    Рівень води приблизно
    172 м н. р. м.
    Найнижча точка профілю
    172 м н. р. м.
    Найвища точка профілю
    175 м н. р. м.

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Висота орієнтовна (похибка кілька метрів).

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2019 по 2025 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку ВН Сеня за 2019 рік
    2019знято 1 лип. 2019
    Аерофотознімок водотоку ВН Сеня за 2022 рік
    2022знято 30 серп. 2022
    Аерофотознімок водотоку ВН Сеня за 2025 рік
    2025знято 23 черв. 2025

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці ВН Сеня

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • шкідливі речовини вище норми принаймні на одній станції (метали, пестициди, PFAS, розчинники)1

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku VN Seňa

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 918 mg/l, veľmi tvrdá voda (32,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Cín 50,6 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км55 °C95 °C

    Teplo pod nohami

    55°C v hĺbke 1 000 m

    V hĺbke 2 000 m okolo 95 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    47. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 з 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 1,90 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (300m pod obcou).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    229vrtov do 3 km

    152 rozborov vody v okolí

    Z toho 215 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    37°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Kechnec – KG-1, výdatnosť 0,7 l/s, 2,2 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    5lokalít do 3 km

    5 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    4záznamy do 5 km

    4 ložiská

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    5plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • fluviáne sedimenty terás100%SR 3,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý pokles100%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Гравій100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Hornádu v Košickej kotline100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Moldavská kotlina100%SR 1,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 8,10typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    32,1°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (5,74 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    918mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • КальційЦа152 мг/л96. percentil
    • СульфатиSO4227 мг/л96. percentil
    • ФторидиF0,603 мг/л95. percentil
    • ХлоридиЦл108 мг/л95. percentil
    • ДраслікK12,3 мг/л95. percentil
    • МагнійМґ47,4 мг/л95. percentil
    • НатрійНа31,8 мг/л91. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3300 мг/л77. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • НітратиNO337,6 мг/л96. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК4,37 мг/л73. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,206 мг/л60. percentil
    • АмоніумNH40,131 мг/л56. percentil

    Метали

    • МарганецьМн81,7 μg/l75. percentil
    • АлюмінійАл105 μg/l62. percentil
    • ЗалізоФе0,119 мг/л56. percentil
    • ЦинкЗн4,87 μg/l36. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ЦінСн50,6 мг/кг95. percentil
    • ЦинкЗн260 мг/кг93. percentil
    • БізмутБі0,483 мг/кг89. percentil
    • КадмійЦд0,467 мг/кг85. percentil
    • АнтимонСб2,27 мг/кг84. percentil
    • МолібденМо0,654 мг/кг84. percentil
    • РтутьГґ0,240 мг/кг78. percentil
    • МідьЦу31,1 мг/кг73. percentil
    • ХромЦр80,7 мг/кг63. percentil
    • НікельНі27,4 мг/кг62. percentil
    • АрсенАс7,32 мг/кг58. percentil
    • ОловоПб17,2 мг/кг58. percentil
    • СеленСе0,230 мг/кг46. percentil
    • ВанадійV59,6 мг/кг28. percentil
    • КобальтЦо5,33 мг/кг10. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ФосфорP1 468 мг/кг92. percentil
    • ЗалізоФе3,39 %79. percentil
    • КальційЦа2,99 %66. percentil
    • МарганецьМн978 мг/кг63. percentil
    • ТітанТі4 311 мг/кг44. percentil
    • ДраслікK1,44 %38. percentil
    • АлюмінійАл5,27 %37. percentil
    • НатрійНа0,786 %33. percentil
    • МагнійМґ0,693 %25. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • БаріумБа532 мг/кг77. percentil
    • БорB69,7 мг/кг75. percentil
    • РубідіумРб95,3 мг/кг67. percentil
    • ИтріумY29,0 мг/кг57. percentil
    • ЛітіумЛі29,2 мг/кг48. percentil
    • ЦерЦе56,7 мг/кг41. percentil
    • ҐаліумҐа12,6 мг/кг38. percentil
    • ЗірконЗр366 мг/кг37. percentil
    • СтронціумСр119 мг/кг34. percentil
    • БерилійБе1,00 мг/кг28. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,50 ppm56. percentil
    • Калій (K)K1,30 %50. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,55 ppm45. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км55 °C95 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    55 / 95 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 40 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –.

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Moldavská kotlina100%SR 1,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)159–256m н. р. м.
    • Priemerná výška jednotiek196m н. р. м.
    • Середній ухил0,6°
    • Priemerná januárová teplota-3,0°C
    • Priemerná júlová teplota19,3°C
    • Ročné zrážky650mm

    Geomorfologické celky

    • Košická kotlina100%SR 2,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Lučensko-košická zníženina100%SR 7,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Buzica I. – Buzica – nedá sa odhadnúť (570 m od vody)Rešica I. – Rešica – nedá sa odhadnúť (1,9 km od vody)Seňa I. – Seňa – nedá sa odhadnúť (2,1 km od vody)Milhosť – Kechnec – trvalý (2,1 km od vody)Grajciar – Belža – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Kechnec – KG-1 – nekúpeľný (2,2 km od vody)Valaliky – KAH-5 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Valaliky – KAH-3 – nekúpeľný (8,3 km od vody)Seňa – Milhosť – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Seňa – Milhosť – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Kechnec – Milhosť II – štrkopiesky a piesky (2,8 km od vody)Milhosť – štrkopiesky a piesky (3,1 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)Milhosť – Zosuvy (2,9 km od vody)Milhosť – Zosuvy (3,0 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m od vody)Belža – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Seňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (850 m od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (890 m od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Seňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Gyňov-Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Seňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Gyňov-Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Seňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Seňa – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Seňa – pozorovací vrt SHMÚ (1,8 km od vody)Kechnec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Kechnec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Gyňov-Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Seňa – pozorovací vrt SHMÚ (2,2 km od vody)Kechnec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Gyňov – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Gyňov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Gyňov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Gyňov – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Milhosť – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Košice-juh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)2 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • СеленСеvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 1,55 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 300m pod obcou, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 27,0 μg/lmedián 24,5 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 300m pod obcou, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СтронціумСрmierne zvýšená
      najvyššie 480 μg/lmedián 460 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 300m pod obcou, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаmierne zvýšená
      najvyššie 90,0 μg/lmedián 80,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 300m pod obcou, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрmierne zvýšená
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 2,05 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 500m V od obce Kechnec, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбmierne zvýšená
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,600 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 300m pod obcou, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 500m V od obce Kechnec, 730 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсbežná hodnota
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 1,55 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 500m V od obce Kechnec, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуbežná hodnota
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 1,15 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 300m pod obcou, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 500m V od obce Kechnec, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 15,1 мг/лmedián 14,8 мг/л2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 500m V od obce Kechnec, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • КадмійЦдextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 3,50 μg/lmedián 0,250 μg/l13 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,20 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 105 μg/lmedián 70,0 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,20 μg/lmedián 2,80 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek54 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 0,700 μg/l13 vzoriek31 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0700 мг/лmedián 0,00500 мг/л13 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 39,0 μg/lmedián 19,0 μg/l13 vzoriek8 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    studňa340,2 Bq/l14,8 Bq/l
    potok, rieka23,85 Bq/l2,17 Bq/l
    upravený prameň139,9 Bq/l39,9 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Кехнец – Мілгость ІІštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – VEDOS Kechnec, s.r.o.2,8 км
    Мілгостьštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – UND – ŠTRKOPIESKY s.r.o.3,1 км
    Сеня – Мілгостьštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – UND – ŠTRKOPIESKY s.r.o.3,8 км
    Сеня – Мілгостьštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – UND – ŠTRKOPIESKY s.r.o.3,8 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    229 vrtov v pásme 3 km, z toho 56 hydrogeologických a 173 ostatných; s číslom archívnej správy 215.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м114×
    • 10–30 м97×
    • 30–100 м5×
    • 100–300 м3×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Сеняúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 м73645 127Bc45.pdf40 м
    Сеняúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 м73645 127Bc44.pdf80 м
    Сеняúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 м13332 127Bc28.pdf290 м
    Сеняúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou22,0 м10857 127Bc30.pdf480 м
    Сеняúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou19,5 м32879 127Bc35.pdf540 м
    Vrt č. 3ložiskový12,4 м54930720 м
    Белжаúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou4,0 м29204 127Bc33.pdf830 м
    Сеняširokoprofilový vrt11,0 м46376 127Bc41.pdf850 м
    Сеняúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,7 м13332 127Bc29.pdf890 м
    Сеняúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou–58608 127Bc43.pdf1,0 км
    Vrt č. 33ložiskový12,4 м549301,1 км
    Сеняúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 м4952 127Bc1.pdf1,1 км

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    ВртТемператураВидатностьГлибинаChemický typ vodyВиужіваніеOd vody
    Кехнец – KG-137 °C0,7 л/с1114 мНа-Ца-Цл-HCO3nevyužívaný2,2 км
    Валаліки – KAH-521 °C–160 мНа-HCO3nevyužívaný7,2 км
    Валаліки – KAH-321 °C–190 мНа-Цлnevyužívaný8,3 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Бузіца І. – Бузіца120 м²1990–570 м
    Решіца І. – Решіца24 м²1992–1,9 км
    Сеня І. – Сеня–1985–2,1 км
    Мілгость – Кехнец–1980–2,1 км
    Ґрайціар – Белжа–1980–2,6 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви5×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални2×
    • Стабілізовани2×
    • Актівни1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova3×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Кошиці1 рибальська ділянка · 0,5 км10ВН Сеня10

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Бодрог та Горнад