Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Heute am Gewässer VN Seňa

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

06:00–08:00

VN Seňa, Fensterpunktzahl 16.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 06:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Höhenprofil: Stausee

    Geländehöhe entlang des Fischereireviers und der ungefähre Wasserstand.

    Stausee Da es sich um einen Stausee handelt, wird das Fließgewässer hier nicht bewertet: Das Wasser weist keine Strömung, kein Gefälle und kein Gefälle auf. Die Karte zeigt die Geländehöhe entlang des Fischereireviers.

    1711721731741751761770,0 km0,2 km0,4 km
    Geländehöhenprofil (Stausee): von 176 bis 172 m ü.d.M. über 0,5 km.
    Geländehöhe entlang der Fischereirevierlinie, vom Anfang (links) bis zum Ende
    Ungefährer Wasserstand
    172 m a.s.l.
    Tiefster Punkt des Profils
    172 m a.s.l.
    Höchster Punkt des Profils
    175 m a.s.l.

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Die Höhe ist ungefähr (Fehler von einigen Metern).

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2019 bis 2025: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer VN Seňa von 2019
    2019abgebildet 1. Juli 2019
    Luftbild Fließgewässer VN Seňa von 2022
    2022abgebildet 30. Aug. 2022
    Luftbild Fließgewässer VN Seňa von 2025
    2025abgebildet 23. Juni 2025

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer VN Seňa

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    1 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    • Schadstoffe über dem Standard an mindestens einer Station (Metalle, Pestizide, PFAS, Lösungsmittel)1

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku VN Seňa

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 918 mg/l, veľmi tvrdá voda (32,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Cín 50,6 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Teplo pod nohami

    55°C v hĺbke 1 000 m

    V hĺbke 2 000 m okolo 95 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    47. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 aus 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 1,90 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (300m pod obcou).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    229vrtov do 3 km

    152 rozborov vody v okolí

    Z toho 215 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    37°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Kechnec – KG-1, výdatnosť 0,7 l/s, 2,2 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    5lokalít do 3 km

    5 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    4záznamy do 5 km

    4 ložiská

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    5plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • fluviáne sedimenty terás100%SR 3,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý pokles100%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kies100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Hornádu v Košickej kotline100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Moldavská kotlina100%SR 1,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 8,10typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    32,1°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (5,74 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    918mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • KalziumCa152 mg/l96. percentil
    • SulfateSO4227 mg/l96. percentil
    • FluorideF0,603 mg/l95. percentil
    • ChlorideCl108 mg/l95. percentil
    • DraslíkK12,3 mg/l95. percentil
    • MagnesiumMg47,4 mg/l95. percentil
    • NatriumNa31,8 mg/l91. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3300 mg/l77. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitrateNO337,6 mg/l96. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,37 mg/l73. percentil
    • FosforečnanyPO40,206 mg/l60. percentil
    • AmóniumNH40,131 mg/l56. percentil

    Metalle

    • ManganMn81,7 μg/l75. percentil
    • AluminiumAl105 μg/l62. percentil
    • EisenFe0,119 mg/l56. percentil
    • ZinkZn4,87 μg/l36. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CínSn50,6 mg/kg95. percentil
    • ZinkZn260 mg/kg93. percentil
    • BizmutBi0,483 mg/kg89. percentil
    • CadmiumCd0,467 mg/kg85. percentil
    • AntimonSb2,27 mg/kg84. percentil
    • MolybdänMo0,654 mg/kg84. percentil
    • QuecksilberHg0,240 mg/kg78. percentil
    • KupferCu31,1 mg/kg73. percentil
    • ChromCr80,7 mg/kg63. percentil
    • NickelNi27,4 mg/kg62. percentil
    • ArsenAs7,32 mg/kg58. percentil
    • FührenPb17,2 mg/kg58. percentil
    • SelenSe0,230 mg/kg46. percentil
    • VanadiumV59,6 mg/kg28. percentil
    • KobaltCo5,33 mg/kg10. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • PhosphorP1.468 mg/kg92. percentil
    • EisenFe3,39 %79. percentil
    • KalziumCa2,99 %66. percentil
    • ManganMn978 mg/kg63. percentil
    • TitánTi4.311 mg/kg44. percentil
    • DraslíkK1,44 %38. percentil
    • AluminiumAl5,27 %37. percentil
    • NatriumNa0,786 %33. percentil
    • MagnesiumMg0,693 %25. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BáriumBa532 mg/kg77. percentil
    • BorB69,7 mg/kg75. percentil
    • RubídiumRb95,3 mg/kg67. percentil
    • YtriumY29,0 mg/kg57. percentil
    • LítiumLi29,2 mg/kg48. percentil
    • CérCe56,7 mg/kg41. percentil
    • GáliumGa12,6 mg/kg38. percentil
    • ZirkónZr366 mg/kg37. percentil
    • StronciumSr119 mg/kg34. percentil
    • BerylliumBe1,00 mg/kg28. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,50 ppm56. percentil
    • Kalium (K)K1,30 %50. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,55 ppm45. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    55 / 95 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 40 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –.

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Moldavská kotlina100%SR 1,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,0°C
    • Priemerná júlová teplota19,3°C
    • Ročné zrážky650mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Buzica I. – Buzica – nedá sa odhadnúť (570 m od vody)Rešica I. – Rešica – nedá sa odhadnúť (1,9 km od vody)Seňa I. – Seňa – nedá sa odhadnúť (2,1 km od vody)Milhosť – Kechnec – trvalý (2,1 km od vody)Grajciar – Belža – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Kechnec – KG-1 – nekúpeľný (2,2 km od vody)Valaliky – KAH-5 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Valaliky – KAH-3 – nekúpeľný (8,3 km od vody)Seňa – Milhosť – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Seňa – Milhosť – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Kechnec – Milhosť II – štrkopiesky a piesky (2,8 km od vody)Milhosť – štrkopiesky a piesky (3,1 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)Milhosť – Zosuvy (2,9 km od vody)Milhosť – Zosuvy (3,0 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m od vody)Belža – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Seňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (850 m od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (890 m od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Seňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Gyňov-Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Seňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Gyňov-Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Seňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Seňa – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Seňa – pozorovací vrt SHMÚ (1,8 km od vody)Kechnec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Kechnec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Gyňov-Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Seňa – pozorovací vrt SHMÚ (2,2 km od vody)Kechnec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Gyňov – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Gyňov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Gyňov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Gyňov – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Milhosť – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Košice-juh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 1,55 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 300m pod obcou, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 27,0 μg/lmedián 24,5 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 300m pod obcou, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 480 μg/lmedián 460 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 300m pod obcou, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 90,0 μg/lmedián 80,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 300m pod obcou, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 2,05 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 500m V od obce Kechnec, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,600 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 300m pod obcou, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 500m V od obce Kechnec, 730 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsbežná hodnota
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 1,55 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 500m V od obce Kechnec, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCubežná hodnota
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 1,15 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 300m pod obcou, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 500m V od obce Kechnec, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 15,1 mg/lmedián 14,8 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 500m V od obce Kechnec, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 3,50 μg/lmedián 0,250 μg/l13 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,20 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 105 μg/lmedián 70,0 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,20 μg/lmedián 2,80 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek54 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 0,700 μg/l13 vzoriek31 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0700 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 39,0 μg/lmedián 19,0 μg/l13 vzoriek8 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa340,2 Bq/l14,8 Bq/l
    potok, rieka23,85 Bq/l2,17 Bq/l
    upravený prameň139,9 Bq/l39,9 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Kechnec – Milhosť IIštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – VEDOS Kechnec, s.r.o.2,8 km
    Milhosťštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – UND – ŠTRKOPIESKY s.r.o.3,1 km
    Seňa – Milhosťštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – UND – ŠTRKOPIESKY s.r.o.3,8 km
    Seňa – Milhosťštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – UND – ŠTRKOPIESKY s.r.o.3,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    229 vrtov v pásme 3 km, z toho 56 hydrogeologických a 173 ostatných; s číslom archívnej správy 215.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m114×
    • 10–30 m97×
    • 30–100 m5×
    • 100–300 m3×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    Seňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m73645 127Bc45.pdf40 m
    Seňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 m73645 127Bc44.pdf80 m
    Seňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m13332 127Bc28.pdf290 m
    Seňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou22,0 m10857 127Bc30.pdf480 m
    Seňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou19,5 m32879 127Bc35.pdf540 m
    Vrt č. 3ložiskový12,4 m54930720 m
    Belžaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou4,0 m29204 127Bc33.pdf830 m
    Seňaširokoprofilový vrt11,0 m46376 127Bc41.pdf850 m
    Seňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,7 m13332 127Bc29.pdf890 m
    Seňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou–58608 127Bc43.pdf1,0 km
    Vrt č. 33ložiskový12,4 m549301,1 km
    Seňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 m4952 127Bc1.pdf1,1 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturVýdatnosťTiefeChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Kechnec – KG-137 °C0,7 l/s1114 mNa-Ca-Cl-HCO3nevyužívaný2,2 km
    Valaliky – KAH-521 °C–160 mNa-HCO3nevyužívaný7,2 km
    Valaliky – KAH-321 °C–190 mNa-Clnevyužívaný8,3 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Buzica I. – Buzica120 m²1990–570 m
    Rešica I. – Rešica24 m²1992–1,9 km
    Seňa I. – Seňa–1985–2,1 km
    Milhosť – Kechnec–1980–2,1 km
    Grajciar – Belža–1980–2,6 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy5×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny2×
    • Stabilizovaný2×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova3×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Košice1 Fischereirevier · 0,5 km16VN Seňa16

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Bodrog und Hernad