Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál

Dnes na toku VN Seňa

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

VN Seňa, skóre okna 17.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 03:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: vodní nádrž

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Vodní nádrž Jde o vodní nádrž, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    1711721731741751761770,0 km0,2 km0,4 km
    Výškový profil terénu (Vodní nádrž): od 176 do 172 m n. m. na 0,5 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    172 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    172 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    175 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku VN Seňa z roku 2019
    2019snímkováno 1. 7. 2019
    Letecký snímek toku VN Seňa z roku 2022
    2022snímkováno 30. 8. 2022
    Letecký snímek toku VN Seňa z roku 2025
    2025snímkováno 23. 6. 2025

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku VN Seňa

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geológia a geochémia toku VN Seňa

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 918 mg/l, veľmi tvrdá voda (32,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Cín 50,6 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    47. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 z 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 1,90 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (300m pod obcou).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    229vrtov do 3 km

    152 rozborov vody v okolí

    Z toho 215 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    37°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Kechnec – KG-1, výdatnosť 0,7 l/s, 2,2 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    5lokalít do 3 km

    5 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    4záznamy do 5 km

    4 ložiská

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    5plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • fluviáne sedimenty terás100%SR 3,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Hornádu v Košickej kotline100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Moldavská kotlina100%SR 1,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,10typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Tvrdost vody

    32,1°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (5,74 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    918mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • VápníkCa152 mg/l96. percentil
    • SíranySO4227 mg/l96. percentil
    • FluoridyF0,603 mg/l95. percentil
    • ChloridyCl108 mg/l95. percentil
    • DraslíkK12,3 mg/l95. percentil
    • HořčíkMg47,4 mg/l95. percentil
    • SodíkNa31,8 mg/l91. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3300 mg/l77. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • DusičnanyNO337,6 mg/l96. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,37 mg/l73. percentil
    • FosforečnanyPO40,206 mg/l60. percentil
    • AmóniumNH40,131 mg/l56. percentil

    Kovy

    • ManganMn81,7 μg/l75. percentil
    • HliníkAl105 μg/l62. percentil
    • ŽelezoFe0,119 mg/l56. percentil
    • ZinekZn4,87 μg/l36. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CínSn50,6 mg/kg95. percentil
    • ZinekZn260 mg/kg93. percentil
    • BizmutBi0,483 mg/kg89. percentil
    • KadmiumCd0,467 mg/kg85. percentil
    • AntimonSb2,27 mg/kg84. percentil
    • MolybdenMo0,654 mg/kg84. percentil
    • RtuťHg0,240 mg/kg78. percentil
    • MěďCu31,1 mg/kg73. percentil
    • ChromCr80,7 mg/kg63. percentil
    • NiklNi27,4 mg/kg62. percentil
    • ArsenAs7,32 mg/kg58. percentil
    • OlovoPb17,2 mg/kg58. percentil
    • SelenSe0,230 mg/kg46. percentil
    • VanadV59,6 mg/kg28. percentil
    • KobaltCo5,33 mg/kg10. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • FosforP1 468 mg/kg92. percentil
    • ŽelezoFe3,39 %79. percentil
    • VápníkCa2,99 %66. percentil
    • ManganMn978 mg/kg63. percentil
    • TitánTi4 311 mg/kg44. percentil
    • DraslíkK1,44 %38. percentil
    • HliníkAl5,27 %37. percentil
    • SodíkNa0,786 %33. percentil
    • HořčíkMg0,693 %25. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BáriumBa532 mg/kg77. percentil
    • BorB69,7 mg/kg75. percentil
    • RubídiumRb95,3 mg/kg67. percentil
    • YtriumY29,0 mg/kg57. percentil
    • LítiumLi29,2 mg/kg48. percentil
    • CérCe56,7 mg/kg41. percentil
    • GáliumGa12,6 mg/kg38. percentil
    • ZirkónZr366 mg/kg37. percentil
    • StronciumSr119 mg/kg34. percentil
    • BerylliumBe1,00 mg/kg28. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,50 ppm56. percentil
    • Draslík (K)K1,30 %50. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,55 ppm45. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Buzica I. – Buzica – nedá sa odhadnúť (570 m od vody)Rešica I. – Rešica – nedá sa odhadnúť (1,9 km od vody)Seňa I. – Seňa – nedá sa odhadnúť (2,1 km od vody)Milhosť – Kechnec – trvalý (2,1 km od vody)Grajciar – Belža – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Kechnec – KG-1 – nekúpeľný (2,2 km od vody)Valaliky – KAH-5 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Valaliky – KAH-3 – nekúpeľný (8,3 km od vody)Seňa – Milhosť – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Seňa – Milhosť – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Kechnec – Milhosť II – štrkopiesky a piesky (2,8 km od vody)Milhosť – štrkopiesky a piesky (3,1 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)Milhosť – Zosuvy (2,9 km od vody)Milhosť – Zosuvy (3,0 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m od vody)Belža – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Seňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (850 m od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (890 m od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Seňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Gyňov-Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Seňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Gyňov-Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Seňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Seňa – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Seňa – pozorovací vrt SHMÚ (1,8 km od vody)Kechnec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Kechnec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Gyňov-Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Seňa – pozorovací vrt SHMÚ (2,2 km od vody)Kechnec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Gyňov – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Gyňov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Gyňov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Gyňov – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Milhosť – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Košice-juh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 1,55 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 300m pod obcou, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 27,0 μg/lmedián 24,5 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 300m pod obcou, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 480 μg/lmedián 460 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 300m pod obcou, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 90,0 μg/lmedián 80,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 300m pod obcou, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 2,05 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 500m V od obce Kechnec, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,600 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 300m pod obcou, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 500m V od obce Kechnec, 730 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsbežná hodnota
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 1,55 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 500m V od obce Kechnec, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCubežná hodnota
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 1,15 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 300m pod obcou, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 500m V od obce Kechnec, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 15,1 mg/lmedián 14,8 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 500m V od obce Kechnec, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 3,50 μg/lmedián 0,250 μg/l13 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,20 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinekZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 105 μg/lmedián 70,0 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,20 μg/lmedián 2,80 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek54 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 0,700 μg/l13 vzoriek31 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HliníkAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0700 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 39,0 μg/lmedián 19,0 μg/l13 vzoriek8 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŽelezoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtuťHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa340,2 Bq/l14,8 Bq/l
    potok, rieka23,85 Bq/l2,17 Bq/l
    upravený prameň139,9 Bq/l39,9 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Kechnec – Milhosť IIštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – VEDOS Kechnec, s.r.o.2,8 km
    Milhosťštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – UND – ŠTRKOPIESKY s.r.o.3,1 km
    Seňa – Milhosťštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – UND – ŠTRKOPIESKY s.r.o.3,8 km
    Seňa – Milhosťštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – UND – ŠTRKOPIESKY s.r.o.3,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    229 vrtov v pásme 3 km, z toho 56 hydrogeologických a 173 ostatných; s číslom archívnej správy 215.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m114×
    • 10–30 m97×
    • 30–100 m5×
    • 100–300 m3×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchívna správaOd vody
    Seňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m73645 127Bc45.pdf40 m
    Seňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 m73645 127Bc44.pdf80 m
    Seňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m13332 127Bc28.pdf290 m
    Seňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou22,0 m10857 127Bc30.pdf480 m
    Seňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou19,5 m32879 127Bc35.pdf540 m
    Vrt č. 3ložiskový12,4 m54930720 m
    Belžaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou4,0 m29204 127Bc33.pdf830 m
    Seňaširokoprofilový vrt11,0 m46376 127Bc41.pdf850 m
    Seňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,7 m13332 127Bc29.pdf890 m
    Seňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou–58608 127Bc43.pdf1,0 km
    Vrt č. 33ložiskový12,4 m549301,1 km
    Seňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 m4952 127Bc1.pdf1,1 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTeplotaVýdatnosťHloubkaChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Kechnec – KG-137 °C0,7 l/s1114 mNa-Ca-Cl-HCO3nevyužívaný2,2 km
    Valaliky – KAH-521 °C–160 mNa-HCO3nevyužívaný7,2 km
    Valaliky – KAH-321 °C–190 mNa-Clnevyužívaný8,3 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Buzica I. – Buzica120 m²1990–570 m
    Rešica I. – Rešica24 m²1992–1,9 km
    Seňa I. – Seňa–1985–2,1 km
    Milhosť – Kechnec–1980–2,1 km
    Grajciar – Belža–1980–2,6 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy5×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny2×
    • Stabilizovaný2×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova3×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Košice1 revír · 0,5 km11VN Seňa11

    Další toky v okolí

    Povodí Bodrog a Hornád