Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Aujourd'hui sur le cours d'eau VN Seňa

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

VN Seňa, score de la fenêtre 17.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 12:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil d'élévation : réservoir

    Hauteur du terrain le long du parcours de pêche et niveau d'eau approximatif.

    Réservoir C'est un réservoir, le cours d'eau n'est donc pas évalué ici : l'eau n'a ni courant, ni chute, ni pente. Le graphique montre la hauteur du terrain le long du parcours de pêche.

    1711721731741751761770,0 km0,2 km0,4 km
    Profil altimétrique du terrain (Réservoir) : de 176 à 172 m au-dessus du niveau de la mer sur 0,5 km.
    Hauteur du terrain le long de la ligne du parcours de pêche, du début (à gauche) à la fin
    Niveau d'eau approximatif
    172 m a.s.l.
    Point le plus bas du profil
    172 m a.s.l.
    Point le plus haut du profil
    175 m a.s.l.

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La hauteur est approximative (erreur de quelques mètres).

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau VN Seňa de 2019
    2019imagé 1 juil. 2019
    Vue aérienne du cours d'eau VN Seňa de 2022
    2022imagé 30 août 2022
    Vue aérienne du cours d'eau VN Seňa de 2025
    2025imagé 23 juin 2025

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau VN Seňa

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku VN Seňa

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 918 mg/l, veľmi tvrdá voda (32,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Cín 50,6 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Teplo pod nohami

    55°C v hĺbke 1 000 m

    V hĺbke 2 000 m okolo 95 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    47. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 1,90 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (300m pod obcou).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    229vrtov do 3 km

    152 rozborov vody v okolí

    Z toho 215 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    37°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Kechnec – KG-1, výdatnosť 0,7 l/s, 2,2 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    5lokalít do 3 km

    5 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    4záznamy do 5 km

    4 ložiská

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    5plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • fluviáne sedimenty terás100%SR 3,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý pokles100%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • východoslovenská panva100%SR 7,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Gravier100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Hornádu v Košickej kotline100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Moldavská kotlina100%SR 1,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 8,10typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    32,1°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (5,74 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    918mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • CalciumCa152 mg/l96. percentil
    • SulfatesSO4227 mg/l96. percentil
    • FluoruresF0,603 mg/l95. percentil
    • ChloruresCl108 mg/l95. percentil
    • DraslíkK12,3 mg/l95. percentil
    • MagnésiumMg47,4 mg/l95. percentil
    • SodiumNa31,8 mg/l91. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3300 mg/l77. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratesNO337,6 mg/l96. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,37 mg/l73. percentil
    • FosforečnanyPO40,206 mg/l60. percentil
    • AmóniumNH40,131 mg/l56. percentil

    Métaux

    • ManganèseMn81,7 μg/l75. percentil
    • AluminiumAl105 μg/l62. percentil
    • FerFe0,119 mg/l56. percentil
    • ZincZn4,87 μg/l36. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CínSn50,6 mg/kg95. percentil
    • ZincZn260 mg/kg93. percentil
    • BizmutBi0,483 mg/kg89. percentil
    • CadmiumCd0,467 mg/kg85. percentil
    • AntimoineSb2,27 mg/kg84. percentil
    • MolybdèneMo0,654 mg/kg84. percentil
    • MercureHg0,240 mg/kg78. percentil
    • CuivreCu31,1 mg/kg73. percentil
    • ChromeCr80,7 mg/kg63. percentil
    • NickelNi27,4 mg/kg62. percentil
    • ArsenicAs7,32 mg/kg58. percentil
    • PlombPb17,2 mg/kg58. percentil
    • SéléniumSe0,230 mg/kg46. percentil
    • VanadiumV59,6 mg/kg28. percentil
    • CobaltCo5,33 mg/kg10. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • PhosphoreP1 468 mg/kg92. percentil
    • FerFe3,39 %79. percentil
    • CalciumCa2,99 %66. percentil
    • ManganèseMn978 mg/kg63. percentil
    • TitánTi4 311 mg/kg44. percentil
    • DraslíkK1,44 %38. percentil
    • AluminiumAl5,27 %37. percentil
    • SodiumNa0,786 %33. percentil
    • MagnésiumMg0,693 %25. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BáriumBa532 mg/kg77. percentil
    • BoreB69,7 mg/kg75. percentil
    • RubídiumRb95,3 mg/kg67. percentil
    • YtriumY29,0 mg/kg57. percentil
    • LítiumLi29,2 mg/kg48. percentil
    • CérCe56,7 mg/kg41. percentil
    • GáliumGa12,6 mg/kg38. percentil
    • ZirkónZr366 mg/kg37. percentil
    • StronciumSr119 mg/kg34. percentil
    • BérylliumBe1,00 mg/kg28. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Risque radon du substrat rocheux

    moyen

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,50 ppm56. percentil
    • Potassium (K)K1,30 %50. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,55 ppm45. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS137862 Bq/m²12. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • moyen100%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    -20nT

    rozsah -20 až -20 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -16mGal

    reziduálna -9,4 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    55 / 95 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 40 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –.

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Moldavská kotlina100%SR 1,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)159–256m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek196m a.s.l.
    • Pente moyenne0,6°
    • Priemerná januárová teplota-3,0°C
    • Priemerná júlová teplota19,3°C
    • Ročné zrážky650mm

    Geomorfologické celky

    • Košická kotlina100%SR 2,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Lučensko-košická zníženina100%SR 7,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy slabo náchylné na acidifikáciu100%SR 5,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogén100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Buzica I. – Buzica – nedá sa odhadnúť (570 m od vody)Rešica I. – Rešica – nedá sa odhadnúť (1,9 km od vody)Seňa I. – Seňa – nedá sa odhadnúť (2,1 km od vody)Milhosť – Kechnec – trvalý (2,1 km od vody)Grajciar – Belža – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Kechnec – KG-1 – nekúpeľný (2,2 km od vody)Valaliky – KAH-5 – nekúpeľný (7,2 km od vody)Valaliky – KAH-3 – nekúpeľný (8,3 km od vody)Seňa – Milhosť – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Seňa – Milhosť – štrkopiesky a piesky (3,8 km od vody)Kechnec – Milhosť II – štrkopiesky a piesky (2,8 km od vody)Milhosť – štrkopiesky a piesky (3,1 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)Milhosť – Zosuvy (2,9 km od vody)Milhosť – Zosuvy (3,0 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m od vody)Belža – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Seňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (850 m od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (890 m od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Seňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Gyňov-Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Seňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Gyňov-Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Seňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Seňa – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Seňa – pozorovací vrt SHMÚ (1,8 km od vody)Kechnec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Kechnec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Gyňov-Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Seňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Seňa – pozorovací vrt SHMÚ (2,2 km od vody)Kechnec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Gyňov – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Gyňov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Gyňov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Gyňov – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Milhosť – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Košice-juh – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 1,55 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 300m pod obcou, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 27,0 μg/lmedián 24,5 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 300m pod obcou, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 480 μg/lmedián 460 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 300m pod obcou, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 90,0 μg/lmedián 80,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 300m pod obcou, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,90 μg/lmedián 2,05 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 500m V od obce Kechnec, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,600 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 300m pod obcou, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 500m V od obce Kechnec, 730 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsbežná hodnota
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 1,55 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 500m V od obce Kechnec, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCubežná hodnota
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 1,15 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 300m pod obcou, 1992, 750 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 500m V od obce Kechnec, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 15,1 mg/lmedián 14,8 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 500m V od obce Kechnec, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 3,50 μg/lmedián 0,250 μg/l13 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,20 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek69 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 105 μg/lmedián 70,0 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,20 μg/lmedián 2,80 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek54 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,60 μg/lmedián 0,700 μg/l13 vzoriek31 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0700 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 39,0 μg/lmedián 19,0 μg/l13 vzoriek8 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 250 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa340,2 Bq/l14,8 Bq/l
    potok, rieka23,85 Bq/l2,17 Bq/l
    upravený prameň139,9 Bq/l39,9 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Kechnec – Milhosť IIštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – VEDOS Kechnec, s.r.o.2,8 km
    Milhosťštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – UND – ŠTRKOPIESKY s.r.o.3,1 km
    Seňa – Milhosťštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – UND – ŠTRKOPIESKY s.r.o.3,8 km
    Seňa – Milhosťštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – UND – ŠTRKOPIESKY s.r.o.3,8 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    229 vrtov v pásme 3 km, z toho 56 hydrogeologických a 173 ostatných; s číslom archívnej správy 215.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m114×
    • 10–30 m97×
    • 30–100 m5×
    • 100–300 m3×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Seňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m73645 127Bc45.pdf40 m
    Seňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 m73645 127Bc44.pdf80 m
    Seňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m13332 127Bc28.pdf290 m
    Seňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou22,0 m10857 127Bc30.pdf480 m
    Seňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou19,5 m32879 127Bc35.pdf540 m
    Vrt č. 3ložiskový12,4 m54930720 m
    Belžaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou4,0 m29204 127Bc33.pdf830 m
    Seňaširokoprofilový vrt11,0 m46376 127Bc41.pdf850 m
    Seňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,7 m13332 127Bc29.pdf890 m
    Seňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou–58608 127Bc43.pdf1,0 km
    Vrt č. 33ložiskový12,4 m549301,1 km
    Seňaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,0 m4952 127Bc1.pdf1,1 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Kechnec – KG-137 °C0,7 l/s1114 mNa-Ca-Cl-HCO3nevyužívaný2,2 km
    Valaliky – KAH-521 °C–160 mNa-HCO3nevyužívaný7,2 km
    Valaliky – KAH-321 °C–190 mNa-Clnevyužívaný8,3 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Buzica I. – Buzica120 m²1990–570 m
    Rešica I. – Rešica24 m²1992–1,9 km
    Seňa I. – Seňa–1985–2,1 km
    Milhosť – Kechnec–1980–2,1 km
    Grajciar – Belža–1980–2,6 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy5×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny2×
    • Stabilizovaný2×
    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova3×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Košice1 parcours de pêche · 0,5 km12VN Seňa12

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Bodrog et Hornád