Vízfolyás

Chvojnica

Vízgyűjtő: DunaPontyosLazacfélék – pisztrángos
horgászvizek
2
horgászvizek hossza
34,1km
kerület
Nagyszombati kerület
  • Pontyos12,8 km1 horgászvíz
  • Lazacfélék – pisztrángos21,3 km1 horgászvíz
Légi felvétel a(z) Chvojnica vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Chvojnica vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Átlagos aktivitás · 2 horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
  • Nagyon magas0
  • Magas1
  • Átlagos1
  • Alacsony0

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Chvojnica č. 2, ablakpontszám 73.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 15:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízállás a vízfolyásnál

    Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról

    Vízállások a vízfolyásnál

    ÁllomásÁllapotVáltozásHőmérséklet
    Lopašov8 cm8,2 °C
    Forrás: SHMÚFrissítve: 2026. nov. 8. 14:57

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek.

    1002003004005006000 km10 km20 km30 kmsz. 2sz. 1
    A vízfolyás magassági profilja: 529-től 163 m tengerszint feletti magasságig 34,0 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    529 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    163 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    365 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    11 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,35

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Chvojnica vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 24.
    Chvojnica vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 22.
    Chvojnica vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. máj. 27.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Chvojnica vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás 2 / 2 SHMÚ-adattal rendelkező horgászvize közül a legközelebbi helyen legalább egy mutatóban nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató2

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • Chvojnica č. 1Chvojnica · nem teljesült határérték 4 évből 3 évben1 mutató
    • Chvojnica č. 2Chvojnica · nem teljesült határérték 4 évből 3 évben1 mutató

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező 2 horgászvízből 2 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket.

    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson2

    A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken

    012345Hrtánkovci, közúti híd, fkm 27,0: 1 mutató (2025)Holíč, fkm 3,2: 5 mutató (2024)rkm 27 (felső szakasz)rkm 3 (a torkolat felé)
    Helyek megjelenítése a táblázatban (2)
    • Hrtánkovci, közúti hídrkm 27,01 mutató
    • Holicsrkm 3,25 mutató
    • a norma nem teljesül
    • nincs nem teljesített norma
    • a pont nincs az évkönyvben

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Chvojnica

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (34 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    szikla a víz alatt

    folyami hordalékA vízvezeték 75%-a

    13% Fiatal üledékek, 13% légzőcső

    kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    víz az atlasz szerint

    pH 7,8modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–Mg–HCO₃

    mineralizáció 670 mg/l, nagyon nehéz víz (22,8 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    1 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Cink- 235 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 92. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Láb alatti hőség

    35°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 53 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 65 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    természetes gamma-sugárzás

    52NGY/H dózisteljesítmény

    Szlovákiában 62 százalékos

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, Šgúdš.

    régi bánya működése

    0objektov do 3 km

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    arany a folyami üledékben

    0vzoriek so zlatom

    1 érc ásvány az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    nyomelemek a patakvízben

    4 9 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Réz 90,0 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákia-ben: 99. percentilis (Bezmenný pravostr. prítok v časti Vidovany v Dubovciach pod).

    fúrások és talajvízelemzések

    281vrtov do 3 km

    863 rozborov vody v okolí

    Közülük 281-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    geotermikus energia

    –

    15 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    környezeti terhek és hulladéklerakók

    19Telephelyek 3 km-en belül

    1 záťaž, 18 skládok

    Legközelebbi teher: Holíč – olejové hospodárstvo kotolne, 1,8 km-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.

    lelőhelyek és ércesemények

    9záznamov do 5 km

    9 ércesemények

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    10plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • folyami hordalék75%SR 72 %
    • Fiatal üledékek13%SR 8,6 %
    • légzőcső13%SR 4,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    folyami hordalék: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    A sziklák geológiai kora

    • kvartér88%
    • légzőcső13%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységpontozás
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív4×
    kvartérholocénproluviálne sedimenty: prevažne hliny a piesčité hliny s úlomkami hornín a zahlinenými štrkmi v nivných náplav1×
    kvartérpleistocénproluviálne sedimenty: hlinité až piesčito-hlinité štrky s úlomkami hornín vo vrchných náplavových kužeľoch s1×
    kvartérpleistocénfluviálne sedimenty: štrky, piesčité štrky a piesky dnovej akumulácie v nízkych terasách1×
    flyšpaleocén – eocénsvodnické súvrstvie1×

    kvaterneri fedezet

    • fluviálne sedimenty nív67%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty33%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága6,2m
    • 5 – 1067%SR 20 %
    • 2 – 533%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    tekonikus egységek

    • BIELOKARPATSKÝ PRÍKROV100%SR 4,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neutektonikus egységek

    • pozitívna jednotka (pohorie)80%SR 60 %
    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)20%SR 14 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    neotektonikus mozgások iránya

    • malý zdvih50%SR 7,7 %
    • stredný zdvih30%SR 32 %
    • veľmi veľký zdvih20%SR 2,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    területi geológiai részleg

    • vnútrohorské panvy a kotliny64%SR 44 %
    • flyšové pásmo36%SR 9,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Viedenská panva64%SR 4,0 %
    • magurský flyš36%SR 5,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    mérnök-geológiai körzetek

    • rajón proluviálnych kužeľov a plášťov40%SR 2,7 %
    • rajón náplavov nížinných tokov20%SR 20 %
    • rajón náplavov horských tokov20%SR 21 %
    • rajón flyšoidných hornín20%SR 5,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    műszaki-geológiai képződmények

    • formácia kvartérnych sedimentov80%SR 71 %
    • flyšová formácia20%SR 13 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Rajón stabilných území90%SR 95 %
    • Rajón potenciálne nestabilných území10%SR 4,4 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 12 pontjából 8-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok Šgúdš térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics73%SR 52 %
    • Ílovce27%SR 2,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)55%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Ílovce; Nerozl)27%SR 2,8 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)18%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    hidrogeológiai funkció

    • kolektor100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    fő hidrogénező régió

    • neogén Chvojnickej pahorkatiny50%SR 0,0 %
    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma západnej časti Bielych Karpát33%SR 0,0 %
    • kvartér Moravy po Brodské17%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,79tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    22,8°dH, nagyon nehéz

    kalcium és magnézium összege (4,06 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    oldott anyagok

    670mg/l mineralizáció

    az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • KalciumCa117 mg/lszázalék 94
    • bikarbonátokHCO3366 mg/lszázalék 88
    • szulfátokSO498,1 mg/lszázalék 88
    • KáliumK7,24 mg/lszázalék 86
    • MagnéziumMg28,0 mg/lszázalék 82
    • NátriumNa18,9 mg/lszázalék 78
    • kloridCl22,2 mg/lszázalék 72
    • fluoridF0,115 mg/lszázalék 51

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    tápanyagok és szerves szennyezés

    • AmmóniaNH40,579 mg/lszázalék 88
    • kémiai oxigénigényChSK5,20 mg/lszázalék 83
    • nitrátokNO311,5 mg/lszázalék 78
    • foszfátokPO40,387 mg/lszázalék 74

    Fémek

    • Cink-Zn23,1 μg/lpercentilis 89
    • MangánMn37,4 μg/lpercentilis 54
    • AlumíniumAl28,7 μg/lpercentilis 28
    • VasalóFe0,0356 mg/lszázalék 13

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • Cink-Zn235 mg/kgszázalék 92
    • SzelénSe0,410 mg/kgszázalék 79
    • RézCu34,2 mg/kgszázalék 78
    • NikkelNi30,4 mg/kgszázalék 72
    • VanádiumV75,7 mg/kgszázalék 65
    • KrómCr79,5 mg/kgszázalék 62
    • KobaltCo9,10 mg/kgszázalék 60
    • BizmutBi0,244 mg/kgszázalék 60
    • ArzénAs7,32 mg/kgszázalék 58
    • MolibdénMo0,379 mg/kgszázalék 50
    • KadmiumCd0,182 mg/kgszázalék 49
    • Ón-Sn2,53 mg/kgszázalék 45
    • HiganyHg0,0879 mg/kgszázalék 42
    • ÓlomPb13,6 mg/kgszázalék 38
    • AntimonSb0,360 mg/kgszázalék 18

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • KáliumK1,72 %Percentilis 79
    • KalciumCa3,74 %Percentilis 72
    • FoszforP1 012 mg/kgszázalék 69
    • VasalóFe2,91 %Percentilis 62
    • AlumíniumAl5,79 %Percentilis 55
    • MangánMn889 mg/kgszázalék 55
    • MagnéziumMg0,869 %Percentilis 48
    • TitánTi4 209 mg/kgszázalék 40
    • NátriumNa0,692 %Percentilis 17
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • RubídiumRb104 mg/kgszázalék 82
    • galliumGa18,1 mg/kgszázalék 82
    • LítiumLi35,4 mg/kgszázalék 76
    • BórB69,4 mg/kgszázalék 74
    • StronciumSr157 mg/kgszázalék 67
    • CériumCe59,5 mg/kgszázalék 51
    • BáriumBa421 mg/kgszázalék 45
    • BerilliumBe1,18 mg/kgszázalék 37
    • IttriumY24,2 mg/kgszázalék 31
    • cirkóniumZr335 mg/kgszázalék 28

    természetes radioaktivitás és radon

    A Šgúdš levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    gamma sugárzási dózisteljesítmény

    52ngy/h a levegőben

    47-56 tartomány nGy/h

    természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    alacsony

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh8,30 ppm74. percentilis
    • Kálium (K)K1,34 %Percentilis 62
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,40 ppm28. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • területi tevékenység 137CsCS1372 202 Bq/m²75. percentilis

    radonkockázat izopletek által

    • alacsony56%SR 36 %
    • közepes44%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (Šgúdš) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    mágneses anomália

    +48nT

    23-86 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -36mGal

    Maradék +3,9 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    35 / 65 °C1000 és 2000 m mélységben

    30 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 53 mW/m².

    domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok Šgúdš geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)148–625m a.s.l.
    • egységek átlagos magassága269m a.s.l.
    • Átlagos lejtés4,8°
    • januári átlaghőmérséklet-2,7°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet19,3°C
    • évi csapadék647mm

    geomorfológiai egységek

    • Chvojnícka pahorkatina50%SR 0,0 %
    • Biele Karpaty30%SR 1,4 %
    • Dolnomoravský úval20%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    geomorfológiai területek

    • Záhorská nížina50%SR 2,5 %
    • Slovensko-moravské Karpaty30%SR 5,4 %
    • Juhomoravská panva20%SR 0,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    éghajlat-földrajzi típusok

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • pôdy náchylné na acidifikáciu100%SR 31 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • relatívne čistá pôda60%SR 53 %
    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A40%SR 45 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • neogén73%SR 48 %
    • Krieda a paleogén vonkajších karpát27%SR 9,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Holíč – olejové hospodárstvo kotolne – SK2000200P (1,8 km od vody)Lopašov – Častkov – trvalý (180 m od vody)Trnovec – nedá sa odhadnúť (430 m od vody)Radošovce – Hliníky – Radošovce – nedá sa odhadnúť (760 m od vody)Častkov – občasný (780 m od vody)Radošovce – nijaký (790 m od vody)Kátov – trvalý (870 m od vody)TKO Cunín – Revajka – Holíč – nijaký (890 m od vody)Holíč – Biela jama – Holíč – nedá sa odhadnúť (1,0 km od vody)Havran vrch – Častkov – Častkov – nijaký (1,2 km od vody)Častkov – občasný (1,3 km od vody)Vrbovce – skládka KO Valúšska dolina – Vrbovce – trvalý (1,4 km od vody)Smrdáky – občasný (1,8 km od vody)Chropov – trvalý (1,8 km od vody)Skalica – trvalý (2,5 km od vody)Rohov – trvalý (2,5 km od vody)Koválovec ( Výmol nad dedinou) – Koválovec – občasný (2,6 km od vody)Rohov – občasný (2,6 km od vody)Skalica – občasný (2,7 km od vody)a1 (280 m od vody)a1 (710 m od vody)a1 (1,7 km od vody)a1 (1,8 km od vody)b1 (1,9 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (3,9 km od vody)a1 (4,0 km od vody)a1 (6,4 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,7 km od vody)a1 (9,8 km od vody)Lopašov – stavebný kameň – pieskovec (70 m od vody)Lopašov – stavebný kameň – zlepenec, pieskovec (770 m od vody)Častkov – stavebný kameň – pieskovec (1,2 km od vody)Sobotište – stavebný kameň – pieskovec (1,7 km od vody)Častkov – stavebný kameň – zlepenec (1,8 km od vody)Chropov – stavebný kameň – zlepenec (1,9 km od vody)Sobotište – stavebný kameň – pieskovec, zlepenec (2,1 km od vody)Skalica – štrkopiesky – pieskovec (2,6 km od vody)Skalica – štrkopiesky – pieskovec, zlepenec (3,1 km od vody)– Zosuvy (150 m od vody)LOPASOV – Zosuvy (390 m od vody)– Zosuvy (980 m od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)HOLIC – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)Oreské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (10 m od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (50 m od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Radošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Popudinské Močidľany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Trnovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Popudinské Močidľany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Popudinské Močidľany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (110 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Oreské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Trnovec – pozorovací vrt SHMÚ (150 m od vody)JRD-Radošovce – negatívny vrt (180 m od vody)Dubovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (220 m od vody)Močidlany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (260 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Radošovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (330 m od vody)Trnovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Trnovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Močidlany – negatívny vrt (470 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Radošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (510 m od vody)Holíč – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (550 m od vody)Radošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (610 m od vody)Radošovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (750 m od vody)Častkov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (810 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (900 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (910 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (910 m od vody)Holíč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m od vody)Prietržka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (970 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (980 m od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,0 km od vody)Holíč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (10 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (50 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (70 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (100 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (110 m od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (120 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (200 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (220 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (260 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (340 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (400 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (510 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (560 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (600 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (610 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (620 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (650 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (750 m od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (830 m od vody)vodárensky využívaný a monitorovaný prameň – Vývery podzemnej vody (840 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (900 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (900 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (910 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (950 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (970 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (980 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)nešpecifikované minerálne vody – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)nešpecifikované minerálne vody – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül az Szlovákia-ben; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • RézCuextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 90,0 μg/lmedián 15,0 μg/l22 minták

      Legmagasabb érték: Bezmenný pravostr. prítok v časti Vidovany v Dubovciach pod, 2002, 740 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLiextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 92,0 μg/lmedián 11,0 μg/l22 minták41 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Bezmenný prítok Radošov. rybníka, cca 500 m. nad hl. vtokom, 2002, 860 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 11,0 μg/lmedián 2,50 μg/l22 minták73 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Chvojnícky potok, 2002, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • BáriumBaMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 177 μg/lmedián 82,5 μg/l22 minták

      Legmagasabb érték: V zákrute cesty Chropov – Radošovce, 1 km od RD Chropov nad, 2002, 920 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,150 μg/l22 minták95 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: V zákrute cesty Chropov – Radošovce, 1 km od RD Chropov nad, 920 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 92 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l22 minták82 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Bezmenný pravostr. prítok v časti Vidovany v Dubovciach pod, 2002, 740 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 90 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • SzelénSeaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l22 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Chvojnícky potok, 2002, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 46 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbaz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l22 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Chvojnícky potok, 2002, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 37 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCraz Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l22 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Chvojnícky potok, 2002, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 32 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Oxid kremičitýSiO2emelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 39,0 mg/lmedián 11,2 mg/l22 minták

      Legmagasabb érték: Pavlovský potok, 2002, 330 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Rutil (TiO₂)1 minta, legfeljebb 5 szem

    kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 minta, legfeljebb 55 szem

    talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • SzelénSeextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 16,6 μg/lmedián 1,00 μg/l69 minták46 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 390 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • RézCuextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 91,0 μg/lmedián 1,60 μg/l69 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 3,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • LítiumLiextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 162 μg/lmedián 52,0 μg/l69 minták

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 19,0 μg/lmedián 0,250 μg/l69 minták96 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1992, 450 m-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • Cink-Znextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 4 572 μg/lmedián 103 μg/l69 minták

      Legmagasabb érték: vrt, 1993, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 99 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 7,00 μg/lmedián 1,00 μg/l69 minták33 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň, 1992, 1,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • KrómCrMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 7,90 μg/lmedián 0,250 μg/l69 minták55 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 98 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 8,20 μg/lmedián 0,500 μg/l69 minták65 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 97 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • HiganyHgMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l69 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 96 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AntimonSbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l69 minták78 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 95 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • AlumíniumAlemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,0700 mg/lmedián 0,00500 mg/l69 minták86 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 94 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    • VasalóFebežná hodnota
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l44 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa, 1993, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: az összes minta 50 százalékos értéke az Szlovákia-ben.

    radon vizekben

    A helyszín típusamintáklegmagasabb radonKözépső
    minerálny prameň16,96 Bq/l6,96 Bq/l
    studňa2433,4 Bq/l6,27 Bq/l
    prameň864,1 Bq/l4,31 Bq/l
    upravený prameň543,2 Bq/l14,0 Bq/l
    potok, rieka10,270 Bq/l0,270 Bq/l
    vrt s prelivom18,21 Bq/l8,21 Bq/l

    fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    281 vrtov v pásme 3 km, z toho 110 hidrogeológiai és 171 egyéb; archív jelentésszámmal 281.

    fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m159×
    • 10–30 m75×
    • 30–100 m31×
    • 100–300 m11×
    • nad 300 m4×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységarchív jelentésA vízből
    Oreskéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,0 m64742 119Dc33.pdf10 m
    J 14inžiniersko-geologický6,0 m8818120 m
    V-1inžiniersko-geologický9,0 m9795340 m
    VO-3inžiniersko-geologický9,0 m8293040 m
    P-7inžiniersko-geologický3,0 m8438640 m
    Pb104inžiniersko-geologický3,2 m10172740 m
    Radošovceširokoprofilový vrt6,5 m17960 119Da5.pdf50 m
    P-10inžiniersko-geologický6,0 m8438650 m
    J 49inžiniersko-geologický8,0 m8818150 m
    P-5inžiniersko-geologický4,5 m8438660 m
    J 6inžiniersko-geologický3,5 m8818160 m
    J 57inžiniersko-geologický2,0 m8818160 m

    geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajvíz hőmérséklete (°C)hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1minerálna voda< 15< 514280 m
    kategória b1minerálna voda15-22< 511,9 km

    környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    környezeti terhek

    HelyszínTevékenységAnyagOsztályozásA vízből
    Holíč – olejové hospodárstvo kotolneSK2000200P1,8 km

    hulladéklerakók

    szemétlerakóTerületéve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Lopašov – Častkov1 500 m²1965–180 m
    Trnovec11 400 m²1987–430 m
    Radošovce – Hliníky – Radošovce15 000 m²1970monitorovaná760 m
    Častkov1 500 m²1980–780 m
    Radošovce33 430 m²1997–790 m
    Kátov2 400 m²1975–870 m
    TKO Cunín – Revajka – Holíč14 000 m²1994monitorovaná890 m
    Holíč – Biela jama – Holíč20 000 m²1970monitorovaná1,0 km

    földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Zosuvy10×

    tevékenységi fok

    • Potenciálny7×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami2×
    • Stabilizovaný1×

    Jelenlegi állapot

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova5×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S3×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0002×

    hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Centilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket az Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. Šgúdš területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Szenice1 horgászvíz · 21 km74Chvojnica č. 274
    2. Holics1 horgászvíz · 13 km38Chvojnica č. 138

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Duna