Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

Столічни поток

Басейн: ДунайКоропові
ділянка
1
довжина ділянок
10,4km
край
Братиславський край
Аерофотознімок водотоку Столічни поток з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці Столічни поток

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

15:00–17:00

Столічни поток, оцінка вікна 13.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 09:05.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Помірний схил Течія відчутна, мілини та плеса чергуються. Перехід між рівнинним та передгірним водотоком.

    1151201251301351401450 км5 км10 км
    Висотний профіль водотоку: від 139 до 119 м н. р. м. на 10,4 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    141 м н. р. м.
    Найнижча точка
    118 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    23 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    2,2 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,09

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Столічни поток за 2017 рік
    2017знято 1 серп. 2017
    Аерофотознімок водотоку Столічни поток за 2020 рік
    2020знято 21 серп. 2020
    Аерофотознімок водотоку Столічни поток за 2023 рік
    2023знято 28 вер. 2023

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Столічни поток

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Поверхневі води поблизу ділянокнайближче місце моніторингу SHMÚ, 2025

    У 1 з 1 рибальських ділянок водотоку з даними SHMÚ на найближчій станції не виконується норма принаймні за одним показником.

    • 3 або більше показників1

    Найбільш забруднені ділянкиусі з невиконаною нормою

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • нітрати вище норми (від 50 мг/л)1
    • шкідливі речовини вище норми принаймні на одній станції (метали, пестициди, PFAS, розчинники)1
    • іони амонію або нітрити вище норми принаймні на одній станції1

    Найвищі нітрати

    Профіль водотоку від витоку до гирлакількість недотриманих показників у 2025 році на пунктах SHMÚ

    01234Modra, ркм 32,5: 2 показники (2023)Шенквіце, ркм 24,5: 1 показник (2024)Вельки Ґроб, ркм 13,5: 3 показники (2025)Сладковічово, Нови Двор, ркм 4,6: 2 показники (2025)Sládkovičovo, ркм 2,2: без невиконаної норми (2022)ркм 33 (верхня течія)ркм 2 (у напрямку гирла)
    Показати станції в таблиці (5)
    • Модраркм 32,52 показники
    • Шенквіцеркм 24,51 показник
    • Вельки Ґробркм 13,53 показники
    • Сладковічово, Нови Дворркм 4,62 показники
    • Сладковичоворкм 2,2жодної невиконаної норми
    • норма не виконана
    • жодної невиконаної норми
    • пункту немає в щорічнику

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Stoličný potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,6modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 751 mg/l, veľmi tvrdá voda (24,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 1,55 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км47 °C83 °C

    Teplo pod nohami

    47°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 83 °C (prírastok 36 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    49nGy/h dávkový príkon

    43. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 з 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 31,6 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Stoličný, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    317vrtov do 3 km

    353 rozborov vody v okolí

    Z toho 224 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    52°C na ústí vrtu

    4 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Kráľova pri Senci – FGS-1/A, výdatnosť 13,0 l/s, 6,0 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    6lokalít do 3 km

    3 záťaže, 3 skládky

    Najbližšia záťaž: SC (001) / Boldog – S od obce – sklad pesticídov, 1,6 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    10záznamov do 5 km

    8 ložísk, 2 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    1plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív50%SR 68 %
    • proluviálne sedimenty50%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu21m
    • 20 – 3050%SR 1,3 %
    • 15 – 2050%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)50%SR 13 %
    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)50%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý pokles50%SR 7,3 %
    • malý zdvih50%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Іли100%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Íly; Lakustrin)100%SR 3,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén Trnavskej pahorkatiny67%SR 0,0 %
    • kvartér juhozápadnej časti Podunajskej roviny33%SR 5,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ца-Мґ-HCO375%SR 26 %
    • S2(SO4)25%SR 2,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A50%SR 36 %
    • F25%SR 8,8 %
    • B25%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 7,65typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    24,7°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (4,41 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    751mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • МагнійМґ41,9 мг/л92. percentil
    • СульфатиSO4120 мг/л92. percentil
    • КальційЦа108 мг/л91. percentil
    • НатрійНа30,1 мг/л90. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3378 мг/л90. percentil
    • ХлоридиЦл46,3 мг/л89. percentil
    • ДраслікK7,27 мг/л86. percentil
    • ФторидиF0,210 мг/л82. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • АмоніумNH40,845 мг/л91. percentil
    • НітратиNO315,0 мг/л86. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК4,99 мг/л81. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,402 мг/л75. percentil

    Метали

    • МарганецьМн172 μg/l88. percentil
    • ЦинкЗн13,4 μg/l75. percentil
    • АлюмінійАл91,5 μg/l59. percentil
    • ЗалізоФе0,112 мг/л53. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • СеленСе1,55 мг/кг95. percentil
    • МолібденМо0,603 мг/кг80. percentil
    • БізмутБі0,267 мг/кг66. percentil
    • МідьЦу27,3 мг/кг64. percentil
    • АнтимонСб0,626 мг/кг49. percentil
    • КобальтЦо8,35 мг/кг48. percentil
    • НікельНі23,3 мг/кг43. percentil
    • ЦинкЗн88,9 мг/кг41. percentil
    • АрсенАс5,85 мг/кг40. percentil
    • ВанадійV60,8 мг/кг31. percentil
    • РтутьГґ0,0733 мг/кг31. percentil
    • ХромЦр57,6 мг/кг27. percentil
    • ЦінСн2,11 мг/кг26. percentil
    • ОловоПб11,8 мг/кг25. percentil
    • КадмійЦд0,0684 мг/кг13. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • КальційЦа5,61 %83. percentil
    • ФосфорP1 171 мг/кг82. percentil
    • МагнійМґ1,25 %73. percentil
    • МарганецьМн1 084 мг/кг71. percentil
    • ДраслікK1,55 %55. percentil
    • НатрійНа0,831 %42. percentil
    • АлюмінійАл5,33 %40. percentil
    • ЗалізоФе2,44 %35. percentil
    • ТітанТі3 996 мг/кг31. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • СтронціумСр194 мг/кг85. percentil
    • БаріумБа515 мг/кг74. percentil
    • ҐаліумҐа15,2 мг/кг61. percentil
    • ЦерЦе62,0 мг/кг60. percentil
    • РубідіумРб85,3 мг/кг41. percentil
    • ЛітіумЛі27,7 мг/кг39. percentil
    • БерилійБе1,07 мг/кг31. percentil
    • БорB53,1 мг/кг29. percentil
    • ЗірконЗр325 мг/кг25. percentil
    • ИтріумY21,3 мг/кг19. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    49nGy/h vo vzduchu

    rozsah 47 až 54 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Калій (K)K1,34 %63. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,53 ppm43. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,96 ppm33. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км47 °C83 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    47 / 83 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 36 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)118–211m н. р. м.
    • Priemerná výška jednotiek158m н. р. м.
    • Середній ухил1,1°
    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Geomorfologické celky

    • Podunajská pahorkatina100%SR 10 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podunajská nížina100%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    SC (001) / Boldog – S od obce – sklad pesticídov – skladovanie a distribúcia agrochemikálií (1,6 km od vody)PK (027) / Šenkvice – Malé Šenkvice – skládka s – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (1,9 km od vody)Boldog – S od obce – sklad pesticídov – SK1000300P (1,6 km od vody)Veľký Grob – nijaký (950 m od vody)Šenkvice – Malé Šenkvice – – (1,8 km od vody)Tárnok – Veľký Grob – Veľký Grob – nijaký (2,6 km od vody)Senec – BS-1 – nekúpeľný (3,9 km od vody)Kráľova pri Senci – VMK-1 – nekúpeľný (6,0 km od vody)Kráľova pri Senci – FGS-1/A – nekúpeľný (6,0 km od vody)Kráľova pri Senci – FGS-1 – nekúpeľný (6,0 km od vody)BS-1 – k2 (3,9 km od vody)FGS-1,1/A – k2 (4,9 km od vody)FGB-1,1/A – j1 (8,5 km od vody)a1 (5,1 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,5 km od vody)Kráľová pri Senci (5,6 km od vody)Chorvátsky Grob (9,0 km od vody)Veľký Grob – štrkopiesky a piesky (2,1 km od vody)Veľký Grob – štrkopiesky a piesky (3,1 km od vody)Veľký Grob – štrkopiesky a piesky (2,1 km od vody)Veľký Grob – štrkopiesky a piesky (2,1 km od vody)Nový Svet – štrkopiesky a piesky (2,3 km od vody)Veľký Grob – štrkopiesky a piesky (2,5 km od vody)Reca I – štrkopiesky a piesky (2,7 km od vody)Senec – štrkopiesky a piesky (4,0 km od vody)Vištuk – ropa, zemný plyn (3,0 km od vody)Vištuk – ropa, zemný plyn (4,0 km od vody)Senec – paleontológia (3,9 km od vody)Šenkvice – Zosuvy (3,0 km od vody)Blatné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Blatné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Blatné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Blatné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (260 m od vody)Smolenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (280 m od vody)Blatné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (450 m od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (710 m od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (780 m od vody)Čataj – Rovina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (830 m od vody)Blatné – monitorovací vrt (960 m od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Čataj – Rovina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Čataj – Rovina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Veľký Grob – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Veľký Grob – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Čataj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)M.Čaníkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Boldog – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Malé Čaníkovce – negatívny vrt (1,9 km od vody)Réca – pozorovací vrt SHMÚ (2,0 km od vody)Čataj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Boldog – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Čataj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Réca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Malé Čaníkovce – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (2,2 km od vody)Réca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Boldog – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Čataj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Čataj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Uľany – Tarnók – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,4 km od vody)Tarnok /Trníky/ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Pusté Uľany – Tarnok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Malé Čaníkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (120 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (450 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (480 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (710 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (780 m od vody)zrážkomerná stanica – Umelé hydrogeologicky významné objekty (790 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (830 m od vody)monitorovanie hladiny a kvality podzemných vôd v – Hydrogeologické vrty (960 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)Velky Grob,c,d.177,1950m VSV od K122 – studňa (130 m od vody)Blatne-Cikakovsky mlyn,250m SSV od K160 – studňa (150 m od vody)Blatne,c,d.102,950m SV od K140 – studňa (160 m od vody)Blatne,c,d.12,750m V od K140 – studňa (170 m od vody)Blatne-cintorin,1250m VSV od K140 – studňa (170 m od vody)Blatne,c,d.195,550m JJV od K147 – studňa (240 m od vody)Blatne obecny vodov,100m V od K147 – vrt (280 m od vody)Velky Grob,PD,1700m JJV od K139 – studňa (540 m od vody)Velky Grob,c,d.230,1250m JJZ od K139 – studňa (910 m od vody)Velky Grob,c,d.3,950m JJV od K139 – studňa (1,3 km od vody)Velky Grob,c,d.331,850m J od K139 – studňa (1,3 km od vody)Velky Grob-cintorin,750m JJV od K139 – studňa (1,5 km od vody)M,Canikovce,900m SV od K186 – vrt (1,9 km od vody)Reca,c,d.2,950m JZ od K122 – studňa (2,0 km od vody)Boldog,c,d.81,1750m JV od K128 – studňa (2,1 km od vody)Cataj,c,d.96,1450m JZ od K141 – studňa (2,2 km od vody)Reca,c,d.123,1900m Z od K122 – studňa (2,2 km od vody)Boldog,c,d.120,750m S od K124 – studňa (2,3 km od vody)Reca,c,d.221,1450m ZJZ od K122 – studňa (2,3 km od vody)Boldog-cintorin,550m SSV od K124 – studňa (2,4 km od vody)Puste Ulany-Tarnok,400m JJZ od K131 – vrt (2,4 km od vody)Cataj,c,d.46,150m SZ od K139 – studňa (2,4 km od vody)Boldog,c,d.38,650m SZ od K124 – studňa (2,5 km od vody)Reca-cintorin,1000m V od K124 – studňa (2,5 km od vody)Cataj,c,d.124,1200m ZJZ od K141 – studňa (2,7 km od vody)M,Canikovce,c.d.406,950m SSZ od K184 – studňa (2,9 km od vody)Cerveny majer,100m S od K132 – studňa (3,0 km od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • МідьЦуextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 31,6 μg/lmedián 3,80 μg/l6 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stoličný, potok, 1999, 10 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СтронціумСрzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 610 μg/lmedián 490 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Boldog, 1500 m ZSZ od K122, 1996, 800 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаmierne zvýšená
      najvyššie 88,0 μg/lmedián 78,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Stoličný, potok, 1999, 10 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,10 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Stoličný, potok, 1999, 10 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,895 μg/l6 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stoličný, potok, 1999, 130 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 16,0 μg/lmedián 10,0 μg/l6 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Boldog, 1500 m ZSZ od K122, 1996, 800 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stoličný, potok, 1996, 80 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stoličný, potok, 1996, 80 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stoličný, potok, 1996, 80 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stoličný, potok, 80 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 19,1 мг/лmedián 8,07 мг/л6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Boldog, 1500 m ZSZ od K122, 1996, 800 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)12 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)12 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)12 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)11 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)8 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Арзенопиріт (ФеАсС)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Ґаленіт (ПбС)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)12 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))12 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)12 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))12 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)12 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)11 vzoriek, najviac 20 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)11 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)8 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ца-Мґ-HCO314×
    • Мґ-Ца-HCO38×
    • Ца-Мґ-SO4-HCO32×
    • Ца-Мґ-NO3-HCO31×
    • Ца-Мґ-Цл-NO31×
    • Ца-NO3-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H11×
    • trieda F7×
    • trieda B3×
    • trieda A3×
    • trieda D2×
    • trieda E1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ХромЦрextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 13,8 μg/lmedián 0,700 μg/l27 vzoriek41 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 11,0 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 051 μg/lmedián 179 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,140 мг/лmedián 0,00500 мг/л27 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,40 μg/lmedián 0,900 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 160 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,200 μg/l27 vzoriek48 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,50 μg/l27 vzoriek19 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 160 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l27 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 44,0 μg/lmedián 13,0 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 160 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    studňa1021,4 Bq/l7,00 Bq/l
    potok, rieka13,24 Bq/l3,24 Bq/l
    iné114,6 Bq/l14,6 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Вельки Ґробštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.2,1 км
    Вельки Ґробštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.2,1 км
    Вельки Ґробštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.2,1 км
    Нови Светštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ILKA s.r.o.2,3 км
    Вельки Ґробštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ILKA s.r.o.2,5 км
    Реца Іštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Talapka Cyril2,7 км
    Вельки Ґробštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.3,1 км
    Сенецьštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Bratislavské štrkopiesky, s.r.o.4,0 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    317 vrtov v pásme 3 km, z toho 49 hydrogeologických a 268 ostatných; s číslom archívnej správy 224.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м97×
    • 10–30 м102×
    • 30–100 м20×
    • 100–300 м87×
    • nad 300 m6×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Цф Сн-63ložiskový160,0 м–50 м
    V-3/202inžiniersko-geologický10,0 м9090060 м
    Цф Сн-72ložiskový187,0 м–70 м
    Блатнеúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou150,0 м78475 143Bb57.pdf80 м
    Цф Сн-70ložiskový221,0 м–80 м
    Цф Сн-65ložiskový95,7 м–90 м
    DPS-K30inžiniersko-geologický10,0 м9090090 м
    JK-30inžiniersko-geologický10,0 м9090090 м
    SPS-V30inžiniersko-geologický8,2 м9090090 м
    Цф Сн-67ložiskový185,0 м–90 м
    JV-30inžiniersko-geologický10,0 м9090090 м
    Блатнеúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou25,0 м16560 143Bb9.pdf100 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    ВртТемператураВидатностьГлибинаChemický typ vodyВиужіваніеOd vody
    Сенець – BS-149 °C12,0 л/с1350 мНа-HCO3-Цлvyužívaný3,9 км
    Кральова прі Сенці – VMK-130 °C1,2 л/с804,5 мНа-Мґ-HCO3nevyužívaný6,0 км
    Кральова прі Сенці – FGS-1/A52 °C13,0 л/с1500 мНа-HCO3-Цлnevyužívaný6,0 км
    Кральова прі Сенці – FGS-123 °C0,3 л/с810 мНа-Мґ-HCO3nevyužívaný6,0 км

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    BS-1geotermálna voda38 – 555 – 1513,9 км
    FGS-1,1/Ageotermálna voda38 – 555 – 1514,9 км
    kategória a1minerálna voda< 15< 535,1 км
    kategória Kráľová pri Sencitermálne kúpalisko––15,6 км
    FGB-1,1/Ageotermálna voda22 – 38< 518,5 км
    kategória Chorvátsky Grobtermálne kúpalisko––19,0 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    ЛокаціяЧінностьЛаткаКласіфікаціаOd vody
    SC (001) / Boldog – S od obce – sklad pesticídovskladovanie a distribúcia agrochemikálií – poľnohospodárska výrobaherbicídy (celkom)74 b. (38-36)1,6 км
    Boldog – S od obce – sklad pesticídovSK1000300P1,6 км
    PK (027) / Šenkvice – Malé Šenkvice – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy54 b. (35-19)1,9 км

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Вельки Ґроб40 000 м²––950 м
    Шенквіце – Мале Шенквіце11 500 м²1993–1,8 км
    Тарнок – Вельки Ґроб – Вельки Ґроб14 036 м²1994monitorovaná2,6 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви1×

    Stupeň aktivity

    • Стабілізовани1×

    Súčasný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Сенець1 рибальська ділянка · 10 км4Столічни поток4

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Дунай