Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Stoličný potok

Cuenca: DanubioCiprínido
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
10,4km
región
Región de Bratislava
Imagen aérea del curso de agua Stoličný potok con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Stoličný potok

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

Stoličný potok, puntuación de la ventana 12.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 08:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Pendiente moderada La corriente es perceptible, alternándose bajios y remansos. Transición entre un curso de agua de llanura y de piedemonte.

    1151201251301351401450 km5 km10 km
    Perfil de elevación del curso de agua: de 139 a 119 m s. n. m. en 10,4 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    141 m a.s.l.
    Punto más bajo
    118 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    23 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    2,2 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,09

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Stoličný potok de 2017
    2017fotografiado 1 ago 2017
    Imagen aérea del curso de agua Stoličný potok de 2020
    2020fotografiado 21 ago 2020
    Imagen aérea del curso de agua Stoličný potok de 2023
    2023fotografiado 28 sep 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Stoličný potok

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    1 de 1 cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ: el sitio más cercano tiene una norma incumplida en al menos un indicador.

    • 3 o más indicadores1

    Cotos de pesca más contaminadostodas con norma incumplida

    • Stoličný potokStoličný potok · norma incumplida en 3 de 4 años3 indicadores

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • nitratos por encima de la norma (desde 50 mg/l)1
    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)1
    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación1

    Nitratos más altos

    Perfil del curso de agua desde el nacimiento hasta la desembocaduranúmero de indicadores incumplidos en 2025 en los puntos SHMÚ

    01234Modra, km de río 32,5: 2 indicadores (2023)Šenkvice, km de río 24,5: 1 indicador (2024)Veľký Grob, km de río 13,5: 3 indicadores (2025)Sládkovičovo, Nový Dvor, km de río 4,6: 2 indicadores (2025)Sládkovičovo, km de río 2,2: sin norma incumplida (2022)rkm 33 (curso alto)rkm 2 (hacia la desembocadura)
    Mostrar sitios en la tabla (5)
    • Modrakm de río 32,52 indicadores
    • Šenkvicekm de río 24,51 indicador
    • Veľký Grobkm de río 13,53 indicadores
    • Sládkovičovo, Nový Dvorkm de río 4,62 indicadores
    • Sládkovičovokm de río 2,2ninguna norma incumplida
    • norma incumplida
    • ninguna norma incumplida
    • punto ausente del anuario

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Stoličný potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,6modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 751 mg/l, veľmi tvrdá voda (24,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 1,55 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km47 °C83 °C

    Teplo pod nohami

    47°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 83 °C (prírastok 36 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    49nGy/h dávkový príkon

    43. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 31,6 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Stoličný, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    317vrtov do 3 km

    353 rozborov vody v okolí

    Z toho 224 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    52°C na ústí vrtu

    4 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Kráľova pri Senci – FGS-1/A, výdatnosť 13,0 l/s, 6,0 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    6lokalít do 3 km

    3 záťaže, 3 skládky

    Najbližšia záťaž: SC (001) / Boldog – S od obce – sklad pesticídov, 1,6 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    10záznamov do 5 km

    8 ložísk, 2 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    1plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív50%SR 68 %
    • proluviálne sedimenty50%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu21m
    • 20 – 3050%SR 1,3 %
    • 15 – 2050%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)50%SR 13 %
    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)50%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý pokles50%SR 7,3 %
    • malý zdvih50%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Íly100%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Íly; Lakustrin)100%SR 3,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén Trnavskej pahorkatiny67%SR 0,0 %
    • kvartér juhozápadnej časti Podunajskej roviny33%SR 5,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-HCO375%SR 26 %
    • S2(SO4)25%SR 2,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A50%SR 36 %
    • F25%SR 8,8 %
    • B25%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 7,65typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    24,7°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (4,41 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    751mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • MagnesioMg41,9 mg/l92. percentil
    • SulfatosSO4120 mg/l92. percentil
    • CalcioCa108 mg/l91. percentil
    • SodioNa30,1 mg/l90. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3378 mg/l90. percentil
    • ClorurosCl46,3 mg/l89. percentil
    • DraslíkK7,27 mg/l86. percentil
    • FluorurosF0,210 mg/l82. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,845 mg/l91. percentil
    • NitratosNO315,0 mg/l86. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,99 mg/l81. percentil
    • FosforečnanyPO40,402 mg/l75. percentil

    Metales

    • ManganesoMn172 μg/l88. percentil
    • CincZn13,4 μg/l75. percentil
    • AluminioAl91,5 μg/l59. percentil
    • HierroFe0,112 mg/l53. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • SelenioSe1,55 mg/kg95. percentil
    • MolibdenoMo0,603 mg/kg80. percentil
    • BizmutBi0,267 mg/kg66. percentil
    • CobreCu27,3 mg/kg64. percentil
    • AntimonioSb0,626 mg/kg49. percentil
    • CobaltoCo8,35 mg/kg48. percentil
    • NíquelNi23,3 mg/kg43. percentil
    • CincZn88,9 mg/kg41. percentil
    • ArsénicoAs5,85 mg/kg40. percentil
    • VanadioV60,8 mg/kg31. percentil
    • MercurioHg0,0733 mg/kg31. percentil
    • CromoCr57,6 mg/kg27. percentil
    • CínSn2,11 mg/kg26. percentil
    • PlomoPb11,8 mg/kg25. percentil
    • CadmioCd0,0684 mg/kg13. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • CalcioCa5,61 %83. percentil
    • FósforoP1171 mg/kg82. percentil
    • MagnesioMg1,25 %73. percentil
    • ManganesoMn1084 mg/kg71. percentil
    • DraslíkK1,55 %55. percentil
    • SodioNa0,831 %42. percentil
    • AluminioAl5,33 %40. percentil
    • HierroFe2,44 %35. percentil
    • TitánTi3996 mg/kg31. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr194 mg/kg85. percentil
    • BáriumBa515 mg/kg74. percentil
    • GáliumGa15,2 mg/kg61. percentil
    • CérCe62,0 mg/kg60. percentil
    • RubídiumRb85,3 mg/kg41. percentil
    • LítiumLi27,7 mg/kg39. percentil
    • BerilioBe1,07 mg/kg31. percentil
    • BoroB53,1 mg/kg29. percentil
    • ZirkónZr325 mg/kg25. percentil
    • YtriumY21,3 mg/kg19. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    49nGy/h vo vzduchu

    rozsah 47 až 54 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potasio (K)K1,34 %63. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,53 ppm43. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,96 ppm33. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km47 °C83 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    47 / 83 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 36 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    SC (001) / Boldog – S od obce – sklad pesticídov – skladovanie a distribúcia agrochemikálií (1,6 km od vody)PK (027) / Šenkvice – Malé Šenkvice – skládka s – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (1,9 km od vody)Boldog – S od obce – sklad pesticídov – SK1000300P (1,6 km od vody)Veľký Grob – nijaký (950 m od vody)Šenkvice – Malé Šenkvice – – (1,8 km od vody)Tárnok – Veľký Grob – Veľký Grob – nijaký (2,6 km od vody)Senec – BS-1 – nekúpeľný (3,9 km od vody)Kráľova pri Senci – VMK-1 – nekúpeľný (6,0 km od vody)Kráľova pri Senci – FGS-1/A – nekúpeľný (6,0 km od vody)Kráľova pri Senci – FGS-1 – nekúpeľný (6,0 km od vody)BS-1 – k2 (3,9 km od vody)FGS-1,1/A – k2 (4,9 km od vody)FGB-1,1/A – j1 (8,5 km od vody)a1 (5,1 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,5 km od vody)Kráľová pri Senci (5,6 km od vody)Chorvátsky Grob (9,0 km od vody)Veľký Grob – štrkopiesky a piesky (2,1 km od vody)Veľký Grob – štrkopiesky a piesky (3,1 km od vody)Veľký Grob – štrkopiesky a piesky (2,1 km od vody)Veľký Grob – štrkopiesky a piesky (2,1 km od vody)Nový Svet – štrkopiesky a piesky (2,3 km od vody)Veľký Grob – štrkopiesky a piesky (2,5 km od vody)Reca I – štrkopiesky a piesky (2,7 km od vody)Senec – štrkopiesky a piesky (4,0 km od vody)Vištuk – ropa, zemný plyn (3,0 km od vody)Vištuk – ropa, zemný plyn (4,0 km od vody)Senec – paleontológia (3,9 km od vody)Šenkvice – Zosuvy (3,0 km od vody)Blatné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Blatné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Blatné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Blatné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (260 m od vody)Smolenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (280 m od vody)Blatné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (450 m od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (710 m od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (780 m od vody)Čataj – Rovina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (830 m od vody)Blatné – monitorovací vrt (960 m od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Čataj – Rovina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Čataj – Rovina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Veľký Grob – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Veľký Grob – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Čataj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)M.Čaníkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Boldog – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Malé Čaníkovce – negatívny vrt (1,9 km od vody)Réca – pozorovací vrt SHMÚ (2,0 km od vody)Čataj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Boldog – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Čataj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Réca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Malé Čaníkovce – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (2,2 km od vody)Réca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Boldog – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Čataj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Čataj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Uľany – Tarnók – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,4 km od vody)Tarnok /Trníky/ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Pusté Uľany – Tarnok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Malé Čaníkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (120 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (450 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (480 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (710 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (780 m od vody)zrážkomerná stanica – Umelé hydrogeologicky významné objekty (790 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (830 m od vody)monitorovanie hladiny a kvality podzemných vôd v – Hydrogeologické vrty (960 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)Velky Grob,c,d.177,1950m VSV od K122 – studňa (130 m od vody)Blatne-Cikakovsky mlyn,250m SSV od K160 – studňa (150 m od vody)Blatne,c,d.102,950m SV od K140 – studňa (160 m od vody)Blatne,c,d.12,750m V od K140 – studňa (170 m od vody)Blatne-cintorin,1250m VSV od K140 – studňa (170 m od vody)Blatne,c,d.195,550m JJV od K147 – studňa (240 m od vody)Blatne obecny vodov,100m V od K147 – vrt (280 m od vody)Velky Grob,PD,1700m JJV od K139 – studňa (540 m od vody)Velky Grob,c,d.230,1250m JJZ od K139 – studňa (910 m od vody)Velky Grob,c,d.3,950m JJV od K139 – studňa (1,3 km od vody)Velky Grob,c,d.331,850m J od K139 – studňa (1,3 km od vody)Velky Grob-cintorin,750m JJV od K139 – studňa (1,5 km od vody)M,Canikovce,900m SV od K186 – vrt (1,9 km od vody)Reca,c,d.2,950m JZ od K122 – studňa (2,0 km od vody)Boldog,c,d.81,1750m JV od K128 – studňa (2,1 km od vody)Cataj,c,d.96,1450m JZ od K141 – studňa (2,2 km od vody)Reca,c,d.123,1900m Z od K122 – studňa (2,2 km od vody)Boldog,c,d.120,750m S od K124 – studňa (2,3 km od vody)Reca,c,d.221,1450m ZJZ od K122 – studňa (2,3 km od vody)Boldog-cintorin,550m SSV od K124 – studňa (2,4 km od vody)Puste Ulany-Tarnok,400m JJZ od K131 – vrt (2,4 km od vody)Cataj,c,d.46,150m SZ od K139 – studňa (2,4 km od vody)Boldog,c,d.38,650m SZ od K124 – studňa (2,5 km od vody)Reca-cintorin,1000m V od K124 – studňa (2,5 km od vody)Cataj,c,d.124,1200m ZJZ od K141 – studňa (2,7 km od vody)M,Canikovce,c.d.406,950m SSZ od K184 – studňa (2,9 km od vody)Cerveny majer,100m S od K132 – studňa (3,0 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CobreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 31,6 μg/lmedián 3,80 μg/l6 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stoličný, potok, 1999, 10 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 610 μg/lmedián 490 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Boldog, 1500 m ZSZ od K122, 1996, 800 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 88,0 μg/lmedián 78,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Stoličný, potok, 1999, 10 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,10 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Stoličný, potok, 1999, 10 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,895 μg/l6 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stoličný, potok, 1999, 130 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 16,0 μg/lmedián 10,0 μg/l6 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Boldog, 1500 m ZSZ od K122, 1996, 800 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stoličný, potok, 1996, 80 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stoličný, potok, 1996, 80 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stoličný, potok, 1996, 80 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stoličný, potok, 80 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 19,1 mg/lmedián 8,07 mg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Boldog, 1500 m ZSZ od K122, 1996, 800 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)12 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)12 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)12 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)11 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)8 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Galenit (PbS)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)12 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))12 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)12 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))12 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)12 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)11 vzoriek, najviac 20 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)11 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)8 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO314×
    • Mg-Ca-HCO38×
    • Ca-Mg-SO4-HCO32×
    • Ca-Mg-NO3-HCO31×
    • Ca-Mg-Cl-NO31×
    • Ca-NO3-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H11×
    • trieda F7×
    • trieda B3×
    • trieda A3×
    • trieda D2×
    • trieda E1×

    Kovy v podzemnej vode

    • CromoCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 13,8 μg/lmedián 0,700 μg/l27 vzoriek41 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 11,0 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 051 μg/lmedián 179 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,140 mg/lmedián 0,00500 mg/l27 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,40 μg/lmedián 0,900 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 160 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,200 μg/l27 vzoriek48 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,50 μg/l27 vzoriek19 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 160 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l27 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 44,0 μg/lmedián 13,0 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 160 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1021,4 Bq/l7,00 Bq/l
    potok, rieka13,24 Bq/l3,24 Bq/l
    iné114,6 Bq/l14,6 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Veľký Grobštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.2,1 km
    Veľký Grobštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.2,1 km
    Veľký Grobštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.2,1 km
    Nový Svetštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ILKA s.r.o.2,3 km
    Veľký Grobštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ILKA s.r.o.2,5 km
    Reca Ištrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Talapka Cyril2,7 km
    Veľký Grobštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.3,1 km
    Senecštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Bratislavské štrkopiesky, s.r.o.4,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    317 vrtov v pásme 3 km, z toho 49 hydrogeologických a 268 ostatných; s číslom archívnej správy 224.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m97×
    • 10–30 m102×
    • 30–100 m20×
    • 100–300 m87×
    • nad 300 m6×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Cf Sn-63ložiskový160,0 m–50 m
    V-3/202inžiniersko-geologický10,0 m9090060 m
    Cf Sn-72ložiskový187,0 m–70 m
    Blatnéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou150,0 m78475 143Bb57.pdf80 m
    Cf Sn-70ložiskový221,0 m–80 m
    Cf Sn-65ložiskový95,7 m–90 m
    DPS-K30inžiniersko-geologický10,0 m9090090 m
    JK-30inžiniersko-geologický10,0 m9090090 m
    SPS-V30inžiniersko-geologický8,2 m9090090 m
    Cf Sn-67ložiskový185,0 m–90 m
    JV-30inžiniersko-geologický10,0 m9090090 m
    Blatnéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou25,0 m16560 143Bb9.pdf100 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Senec – BS-149 °C12,0 l/s1350 mNa-HCO3-Clvyužívaný3,9 km
    Kráľova pri Senci – VMK-130 °C1,2 l/s804,5 mNa-Mg-HCO3nevyužívaný6,0 km
    Kráľova pri Senci – FGS-1/A52 °C13,0 l/s1500 mNa-HCO3-Clnevyužívaný6,0 km
    Kráľova pri Senci – FGS-123 °C0,3 l/s810 mNa-Mg-HCO3nevyužívaný6,0 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    BS-1geotermálna voda38 – 555 – 1513,9 km
    FGS-1,1/Ageotermálna voda38 – 555 – 1514,9 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 535,1 km
    kategória Kráľová pri Sencitermálne kúpalisko––15,6 km
    FGB-1,1/Ageotermálna voda22 – 38< 518,5 km
    kategória Chorvátsky Grobtermálne kúpalisko––19,0 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    UbicaciónČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    SC (001) / Boldog – S od obce – sklad pesticídovskladovanie a distribúcia agrochemikálií – poľnohospodárska výrobaherbicídy (celkom)74 b. (38-36)1,6 km
    Boldog – S od obce – sklad pesticídovSK1000300P1,6 km
    PK (027) / Šenkvice – Malé Šenkvice – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy54 b. (35-19)1,9 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Veľký Grob40 000 m²––950 m
    Šenkvice – Malé Šenkvice11 500 m²1993–1,8 km
    Tárnok – Veľký Grob – Veľký Grob14 036 m²1994monitorovaná2,6 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy1×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný1×

    Súčasný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Senec1 coto de pesca · 10 km4Stoličný potok4

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Danubio