Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Stoličný potok

parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
10,4km
région
Région de Bratislava

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Stoličný potok

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Stoličný potok, score de la fenêtre 12.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 08:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Pente modérée Le courant est sensible, bas-fonds et calmes alternant. Transition entre un cours d'eau de plaine et de piémont.

    1151201251301351401450 km5 km10 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 139 à 119 m au-dessus du niveau de la mer sur 10,4 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    141 m a.s.l.
    Point le plus bas
    118 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    23 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    2,2 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,09

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Stoličný potok de 2017
    2017imagé 1 août 2017
    Vue aérienne du cours d'eau Stoličný potok de 2020
    2020imagé 21 août 2020
    Vue aérienne du cours d'eau Stoličný potok de 2023
    2023imagé 28 sept. 2023

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Stoličný potok

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche du cours d'eau avec des données SHMÚ : le site le plus proche présente une norme non respectée dans au moins un indicateur.

    • 3 indicateurs ou plus1

    Parcours de pêche les plus polluéstoutes avec une norme non respectée

    • Stoličný potokStoličný potok · norme non respectée sur 3 des 4 années3 indicateurs

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • nitrates au-dessus de la norme (à partir de 50 mg/l)1
    • substances nocives au-dessus de la norme sur au moins une station (métaux, pesticides, PFAS, solvants)1
    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station1

    Nitrates les plus élevés

    Profil du cours d'eau de la source à l'embouchurenombre d'indicateurs non respectés en 2025 sur les sites SHMÚ

    01234Modra, pK 32,5 : 2 indicateurs (2023)Šenkvice, pK 24,5 : 1 indicateur (2024)Veľký Grob, pK 13,5 : 3 indicateurs (2025)Sládkovičovo, Nový Dvor, pK 4,6 : 2 indicateurs (2025)Sládkovičovo, pK 2,2 : sans norme non respectée (2022)rkm 33 (cours supérieur)rkm 2 (vers l'embouchure)
    Afficher les sites dans le tableau (5)
    • Modrakm de rivière 32,52 indicateurs
    • Šenkvicekm de rivière 24,51 indicateur
    • Veľký Grobkm de rivière 13,53 indicateurs
    • Sládkovičovo, Nový Dvorkm de rivière 4,62 indicateurs
    • Sládkovičovokm de rivière 2,2aucune norme non respectée
    • norme non respectée
    • aucune norme non respectée
    • point absent de l’annuaire

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Stoličný potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,6modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 751 mg/l, veľmi tvrdá voda (24,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 1,55 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km47 °C83 °C

    Teplo pod nohami

    47°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 83 °C (prírastok 36 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    49nGy/h dávkový príkon

    43. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    1 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 31,6 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Stoličný, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    317vrtov do 3 km

    353 rozborov vody v okolí

    Z toho 224 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    52°C na ústí vrtu

    4 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Kráľova pri Senci – FGS-1/A, výdatnosť 13,0 l/s, 6,0 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    6lokalít do 3 km

    3 záťaže, 3 skládky

    Najbližšia záťaž: SC (001) / Boldog – S od obce – sklad pesticídov, 1,6 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    10záznamov do 5 km

    8 ložísk, 2 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    1plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív50%SR 68 %
    • proluviálne sedimenty50%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu21m
    • 20 – 3050%SR 1,3 %
    • 15 – 2050%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)50%SR 13 %
    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)50%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • veľmi malý pokles50%SR 7,3 %
    • malý zdvih50%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Íly100%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Íly; Lakustrin)100%SR 3,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén Trnavskej pahorkatiny67%SR 0,0 %
    • kvartér juhozápadnej časti Podunajskej roviny33%SR 5,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-Mg-HCO375%SR 26 %
    • S2(SO4)25%SR 2,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A50%SR 36 %
    • F25%SR 8,8 %
    • B25%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,65typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    24,7°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (4,41 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    751mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • MagnésiumMg41,9 mg/l92. percentil
    • SulfatesSO4120 mg/l92. percentil
    • CalciumCa108 mg/l91. percentil
    • SodiumNa30,1 mg/l90. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3378 mg/l90. percentil
    • ChloruresCl46,3 mg/l89. percentil
    • DraslíkK7,27 mg/l86. percentil
    • FluoruresF0,210 mg/l82. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,845 mg/l91. percentil
    • NitratesNO315,0 mg/l86. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK4,99 mg/l81. percentil
    • FosforečnanyPO40,402 mg/l75. percentil

    Métaux

    • ManganèseMn172 μg/l88. percentil
    • ZincZn13,4 μg/l75. percentil
    • AluminiumAl91,5 μg/l59. percentil
    • FerFe0,112 mg/l53. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • SéléniumSe1,55 mg/kg95. percentil
    • MolybdèneMo0,603 mg/kg80. percentil
    • BizmutBi0,267 mg/kg66. percentil
    • CuivreCu27,3 mg/kg64. percentil
    • AntimoineSb0,626 mg/kg49. percentil
    • CobaltCo8,35 mg/kg48. percentil
    • NickelNi23,3 mg/kg43. percentil
    • ZincZn88,9 mg/kg41. percentil
    • ArsenicAs5,85 mg/kg40. percentil
    • VanadiumV60,8 mg/kg31. percentil
    • MercureHg0,0733 mg/kg31. percentil
    • ChromeCr57,6 mg/kg27. percentil
    • CínSn2,11 mg/kg26. percentil
    • PlombPb11,8 mg/kg25. percentil
    • CadmiumCd0,0684 mg/kg13. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • CalciumCa5,61 %83. percentil
    • PhosphoreP1 171 mg/kg82. percentil
    • MagnésiumMg1,25 %73. percentil
    • ManganèseMn1 084 mg/kg71. percentil
    • DraslíkK1,55 %55. percentil
    • SodiumNa0,831 %42. percentil
    • AluminiumAl5,33 %40. percentil
    • FerFe2,44 %35. percentil
    • TitánTi3 996 mg/kg31. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr194 mg/kg85. percentil
    • BáriumBa515 mg/kg74. percentil
    • GáliumGa15,2 mg/kg61. percentil
    • CérCe62,0 mg/kg60. percentil
    • RubídiumRb85,3 mg/kg41. percentil
    • LítiumLi27,7 mg/kg39. percentil
    • BérylliumBe1,07 mg/kg31. percentil
    • BoreB53,1 mg/kg29. percentil
    • ZirkónZr325 mg/kg25. percentil
    • YtriumY21,3 mg/kg19. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    49nGy/h vo vzduchu

    rozsah 47 až 54 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potassium (K)K1,34 %63. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,53 ppm43. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,96 ppm33. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km47 °C83 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    47 / 83 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 36 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Centrálna depresia podunajskej panvy100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    SC (001) / Boldog – S od obce – sklad pesticídov – skladovanie a distribúcia agrochemikálií (1,6 km od vody)PK (027) / Šenkvice – Malé Šenkvice – skládka s – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (1,9 km od vody)Boldog – S od obce – sklad pesticídov – SK1000300P (1,6 km od vody)Veľký Grob – nijaký (950 m od vody)Šenkvice – Malé Šenkvice – – (1,8 km od vody)Tárnok – Veľký Grob – Veľký Grob – nijaký (2,6 km od vody)Senec – BS-1 – nekúpeľný (3,9 km od vody)Kráľova pri Senci – VMK-1 – nekúpeľný (6,0 km od vody)Kráľova pri Senci – FGS-1/A – nekúpeľný (6,0 km od vody)Kráľova pri Senci – FGS-1 – nekúpeľný (6,0 km od vody)BS-1 – k2 (3,9 km od vody)FGS-1,1/A – k2 (4,9 km od vody)FGB-1,1/A – j1 (8,5 km od vody)a1 (5,1 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,5 km od vody)Kráľová pri Senci (5,6 km od vody)Chorvátsky Grob (9,0 km od vody)Veľký Grob – štrkopiesky a piesky (2,1 km od vody)Veľký Grob – štrkopiesky a piesky (3,1 km od vody)Veľký Grob – štrkopiesky a piesky (2,1 km od vody)Veľký Grob – štrkopiesky a piesky (2,1 km od vody)Nový Svet – štrkopiesky a piesky (2,3 km od vody)Veľký Grob – štrkopiesky a piesky (2,5 km od vody)Reca I – štrkopiesky a piesky (2,7 km od vody)Senec – štrkopiesky a piesky (4,0 km od vody)Vištuk – ropa, zemný plyn (3,0 km od vody)Vištuk – ropa, zemný plyn (4,0 km od vody)Senec – paleontológia (3,9 km od vody)Šenkvice – Zosuvy (3,0 km od vody)Blatné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Blatné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Blatné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Blatné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (260 m od vody)Smolenice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (280 m od vody)Blatné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (450 m od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (710 m od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (780 m od vody)Čataj – Rovina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (830 m od vody)Blatné – monitorovací vrt (960 m od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Čataj – Rovina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Čataj – Rovina – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Veľký Grob – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Veľký Grob – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Čataj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Veľký Grob – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)M.Čaníkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Boldog – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Malé Čaníkovce – negatívny vrt (1,9 km od vody)Réca – pozorovací vrt SHMÚ (2,0 km od vody)Čataj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Boldog – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Čataj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Réca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Malé Čaníkovce – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (2,2 km od vody)Réca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Boldog – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Čataj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Čataj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Uľany – Tarnók – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,4 km od vody)Tarnok /Trníky/ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Pusté Uľany – Tarnok – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Malé Čaníkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (120 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (450 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (480 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (710 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (780 m od vody)zrážkomerná stanica – Umelé hydrogeologicky významné objekty (790 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (830 m od vody)monitorovanie hladiny a kvality podzemných vôd v – Hydrogeologické vrty (960 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)Velky Grob,c,d.177,1950m VSV od K122 – studňa (130 m od vody)Blatne-Cikakovsky mlyn,250m SSV od K160 – studňa (150 m od vody)Blatne,c,d.102,950m SV od K140 – studňa (160 m od vody)Blatne,c,d.12,750m V od K140 – studňa (170 m od vody)Blatne-cintorin,1250m VSV od K140 – studňa (170 m od vody)Blatne,c,d.195,550m JJV od K147 – studňa (240 m od vody)Blatne obecny vodov,100m V od K147 – vrt (280 m od vody)Velky Grob,PD,1700m JJV od K139 – studňa (540 m od vody)Velky Grob,c,d.230,1250m JJZ od K139 – studňa (910 m od vody)Velky Grob,c,d.3,950m JJV od K139 – studňa (1,3 km od vody)Velky Grob,c,d.331,850m J od K139 – studňa (1,3 km od vody)Velky Grob-cintorin,750m JJV od K139 – studňa (1,5 km od vody)M,Canikovce,900m SV od K186 – vrt (1,9 km od vody)Reca,c,d.2,950m JZ od K122 – studňa (2,0 km od vody)Boldog,c,d.81,1750m JV od K128 – studňa (2,1 km od vody)Cataj,c,d.96,1450m JZ od K141 – studňa (2,2 km od vody)Reca,c,d.123,1900m Z od K122 – studňa (2,2 km od vody)Boldog,c,d.120,750m S od K124 – studňa (2,3 km od vody)Reca,c,d.221,1450m ZJZ od K122 – studňa (2,3 km od vody)Boldog-cintorin,550m SSV od K124 – studňa (2,4 km od vody)Puste Ulany-Tarnok,400m JJZ od K131 – vrt (2,4 km od vody)Cataj,c,d.46,150m SZ od K139 – studňa (2,4 km od vody)Boldog,c,d.38,650m SZ od K124 – studňa (2,5 km od vody)Reca-cintorin,1000m V od K124 – studňa (2,5 km od vody)Cataj,c,d.124,1200m ZJZ od K141 – studňa (2,7 km od vody)M,Canikovce,c.d.406,950m SSZ od K184 – studňa (2,9 km od vody)Cerveny majer,100m S od K132 – studňa (3,0 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CuivreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 31,6 μg/lmedián 3,80 μg/l6 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stoličný, potok, 1999, 10 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 610 μg/lmedián 490 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Boldog, 1500 m ZSZ od K122, 1996, 800 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 88,0 μg/lmedián 78,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Stoličný, potok, 1999, 10 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,10 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Stoličný, potok, 1999, 10 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,895 μg/l6 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stoličný, potok, 1999, 130 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 16,0 μg/lmedián 10,0 μg/l6 vzoriek17 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Boldog, 1500 m ZSZ od K122, 1996, 800 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stoličný, potok, 1996, 80 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stoličný, potok, 1996, 80 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stoličný, potok, 1996, 80 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Stoličný, potok, 80 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 19,1 mg/lmedián 8,07 mg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Boldog, 1500 m ZSZ od K122, 1996, 800 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)12 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)12 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)12 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)11 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)8 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Galenit (PbS)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)12 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))12 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)12 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))12 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)12 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)11 vzoriek, najviac 20 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)11 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)8 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)7 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO314×
    • Mg-Ca-HCO38×
    • Ca-Mg-SO4-HCO32×
    • Ca-Mg-NO3-HCO31×
    • Ca-Mg-Cl-NO31×
    • Ca-NO3-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H11×
    • trieda F7×
    • trieda B3×
    • trieda A3×
    • trieda D2×
    • trieda E1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ChromeCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 13,8 μg/lmedián 0,700 μg/l27 vzoriek41 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 11,0 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 051 μg/lmedián 179 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,140 mg/lmedián 0,00500 mg/l27 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,40 μg/lmedián 0,900 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 160 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,200 μg/l27 vzoriek48 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 150 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,50 μg/l27 vzoriek19 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 160 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l27 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 44,0 μg/lmedián 13,0 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 160 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1021,4 Bq/l7,00 Bq/l
    potok, rieka13,24 Bq/l3,24 Bq/l
    iné114,6 Bq/l14,6 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Veľký Grobštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.2,1 km
    Veľký Grobštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.2,1 km
    Veľký Grobštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.2,1 km
    Nový Svetštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ILKA s.r.o.2,3 km
    Veľký Grobštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ILKA s.r.o.2,5 km
    Reca Ištrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Talapka Cyril2,7 km
    Veľký Grobštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ALAS SLOVAKIA, s.r.o.3,1 km
    Senecštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Bratislavské štrkopiesky, s.r.o.4,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    317 vrtov v pásme 3 km, z toho 49 hydrogeologických a 268 ostatných; s číslom archívnej správy 224.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m97×
    • 10–30 m102×
    • 30–100 m20×
    • 100–300 m87×
    • nad 300 m6×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Cf Sn-63ložiskový160,0 m–50 m
    V-3/202inžiniersko-geologický10,0 m9090060 m
    Cf Sn-72ložiskový187,0 m–70 m
    Blatnéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou150,0 m78475 143Bb57.pdf80 m
    Cf Sn-70ložiskový221,0 m–80 m
    Cf Sn-65ložiskový95,7 m–90 m
    DPS-K30inžiniersko-geologický10,0 m9090090 m
    JK-30inžiniersko-geologický10,0 m9090090 m
    SPS-V30inžiniersko-geologický8,2 m9090090 m
    Cf Sn-67ložiskový185,0 m–90 m
    JV-30inžiniersko-geologický10,0 m9090090 m
    Blatnéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou25,0 m16560 143Bb9.pdf100 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Senec – BS-149 °C12,0 l/s1350 mNa-HCO3-Clvyužívaný3,9 km
    Kráľova pri Senci – VMK-130 °C1,2 l/s804,5 mNa-Mg-HCO3nevyužívaný6,0 km
    Kráľova pri Senci – FGS-1/A52 °C13,0 l/s1500 mNa-HCO3-Clnevyužívaný6,0 km
    Kráľova pri Senci – FGS-123 °C0,3 l/s810 mNa-Mg-HCO3nevyužívaný6,0 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    BS-1geotermálna voda38 – 555 – 1513,9 km
    FGS-1,1/Ageotermálna voda38 – 555 – 1514,9 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 535,1 km
    kategória Kráľová pri Sencitermálne kúpalisko––15,6 km
    FGB-1,1/Ageotermálna voda22 – 38< 518,5 km
    kategória Chorvátsky Grobtermálne kúpalisko––19,0 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LieuČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    SC (001) / Boldog – S od obce – sklad pesticídovskladovanie a distribúcia agrochemikálií – poľnohospodárska výrobaherbicídy (celkom)74 b. (38-36)1,6 km
    Boldog – S od obce – sklad pesticídovSK1000300P1,6 km
    PK (027) / Šenkvice – Malé Šenkvice – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy54 b. (35-19)1,9 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Veľký Grob40 000 m²––950 m
    Šenkvice – Malé Šenkvice11 500 m²1993–1,8 km
    Tárnok – Veľký Grob – Veľký Grob14 036 m²1994monitorovaná2,6 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy1×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný1×

    Súčasný stav

    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Senec1 parcours de pêche · 10 km4Stoličný potok4

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Danube