Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами
Середнє по рибальських ділянках водотоку
34з 100
Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці
Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.
Найкраще вікно сьогодні
15:00–17:00
Ясеніански поток, оцінка вікна 33.
Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 15:04.
Карта та рибальські ділянки водотоку
Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.
Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія
1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…
Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.
КороповіЛососеві – форельовіЛососеві – харіусові
нижчевище
Бал — це оцінка умов за погодою, водою й оточенням, а не прогноз клювання. Для кожної ділянки видно, з чого він складається, наскільки підтверджений даними й звідки дані.
Стан води на водотоці
Вимірювання рівня води, температури та потоку, погоди біля водотоку та стану з супутників
Рівні води на водотоці
Станція
Статус
Зміна
Температура
Ясеніе
40 см
–
Висотний профіль водотоку
Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.
БистрінаГірський потік зі стрімким ухилом, каскадами та кам'янистим дном. Вода чиста і холодна; рибальство вимагає обережного підходу.
Висотний профіль водотоку: від 1 230 до 443 м н. р. м. на 17,3 км.Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
Найвища точка
1 230 м н. р. м.
Найнижча точка
394 м н. р. м.
Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
836 м
Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
48 ‰
ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
1,27
Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.
Рельєф у 3D
Завантаження 3D моделі рельєфу…
Історичні знімки
Зміни навколишнього середовища та природи з 2018 по 2024 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.
Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.
Геологія та геохімія водотоку Ясеніански поток
Метали та золото в річкових відкладеннях і воді, старі шахти та родовища, свердловини з архівними звітами, геотермальна енергія, екологічні навантаження та зсуви навколо потоку
Огляд базується на державних реєстрах та атласах Державного геологічного інституту Діоніз Štúr. Пошук охоплює зону навколо води всіх рибальських ділянок потоку (всього 17 км лінії): проби потоку в межах 1 км, свердловини, шахти та вантажі в межах 3 км, руди в межах 5 км, геотермальні джерела в межах 10 км.
Скеля під водою
річковий алювій67% водопроводу
17% Інші скелі, 17% гранітоїди
гравійно-піщане дно і заплави; Вода поповнюється з підземних вод в алювію. Геологічна карта Словаччини 1:50 000.
Вода за атласом
pH 8,0Змодельована оцінка
Тип води Ca–Mg–HCO₃–SO₄
Мінералізація 112 мг/л, м'яка води (3,6 °dH). Інтерполяція вимірювань з геохімічного атласу Словаччини, а не вимірювання в потоці.
Елементи в річкових осадах
3 з 15Елементи у верхніх 10%
Найвищий: миш'як 108 мг/кг
Положення елемента найвищого рангу серед точок вибірки на потоках у Словаччині: процентиль 96. Інтерполяція геохімічного атласу річкових відкладень.
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Тепло під ногами
25°C на глибині 1000 м
тепловий потік 55 мВт/м²
Атлас геотермальної енергії Словаччини.
Природне гамма-випромінювання
72Потужність дози Ngy/H
Процентиль 95 у Словаччині
Природний фон з гірських порід і ґрунту (калій, уран, торій), а не значення, виміряне у воді. Повітряна гамма-спектрометрія ŠGÚDŠ.
Старі шахтні виробки
308об'єктів у радіусі 3 км
видобувається: Sb, Fe, Pb, Au, W
Найближчий: Halda (halda), 10 м від води.
Золото в річкових осадах
11зразків із золотом
16 рудних мінералів в осаді
Найбільше 3 зерна в одному зразку (70 м від води). Розвідка розвідки підрахувала золоті зерна в концентраті з річкового осаду.
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Мікроелементи у воді струмка
4 з 10Показники в 5%
Найвищий: миш'як 253 мкг/л
Положення найвищого виміряного значення в розподілі всіх проб поверхневих вод у Словаччина: процентиль 99 (bez mena).
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Аналіз свердловин та підземних вод
380свердловин у радіусі 3 км
629 аналізів води поблизу
З них 380 мають архівний звіт від Geofond. Свердловини є гідрогеологічними, геологічними, інженерно-геологічними та іншими.
Геотермальна енергія
–
13 джерел геотермальних і мінеральних вод у радіусі 10 км.
Екологічні тягарі та полігони
13Ділянки в межах 3 км
4 екологічні навантаження, 9 сміттєзвалищ
Найближчий тягар: Predajná – skládka PO Predajná II., 1,0 км від води. Близькість не означає, що речовини витікають з місця у воду.
Поклади та руди
71записів у радіусі 5 км
4 родовища, 67 рудопроявів
Регістри Geofond, металогенетична карта та карта мінеральних ресурсів.
Зсуви та деформації схилів
13площ у радіусі 3 км
Задокументовані зсуви в реєстрі Geofond. Зсув у потік може затьмарити воду і змінити ліжко.
Геологічна будова під водою
Яка порода лежить під ватерлінією (геологічна карта Словаччини 1:50 000), скільки їй років, наскільки товстий четвертинний покрив і в якій тектонічній одиниці тече вода. Основа визначає жорсткість води, дно, каламутність після дощу і велику кількість джерел.
Точки слідують за ватерлінією (для струмка і басейну, рибальської ділянки після рибальської ділянки). Смуга являє собою поперечний переріз за відстанню, а не карту; Ширина секції відповідає кількості точок.
річковий алювій67%SR 72 %
Інші скелі17%SR 4,1 %
гранітоїди17%SR 1,5 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
річковий алювій:Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.
Геологічний вік гірських порід
kvartér67%
kryštalinikum33%
Найпоширеніші породи
система
старість
одиниця
пункти
kvartér
holocén
fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív
4×
kryštalinikum
staršie paleozoikum?
ortoruly a migmatizované ortoruly s páskovanou a očkatou textúrou – prevažne mylonitizované, s hojnými poloham
1×
kryštalinikum
paleozoikum – hercýnske granitoidy (karbón)
biotitické a dvojsľudové granodiority s ružovými K-živcami (prašivský typ)
1×
четвертинний покрив
fluviálne sedimenty nív67%SR 68 %
glacifluviálne sedimenty33%SR 0,5 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Типова товщина четвертинного покриву2,5m
2 – 560%SR 48 %
0 – 240%SR 16 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Тектонічні одиниці
HRONIKUM100%SR 8,1 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Тектонічний поділ
PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 16 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Неотектонічні одиниці
pozitívna jednotka (pohorie)67%SR 60 %
negatívna jednotka (medzihorské kotliny)33%SR 14 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Напрямок неотектонічних рухів
veľký zdvih67%SR 26 %
malý pokles33%SR 8,8 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Регіональний геологічний відділ
jadrové pohoria57%SR 11 %
veporské pásmo43%SR 6,4 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Регіональний геологічний відділ (субодиниці)
Дюмбіерске Татри57%SR 0,8 %
hronské synklinórium43%SR 1,2 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Інженерно-геологічні райони
rajón náplavov horských tokov40%SR 21 %
rajón magmatických intruzívnych hornín40%SR 3,0 %
rajón vysokometamorfovaných hornín20%SR 1,4 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Інженерно-геологічні утворення
formácia kvartérnych sedimentov40%SR 71 %
formácia variských granitoidov40%SR 3,2 %
formácia vysokometamorfovaných hornín20%SR 1,4 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Сприйнятливість території до деформацій схилу
Rajón stabilných území86%SR 95 %
Rajón potenciálne nestabilných území14%SR 4,4 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Карта охоплює 6 з 7 точок на ватерлінії.
Гідрогеологія: водоносні горизонти та підземні води
Потоки та річки живляться підземними водами. Гідрогеологічні карти показують, в яких породах зберігається вода, наскільки вони проникні і яка в них вода. Дані отримані з карт ŠGÚDŠ, а не з вимірювань на певній воді.
Породи водоносних горизонтів (Гідрологічна карта 1:200,000)
Kyslé plutonity40%SR 3,7 %
Гравій20%SR 52 %
Вапенце20%SR 3,1 %
Метаморфічні породи20%SR 2,4 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Тип водоносного горизонту
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Kyslé plutoni)40%SR 3,7 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)20%SR 22 %
Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane kr… (Vápence; Nerozlíšené)20%SR 1,2 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Metamorfity; N)20%SR 2,3 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Головна гідрогеологічна область
kryštalinikum a mezozoikum juhozápadných svahov Nízkych Tatier100%SR 1,1 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Хімія поверхневих вод згідно атласу
Змодельований склад води в районі, через який проходить рибальська розтяжка. Растри геохімічного атласу Словаччини (поверхневих вод) є інтерполяцією вимірювань у відібраних потоках, тому вони показують типовий фон місцевості, а не вимірювання в конкретному потоці.
Кислотність води
pH 7,97Типовий діапазон
Більшість річок і струмків у Словаччині мають рН від 6,5 до 8,5. Більш кисла вода зустрічається в потоках на кислих породах (граніти, кварцити), більше лужної води біля вапняків.
Жорсткість води
3,6°dH, м'яка
сума кальцію і магнію (0,64 ммоль/л). Жорстка вода буферна, а її рН змінюється повільніше; М'яка вода більш чутлива до кислотних дощів.
м'яка
середня
жорстка
дуже тяжко
розчинені речовини
112Мінералізація мг/л
Загальна кількість розчинених мінералів. Чиста гірська вода має десятки мг/л, низовини та вапнякові води сотні.
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Іонний склад води
катіони (позитивні іони)
Ца 59Мґ 28Na+K 13
аніони (негативні іони)
HCO₃ 65SO₄ 28
Тип води за домінуючими іонами: Ca–Mg–HCO₃–SO₄
Частки в еквівалентах, звичайний спосіб порівняння складу вод.
Основні іони
хлоридиЦл3,68 мг/лпроцентиль 25
НатрійНа3,74 мг/лпроцентиль 18
сульфатиSO419,6 мг/лпроцентиль 15
МагнійМґ4,98 мг/лпроцентиль 10
фторидиF0,0536 мг/лпроцентиль 10
бікарбонатиHCO358,7 мг/лпроцентиль 9
кальційЦа17,3 мг/лпроцентиль 8
калійK0,828 мг/лпроцентиль 8
DOT: середнє по лінії води, лінія: від найнижчого до найвищого значення, масштаб: Позиція серед точок вибірки на потоках у Словаччині (від 0 до 100-го процентиля)
Поживні речовини та органічне забруднення
Хімічне споживання киснюChSK3,01 мг/лпроцентиль 45
фосфатиPO40,0885 мг/лпроцентиль 41
амонійNH40,0640 мг/лпроцентиль 32
нітратиNO32,96 мг/лпроцентиль 16
Метали
АлюмінійАл189 мкг/лпроцентиль 78
цинкЗн12,2 мкг/лпроцентиль 72
марганецьМн8,05 мкг/лпроцентиль 16
праскаФе0,0270 мг/лпроцентиль 8
Елементи в річкових відкладеннях
Геохімічний атлас Словаччини (річкові відкладення) описує те, що річка несе в тонкому матеріалі на своєму руслі. Осад збирає метали з гірських порід, рудних залягань, минулої видобутку та промисловості. Це не юридична межа чи оцінка ризику для здоров’я: вона показує, як елемент у цьому потоці займає місце серед потоків у Словаччині.
Потенційно токсичні та мікроелементи
миш'якАс108 мг/кгпроцентиль 96
АнтимонСб24,1 мг/кгпроцентиль 95
ВестиПб34,8 мг/кгпроцентиль 90
вісмутБі0,383 мг/кгпроцентиль 83
СеленСе0,425 мг/кгпроцентиль 80
кадмійЦд0,350 мг/кгпроцентиль 76
МолібденМо0,490 мг/кгпроцентиль 68
ВанадійV74,6 мг/кгпроцентиль 63
жерстьСн2,95 мг/кгпроцентиль 61
цинкЗн107 мг/кгпроцентиль 60
мідьЦу24,2 мг/кгпроцентиль 53
ртутьГґ0,0891 мг/кгпроцентиль 43
нікеельНі19,6 мг/кгпроцентиль 27
хромЦр54,8 мг/кгпроцентиль 23
КобальтЦо6,64 мг/кгпроцентиль 22
DOT: середнє по лінії води, лінія: від найнижчого до найвищого значення, масштаб: Позиція серед точок вибірки на потоках у Словаччині (від 0 до 100-го процентиля)
Основні елементи (залізо, алюміній, кальцій, магній, калій, натрій, титан, марганець, фосфор)
Повітряна гамма-спектрометрія ŠGÚDŠ вимірює випромінювання калію, урану та торію в породах і ґрунті. Граніти та деякі кислі вулканічні породи мають найвищі значення, найнижчі – вапняки та заплави. Цезій-137 є залишком наслідків Чорнобильської аварії та випробувань ядерної зброї.
Потужність дози гама-випромінювання
72Ngy/год в повітрі
Діапазон від 61 до 88 нГр/год
природний фон з гірських порід і ґрунтів; вище над гранітами та деякими кислими вулканічними породами, нижче вапняків і заплав.
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Радоновий ризик підґрунтя
середнє
Радон - це природний газ з гірських порід. Ризик стосується будівель і підвалів, а не води в потоці; Це показує, що таке основа.
DOT: середнє по лінії води, лінія: від найнижчого до найвищого значення, масштаб: Позиція серед точок вибірки на потоках у Словаччині (від 0 до 100-го процентиля)
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Геофізичні поля: магніти і гравітація
Карти магнітного поля та гравітації (ŠGÚDŠ) показують, що лежить під відкладеннями та поверхнею: вулканічні тіла, розломи та товщина земної кори. Для рибалки вони цікаві опосередковано: вони показують, де змінюється скеля, а разом з нею і вода.
Магнітна аномалія
-15нТл
Діапазон від -30 до 4 нТл
Відхилення магнітного поля Землі від її оточення. Позитивні та негативні аномалії виявляють породи з магнетитом (базальтами, основними вулканічними породами) та кордонами в кореневій породі.
негативпозитивний
Бугер гравітаційна аномалія
-44mGal
Залишковий -6,6 мг
Негативні значення лежать над товстими відкладеннями і під горами (світла кора), позитивними над густими скелями і тоншою корою. На ньому зображено будову земної кори, а не води.
Геотермальний потенціал
Атлас геотермальної енергії Словаччини фіксує температуру гірських порід і тепловий потік з надр Землі. Це потенціал місцевості, а не фактичне тепло води в потоці. Специфічні геотермальні свердловини та джерела поблизу цієї води знаходяться в розділі геотермальної енергії нижче.
Температура породи на глибині 1000 м25°C
Щільність поверхневого тепла55mW/m²
Рельєф, клімат і ґрунти
Басейн - це не просто вода: схил і висота визначають швидкість стоку, клімат, температуру і кількість води, а також ґрунти, які вмиваються в потік. Дані отримані з геоморфологічного поділу, кліматично-географічних типів та ґрунтових карт ŠGÚDŠ.
Висота геоморфологічних одиниць (від–до)383–1 755m н. р. м.
Середня висота одиниць848m н. р. м.
Середній ухил18,2°
Середня температура січня-5,3°C
Середня температура липня15,3°C
Річні опади755mm
Геоморфологічні одиниці
Нізке Татри57%SR 1,4 %
Horehronské podolie43%SR 1,2 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Геоморфологічні регіони
Fatransko-tatranská oblasť100%SR 21 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Клімато-географічні типи
kotlinová klíma100%SR 29 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Сприйнятливість ґрунтів до підкислення
prirodzene kyslé pôdy60%SR 8,5 %
pôdy nenáchylné na acidifikáciu40%SR 27 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Забруднення ґрунту (карта 1:500 000)
kontaminovaná pôda, obsah rizikových prvkov je vyšší ako limitné hodnoty B100%SR 1,3 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Літогеохімічні види
Mezozoikum bradlového pásma a centrálnych Západných Karpát50%SR 10 %
Kryštalinikum tatrika a veporika25%SR 1,5 %
Plutonity centrálnych Západných Karpát25%SR 3,0 %
Маркер на барі: поділіться серед усіх зразків точок на потоках у Словаччині
Карта коридору
де найближчі шахтні виробки, родовища, вантажі, геотермальні свердловини та знахідки золота. Групи можна вимкнути.
Лінія - це вода рибальської ділянки, світлова смуга - це 3-кілометрова зона, в якій шукали свердловини, шахти та вантажі. На карті зображені найближчі об’єкти (не більше кількох десятків з кожного реєстру), не всі. точки відповідають позиції в реєстрі; Об'єкти площі позначені їх центром.
Мікроелементи в поверхневих водах
Миш'як, сурма, кадмій, свинець, мідь, цинк та інші елементи в зразках річок і струмків (геохімічний атлас Словаччини, поверхневі води, 2015). Смужка показує, де найвище значення серед усіх вибірок у Словаччина; Світловий маркер є медіаною зразків у цій воді.
миш'якАсекстремальний (1%)
Найвища 253 мкг/лМедіана 61,3 мкг/л16 зразки6% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: bez mena, 1992, 260 м від води. Порівняння: процентиль 99 усіх вибірок у Словаччина.
АнтимонСбВисокий (5%)
Найвища 16,2 мкг/лМедіана 4,30 мкг/л15 зразки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: Prostredný potok, 1992, 950 м від води. Порівняння: процентиль 97 усіх вибірок у Словаччина.
барійБаВисокий (5%)
Найвища 200 мкг/лМедіана 45,0 мкг/л16 зразки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: Jaseniansky potok, 1992, 180 м від води. Порівняння: процентиль 97 усіх вибірок у Словаччина.
ВестиПбВисокий (5%)
Найвища 5,00 мкг/лМедіана 2,50 мкг/л16 зразки94% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: Jasenie, 2000m JZ od K1471 Struhár, 1992, 720 м від води. Порівняння: процентиль 95 усіх вибірок у Словаччина.
мідьЦуПідвищений (10 %)
Найвища 6,20 мкг/лМедіана 1,00 мкг/л16 зразки88% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: Predajná, 1700m JZ od K496, 1993, 340 м від води. Порівняння: процентиль 92 усіх вибірок у Словаччина.
кадмійЦдТрохи піднесений
Найвища 0,250 мкг/лМедіана 0,250 мкг/л16 зразки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: Nemecká, 400m V od K676, 740 м від води. Порівняння: процентиль 75 усіх вибірок у Словаччина.
стронційСрзвичайне значення
Найвища 180 мкг/лМедіана 90,0 мкг/л15 зразки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: Predajná, 1700m JZ od K496, 1993, 340 м від води. Порівняння: процентиль 52 усіх вибірок у Словаччина.
СеленСенижче половини Словаччина
Найвища 0,500 мкг/лМедіана 0,500 мкг/л15 зразки100% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: Nemecká, 400m V od K676, 1993, 740 м від води. Порівняння: процентиль 46 усіх вибірок у Словаччина.
літійЛінижче половини Словаччина
Найвища 5,00 мкг/лМедіана 5,00 мкг/л16 зразки100% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: Nemecká, 400m V od K676, 1993, 740 м від води. Порівняння: процентиль 34 усіх вибірок у Словаччина.
хромЦрнижче половини Словаччина
Найвища 1,00 мкг/лМедіана 1,00 мкг/л16 зразки100% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: Nemecká, 400m V od K676, 1993, 740 м від води. Порівняння: процентиль 32 усіх вибірок у Словаччина.
Основні іони, мінералізація і рН
Основний хімічний склад води: з яких породи мінерали в ньому походять.
Діоксид кремніюSiO2звичайне значення
Найвища 12,4 мг/лМедіана 9,19 мг/л16 зразки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: Nemecká, 400m V od K676, 1993, 740 м від води. Порівняння: процентиль 56 усіх вибірок у Словаччина.
Золоті та рудні мінерали в річкових відкладеннях
Регіональна розвідка: важка фракція була вимита з річкового гравію та підраховано мінеральні зерна в ньому. Карта знахідок позитивна: зразок без золота в атласі не вказано, тому відсутність знахідки не є доказом того, що немає золота.
Гематіт (Fe₂O₃)80 зразків, не більше 2750 зерен
Лімоніт (FeO(OH)·nH₂O)79 зразків, не більше 850 зерен
Маґнетіт (Fe₃O₄)79 зразків, не більше 1667 зерен
Схееліт (CaWO₄)67 зразків, не більше 1115 зерен
Моназіт ((Ce,La,Nd)PO₄)60 зразків, не більше 55 зерен
Пиріт (FeS₂)54 зразків, не більше 750 зерен
Рутіл (TiO₂)47 зразків, не більше 50 зерен
Сфалеріт (ZnS)25 зразків, не більше 5 зерен
Баріт (BaSO₄)14 зразків, не більше 155 зерен
Золото (Ау)11 зразків, не більше 3 зерен
Анатас (TiO₂)6 зразків, не більше 8 зерен
Реалґар (AsS)5 зразків, не більше 14 зерен
Цінабаріт (HgS)4 зразків, не більше 2 зерен
Малахіт (Cu₂CO₃(OH)₂)3 зразків, не більше 5 зерен
Ауріпіґмент (As₂S₃)1 зразків, не більше 1 зерен
Халкопиріт (CuFeS₂)1 зразків, не більше 1 зерен
Найближчі зразки з золотом
зразок
Золото в зразку
З води
J-137/B
2 зерна
60 м
J-130/A
3 зерна
70 м
J-82
1 зерно
70 м
J-140/B
2 зерна
80 м
J-115/B
1 зерно
80 м
J-127/A
1 зерно
100 м
Jš-26
1 зерно
200 м
J-69
1 зерно
240 м
Породоутворюючі та допоміжні мінерали
Ґранати ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)73 зразків, не більше 4115 зерен
Амфіболи (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)72 зразків, не більше 3150 зерен
цирконій (ZrSiO₄)68 зразків, не більше 433 зерен
Апатіт (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))63 зразків, не більше 315 зерен
Епідот (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))63 зразків, не більше 999 зерен
Тітаніт (CaTiSiO₅)20 зразків, не більше 739 зерен
Turmalíny (komplexný borosilikát)10 зразків, не більше 25 зерен
Пироксени ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)8 зразків, не більше 25 зерен
Сілліманіт (Al₂SiO₅)6 зразків, не більше 16 зерен
Підземні води: хімія, типи води та радіоактивність
Гідрогеохімічні об'єкти (аналіз джерел і свердловин), геохімічний атлас підземних вод (1996) та радіогідрохімічний відбір проб. Підземні води живлять потоки, тому її склад також впливає на воду в потоці.
Метали в підземних водах
миш'якАсекстремальний (1%)
Найвища 888 мкг/лМедіана 2,80 мкг/л49 зразки39% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: prameň, 1992, 2,7 км від води. Порівняння: процентиль 99 усіх вибірок у Словаччина.
АнтимонСбекстремальний (1%)
Найвища 87,0 мкг/лМедіана 1,40 мкг/л49 зразки14% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: štôlňa, 1991, 1,0 км від води. Порівняння: процентиль 99 усіх вибірок у Словаччина.
ВестиПбекстремальний (1%)
Найвища 11,0 мкг/лМедіана 0,500 мкг/л49 зразки84% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: prameň, 1992, 850 м від води. Порівняння: процентиль 99 усіх вибірок у Словаччина.
кадмійЦдекстремальний (1%)
Найвища 3,40 мкг/лМедіана 0,250 мкг/л49 зразки76% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: prameň, 1991, 1,2 км від води. Порівняння: процентиль 99 усіх вибірок у Словаччина.
ртутьГґВисокий (5%)
Найвища 0,300 мкг/лМедіана 0,100 мкг/л49 зразки96% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: prameň, 1992, 2,7 км від води. Порівняння: процентиль 96 усіх вибірок у Словаччина.
СеленСеВисокий (5%)
Найвища 2,70 мкг/лМедіана 1,00 мкг/л49 зразки24% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: prameň, 1992, 2,7 км від води. Порівняння: процентиль 95 усіх вибірок у Словаччина.
хромЦрПідвищений (10 %)
Найвища 2,90 мкг/лМедіана 0,250 мкг/л49 зразки80% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: prameň, 1991, 230 м від води. Порівняння: процентиль 93 усіх вибірок у Словаччина.
АлюмінійАлПідвищений (10 %)
Найвища 0,0400 мг/лМедіана 0,00500 мг/л49 зразки73% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: prameň, 1991, 980 м від води. Порівняння: процентиль 90 усіх вибірок у Словаччина.
літійЛіТрохи піднесений
Найвища 25,0 мкг/лМедіана 2,00 мкг/л49 зразки47% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: prameň, 1991, 3,0 км від води. Порівняння: процентиль 83 усіх вибірок у Словаччина.
мідьЦуТрохи піднесений
Найвища 2,50 мкг/лМедіана 0,700 мкг/л49 зразки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: prameň, 1991, 1,1 км від води. Порівняння: процентиль 80 усіх вибірок у Словаччина.
цинкЗнТрохи піднесений
Найвища 164 мкг/лМедіана 0,500 мкг/л49 зразки76% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: prameň, 1991, 160 м від води. Порівняння: процентиль 77 усіх вибірок у Словаччина.
праскаФезвичайне значення
Найвища 0,00500 мг/лМедіана 0,00500 мг/л19 зразки100% нижче межі кількісної оцінки
до 50%
50–75
75–90
90–99
вище 99
Найбільше значення: prameň, 1991, 2,6 км від води. Порівняння: процентиль 50 усіх вибірок у Словаччина.
Радон у водах
Тип сайту
зразки
Найвищий радон
медіана
upravený prameň
5
45,1 Bq/l
24,2 Bq/l
prameň
11
160 Bq/l
24,0 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
1
17,2 Bq/l
17,2 Bq/l
minerálny prameň
2
147 Bq/l
78,3 Bq/l
výtok z banského diela
1
3,69 Bq/l
3,69 Bq/l
Виробки шахт, родовищ і руд
Старі шахтні виробки за межами гірничодобувних територій (Geofond Register), родовищ і гірничих територій, а також металогенетична карта. Золото, срібло та інші метали поблизу потоків можуть потрапити в осад і воду.
Що тут було видобуто (за реєстром старих шахт)
Сб41×
Фе31×
Пб29×
Ау10×
W5×
Види об'єктів майнінгу
halda133×
štôlňa126×
pinga, pingový ťah30×
iný druh objektu17×
šachta2×
Найближчі старі шахти
Назва
Вид
видобутий
закінчений
З води
Halda
halda
Fe rudy (siderit)
koniec 19.stor.-zač.20.stor.
10 м
Štôlňa
štôlňa
Fe rudy (siderit)
koniec 19.stor.-zač.20.stor.
20 м
Ryžovisko
iný druh objektu
Au-rudy
16.storočie
20 м
Hlušinová halda
halda
zlato, volfram
1991
50 м
Ryžovisko
iný druh objektu
Au-rudy
16.storočie
50 м
Halda
halda
Fe rudy (siderit)
koniec 19.stor.-zač.20.stor.
60 м
Štôlňa
štôlňa
Fe rudy (siderit)
koniec 19.stor.-zač.20.stor.
70 м
Ryžovisko
iný druh objektu
Au-rudy
16.storočie
80 м
Štôlňa Jánošík
štôlňa
antimonit
1958
80 м
Halda pred štôlňou Jánošík
halda
antimonit
1958
90 м
Депозити та гірничодобувні зони
депозит
мінерал
Статус і організація
З води
Jasenie
volfrámové rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
1,7 км
Jasenie
volfrámové rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
1,7 км
Podbrezová – Lopej
dekoračný kameň
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
1,9 км
Lom Ráztoka
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – Roľnícke družstvo HRON Slovenská Ľupča
4,8 км
Випадки руди на металогенній карті
поява
Тип руди
Метали
Вид
З води
Jasenie-Jasenský potok
Zlaté rudy
Ау
mineralogický výskyt
100 м
Haliar
Zlaté rudy
pyrit
mineralogický výskyt
170 м
Husárka
Antimónové rudy
Сб
mineralogický výskyt
180 м
Jasenie Biela voda-S svah Felsenfestky
Volfrámovo-zlaté rudy
В, Ау
ložiskový výskyt
290 м
Banské pole Mizzi
Železné rudy
Фе
mineralogický výskyt
320 м
Latiborská hoľa
Antimonitovo-zlaté rudy
Сб-Ау
mineralogický výskyt
660 м
Ráztocká hoľa sever
Zlaté rudy
Ау
mineralogický výskyt
810 м
Jasenie Soviansko
Polymetalické rudy
Пб, Зн
malé ložisko
820 м
Jasenie-Lomnistá dolina
Zlaté rudy
Ау, В
mineralogický výskyt
1,1 км
Veľká Hoľa severný svah
Železné rudy
Фе
mineralogický výskyt
1,3 км
Свердловини та архівні звіти GeoFond
Реєстр гідрогеологічних свердловин, інших свердловин та геотермальних свердловин. Кожна свердловина має звіт в архіві GEOFOND (геологічні профілі, насосні випробування, хімічний аналіз води); Номер звіту в таблиці.
380 свердловин у смузі 3 км, з них 72 гідрогеологічних і 308 інших; з номером архівного звіту 380.
Глибина свердловини
до 10 м45×
10–30 м49×
30–100 м125×
100–300 м123×
nad 300 m15×
Найближчі свердловини
Локація
Вид
Глибина
Архівний звіт
З води
VN58-2
životné prostredie
–
96444
30 м
Predajná
negatívny vrt
5,0 м
16027 111Db13.pdf
90 м
BV-3
ložiskový
242,0 м
60253
90 м
H-1
ložiskový
152,0 м
24800
100 м
Predajná
negatívny vrt
3,8 м
16027 111Db14.pdf
130 м
BV-5
ložiskový
302,0 м
60253
130 м
Predajná VS-1A
inžiniersko-geologický
16,0 м
4771
130 м
BV-4
ložiskový
160,0 м
60253
140 м
H-2
ložiskový
57,6 м
24800
140 м
S-1a
inžiniersko-geologický
16,0 м
4771
210 м
Pod Jasenským potokom VS-1
inžiniersko-geologický
25,0 м
4771
230 м
S-1
inžiniersko-geologický
25,0 м
4771
230 м
Геотермальна енергія та мінеральні води
Геотермальні свердловини (температура води на гирлі свердловини, вихід, хімічний тип) та джерела геотермальних і мінеральних вод у межах 10 км. Дані про використання та існування свердловини надходять із реєстру Geofond.
Джерела геотермальних і мінеральних вод
Джерело
Вид
Температура води (°C)
врожайність (л/с)
Рахувати
Найближчий від води
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
10
410 м
kategória b1
minerálna voda
15-22
< 5
2
4,9 км
kategória c1
minerálna voda
23-38
< 5
1
6,0 км
Екологічні тягарі, полігони та антропогенні відкладення
Зафіксовані екологічні навантаження (промислові ділянки, полігони, видобуток), реєстр відходів відходів та моніторинг антропогенних відкладень (промисловий осад). Це список місць, а не вимірювання забруднення води.
Екологічні навантаження
Локація
діяльність
субстанція
класифікація
З води
Predajná – skládka PO Predajná II.
SK200280FK
1,0 км
Nemecká – areál Petrochema
SK200280FK
1,1 км
Predajná – skládka PO Predajná I.
SK200280FK
1,4 км
Partizánska Ľupča – štôlne a haldy Magurka
SK200300FK
2,8 км
Відходи сміттєзвалища
полігон
площа
Рік встановлений
моніторинг
З води
Jasenie
–
1985
–
120 м
Vršina – Nemecká
3 995 м²
1978
–
290 м
Predajná
150 м²
1973
–
360 м
Jasenie
30 м²
1970
–
800 м
Predajná II – Predajná
120 000 м²
1974
monitorovaná
1,1 км
Predajná
450 м²
1977
–
1,2 км
Predajná I – Predajná
109 211 м²
1962
monitorovaná
1,4 км
Hliniská – Nemecká
–
1982
–
2,5 км
Зсуви та деформації схилів
Реєстр документованих деформацій схилів (Geofond). Зсуви біля струмка можуть принести дрібний матеріал у воду, змінити русло і перегородити канал.
Види деформацій
Roztrhanie a rozvoľnenie masívu7×
Зосуви5×
Blokové rozpadliny1×
ступінь активності
Стабілізовани11×
Потенціални2×
Поточний стан
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova4×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×
Як читати ці дані
Зона і відстань. Відстань вимірюється від лінії води до точки в регістрі (до центру для площ), з точністю до десятків метрів. Підрахунки стосуються лише зони, а не всього водозбору.
Процентиль. Для хімії найвище значення порівнюється з усіма зразками атласу в Словаччина. Це не юридична межа чи оцінка ризику для здоров’я; Атласи історичні (опубліковано: поверхневі води 2015, підземні води 1996, річкові відкладення 1999).
Межа кількісного визначення. Багато зразків мають значення на найнижчому рівні, який може визначити лабораторія; Такі результати означають «нижче ліміту». Для них позиція в розподілі є оцінкою.
Шліхи. записуються лише зразки з знахідкою. Кількість зерен у концентраті не є вмістом золота в грамах на тонну.
відношення до води. Обробка шахти, сміттєзвалище або тягар поблизу нічого не доводять про якість води в потоці. Це служить підказкою для уваги та відправною точкою для подальшого дослідження.
Зразок балів. Площа та растрові карти ŠGÚDŠ не можна завантажувати як точки, тому вздовж лінії кожної рибальської ділянки значення шукається в точках приблизно кожні 3 км. Це зразок рядка, а не безперервний запис; Дуже короткий розділ може мати одну точку.
Атлас растров. Хімія води та відкладень є інтерполяцією вимірювань у мережі відбору проб (геохімічний атлас Словаччини). Значення в точці є змодельованою оцінкою для навколишнього середовища, а не вимірюванням у воді. Процентиль порівнює середнє значення цього потоку з усіма точками вибірки на потоках у Словаччині.
Позиції та ваги. Карти мають різні масштаби (від 1:50 000 до 1:1 000 000), тому рівень деталізації відрізняється між розділами. Карта за межами її покриття означає, що на цьому етапі немає області, не те, що там нічого немає.