Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами
Середнє по рибальських ділянках водотоку
24з 100
Низька активність · середнє з 2 рибальських ділянок
Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.
Дуже висока0
Висока0
Середня0
Низька2
Найкраще вікно сьогодні
06:00–08:00
Pružinka č. 1, оцінка вікна 33.
Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 01:04.
Карта та рибальські ділянки водотоку
Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.
Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія
1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…
Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.
КороповіЛососеві – форельовіЛососеві – харіусові
нижчевище
Бал — це оцінка умов за погодою, водою й оточенням, а не прогноз клювання. Для кожної ділянки видно, з чого він складається, наскільки підтверджений даними й звідки дані.
Стан води на водотоці
Вимірювання рівня води, температури та потоку, погоди біля водотоку та стану з супутників
Рівні води на водотоці
Станція
Статус
Зміна
Температура
Трстіе
28 см
–
Вісолає
30 см
–
Висотний профіль водотоку
Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.
Швидкий водотікПередгірна річка з гравійним дном та швидкою течією. Тут харіус та форель вже почуваються добре.
Висотний профіль водотоку: від 393 до 258 м н. р. м. на 15,9 км.Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
Найвища точка
393 м н. р. м.
Найнижча точка
254 м н. р. м.
Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
139 м
Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
8,7 ‰
ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
1,13
Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.
Рельєф у 3D
Завантаження 3D моделі рельєфу…
Історичні знімки
Зміни навколишнього середовища та природи з 2018 по 2024 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.
Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.
Geológia a geochémia toku Pružinka
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 17 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
1objekt do 3 km
Najbližšie: Odkalisko Lednické Rovne (odkalisko), 600 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
0vzoriek so zlatom
10 rudných minerálov v sedimente
Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.
Stopové prvky vo vode toku
1 з 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Bárium 210 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Horgnická hora, 700 m JV od K290).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
381vrtov do 3 km
598 rozborov vody v okolí
Z toho 380 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
21°C na ústí vrtu
4 geotermálne vrty do 10 km
Najteplejší: Belušské Slatiny – BS-1, 2,9 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
29lokalít do 3 km
1 záťaž, 28 skládok
Najbližšia záťaž: Lednické Rovne – skládka Podstránie, 2,5 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
40záznamov do 5 km
19 ložísk, 21 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
50plôch do 3 km
7 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
БаріумБаvysoká (horných 5 %)
najvyššie 210 μg/lmedián 210 μg/l1 vzorka
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Horgnická hora, 700 m JV od K290, 1995, 890 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
КадмійЦдzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,530 μg/lmedián 0,150 μg/l9 vzoriek78 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Pružinka, potok, 60 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
МідьЦуmierne zvýšená
najvyššie 3,70 μg/lmedián 1,40 μg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Visolaje-ľavostranný prítok Pruž., 1800m SV od K385, 1997, 810 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
СтронціумСрmierne zvýšená
najvyššie 410 μg/lmedián 187 μg/l9 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Horgnická hora, 700 m JV od K290, 1995, 890 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ХромЦрmierne zvýšená
najvyššie 2,50 μg/lmedián 1,60 μg/l9 vzoriek44 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Pružinka, potok, 1998, 130 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АнтимонСбmierne zvýšená
najvyššie 0,530 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Pružinka, potok, 1998, 30 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АрсенАсbežná hodnota
najvyššie 1,32 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek56 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Pružinka, potok, 1998, 60 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Pružinka, potok, 1998, 130 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Pružinka, potok, 1998, 130 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Pružinka, potok, 1998, 130 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 11,6 мг/лmedián 5,42 мг/л9 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Visolaje-ľavostranný prítok Pruž., 1800m SV od K385, 1997, 810 m od vody. Porovnanie: 54. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)18 vzoriek, najviac 815 zŕn
Barit (BaSO₄)17 vzoriek, najviac 315 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)16 vzoriek, najviac 815 zŕn
Rutil (TiO₂)16 vzoriek, najviac 815 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)13 vzoriek, najviac 555 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)9 vzoriek, najviac 315 zŕn
Pyrit (FeS₂)8 vzoriek, najviac 315 zŕn
Anatas (TiO₂)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
Kasiterit (SnO₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Horninotvorné a doprovodné minerály
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)17 vzoriek, najviac 815 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)16 vzoriek, najviac 815 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)14 vzoriek, najviac 315 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)13 vzoriek, najviac 815 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))12 vzoriek, najviac 55 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))10 vzoriek, najviac 5 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))9 vzoriek, najviac 315 zŕn
Korund (Al₂O₃)5 vzoriek, najviac 15 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ца-Мґ-HCO316×
Ца-HCO39×
Мґ-Ца-HCO31×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda A11×
trieda B7×
trieda E5×
trieda G1×
trieda C1×
trieda D1×
Kovy v podzemnej vode
МідьЦуextrémna (horný 1 %)
najvyššie 53,5 μg/lmedián 0,500 μg/l44 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АлюмінійАлextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,500 мг/лmedián 0,00500 мг/л44 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЦинкЗнextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4 620 μg/lmedián 6,00 μg/l44 vzoriek32 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ОловоПбvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 0,500 μg/l44 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ХромЦрvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,80 μg/lmedián 0,250 μg/l44 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l44 vzoriek95 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЛітіумЛіvysoká (horných 5 %)
najvyššie 66,0 μg/lmedián 8,50 μg/l44 vzoriek18 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,100 μg/l44 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АрсенАсmierne zvýšená
najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l44 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЗалізоФеbežná hodnota
najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l44 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l44 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Взоріек
Najvyšší radón
Медіан
upravený prameň
5
23,8 Bq/l
5,13 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
2
11,8 Bq/l
9,51 Bq/l
джерело
7
26,5 Bq/l
13,1 Bq/l
vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody
2
8,52 Bq/l
7,30 Bq/l
studňa
6
25,6 Bq/l
10,2 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Druhy banských objektov
odkalisko1×
Najbližšie staré banské diela
Назва
Вид
Тяжене
Уконченіе
Od vody
Одкаліско Ледніцке Ровне
odkalisko
štrkopiesky
600 м
Ložiská a dobývacie priestory
Ложіско
Нераст
Stav a organizácia
Od vody
Белуша – Ледніцке Ровне
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV, s.r.o.
590 м
Белуша – Ледніцке Ровне
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV, s.r.o.
610 м
За Ваг
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV s.r.o.
1,2 км
За Ваг ІІ
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – SESTAV s.r.o.
1,3 км
Ледніцке Ровне – Сіґоть
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV, s.r.o.
1,9 км
Пружіна І
vápenec ostatný
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
2,3 км
Пружіна І
vápenec ostatný
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
2,3 км
Пружіна
vápenec ostatný
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
2,9 км
Пружіна
vápenec ostatný
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
2,9 км
Горовце
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ZEMPRA, s.r.o.
3,9 км
Гложа – Подгоріе
vápenec ostatný
Ťažené ložisko – Považská cementáreň, a.s.
4,1 км
Гложа – Подгоріе
sialitická surovina
Ťažené ložisko – Považská cementáreň, a.s.
4,1 км
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Вискит
Typ rudy
Метали
Вид
Od vody
Пружіна
Hliníkové rudy (bauxity)
Ал
ložiskový výskyt
1,0 км
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
381 vrtov v pásme 3 km, z toho 84 hydrogeologických a 297 ostatných; s číslom archívnej správy 380.
Hĺbky vrtov
до 10 м231×
10–30 м108×
30–100 м7×
100–300 м2×
nad 300 m3×
Najbližšie vrty
Локація
Вид
Глибина
Archívna správa
Od vody
J-12
inžiniersko-geologický
8,0 м
71189
30 м
PJ-3
inžiniersko-geologický
8,0 м
71189
30 м
B-11
inžiniersko-geologický
8,0 м
91899
30 м
Белуша
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
15,0 м
51897 97Dc56.pdf
40 м
J-14
inžiniersko-geologický
8,0 м
71189
50 м
VM-41/5
inžiniersko-geologický
10,0 м
85360
50 м
J-122
inžiniersko-geologický
6,0 м
74171
60 м
J-15
inžiniersko-geologický
7,0 м
71189
60 м
J-119
inžiniersko-geologický
6,0 м
74171
60 м
Белуша
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
13,0 м
39931 97Dc51.pdf
70 м
J-13
inžiniersko-geologický
8,0 м
71189
70 м
J-118
inžiniersko-geologický
6,0 м
74171
70 м
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Врт
Температура
Видатность
Глибина
Chemický typ vody
Виужіваніе
Od vody
Белушске Слатіни – BHS-3
21 °C
0,0 л/с
1671 м
Ца-На-HCO3-SO4
nevyužívaný
2,4 км
Белушске Слатіни – BHS-2
20 °C
–
501 м
Ца-На-HCO3-SO4
nevyužívaný
2,7 км
Белушске Слатіни – BHS-1
21 °C
–
226 м
Ца-На-HCO3-SO4
nevyužívaný
2,8 км
Белушске Слатіни – BS-1
21 °C
–
58,5 м
Ца-HCO3-(SO4)
nevyužívaný
2,9 км
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Джерело
Вид
Температура води (°C)
Видатность (л/с)
Почет
Najbližší od vody
kategória Belušské Slatiny
termálne kúpalisko
–
–
1
200 м
kategória b1
minerálna voda
15-22
< 5
3
2,7 км
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
9
3,2 км
kategória b2
minerálna voda
15-22
5-15
1
4,5 км
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Локація
Чінность
Латка
Класіфікаціа
Od vody
Lednické Rovne – skládka Podstránie
SK1000500P
2,5 км
Skládky odpadov
Складка
Плоха
Rok vzniku
Моніторованіе
Od vody
Pri kríži – Pružina
1 000 м²
1975
–
90 м
Pri skale – Pružina
–
1980
–
130 м
Pri potoku – Slopná
800 м²
1970
–
180 м
Ярки – Пружіна
–
1975
–
190 м
Pri ceste – Dolný Lieskov
–
1970
–
330 м
Под Діелом – Слопна
–
1970
–
330 м
hnojisko – Podskalie
300 м²
1975
–
390 м
Nad rekreačným zariadením. – Pružina
–
1970
–
450 м
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Зосуви50×
Stupeň aktivity
Потенціални24×
Стабілізовани19×
Актівни7×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova12×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0007×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick3×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.