Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones
Promedio de los cotos de pesca del curso de agua
24de 100
Actividad baja · promedio de 2 cotos de pesca
El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
Muy alta0
Alta0
Media0
Baja2
Mejor franja horaria de hoy
06:00–08:00
Pružinka č. 1, puntuación de la ventana 33.
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 01:04.
Mapa y cotos de pesca del curso de agua
Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…
Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.
CiprínidoSalmónido – tramo de la truchaSalmónido – tramo del tímalo
inferiorsuperior
La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una predicción de picadas. De cada coto de pesca ves de qué se compone, cuán respaldada está por los datos y de dónde proceden.
Estado del agua en el curso de agua
Medición del nivel del agua, temperatura y caudal, clima junto al curso de agua y estado desde satélites
Niveles de agua en el curso de agua
Estación
Estado
Cambio
Temperatura
Trstie
28 cm
–
Visolaje
30 cm
–
Perfil de elevación del curso de agua
Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.
Curso de agua vivoUn río de piedemonte con fondo de grava y corriente rápida. Aquí el tímalo y la trucha ya prosperan.
Perfil de elevación del curso de agua: de 393 a 258 m s. n. m. en 15,9 km.Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
Punto más alto
393 m a.s.l.
Punto más bajo
254 m a.s.l.
Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
139 m
Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
8,7 ‰
SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
1,13
Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.
Terreno en 3D
Cargando el modelo de terreno 3D…
Imágenes históricas
Evolución del entorno y la naturaleza de 2018 a 2024: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.
2018fotografiado 10 sep 20182021fotografiado 13 jul 20212024fotografiado 23 ago 2024
Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.
Geológia a geochémia toku Pružinka
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 17 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
1objekt do 3 km
Najbližšie: Odkalisko Lednické Rovne (odkalisko), 600 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
0vzoriek so zlatom
10 rudných minerálov v sedimente
Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.
Stopové prvky vo vode toku
1 de 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Bárium 210 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Horgnická hora, 700 m JV od K290).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
381vrtov do 3 km
598 rozborov vody v okolí
Z toho 380 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
21°C na ústí vrtu
4 geotermálne vrty do 10 km
Najteplejší: Belušské Slatiny – BS-1, 2,9 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
29lokalít do 3 km
1 záťaž, 28 skládok
Najbližšia záťaž: Lednické Rovne – skládka Podstránie, 2,5 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
40záznamov do 5 km
19 ložísk, 21 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
50plôch do 3 km
7 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 210 μg/lmedián 210 μg/l1 vzorka
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Horgnická hora, 700 m JV od K290, 1995, 890 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmioCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,530 μg/lmedián 0,150 μg/l9 vzoriek78 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Pružinka, potok, 60 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CobreCumierne zvýšená
najvyššie 3,70 μg/lmedián 1,40 μg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Visolaje-ľavostranný prítok Pruž., 1800m SV od K385, 1997, 810 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 410 μg/lmedián 187 μg/l9 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Horgnická hora, 700 m JV od K290, 1995, 890 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CromoCrmierne zvýšená
najvyššie 2,50 μg/lmedián 1,60 μg/l9 vzoriek44 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Pružinka, potok, 1998, 130 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbmierne zvýšená
najvyššie 0,530 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Pružinka, potok, 1998, 30 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsénicoAsbežná hodnota
najvyššie 1,32 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek56 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Pružinka, potok, 1998, 60 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Pružinka, potok, 1998, 130 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Pružinka, potok, 1998, 130 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Pružinka, potok, 1998, 130 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 11,6 mg/lmedián 5,42 mg/l9 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Visolaje-ľavostranný prítok Pruž., 1800m SV od K385, 1997, 810 m od vody. Porovnanie: 54. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)18 vzoriek, najviac 815 zŕn
Barit (BaSO₄)17 vzoriek, najviac 315 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)16 vzoriek, najviac 815 zŕn
Rutil (TiO₂)16 vzoriek, najviac 815 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)13 vzoriek, najviac 555 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)9 vzoriek, najviac 315 zŕn
Pyrit (FeS₂)8 vzoriek, najviac 315 zŕn
Anatas (TiO₂)7 vzoriek, najviac 55 zŕn
Kasiterit (SnO₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Horninotvorné a doprovodné minerály
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)17 vzoriek, najviac 815 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)16 vzoriek, najviac 815 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)14 vzoriek, najviac 315 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)13 vzoriek, najviac 815 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))12 vzoriek, najviac 55 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)11 vzoriek, najviac 55 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))10 vzoriek, najviac 5 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))9 vzoriek, najviac 315 zŕn
Korund (Al₂O₃)5 vzoriek, najviac 15 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ca-Mg-HCO316×
Ca-HCO39×
Mg-Ca-HCO31×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda A11×
trieda B7×
trieda E5×
trieda G1×
trieda C1×
trieda D1×
Kovy v podzemnej vode
CobreCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 53,5 μg/lmedián 0,500 μg/l44 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminioAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,500 mg/lmedián 0,00500 mg/l44 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CincZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4 620 μg/lmedián 6,00 μg/l44 vzoriek32 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlomoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 0,500 μg/l44 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CromoCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,80 μg/lmedián 0,250 μg/l44 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmioCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l44 vzoriek95 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 66,0 μg/lmedián 8,50 μg/l44 vzoriek18 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,100 μg/l44 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsénicoAsmierne zvýšená
najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l44 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
HierroFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l44 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l44 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
upravený prameň
5
23,8 Bq/l
5,13 Bq/l
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
2
11,8 Bq/l
9,51 Bq/l
fuente
7
26,5 Bq/l
13,1 Bq/l
vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody
2
8,52 Bq/l
7,30 Bq/l
studňa
6
25,6 Bq/l
10,2 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Druhy banských objektov
odkalisko1×
Najbližšie staré banské diela
Nombre
Especie
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Odkalisko Lednické Rovne
odkalisko
štrkopiesky
600 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Beluša – Lednické Rovne
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV, s.r.o.
590 m
Beluša – Lednické Rovne
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV, s.r.o.
610 m
Za Váh
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV s.r.o.
1,2 km
Za Váh II
štrkopiesky a piesky
Ťažené ložisko – SESTAV s.r.o.
1,3 km
Lednické Rovne – Sigoť
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV, s.r.o.
1,9 km
Pružina I
vápenec ostatný
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
2,3 km
Pružina I
vápenec ostatný
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
2,3 km
Pružina
vápenec ostatný
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
2,9 km
Pružina
vápenec ostatný
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
2,9 km
Horovce
štrkopiesky a piesky
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ZEMPRA, s.r.o.
3,9 km
Hloža – Podhorie
vápenec ostatný
Ťažené ložisko – Považská cementáreň, a.s.
4,1 km
Hloža – Podhorie
sialitická surovina
Ťažené ložisko – Považská cementáreň, a.s.
4,1 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Metales
Especie
Od vody
Pružiná
Hliníkové rudy (bauxity)
Al
ložiskový výskyt
1,0 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
381 vrtov v pásme 3 km, z toho 84 hydrogeologických a 297 ostatných; s číslom archívnej správy 380.
Hĺbky vrtov
hasta 10 m231×
10–30 m108×
30–100 m7×
100–300 m2×
nad 300 m3×
Najbližšie vrty
Ubicación
Especie
Profundidad
Archívna správa
Od vody
J-12
inžiniersko-geologický
8,0 m
71189
30 m
PJ-3
inžiniersko-geologický
8,0 m
71189
30 m
B-11
inžiniersko-geologický
8,0 m
91899
30 m
Beluša
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
15,0 m
51897 97Dc56.pdf
40 m
J-14
inžiniersko-geologický
8,0 m
71189
50 m
VM-41/5
inžiniersko-geologický
10,0 m
85360
50 m
J-122
inžiniersko-geologický
6,0 m
74171
60 m
J-15
inžiniersko-geologický
7,0 m
71189
60 m
J-119
inžiniersko-geologický
6,0 m
74171
60 m
Beluša
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
13,0 m
39931 97Dc51.pdf
70 m
J-13
inžiniersko-geologický
8,0 m
71189
70 m
J-118
inžiniersko-geologický
6,0 m
74171
70 m
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Temperatura
Výdatnosť
Profundidad
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Belušské Slatiny – BHS-3
21 °C
0,0 l/s
1671 m
Ca-Na-HCO3-SO4
nevyužívaný
2,4 km
Belušské Slatiny – BHS-2
20 °C
–
501 m
Ca-Na-HCO3-SO4
nevyužívaný
2,7 km
Belušské Slatiny – BHS-1
21 °C
–
226 m
Ca-Na-HCO3-SO4
nevyužívaný
2,8 km
Belušské Slatiny – BS-1
21 °C
–
58,5 m
Ca-HCO3-(SO4)
nevyužívaný
2,9 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Fuente
Especie
Temperatura del agua (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória Belušské Slatiny
termálne kúpalisko
–
–
1
200 m
kategória b1
minerálna voda
15-22
< 5
3
2,7 km
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
9
3,2 km
kategória b2
minerálna voda
15-22
5-15
1
4,5 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Ubicación
Činnosť
Látka
Klasifikácia
Od vody
Lednické Rovne – skládka Podstránie
SK1000500P
2,5 km
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Pri kríži – Pružina
1 000 m²
1975
–
90 m
Pri skale – Pružina
–
1980
–
130 m
Pri potoku – Slopná
800 m²
1970
–
180 m
Jarky – Pružina
–
1975
–
190 m
Pri ceste – Dolný Lieskov
–
1970
–
330 m
Pod Dielom – Slopná
–
1970
–
330 m
hnojisko – Podskalie
300 m²
1975
–
390 m
Nad rekreačným zariadením. – Pružina
–
1970
–
450 m
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy50×
Stupeň aktivity
Potenciálny24×
Stabilizovaný19×
Aktívny7×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova12×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0007×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick3×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.