Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · 2 horgászvíz átlaga 06:00–08:00 Pružinka č. 1, ablakpontszám 33. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 13:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Élénk vízfolyás Hegylábi folyó kavicsos fenékkel és gyors sodrással. Itt már a pér és a pisztráng is jól fejlődik. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A vízfolyás 2 / 2 SHMÚ-adattal rendelkező horgászvize közül a legközelebbi helyen legalább egy mutatóban nem teljesíti a normát. A méréssel rendelkező 2 horgászvízből 1 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket. Vízszennyezés a vízgyűjtőn – VágSzennyezett víz – Szlovákia Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 17 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,1modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 481 mg/l, tvrdá voda (16,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 15 felőlprvkov v horných 10 % najvyššie: Zinok 113 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 65. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 29°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 55 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 26 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 46nGy/h dávkový príkon 18. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 1objekt do 3 km Najbližšie: Odkalisko Lednické Rovne (odkalisko), 600 m od vody. 0vzoriek so zlatom 10 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 1 10 felőlukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Bárium 210 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Horgnická hora, 700 m JV od K290). 381vrtov do 3 km 598 rozborov vody v okolí Z toho 380 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 21°C na ústí vrtu 4 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Belušské Slatiny – BS-1, 2,9 km od vody. 29lokalít do 3 km 1 záťaž, 28 skládok Najbližšia záťaž: Lednické Rovne – skládka Podstránie, 2,5 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 40záznamov do 5 km 19 ložísk, 21 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 50plôch do 3 km 7 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 4 z 7 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,13typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 16,9°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (3,02 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 481mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 46nGy/h vo vzduchu rozsah 24 až 57 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. közepes Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda. -2nT rozsah -14 až 5 nT Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží. -40mGal reziduálna -2,6 mGal Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu. Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 29 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 26 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Horgnická hora, 700 m JV od K290, 1995, 890 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Pružinka, potok, 60 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Visolaje-ľavostranný prítok Pruž., 1800m SV od K385, 1997, 810 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Horgnická hora, 700 m JV od K290, 1995, 890 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Pružinka, potok, 1998, 130 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Pružinka, potok, 1998, 30 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Pružinka, potok, 1998, 60 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Pružinka, potok, 1998, 130 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Pružinka, potok, 1998, 130 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Pružinka, potok, 1998, 130 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Visolaje-ľavostranný prítok Pruž., 1800m SV od K385, 1997, 810 m od vody. Porovnanie: 54. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 60 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 381 vrtov v pásme 3 km, z toho 84 hydrogeologických a 297 ostatných; s číslom archívnej správy 380. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Vág
Most a víznél
Ma a(z) Pružinka vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízállás a vízfolyásnál
Vízállások a vízfolyásnál
Állomás Állapot Változás Hőmérséklet Trstie 27 cm – Visolaje 34 cm – Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Pružinka vízfolyáson
Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025
Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
Geológia a geochémia toku Pružinka
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Pont kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 3× kvartér pleistocén fluviálne sedimenty: prevažne piesky až štrkovité piesky dnových akumulácií v nivách a nízkych terasách 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Regionálne geologické členenie
Regionálne geologické členenie (podjednotky)
Inžinierskogeologické rajóny
Inžinierskogeologické formácie
Náchylnosť územia na svahové deformácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Genetický typ podzemných vôd
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Vízsavasság
Vízkeménység
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
311 mg/l80. percentil87,7 mg/l77. percentil20,1 mg/l66. percentil34,3 mg/l41. percentil5,95 mg/l40. percentil2,06 mg/l33. percentil0,0828 mg/l31. percentil4,15 mg/l21. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,262 mg/l75. percentil9,07 mg/l69. percentil3,20 mg/l50. percentil0,0993 mg/l43. percentilFémek
0,382 mg/l88. percentil129 μg/l67. percentil54,8 μg/l65. percentil7,27 μg/l53. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
113 mg/kg65. percentil27,6 mg/kg63. percentil76,8 mg/kg57. percentil6,73 mg/kg51. percentil15,6 mg/kg50. percentil23,3 mg/kg49. percentil0,231 mg/kg46. percentil7,93 mg/kg41. percentil0,142 mg/kg39. percentil0,182 mg/kg35. percentil0,0758 mg/kg33. percentil0,466 mg/kg32. percentil0,274 mg/kg29. percentil2,13 mg/kg27. percentil54,4 mg/kg17. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
6,73 %88. percentil1,34 %76. percentil898 mg/kg57. percentil1,38 %29. percentil662 mg/kg27. percentil3 656 mg/kg19. percentil2,15 %17. percentil0,690 %17. percentil4,47 %11. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
65,6 mg/kg65. percentil124 mg/kg39. percentil55,6 mg/kg37. percentil26,6 mg/kg33. percentil342 mg/kg30. percentil77,4 mg/kg23. percentil0,863 mg/kg21. percentil10,1 mg/kg21. percentil20,3 mg/kg16. percentil345 mg/kg15. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
Alapkőzeti radon-kockázat
2,47 ppm36. percentil1,24 %27. percentil6,14 ppm12. percentil1 207 Bq/m²32. percentilRadónové riziko podľa izoplôch
Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž
Magnetická anomália
Bouguerova tiažová anomália
Geotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Klimatickogeografické typy
Náchylnosť pôd na okysľovanie
Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)
Litogeochemické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián upravený prameň 5 23,8 Bq/l 5,13 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 2 11,8 Bq/l 9,51 Bq/l prameň 7 26,5 Bq/l 13,1 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 2 8,52 Bq/l 7,30 Bq/l studňa 6 25,6 Bq/l 10,2 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Név Faj Ťažené Ukončenie Od vody Odkalisko Lednické Rovne odkalisko štrkopiesky 600 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Beluša – Lednické Rovne štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV, s.r.o. 590 m Beluša – Lednické Rovne štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV, s.r.o. 610 m Za Váhom štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV s.r.o. 1,2 km Za Váhom II štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – SESTAV s.r.o. 1,3 km Lednické Rovne – Sigoť štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV, s.r.o. 1,9 km Pružina I vápenec ostatný Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 2,3 km Pružina I vápenec ostatný Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 2,3 km Pružina vápenec ostatný Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 2,9 km Pružina vápenec ostatný Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 2,9 km Horovce štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ZEMPRA, s.r.o. 3,9 km Hloža – Podhorie vápenec ostatný Ťažené ložisko – Považská cementáreň, a.s. 4,1 km Hloža – Podhorie sialitická surovina Ťažené ložisko – Považská cementáreň, a.s. 4,1 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Fémek Faj Od vody Pružiná Hliníkové rudy (bauxity) Al ložiskový výskyt 1,0 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Helyszín Faj Mélység Archívna správa Od vody J-12 inžiniersko-geologický 8,0 m 7118930 m PJ-3 inžiniersko-geologický 8,0 m 7118930 m B-11 inžiniersko-geologický 8,0 m 9189930 m Beluša úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 15,0 m 51897 97Dc56.pdf40 m J-14 inžiniersko-geologický 8,0 m 7118950 m VM-41/5 inžiniersko-geologický 10,0 m 8536050 m J-122 inžiniersko-geologický 6,0 m 7417160 m J-15 inžiniersko-geologický 7,0 m 7118960 m J-119 inžiniersko-geologický 6,0 m 7417160 m Beluša úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 13,0 m 39931 97Dc51.pdf70 m J-13 inžiniersko-geologický 8,0 m 7118970 m J-118 inžiniersko-geologický 6,0 m 7417170 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Hőmérséklet Výdatnosť Mélység Chemický typ vody Využívanie Od vody Belušské Slatiny – BHS-3 21 °C 0,0 l/s 1671 m Ca-Na-HCO3-SO4 nevyužívaný 2,4 km Belušské Slatiny – BHS-2 20 °C – 501 m Ca-Na-HCO3-SO4 nevyužívaný 2,7 km Belušské Slatiny – BHS-1 21 °C – 226 m Ca-Na-HCO3-SO4 nevyužívaný 2,8 km Belušské Slatiny – BS-1 21 °C – 58,5 m Ca-HCO3-(SO4) nevyužívaný 2,9 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória Belušské Slatiny termálne kúpalisko – – 1 200 m kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 3 2,7 km kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 9 3,2 km kategória b2 minerálna voda 15-22 5-15 1 4,5 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Helyszín Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Lednické Rovne – skládka Podstránie SK1000500P 2,5 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Pri kríži – Pružina 1 000 m² 1975 – 90 m Pri skale – Pružina – 1980 – 130 m Pri potoku – Slopná 800 m² 1970 – 180 m Jarky – Pružina – 1975 – 190 m Pri ceste – Dolný Lieskov – 1970 – 330 m Pod Dielom – Slopná – 1970 – 330 m hnojisko – Podskalie 300 m² 1975 – 390 m Nad rekreačným zariadením. – Pružina – 1970 – 450 m Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása
22100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
BáriumBavysoká (horných 5 %)
najvyššie 210 μg/lmedián 210 μg/l1 vzorka
KadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,530 μg/lmedián 0,150 μg/l9 vzoriek78 % pod medzou stanovenia
RézCumierne zvýšená
najvyššie 3,70 μg/lmedián 1,40 μg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 410 μg/lmedián 187 μg/l9 vzoriek
KrómCrmierne zvýšená
najvyššie 2,50 μg/lmedián 1,60 μg/l9 vzoriek44 % pod medzou stanovenia
AntimonSbmierne zvýšená
najvyššie 0,530 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
ArzénAsbežná hodnota
najvyššie 1,32 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek56 % pod medzou stanovenia
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 11,6 mg/lmedián 5,42 mg/l9 vzoriek
RézCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 53,5 μg/lmedián 0,500 μg/l44 vzoriek
AlumíniumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,500 mg/lmedián 0,00500 mg/l44 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
CinkZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4 620 μg/lmedián 6,00 μg/l44 vzoriek32 % pod medzou stanovenia
ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 0,500 μg/l44 vzoriek68 % pod medzou stanovenia
KrómCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,80 μg/lmedián 0,250 μg/l44 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l44 vzoriek95 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 66,0 μg/lmedián 8,50 μg/l44 vzoriek18 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,100 μg/l44 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
ArzénAsmierne zvýšená
najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l44 vzoriek91 % pod medzou stanovenia
VasFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
HiganyHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l44 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l44 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
