Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek Nízká aktivita · průměr z 3 revírů Nejvíce revírů má nejlepší okno okolo 06:00. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 06:04. Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr. Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí. Měření hladiny, teploty a průtoků, počasí u toku a stav ze družic Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody. Svižný tok Podhorská říčka se štěrkovým dnem a rychlým proudem. Zde se již daří lipanu a pstruhu. Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů. Načítám 3D model terénu… Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím. Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí 3 ze 3 revírů s údajem SHMÚ revírů toku má u nejbližšího místa nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli. 3 z 3 revírů s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli. Znečištění vody v povodí – BodvaZnečištěná voda – Slovensko Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 35 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek86 % čiary vody 7 % mladé sedimenty, 7 % metamorfity Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,0modelový odhad typ vody Ca–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 333 mg/l, stredne tvrdá voda (9,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 6 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Arzén 79,2 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 45°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 82 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 66nGy/h dávkový príkon 95. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 9vzoriek so zlatom 20 rudných minerálov v sedimente Najviac 4 zrná v jednej vzorke (600 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 7 z 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Bárium 300 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Ida). 419vrtov do 3 km 1030 rozborov vody v okolí Z toho 419 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 37°C na ústí vrtu 4 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Kechnec – KG-1, výdatnosť 0,7 l/s, 9,3 km od vody. 28lokalít do 3 km 1 záťaž, 27 skládok Najbližšia záťaž: Košice Šaca areál U.S. steel Košice, 2,1 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 37záznamov do 5 km 14 ložísk, 23 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 38plôch do 3 km 2 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 14 z 14 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,97typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 9,9°dH, stredne tvrdá Súčet vápnika a horčíka (1,77 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 333mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 66nGy/h vo vzduchu rozsah 56 až 81 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 30 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 82 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Ida, 1994, 860 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ida, 1994, 860 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ida, 60 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ida, 1996, 100 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ida, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ida, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ida, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Veľká Ida, 1100 m JJV od k.224, 1994, 90 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ida, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Konský potok, 1993, 860 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Šaca, 1000m JJZ od K295, 1996, 630 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 870 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 260 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 200 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 419 vrtov v pásme 3 km, z toho 147 hydrogeologických a 272 ostatných; s číslom archívnej správy 419. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kdo revíry spravuje a kde leží Povodí Bodrog a Hornád
Právě u vody
Dnes na toku Ida
Průměr revírů toku
Kdy je nejlepší oknokolik revírů má své nejlepší dvouhodinové okno v danou hodinu
Mapa a revíry toku
Stav vody na toku
Vodní stavy na toku
Stanice Stav Změna Teplota Bukovec 21 cm – Hýľov 10 cm – Janík 40 cm – Výškový profil toku
Terén ve 3D
Historické snímky



Znečištění vody na toku Ida
Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025
Nejvíce znečištěné revíryvšechny s nesplněnou normou
Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025
Nejvyšší dusičnany
Profil toku od pramene k ústípočet nesplněných ukazatelů v roce 2025 na místech SHMÚ
Zobrazit místa v tabulce (4)
Geológia a geochémia toku Ida
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Bodů kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 12× kvartér pleistocén proluviálne sedimenty: hlinité a piesčité štrky s úlomkami hornín v nízkych náplavových kužeľoch 1× paleozoikum st. starší devón drnavské súvrstvie 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kyselost vody
Tvrdost vody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
13,7 mg/l95. percentil82,5 mg/l83. percentil32,7 mg/l82. percentil17,5 mg/l76. percentil0,152 mg/l66. percentil13,4 mg/l44. percentil48,6 mg/l34. percentil105 mg/l20. percentilŽiviny a organické znečistenie
16,7 mg/l88. percentil0,370 mg/l73. percentil3,98 mg/l66. percentil0,145 mg/l59. percentilKovy
152 μg/l86. percentil243 μg/l84. percentil0,225 mg/l78. percentil10,8 μg/l68. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
79,2 mg/kg95. percentil88,9 mg/kg95. percentil1,76 mg/kg95. percentil25,6 mg/kg95. percentil0,566 mg/kg91. percentil208 mg/kg90. percentil5,03 mg/kg90. percentil0,498 mg/kg90. percentil37,5 mg/kg82. percentil0,482 mg/kg67. percentil71,0 mg/kg56. percentil25,0 mg/kg52. percentil72,8 mg/kg51. percentil0,219 mg/kg43. percentil7,87 mg/kg40. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,85 %88. percentil1 291 mg/kg87. percentil1 181 mg/kg77. percentil3,31 %76. percentil6,47 %75. percentil5 144 mg/kg73. percentil0,713 %20. percentil0,624 %16. percentil0,968 %13. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
133 mg/kg96. percentil41,3 mg/kg94. percentil2,34 mg/kg93. percentil118 mg/kg93. percentil40,2 mg/kg88. percentil510 mg/kg72. percentil66,1 mg/kg71. percentil15,6 mg/kg64. percentil405 mg/kg51. percentil78,7 mg/kg4. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
9,93 ppm93. percentil1,72 %92. percentil3,21 ppm90. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 98 3 zrná 50 m 103 1 zrno 160 m 102 3 zrná 180 m 101 1 zrno 180 m 92 2 zrná 310 m 342 4 zrná 600 m 341 3 zrná 650 m 334 1 zrno 720 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 2,19 Bq/l 2,19 Bq/l zdroj 10 60,2 Bq/l 9,12 Bq/l studňa 9 121 Bq/l 14,4 Bq/l potok, rieka 14 2,18 Bq/l 0,380 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 1 3,27 Bq/l 3,27 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 1,18 Bq/l 1,18 Bq/l upravený prameň 1 57,4 Bq/l 57,4 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Žarnov keramické íly Ložisko s predpokladom využívania zásob – Danucem Slovensko a.s. 1,9 km Drienovec I štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LB MINERALS SK, s.r.o. 2,1 km Žarnov sialitická surovina Ložisko s predpokladom využívania zásob – Danucem Slovensko a.s. 2,7 km Vyšný Klátov I stavebný kameň Ťažené ložisko – RICORSO, s.r.o. 2,8 km Vyšný Klátov I stavebný kameň Ťažené ložisko – RICORSO, s.r.o. 2,9 km Žarnov I dekoračný kameň Ťažené ložisko – KLP s.r.o 3,2 km Žarnov I dekoračný kameň Ťažené ložisko – KLP s.r.o 3,2 km Žarnov I dekoračný kameň Ťažené ložisko – KLP s.r.o 3,2 km Hodkovce I keramické íly Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená 4,5 km Hodkovce I keramické íly Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená 4,6 km Hodkovce I keramické íly Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená 4,6 km Košice – hloubka magnezit Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 4,9 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Kovy Druh Od vody Nižný Klátov, žila Mlynky Komplexné železné rudy Fe, Cu mineralogický výskyt 1,9 km Vyšný Klátov, žily Rutenberg, Aristid, Aster a Uhlisko Železné rudy Fe, Cu ložiskový výskyt 3,0 km Poproč, žila Holička Antimonitovo-zlaté rudy Sb, Au mineralogický výskyt 3,4 km Hýľov Železné rudy Fe ložiskový výskyt 3,9 km Hýľov, žila Holica Komplexné železné rudy Fe, Cu ložiskový výskyt 4,5 km Hodkovce Niklovo-kobaltové rudy Ni, Co stredné ložisko 4,7 km Poproč, žila Kobylianka Antimonitovo-zlaté rudy Sb, Au mineralogický výskyt 4,9 km Drienovec Hliníkové rudy (bauxity) Al ložiskový výskyt 5,0 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalita Druh Hloubka Archívna správa Od vody R-2 inžiniersko-geologický 7,0 m 8605530 m Bukove úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 4,2 m 21141 115Cd10.pdf40 m Janík úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 16,0 m 75620 126Bd30.pdf40 m Šaca úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 59,6 m 14119 127Ab4.pdf40 m R-1 inžiniersko-geologický 8,0 m 8605540 m R-3 inžiniersko-geologický 6,5 m 8605540 m V-3 inžiniersko-geologický 5,5 m 230740 m Šaca úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 13,0 m 15792 127Ab1.pdf50 m Malá Ida širokoprofilový vrt – 73464 127Ab45.pdf60 m 4-208 Peder hydrogeologický 7,0 m 10174870 m V-4 inžiniersko-geologický 18,8 m 232370 m Bukovec širokoprofilový vrt 8,2 m 22986 115Cd2.pdf80 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Teplota Výdatnosť Hloubka Chemický typ vody Využívanie Od vody Valaliky – KAH-5 21 °C – 160 m Na-HCO3 nevyužívaný 8,5 km Šebastovce – KAH-6 18 °C – 164 m Na-Ca-Cl-HCO3 nevyužívaný 8,6 km Košice – Anička/ Ťahanovce – G-4 26 °C – 310 m Na-Ca-Mg-HCO3-Cl nevyužívaný 9,2 km Kechnec – KG-1 37 °C 0,7 l/s 1114 m Na-Ca-Cl-HCO3 nevyužívaný 9,3 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj Druh Teplota vody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 2 170 m Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lokalita Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Košice Šaca areál U.S. steel Košice SK1001200P 2,1 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Malá Ida II. – Malá Ida 350 m² 1980 – 60 m Veľká Ida I. – Veľká Ida – 1985 – 60 m Veľká Ida II. – Veľká Ida – 1980 – 100 m Šaca 6 000 m² 1990 – 220 m Šaca 8 000 m² 1990 – 320 m Šaca – 1965 – 630 m Hačava II. – Hačava 500 m² 1980 – 850 m Janík II. – Janík 100 m² 1981 – 1,0 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizace a lokalita
Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou
Další toky v okolí
Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál
28z 100
1445revírů
Barva mapy
Načítání mapy…
nižšívyšší
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
BáriumBaextrémna (horný 1 %)
najvyššie 300 μg/lmedián 45,0 μg/l36 vzoriek
ArsenAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 46,0 μg/lmedián 4,50 μg/l43 vzoriek19 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,250 μg/l43 vzoriek7 % pod medzou stanovenia
AntimonSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 25,0 μg/lmedián 8,90 μg/l43 vzoriek14 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 84,0 μg/lmedián 5,00 μg/l43 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 11,0 μg/lmedián 5,80 μg/l43 vzoriek21 % pod medzou stanovenia
MěďCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,20 μg/lmedián 1,60 μg/l43 vzoriek28 % pod medzou stanovenia
OlovoPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 2,50 μg/l43 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 370 μg/lmedián 170 μg/l43 vzoriek
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l43 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 17,4 mg/lmedián 6,02 mg/l43 vzoriek
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 240 μg/lmedián 13,0 μg/l83 vzoriek
MěďCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 47,0 μg/lmedián 1,00 μg/l83 vzoriek
ZinekZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 18 300 μg/lmedián 184 μg/l83 vzoriek
OlovoPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 14,0 μg/lmedián 0,500 μg/l83 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
RtuťHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,20 μg/lmedián 0,100 μg/l83 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
AntimonSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 34,0 μg/lmedián 0,100 μg/l83 vzoriek61 % pod medzou stanovenia
ArsenAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 40,5 μg/lmedián 0,500 μg/l83 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 15,0 μg/lmedián 0,250 μg/l83 vzoriek84 % pod medzou stanovenia
ChromCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,3 μg/lmedián 0,250 μg/l83 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
HliníkAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,160 mg/lmedián 0,00500 mg/l83 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
SelenSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,80 μg/lmedián 0,500 μg/l83 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia


