Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions Activité faible · moyenne de 3 parcours de pêche La plupart des parcours de pêche ont leur meilleure fenêtre autour de 06:00. Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 14:04. Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre. Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit. Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données. Mesure du niveau d'eau, de la température et du débit, météo près du cours d'eau et état par satellites Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau. Cours d'eau vif Une rivière de piémont avec un fond de gravier et un courant rapide. L'ombre et la truite y prospèrent déjà. Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche. Chargement du modèle de terrain en 3D… Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement. Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo. Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes 3 sur 3 des parcours de pêche du cours d'eau disposant de données SHMÚ ont une norme non respectée sur le site le plus proche pour au moins un indicateur. 3 sur 3 parcours de pêche disposant de mesures ont à proximité une eau souterraine dépassant le seuil pour au moins un indicateur. Pollution de l'eau dans le bassin versant – BodvaEau polluée – Slovaquie Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 35 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek86 % čiary vody 7 % mladé sedimenty, 7 % metamorfity Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,0modelový odhad typ vody Ca–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 333 mg/l, stredne tvrdá voda (9,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 6 de 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Arzén 79,2 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 45°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 82 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 66nGy/h dávkový príkon 95. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 9vzoriek so zlatom 20 rudných minerálov v sedimente Najviac 4 zrná v jednej vzorke (600 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 7 de 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Bárium 300 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Ida). 419vrtov do 3 km 1030 rozborov vody v okolí Z toho 419 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 37°C na ústí vrtu 4 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Kechnec – KG-1, výdatnosť 0,7 l/s, 9,3 km od vody. 28lokalít do 3 km 1 záťaž, 27 skládok Najbližšia záťaž: Košice Šaca areál U.S. steel Košice, 2,1 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 37záznamov do 5 km 14 ložísk, 23 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 38plôch do 3 km 2 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 14 z 14 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,97typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 9,9°dH, stredne tvrdá Súčet vápnika a horčíka (1,77 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 333mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 66nGy/h vo vzduchu rozsah 56 až 81 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. moyen Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda. -6nT rozsah -157 až 155 nT Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží. -9mGal reziduálna +1,5 mGal Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu. Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 30 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 82 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Ida, 1994, 860 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ida, 1994, 860 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ida, 60 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ida, 1996, 100 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ida, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ida, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ida, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Veľká Ida, 1100 m JJV od k.224, 1994, 90 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ida, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Konský potok, 1993, 860 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Šaca, 1000m JJZ od K295, 1996, 630 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 870 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 260 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 200 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 419 vrtov v pásme 3 km, z toho 147 hydrogeologických a 272 ostatných; s číslom archívnej správy 419. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent Bassin versant : Bodrog et Hornád
Au bord de l’eau en ce moment
Aujourd'hui sur le cours d'eau Ida
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
Quand est la meilleure fenêtrecombien de parcours de pêche ont leur meilleure fenêtre de deux heures à une heure donnée
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
État de l'eau sur le cours d'eau
Niveaux d'eau sur le cours d'eau
Station Statut Changement Température Bukovec 21 cm – Hýľov 10 cm – Janík 41 cm – Profil altimétrique du cours d'eau
Terrain en 3D
Images historiques



Pollution de l'eau sur le cours d'eau Ida
Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025
Parcours de pêche les plus polluéstoutes avec une norme non respectée
Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025
Nitrates les plus élevés
Profil du cours d'eau de la source à l'embouchurenombre d'indicateurs non respectés en 2025 sur les sites SHMÚ
Afficher les sites dans le tableau (4)
Geológia a geochémia toku Ida
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Points kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 12× kvartér pleistocén proluviálne sedimenty: hlinité a piesčité štrky s úlomkami hornín v nízkych náplavových kužeľoch 1× paleozoikum st. starší devón drnavské súvrstvie 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Regionálne geologické členenie
Regionálne geologické členenie (podjednotky)
Inžinierskogeologické rajóny
Inžinierskogeologické formácie
Náchylnosť územia na svahové deformácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Acidité de l'eau
Dureté de l'eau
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
13,7 mg/l95. percentil82,5 mg/l83. percentil32,7 mg/l82. percentil17,5 mg/l76. percentil0,152 mg/l66. percentil13,4 mg/l44. percentil48,6 mg/l34. percentil105 mg/l20. percentilŽiviny a organické znečistenie
16,7 mg/l88. percentil0,370 mg/l73. percentil3,98 mg/l66. percentil0,145 mg/l59. percentilMétaux
152 μg/l86. percentil243 μg/l84. percentil0,225 mg/l78. percentil10,8 μg/l68. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
79,2 mg/kg95. percentil88,9 mg/kg95. percentil1,76 mg/kg95. percentil25,6 mg/kg95. percentil0,566 mg/kg91. percentil208 mg/kg90. percentil5,03 mg/kg90. percentil0,498 mg/kg90. percentil37,5 mg/kg82. percentil0,482 mg/kg67. percentil71,0 mg/kg56. percentil25,0 mg/kg52. percentil72,8 mg/kg51. percentil0,219 mg/kg43. percentil7,87 mg/kg40. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,85 %88. percentil1 291 mg/kg87. percentil1 181 mg/kg77. percentil3,31 %76. percentil6,47 %75. percentil5 144 mg/kg73. percentil0,713 %20. percentil0,624 %16. percentil0,968 %13. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
133 mg/kg96. percentil41,3 mg/kg94. percentil2,34 mg/kg93. percentil118 mg/kg93. percentil40,2 mg/kg88. percentil510 mg/kg72. percentil66,1 mg/kg71. percentil15,6 mg/kg64. percentil405 mg/kg51. percentil78,7 mg/kg4. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
Risque radon du substrat rocheux
9,93 ppm93. percentil1,72 %92. percentil3,21 ppm90. percentil765 Bq/m²9. percentilRadónové riziko podľa izoplôch
Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž
Magnetická anomália
Bouguerova tiažová anomália
Geotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Klimatickogeografické typy
Náchylnosť pôd na okysľovanie
Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)
Litogeochemické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 98 3 zrná 50 m 103 1 zrno 160 m 102 3 zrná 180 m 101 1 zrno 180 m 92 2 zrná 310 m 342 4 zrná 600 m 341 3 zrná 650 m 334 1 zrno 720 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 2,19 Bq/l 2,19 Bq/l prameň 10 60,2 Bq/l 9,12 Bq/l studňa 9 121 Bq/l 14,4 Bq/l potok, rieka 14 2,18 Bq/l 0,380 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 1 3,27 Bq/l 3,27 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 1,18 Bq/l 1,18 Bq/l upravený prameň 1 57,4 Bq/l 57,4 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Žarnov keramické íly Ložisko s predpokladom využívania zásob – Danucem Slovensko a.s. 1,9 km Drienovec I štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LB MINERALS SK, s.r.o. 2,1 km Žarnov sialitická surovina Ložisko s predpokladom využívania zásob – Danucem Slovensko a.s. 2,7 km Vyšný Klátov I stavebný kameň Ťažené ložisko – RICORSO, s.r.o. 2,8 km Vyšný Klátov I stavebný kameň Ťažené ložisko – RICORSO, s.r.o. 2,9 km Žarnov I dekoračný kameň Ťažené ložisko – KLP s.r.o 3,2 km Žarnov I dekoračný kameň Ťažené ložisko – KLP s.r.o 3,2 km Žarnov I dekoračný kameň Ťažené ložisko – KLP s.r.o 3,2 km Hodkovce I keramické íly Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená 4,5 km Hodkovce I keramické íly Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená 4,6 km Hodkovce I keramické íly Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená 4,6 km Košice – hĺbka magnezit Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 4,9 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Métaux Espèce Od vody Nižný Klátov, žila Mlynky Komplexné železné rudy Fe, Cu mineralogický výskyt 1,9 km Vyšný Klátov, žily Rutenberg, Aristid, Aster a Uhlisko Železné rudy Fe, Cu ložiskový výskyt 3,0 km Poproč, žila Holička Antimonitovo-zlaté rudy Sb, Au mineralogický výskyt 3,4 km Hýľov Železné rudy Fe ložiskový výskyt 3,9 km Hýľov, žila Holica Komplexné železné rudy Fe, Cu ložiskový výskyt 4,5 km Hodkovce Niklovo-kobaltové rudy Ni, Co stredné ložisko 4,7 km Poproč, žila Kobylianka Antimonitovo-zlaté rudy Sb, Au mineralogický výskyt 4,9 km Drienovec Hliníkové rudy (bauxity) Al ložiskový výskyt 5,0 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lieu Espèce Profondeur Archívna správa Od vody R-2 inžiniersko-geologický 7,0 m 8605530 m Bukove úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 4,2 m 21141 115Cd10.pdf40 m Janík úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 16,0 m 75620 126Bd30.pdf40 m Šaca úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 59,6 m 14119 127Ab4.pdf40 m R-1 inžiniersko-geologický 8,0 m 8605540 m R-3 inžiniersko-geologický 6,5 m 8605540 m V-3 inžiniersko-geologický 5,5 m 230740 m Šaca úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 13,0 m 15792 127Ab1.pdf50 m Malá Ida širokoprofilový vrt – 73464 127Ab45.pdf60 m 4-208 Peder hydrogeologický 7,0 m 10174870 m V-4 inžiniersko-geologický 18,8 m 232370 m Bukovec širokoprofilový vrt 8,2 m 22986 115Cd2.pdf80 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Température Výdatnosť Profondeur Chemický typ vody Využívanie Od vody Valaliky – KAH-5 21 °C – 160 m Na-HCO3 nevyužívaný 8,5 km Šebastovce – KAH-6 18 °C – 164 m Na-Ca-Cl-HCO3 nevyužívaný 8,6 km Košice – Anička/ Ťahanovce – G-4 26 °C – 310 m Na-Ca-Mg-HCO3-Cl nevyužívaný 9,2 km Kechnec – KG-1 37 °C 0,7 l/s 1114 m Na-Ca-Cl-HCO3 nevyužívaný 9,3 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source Espèce Température de l’eau (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 2 170 m Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lieu Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Košice Šaca areál U.S. steel Košice SK1001200P 2,1 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Malá Ida II. – Malá Ida 350 m² 1980 – 60 m Veľká Ida I. – Veľká Ida – 1985 – 60 m Veľká Ida II. – Veľká Ida – 1980 – 100 m Šaca 6 000 m² 1990 – 220 m Šaca 8 000 m² 1990 – 320 m Šaca – 1965 – 630 m Hačava II. – Hačava 500 m² 1980 – 850 m Janík II. – Janík 100 m² 1981 – 1,0 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisations et lieu
Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui
Autres cours d'eau à proximité
Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque
24de 100
1445parcours de pêche
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
plus basplus élevé
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
BáriumBaextrémna (horný 1 %)
najvyššie 300 μg/lmedián 45,0 μg/l36 vzoriek
ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 46,0 μg/lmedián 4,50 μg/l43 vzoriek19 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,250 μg/l43 vzoriek7 % pod medzou stanovenia
AntimoineSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 25,0 μg/lmedián 8,90 μg/l43 vzoriek14 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 84,0 μg/lmedián 5,00 μg/l43 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
ChromeCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 11,0 μg/lmedián 5,80 μg/l43 vzoriek21 % pod medzou stanovenia
CuivreCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,20 μg/lmedián 1,60 μg/l43 vzoriek28 % pod medzou stanovenia
PlombPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 2,50 μg/l43 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 370 μg/lmedián 170 μg/l43 vzoriek
SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l43 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 17,4 mg/lmedián 6,02 mg/l43 vzoriek
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 240 μg/lmedián 13,0 μg/l83 vzoriek
CuivreCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 47,0 μg/lmedián 1,00 μg/l83 vzoriek
ZincZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 18 300 μg/lmedián 184 μg/l83 vzoriek
PlombPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 14,0 μg/lmedián 0,500 μg/l83 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
MercureHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,20 μg/lmedián 0,100 μg/l83 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
AntimoineSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 34,0 μg/lmedián 0,100 μg/l83 vzoriek61 % pod medzou stanovenia
ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 40,5 μg/lmedián 0,500 μg/l83 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 15,0 μg/lmedián 0,250 μg/l83 vzoriek84 % pod medzou stanovenia
ChromeCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,3 μg/lmedián 0,250 μg/l83 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,160 mg/lmedián 0,00500 mg/l83 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
SéléniumSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,80 μg/lmedián 0,500 μg/l83 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
FerFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia


