Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones Actividad baja · promedio de 3 cotos de pesca La mayoría de los cotos de pesca tienen su mejor ventana alrededor de las 06:00. La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 13:04. Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro. Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno. La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una predicción de picadas. De cada coto de pesca ves de qué se compone, cuán respaldada está por los datos y de dónde proceden. Medición del nivel del agua, temperatura y caudal, clima junto al curso de agua y estado desde satélites Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua. Curso de agua vivo Un río de piedemonte con fondo de grava y corriente rápida. Aquí el tímalo y la trucha ya prosperan. Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca. Cargando el modelo de terreno 3D… Evolución del entorno y la naturaleza de 2019 a 2025: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente. Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima. Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno 3 de 3 de los cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ tienen una norma incumplida en el sitio más cercano en al menos un indicador. 3 de 3 cotos de pesca con mediciones tienen cerca agua subterránea por encima del límite en al menos un indicador. Contaminación del agua en la cuenca: BodvaAgua contaminada en Eslovaquia Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 35 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek86 % čiary vody 7 % mladé sedimenty, 7 % metamorfity Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,0modelový odhad typ vody Ca–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 333 mg/l, stredne tvrdá voda (9,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 6 de 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Arzén 79,2 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 45°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 82 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 66nGy/h dávkový príkon 95. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 9vzoriek so zlatom 20 rudných minerálov v sedimente Najviac 4 zrná v jednej vzorke (600 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 7 de 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Bárium 300 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Ida). 419vrtov do 3 km 1030 rozborov vody v okolí Z toho 419 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 37°C na ústí vrtu 4 geotermálne vrty do 10 km Najteplejší: Kechnec – KG-1, výdatnosť 0,7 l/s, 9,3 km od vody. 28lokalít do 3 km 1 záťaž, 27 skládok Najbližšia záťaž: Košice Šaca areál U.S. steel Košice, 2,1 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 37záznamov do 5 km 14 ložísk, 23 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 38plôch do 3 km 2 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 14 z 14 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,97typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 9,9°dH, stredne tvrdá Súčet vápnika a horčíka (1,77 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 333mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 66nGy/h vo vzduchu rozsah 56 až 81 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. medio Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda. -6nT rozsah -157 až 155 nT Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží. -9mGal reziduálna +1,5 mGal Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu. Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 30 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 82 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Ida, 1994, 860 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ida, 1994, 860 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ida, 60 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ida, 1996, 100 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ida, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ida, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ida, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Veľká Ida, 1100 m JJV od k.224, 1994, 90 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Ida, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Konský potok, 1993, 860 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Šaca, 1000m JJZ od K295, 1996, 630 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 870 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 260 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 200 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 419 vrtov v pásme 3 km, z toho 147 hydrogeologických a 272 ostatných; s číslom archívnej správy 419. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están Cuenca: Bodrog y Hornád
Ahora junto al agua
Hoy en el curso de agua Ida
Promedio de los cotos de pesca del curso de agua
Cuándo es la mejor ventanacuántos cotos de pesca tienen su mejor ventana de dos horas en una hora determinada
Mapa y cotos de pesca del curso de agua
Estado del agua en el curso de agua
Niveles de agua en el curso de agua
Estación Estado Cambio Temperatura Bukovec 21 cm – Hýľov 10 cm – Janík 41 cm – Perfil de elevación del curso de agua
Terreno en 3D
Imágenes históricas



Contaminación del agua en el curso de agua Ida
Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025
Cotos de pesca más contaminadostodas con norma incumplida
Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025
Nitratos más altos
Perfil del curso de agua desde el nacimiento hasta la desembocaduranúmero de indicadores incumplidos en 2025 en los puntos SHMÚ
Mostrar sitios en la tabla (4)
Geológia a geochémia toku Ida
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Puntos kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 12× kvartér pleistocén proluviálne sedimenty: hlinité a piesčité štrky s úlomkami hornín v nízkych náplavových kužeľoch 1× paleozoikum st. starší devón drnavské súvrstvie 1× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Regionálne geologické členenie
Regionálne geologické členenie (podjednotky)
Inžinierskogeologické rajóny
Inžinierskogeologické formácie
Náchylnosť územia na svahové deformácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Acidez del agua
Dureza del agua
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
13,7 mg/l95. percentil82,5 mg/l83. percentil32,7 mg/l82. percentil17,5 mg/l76. percentil0,152 mg/l66. percentil13,4 mg/l44. percentil48,6 mg/l34. percentil105 mg/l20. percentilŽiviny a organické znečistenie
16,7 mg/l88. percentil0,370 mg/l73. percentil3,98 mg/l66. percentil0,145 mg/l59. percentilMetales
152 μg/l86. percentil243 μg/l84. percentil0,225 mg/l78. percentil10,8 μg/l68. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
79,2 mg/kg95. percentil88,9 mg/kg95. percentil1,76 mg/kg95. percentil25,6 mg/kg95. percentil0,566 mg/kg91. percentil208 mg/kg90. percentil5,03 mg/kg90. percentil0,498 mg/kg90. percentil37,5 mg/kg82. percentil0,482 mg/kg67. percentil71,0 mg/kg56. percentil25,0 mg/kg52. percentil72,8 mg/kg51. percentil0,219 mg/kg43. percentil7,87 mg/kg40. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,85 %88. percentil1291 mg/kg87. percentil1181 mg/kg77. percentil3,31 %76. percentil6,47 %75. percentil5144 mg/kg73. percentil0,713 %20. percentil0,624 %16. percentil0,968 %13. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
133 mg/kg96. percentil41,3 mg/kg94. percentil2,34 mg/kg93. percentil118 mg/kg93. percentil40,2 mg/kg88. percentil510 mg/kg72. percentil66,1 mg/kg71. percentil15,6 mg/kg64. percentil405 mg/kg51. percentil78,7 mg/kg4. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
Riesgo de radón del lecho rocoso
9,93 ppm93. percentil1,72 %92. percentil3,21 ppm90. percentil765 Bq/m²9. percentilRadónové riziko podľa izoplôch
Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž
Magnetická anomália
Bouguerova tiažová anomália
Geotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Klimatickogeografické typy
Náchylnosť pôd na okysľovanie
Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)
Litogeochemické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 98 3 zrná 50 m 103 1 zrno 160 m 102 3 zrná 180 m 101 1 zrno 180 m 92 2 zrná 310 m 342 4 zrná 600 m 341 3 zrná 650 m 334 1 zrno 720 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 2,19 Bq/l 2,19 Bq/l prameň 10 60,2 Bq/l 9,12 Bq/l studňa 9 121 Bq/l 14,4 Bq/l potok, rieka 14 2,18 Bq/l 0,380 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 1 3,27 Bq/l 3,27 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 1,18 Bq/l 1,18 Bq/l upravený prameň 1 57,4 Bq/l 57,4 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Žarnov keramické íly Ložisko s predpokladom využívania zásob – Danucem Slovensko a.s. 1,9 km Drienovec I štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LB MINERALS SK, s.r.o. 2,1 km Žarnov sialitická surovina Ložisko s predpokladom využívania zásob – Danucem Slovensko a.s. 2,7 km Vyšný Klátov I stavebný kameň Ťažené ložisko – RICORSO, s.r.o. 2,8 km Vyšný Klátov I stavebný kameň Ťažené ložisko – RICORSO, s.r.o. 2,9 km Žarnov I dekoračný kameň Ťažené ložisko – KLP s.r.o 3,2 km Žarnov I dekoračný kameň Ťažené ložisko – KLP s.r.o 3,2 km Žarnov I dekoračný kameň Ťažené ložisko – KLP s.r.o 3,2 km Hodkovce I keramické íly Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená 4,5 km Hodkovce I keramické íly Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená 4,6 km Hodkovce I keramické íly Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená 4,6 km Košice – hĺbka magnezit Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 4,9 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Metales Especie Od vody Nižný Klátov, žila Mlynky Komplexné železné rudy Fe, Cu mineralogický výskyt 1,9 km Vyšný Klátov, žily Rutenberg, Aristid, Aster a Uhlisko Železné rudy Fe, Cu ložiskový výskyt 3,0 km Poproč, žila Holička Antimonitovo-zlaté rudy Sb, Au mineralogický výskyt 3,4 km Hýľov Železné rudy Fe ložiskový výskyt 3,9 km Hýľov, žila Holica Komplexné železné rudy Fe, Cu ložiskový výskyt 4,5 km Hodkovce Niklovo-kobaltové rudy Ni, Co stredné ložisko 4,7 km Poproč, žila Kobylianka Antimonitovo-zlaté rudy Sb, Au mineralogický výskyt 4,9 km Drienovec Hliníkové rudy (bauxity) Al ložiskový výskyt 5,0 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Ubicación Especie Profundidad Archívna správa Od vody R-2 inžiniersko-geologický 7,0 m 8605530 m Bukove úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 4,2 m 21141 115Cd10.pdf40 m Janík úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 16,0 m 75620 126Bd30.pdf40 m Šaca úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 59,6 m 14119 127Ab4.pdf40 m R-1 inžiniersko-geologický 8,0 m 8605540 m R-3 inžiniersko-geologický 6,5 m 8605540 m V-3 inžiniersko-geologický 5,5 m 230740 m Šaca úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 13,0 m 15792 127Ab1.pdf50 m Malá Ida širokoprofilový vrt – 73464 127Ab45.pdf60 m 4-208 Peder hydrogeologický 7,0 m 10174870 m V-4 inžiniersko-geologický 18,8 m 232370 m Bukovec širokoprofilový vrt 8,2 m 22986 115Cd2.pdf80 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Temperatura Výdatnosť Profundidad Chemický typ vody Využívanie Od vody Valaliky – KAH-5 21 °C – 160 m Na-HCO3 nevyužívaný 8,5 km Šebastovce – KAH-6 18 °C – 164 m Na-Ca-Cl-HCO3 nevyužívaný 8,6 km Košice – Anička/ Ťahanovce – G-4 26 °C – 310 m Na-Ca-Mg-HCO3-Cl nevyužívaný 9,2 km Kechnec – KG-1 37 °C 0,7 l/s 1114 m Na-Ca-Cl-HCO3 nevyužívaný 9,3 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Fuente Especie Temperatura del agua (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 2 170 m Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Ubicación Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Košice Šaca areál U.S. steel Košice SK1001200P 2,1 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Malá Ida II. – Malá Ida 350 m² 1980 – 60 m Veľká Ida I. – Veľká Ida – 1985 – 60 m Veľká Ida II. – Veľká Ida – 1980 – 100 m Šaca 6 000 m² 1990 – 220 m Šaca 8 000 m² 1990 – 320 m Šaca – 1965 – 630 m Hačava II. – Hačava 500 m² 1980 – 850 m Janík II. – Janík 100 m² 1981 – 1,0 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizaciones y ubicación
Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy
Más cursos de agua cercanos
Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco
25de 100
1445cotos de pesca
Color del mapa
Cargando el mapa…
inferiorsuperior
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
BáriumBaextrémna (horný 1 %)
najvyššie 300 μg/lmedián 45,0 μg/l36 vzoriek
ArsénicoAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 46,0 μg/lmedián 4,50 μg/l43 vzoriek19 % pod medzou stanovenia
CadmioCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,250 μg/l43 vzoriek7 % pod medzou stanovenia
AntimonioSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 25,0 μg/lmedián 8,90 μg/l43 vzoriek14 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 84,0 μg/lmedián 5,00 μg/l43 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
CromoCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 11,0 μg/lmedián 5,80 μg/l43 vzoriek21 % pod medzou stanovenia
CobreCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,20 μg/lmedián 1,60 μg/l43 vzoriek28 % pod medzou stanovenia
PlomoPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 2,50 μg/l43 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 370 μg/lmedián 170 μg/l43 vzoriek
SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l43 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 17,4 mg/lmedián 6,02 mg/l43 vzoriek
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 240 μg/lmedián 13,0 μg/l83 vzoriek
CobreCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 47,0 μg/lmedián 1,00 μg/l83 vzoriek
CincZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 18 300 μg/lmedián 184 μg/l83 vzoriek
PlomoPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 14,0 μg/lmedián 0,500 μg/l83 vzoriek57 % pod medzou stanovenia
MercurioHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 3,20 μg/lmedián 0,100 μg/l83 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
AntimonioSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 34,0 μg/lmedián 0,100 μg/l83 vzoriek61 % pod medzou stanovenia
ArsénicoAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 40,5 μg/lmedián 0,500 μg/l83 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
CadmioCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 15,0 μg/lmedián 0,250 μg/l83 vzoriek84 % pod medzou stanovenia
CromoCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,3 μg/lmedián 0,250 μg/l83 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
AluminioAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,160 mg/lmedián 0,00500 mg/l83 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
SelenioSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,80 μg/lmedián 0,500 μg/l83 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
HierroFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia


