Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

Ida

Flussgebiet Bodrog und HernadKarpfengewässerSalmonidengewässer (Forelle)
Fischereireviere
3
Länge des Fischereireviers
35,1km
Region
Region Košice
  • Karpfengewässer19,7 km1 Fischereirevier
  • Salmonidengewässer (Forelle)15,3 km2 Fischereireviere
Luftbild von Fließgewässer Ida mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer Ida

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnitt von 3 Fischereireviere

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.
  • Sehr hoch0
  • Hoch0
  • Durchschnittlich0
  • Niedrig3

Wenn das beste Fenster istWie viele Fischereireviere haben in einer bestimmten Stunde ihr bestes Zwei-Stunden-Fenster?

  1. 00
  2. 06
  3. 12
  4. 18

Die meisten Fischereireviere haben ihr bestes Zeitfenster um 06:00.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 08:04.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Wasserstand am Fließgewässer

    Messung von Wasserstand, Temperatur und Durchfluss, Wetter durch die Fließgewässer und Zustand durch Satelliten

    Wasserstände am Fließgewässer

    StationStatusÄndernTemperatur
    Bukovec21 cm–
    Hýľov10 cm–
    Janík40 cm–
    Quelle: SHMÚAktualisiert 8. Nov. 2026 07:58

    Höhenprofil des Fließgewässers

    Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.

    Lebhaftes Fließgewässer Ein Vorgebirgsfluss mit Kiesgrund und schneller Strömung. Hier gedeihen bereits Äschen und Forellen.

    1502002503003504000 km10 km20 km30 kmNr. 3Nr. 2Nr. 1
    Höhenprofil des Fließgewässers: von 382 bis 185 m ü.d.M. über 34,9 km.
    Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
    Höchster Punkt
    382 m a.s.l.
    Tiefster Punkt
    184 m a.s.l.
    Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
    199 m
    Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
    5,7 ‰
    GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
    1,14

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2019 bis 2025: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer Ida von 2019
    2019abgebildet 5. Juli 2019
    Luftbild Fließgewässer Ida von 2022
    2022abgebildet 30. Aug. 2022
    Luftbild Fließgewässer Ida von 2025
    2025abgebildet 23. Juni 2025

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer Ida

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025

    3 von 3 der Fischereireviere des Fließgewässers mit SHMÚ-Daten weisen am nächstgelegenen Standort in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf.

    • 1 bis 2 Indikatoren3

    Am stärksten verschmutzte Fischereirevierealle mit einem unerfüllten Standard

    • Ida č. 1Ida · Standard in 4 von 4 Jahren nicht erfüllt1-Anzeige
    • Ida č. 2Ida · Standard in 4 von 4 Jahren nicht erfüllt1-Anzeige
    • Ida č. 3Ida · Standard in 4 von 4 Jahren nicht erfüllt1-Anzeige

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    3 von 3 Fischereireviere mit Messungen haben in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    • Nitrate 25 bis 50 mg/l1
    • Schadstoffe über dem Standard an mindestens einer Station (Metalle, Pestizide, PFAS, Lösungsmittel)2
    • Ammonium oder Nitrit an mindestens einer Station über dem Standardwert1
    • Chloride ab 230 mg/l2

    Höchste Nitratwerte

    Fließgewässerprofil von der Quelle bis zur MündungAnzahl der nicht erfüllten Indikatoren in 2025 an SHMÚ-Standorten

    01234Zufluss in den Stausee Bukovec, Fluss-km 41,3: 3 Indikatoren (2023)Šaca, oberhalb VK, Fluss-km 23,8: 1 Indikator (2025)Komárovce, Fluss-km 14,2: 3 Indikatoren (2022)Mündung, Fluss-km 1,8: kein fehlgeschlagener Standard (2024)Fluss km 41 (Oberlauf)Fluss-km 2 (zur Mündung)
    Websites in der Tabelle anzeigen (4)
    • Zufluss in den Stausee BukovecFluss km 41,33 Indikatoren
    • Šaca, oberhalb VKFluss km 23,81-Anzeige
    • KomárovceFluss km 14,23 Indikatoren
    • MündungFluss km 1,8keine nicht eingehaltene Norm
    • Norm nicht eingehalten
    • keine nicht eingehaltene Norm
    • Messstelle nicht im Jahrbuch

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku Ida

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 35 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek86 % čiary vody

    7 % mladé sedimenty, 7 % metamorfity

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 333 mg/l, stredne tvrdá voda (9,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    6 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Arzén 79,2 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 82 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    66nGy/h dávkový príkon

    95. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    9vzoriek so zlatom

    20 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 4 zrná v jednej vzorke (600 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    7 aus 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 300 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Ida).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    419vrtov do 3 km

    1030 rozborov vody v okolí

    Z toho 419 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    37°C na ústí vrtu

    4 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Kechnec – KG-1, výdatnosť 0,7 l/s, 9,3 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    28lokalít do 3 km

    1 záťaž, 27 skládok

    Najbližšia záťaž: Košice Šaca areál U.S. steel Košice, 2,1 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    37záznamov do 5 km

    14 ložísk, 23 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    38plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek86%SR 72 %
    • Mladé sedimenty7,1%SR 8,6 %
    • Metamorfity7,1%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér93%
    • paleozoikum st.7,1%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPunkte
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív12×
    kvartérpleistocénproluviálne sedimenty: hlinité a piesčité štrky s úlomkami hornín v nízkych náplavových kužeľoch1×
    paleozoikum st.starší devóndrnavské súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív85%SR 68 %
    • proluviálne sedimenty terasovaných náplavových kužeľov15%SR 2,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu7,8m
    • 5 – 1050%SR 20 %
    • 10 – 1525%SR 7,1 %
    • 2 – 525%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • GEMERIKUM100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT79%SR 84 %
    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT21%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 14 z 14 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kies100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)100%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén a kvartér Košickej kotliny a Abovskej pahorkatiny v povodí Bodvy79%SR 0,0 %
    • paleozoikum Volovských vrchov v povodí Bodvy21%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Moldavská kotlina100%SR 1,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 7,97typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    9,9°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,77 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    333mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK13,7 mg/l95. percentil
    • SulfateSO482,5 mg/l83. percentil
    • ChlorideCl32,7 mg/l82. percentil
    • NatriumNa17,5 mg/l76. percentil
    • FluorideF0,152 mg/l66. percentil
    • MagnesiumMg13,4 mg/l44. percentil
    • KalziumCa48,6 mg/l34. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3105 mg/l20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitrateNO316,7 mg/l88. percentil
    • FosforečnanyPO40,370 mg/l73. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,98 mg/l66. percentil
    • AmóniumNH40,145 mg/l59. percentil

    Metalle

    • ManganMn152 μg/l86. percentil
    • AluminiumAl243 μg/l84. percentil
    • EisenFe0,225 mg/l78. percentil
    • ZinkZn10,8 μg/l68. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ArsenAs79,2 mg/kg95. percentil
    • FührenPb88,9 mg/kg95. percentil
    • CadmiumCd1,76 mg/kg95. percentil
    • AntimonSb25,6 mg/kg95. percentil
    • BizmutBi0,566 mg/kg91. percentil
    • ZinkZn208 mg/kg90. percentil
    • CínSn5,03 mg/kg90. percentil
    • QuecksilberHg0,498 mg/kg90. percentil
    • KupferCu37,5 mg/kg82. percentil
    • MolybdänMo0,482 mg/kg67. percentil
    • VanadiumV71,0 mg/kg56. percentil
    • NickelNi25,0 mg/kg52. percentil
    • ChromCr72,8 mg/kg51. percentil
    • SelenSe0,219 mg/kg43. percentil
    • KobaltCo7,87 mg/kg40. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK1,85 %88. percentil
    • PhosphorP1.291 mg/kg87. percentil
    • ManganMn1.181 mg/kg77. percentil
    • EisenFe3,31 %76. percentil
    • AluminiumAl6,47 %75. percentil
    • TitánTi5.144 mg/kg73. percentil
    • NatriumNa0,713 %20. percentil
    • MagnesiumMg0,624 %16. percentil
    • KalziumCa0,968 %13. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BorB133 mg/kg96. percentil
    • YtriumY41,3 mg/kg94. percentil
    • BerylliumBe2,34 mg/kg93. percentil
    • RubídiumRb118 mg/kg93. percentil
    • LítiumLi40,2 mg/kg88. percentil
    • BáriumBa510 mg/kg72. percentil
    • CérCe66,1 mg/kg71. percentil
    • GáliumGa15,6 mg/kg64. percentil
    • ZirkónZr405 mg/kg51. percentil
    • StronciumSr78,7 mg/kg4. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    66nGy/h vo vzduchu

    rozsah 56 až 81 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh9,93 ppm93. percentil
    • Kalium (K)K1,72 %92. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,21 ppm90. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 82 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Moldavská kotlina100%SR 1,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,0°C
    • Priemerná júlová teplota19,3°C
    • Ročné zrážky650mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Nižný Klátov, žila Mlynky – Komplexné železné rudy (1,9 km od vody)Vyšný Klátov, žily Rutenberg, Aristid, Aster a U – Železné rudy (3,0 km od vody)Poproč, žila Holička – Antimonitovo-zlaté rudy (3,4 km od vody)Hýľov – Železné rudy (3,9 km od vody)Hýľov, žila Holica – Komplexné železné rudy (4,5 km od vody)Hodkovce – Niklovo-kobaltové rudy (4,7 km od vody)Poproč, žila Kobylianka – Antimonitovo-zlaté rudy (4,9 km od vody)Drienovec – Hliníkové rudy (bauxity) (5,0 km od vody)Košice Šaca areál U.S. steel Košice – SK1001200P (2,1 km od vody)Malá Ida II. – Malá Ida – nedá sa odhadnúť (60 m od vody)Veľká Ida I. – Veľká Ida – nedá sa odhadnúť (60 m od vody)Veľká Ida II. – Veľká Ida – nedá sa odhadnúť (100 m od vody)Šaca – nijaký (220 m od vody)Šaca – nijaký (320 m od vody)Šaca – nijaký (630 m od vody)Hačava II. – Hačava – nijaký (850 m od vody)Janík II. – Janík – nijaký (1,0 km od vody)Janík I. – Janík – nijaký (1,0 km od vody)Janík III. – Janík – nijaký (1,3 km od vody)Nižný Lanec I. – Buzica – nedá sa odhadnúť (1,4 km od vody)Veľká Ida Gomboš – Veľká Ida – občasný (1,4 km od vody)Nižný Lánec III. – Nižný Lánec – trvalý (1,6 km od vody)Areál haldového hospodárstva – Suchá halda – Žel – – (1,6 km od vody)Areál haldového hospodárstva – Suchá halda – Žel – – (1,6 km od vody)Skládka NNO USSK – Železiarne – nijaký (1,8 km od vody)Žarnov II. – Žarnov – nijaký (1,8 km od vody)Péder – Peder – nijaký (2,0 km od vody)Baška II. – Baška – nedá sa odhadnúť (2,0 km od vody)Nižný Klátov I. – Nižný Klátov – nedá sa odhadnúť (2,0 km od vody)Rešica II. – Rešica – nedá sa odhadnúť (2,1 km od vody)Budulov II. – Budulov – občasný (2,1 km od vody)Budulov I. – Budulov – občasný (2,2 km od vody)Nižný Klátov II. – Nižný Klátov – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)Komárovce I. – Komárovce – trvalý (2,2 km od vody)Nová skládka NO USSK – Železiarne – nijaký (2,4 km od vody)Buzica III. – Buzica – trvalý (2,6 km od vody)Valaliky – KAH-5 – nekúpeľný (8,5 km od vody)Šebastovce – KAH-6 – nekúpeľný (8,6 km od vody)Košice – Anička/ Ťahanovce – G-4 – nekúpeľný (9,2 km od vody)Kechnec – KG-1 – nekúpeľný (9,3 km od vody)a1 (170 m od vody)a1 (7,8 km od vody)Vyšný Klátov I – stavebný kameň (2,9 km od vody)Žarnov I – dekoračný kameň (3,2 km od vody)Hodkovce I – keramické íly (4,5 km od vody)Žarnov – keramické íly (1,9 km od vody)Žarnov – sialitická surovina (2,7 km od vody)Vyšný Klátov I – stavebný kameň (2,8 km od vody)Žarnov I – dekoračný kameň (3,2 km od vody)Hodkovce I – keramické íly (4,6 km od vody)Košice – hĺbka – magnezit (4,9 km od vody)Nováčany – živce (4,9 km od vody)Žarnov I – dekoračný kameň (3,2 km od vody)Hodkovce I – keramické íly (4,6 km od vody)Nováčany – živce (4,9 km od vody)Drienovec I – štrkopiesky a piesky (2,1 km od vody)Šaca – keramické íly (640 m od vody)Poľov Šaca – štrkopiesky (1,2 km od vody)Nižný Klátov – Mlynky – stavebný kameň – amfibolit (1,8 km od vody)Myslava – stavebný kameň – prekremenelé tufity (3,0 km od vody)Hýľov – Fe rudy – siderit (3,0 km od vody)Drienovec (vrt ET-1) – hnedé uhlie (3,3 km od vody)Myslava – štrkopiesky (3,3 km od vody)Vyšný Klátov – drahé a ozdobné kamene – serpentinit, am (3,4 km od vody)Hodkovce – keramické íly (3,5 km od vody)Hodkovce – keramické íly (3,8 km od vody)Hodkovce – keramické íly (4,0 km od vody)Hýľov – drahé a ozdobné kamene – jaspilit (4,1 km od vody)Drienovec – Al rudy – bauxit (4,9 km od vody)Košice I – Jahodná – molybdénové rudy (4,7 km od vody)Drienovec – hliníkové rudy (4,8 km od vody)Vyšný Klátov – všeobecná geológia (1,6 km od vody)Košice – mineralógia (2,6 km od vody)Nižný Klátov – všeobecná geológia (3,5 km od vody)JANIK – Zosuvy (490 m od vody)– Zosuvy (510 m od vody)BUKOVEC – Zosuvy (680 m od vody)– Zosuvy (820 m od vody)BUKOVEC – Zosuvy (880 m od vody)NIZNY KLATOV – Zosuvy (1,0 km od vody)JANIK – Zosuvy (1,0 km od vody)ZARNOV – Zosuvy (1,1 km od vody)ZARNOV – Zosuvy (1,1 km od vody)ZARNOV – Zosuvy (1,4 km od vody)JANIK – Zosuvy (1,4 km od vody)LORINCIK – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)RESICA – Zosuvy (1,5 km od vody)POLOV – Zosuvy (1,6 km od vody)LORINCIK – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)RESICA – Zosuvy (1,7 km od vody)JANIK – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)JANIK – Zosuvy (1,8 km od vody)BASKA – Zosuvy (1,8 km od vody)ZARNOV – Zosuvy (1,9 km od vody)MYSLAVA – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)NIZNY KLATOV – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)MYSLAVA – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)NIZNYKLATOV – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)Bukove – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Janík – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Šaca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Šaca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Malá Ida – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (60 m od vody)Bukovec – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Buzica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Buzica – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (100 m od vody)Bukovec – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Šaca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Rešica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Malá Ida – pozorovací vrt SHMÚ (120 m od vody)Malá Ida – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Buzica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Veľká Ida – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Šaca (170 m od vody)Veľká Ida – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Buzica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Buzica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (250 m od vody)Buzica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Malá Ida – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (310 m od vody)Veľká Ida – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (320 m od vody)Veľká Ida – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Košice-VSŽ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Peder – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m od vody)Košice-VSŽ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m od vody)Veľká ida-Gomboš – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Košice-Šaca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (560 m od vody)Veľká Ida-letisko – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (570 m od vody)Košice-VSŽ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (590 m od vody)Košice-VSŽ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Košice – Barca – monitorovací vrt (630 m od vody)Peder – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (640 m od vody)Košice-Šaca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (650 m od vody)Košice – monitorovací vrt (710 m od vody)Košice-Veľká Ida – monitorovací vrt (720 m od vody)Buzica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (740 m od vody)Janík – východ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (750 m od vody)Košice-Šaca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (760 m od vody)Košice – monitorovací vrt (770 m od vody)zlato 3 ks – zlato (50 m od vody)zlato 1 ks – zlato (160 m od vody)zlato 3 ks – zlato (180 m od vody)zlato 1 ks – zlato (180 m od vody)zlato 2 ks – zlato (310 m od vody)zlato 4 ks – zlato (600 m od vody)zlato 3 ks – zlato (650 m od vody)zlato 1 ks – zlato (720 m od vody)zlato 2 ks – zlato (880 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBaextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 300 μg/lmedián 45,0 μg/l36 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ida, 1994, 860 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 46,0 μg/lmedián 4,50 μg/l43 vzoriek19 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ida, 1994, 860 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,250 μg/l43 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ida, 60 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 25,0 μg/lmedián 8,90 μg/l43 vzoriek14 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ida, 1996, 100 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 84,0 μg/lmedián 5,00 μg/l43 vzoriek60 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ida, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 11,0 μg/lmedián 5,80 μg/l43 vzoriek21 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ida, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,20 μg/lmedián 1,60 μg/l43 vzoriek28 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ida, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 2,50 μg/l43 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Veľká Ida, 1100 m JJV od k.224, 1994, 90 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 370 μg/lmedián 170 μg/l43 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ida, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l43 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Konský potok, 1993, 860 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 17,4 mg/lmedián 6,02 mg/l43 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Šaca, 1000m JJZ od K295, 1996, 630 m od vody. Porovnanie: 73. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Hematit (Fe₂O₃)18 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)18 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)18 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Rutil (TiO₂)18 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)16 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)15 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Anatas (TiO₂)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)11 vzoriek, najviac 50 zŕn
    • Cinabarit (HgS)9 vzoriek, najviac 400 zŕn
    • Gold (Au)9 vzoriek, najviac 4 zŕn
    • Barit (BaSO₄)8 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)6 vzoriek, najviac 50 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Arzenopyrit (FeAsS)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)4 vzorky, najviac 8 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)3 vzorky, najviac 50 zŕn
    • Auripigment (As₂S₃)3 vzorky, najviac 50 zŕn
    • Antimonit (Sb₂S₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Realgár (AsS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    983 zrná50 m
    1031 zrno160 m
    1023 zrná180 m
    1011 zrno180 m
    922 zrná310 m
    3424 zrná600 m
    3413 zrná650 m
    3341 zrno720 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))18 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)18 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)17 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)17 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)14 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)13 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 164 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 240 μg/lmedián 13,0 μg/l83 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 870 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 47,0 μg/lmedián 1,00 μg/l83 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 260 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 18 300 μg/lmedián 184 μg/l83 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 14,0 μg/lmedián 0,500 μg/l83 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 3,20 μg/lmedián 0,100 μg/l83 vzoriek77 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 34,0 μg/lmedián 0,100 μg/l83 vzoriek61 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 40,5 μg/lmedián 0,500 μg/l83 vzoriek65 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 15,0 μg/lmedián 0,250 μg/l83 vzoriek84 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10,3 μg/lmedián 0,250 μg/l83 vzoriek64 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 200 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,160 mg/lmedián 0,00500 mg/l83 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,80 μg/lmedián 0,500 μg/l83 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,4 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie12,19 Bq/l2,19 Bq/l
    Quelle1060,2 Bq/l9,12 Bq/l
    studňa9121 Bq/l14,4 Bq/l
    potok, rieka142,18 Bq/l0,380 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody13,27 Bq/l3,27 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie11,18 Bq/l1,18 Bq/l
    upravený prameň157,4 Bq/l57,4 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Žarnovkeramické ílyLožisko s predpokladom využívania zásob – Danucem Slovensko a.s.1,9 km
    Drienovec Ištrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LB MINERALS SK, s.r.o.2,1 km
    Žarnovsialitická surovinaLožisko s predpokladom využívania zásob – Danucem Slovensko a.s.2,7 km
    Vyšný Klátov Istavebný kameňŤažené ložisko – RICORSO, s.r.o.2,8 km
    Vyšný Klátov Istavebný kameňŤažené ložisko – RICORSO, s.r.o.2,9 km
    Žarnov Idekoračný kameňŤažené ložisko – KLP s.r.o3,2 km
    Žarnov Idekoračný kameňŤažené ložisko – KLP s.r.o3,2 km
    Žarnov Idekoračný kameňŤažené ložisko – KLP s.r.o3,2 km
    Hodkovce Ikeramické ílyLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,5 km
    Hodkovce Ikeramické ílyLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,6 km
    Hodkovce Ikeramické ílyLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená4,6 km
    Košice – TiefemagnezitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,9 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalleArtenOd vody
    Nižný Klátov, žila MlynkyKomplexné železné rudyFe, Cumineralogický výskyt1,9 km
    Vyšný Klátov, žily Rutenberg, Aristid, Aster a UhliskoŽelezné rudyFe, Culožiskový výskyt3,0 km
    Poproč, žila HoličkaAntimonitovo-zlaté rudySb, Aumineralogický výskyt3,4 km
    HýľovŽelezné rudyFeložiskový výskyt3,9 km
    Hýľov, žila HolicaKomplexné železné rudyFe, Culožiskový výskyt4,5 km
    HodkovceNiklovo-kobaltové rudyNi, Costredné ložisko4,7 km
    Poproč, žila KobyliankaAntimonitovo-zlaté rudySb, Aumineralogický výskyt4,9 km
    DrienovecHliníkové rudy (bauxity)Alložiskový výskyt5,0 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    419 vrtov v pásme 3 km, z toho 147 hydrogeologických a 272 ostatných; s číslom archívnej správy 419.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m134×
    • 10–30 m172×
    • 30–100 m77×
    • 100–300 m13×
    • nad 300 m6×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    R-2inžiniersko-geologický7,0 m8605530 m
    Bukoveúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou4,2 m21141 115Cd10.pdf40 m
    Janíkúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou16,0 m75620 126Bd30.pdf40 m
    Šacaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou59,6 m14119 127Ab4.pdf40 m
    R-1inžiniersko-geologický8,0 m8605540 m
    R-3inžiniersko-geologický6,5 m8605540 m
    V-3inžiniersko-geologický5,5 m230740 m
    Šacaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou13,0 m15792 127Ab1.pdf50 m
    Malá Idaširokoprofilový vrt–73464 127Ab45.pdf60 m
    4-208 Pederhydrogeologický7,0 m10174870 m
    V-4inžiniersko-geologický18,8 m232370 m
    Bukovecširokoprofilový vrt8,2 m22986 115Cd2.pdf80 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturVýdatnosťTiefeChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Valaliky – KAH-521 °C–160 mNa-HCO3nevyužívaný8,5 km
    Šebastovce – KAH-618 °C–164 mNa-Ca-Cl-HCO3nevyužívaný8,6 km
    Košice – Anička/ Ťahanovce – G-426 °C–310 mNa-Ca-Mg-HCO3-Clnevyužívaný9,2 km
    Kechnec – KG-137 °C0,7 l/s1114 mNa-Ca-Cl-HCO3nevyužívaný9,3 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 52170 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    StandortČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Košice Šaca areál U.S. steel KošiceSK1001200P2,1 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Malá Ida II. – Malá Ida350 m²1980–60 m
    Veľká Ida I. – Veľká Ida–1985–60 m
    Veľká Ida II. – Veľká Ida–1980–100 m
    Šaca6 000 m²1990–220 m
    Šaca8 000 m²1990–320 m
    Šaca–1965–630 m
    Hačava II. – Hačava500 m²1980–850 m
    Janík II. – Janík100 m²1981–1,0 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy38×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny26×
    • Stabilizovaný10×
    • Aktívny2×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova13×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0009×
    • Nedostatočne doložené4×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick3×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Košice2 Fischereireviere · 15 km28Ida č. 331
    2. Moldava nad Bodvou1 Fischereirevier · 20 km8Ida č. 18

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Bodrog und Hernad