Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek Průměrná aktivita · průměr z 3 revírů Nejvíce revírů má nejlepší okno okolo 06:00. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 09:05. Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr. Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí. Měření hladiny, teploty a průtoků, počasí u toku a stav ze družic Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody. Svižný tok Podhorská říčka se štěrkovým dnem a rychlým proudem. Zde se již daří lipanu a pstruhu. Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů. Načítám 3D model terénu… Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím. Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí 3 ze 3 revírů s údajem SHMÚ revírů toku má u nejbližšího místa nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli. 0 z 3 revírů s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli. Znečištění vody v povodí – VáhZnečištěná voda – Slovensko Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 21 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,0modelový odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizácia 215 mg/l, mäkká voda (7,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 1 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Chróm 178 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 55 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 46nGy/h dávkový príkon 19. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 2vzorky so zlatom 12 rudných minerálov v sedimente Najviac 1 zrno v jednej vzorke (970 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 3 z 7ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Olovo 11,0 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (tok Vychyľovského potoka v Novej Bystrici pod družstvom). 75vrtov do 3 km 640 rozborov vody v okolí Z toho 75 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 4 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 9lokalít do 3 km 1 záťaž, 8 skládok Najbližšia záťaž: Oščadnica – FRACHO, 1,9 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 18záznamov do 5 km 18 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 341plôch do 3 km 6 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 2 z 7 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,03typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 7,1°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (1,26 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 215mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 46nGy/h vo vzduchu rozsah 39 až 49 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 20 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m². Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: tok Vychyľovského potoka v Novej Bystrici pod družstvom, 1997, 400 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Kysuca, 1997, 980 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Bystrica, potok, 1997, 110 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: tok Vychyľovského potoka v Novej Bystrici pod družstvom, 1997, 400 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: sútok toku Bystrice a Vychylovky, 1997, 20 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Kysuca, 1997, 980 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Čerňatínsky, potok, 250 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 190 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 560 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 230 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 75 vrtov v pásme 3 km, z toho 42 hydrogeologických a 33 ostatných; s číslom archívnej správy 75. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kdo revíry spravuje a kde leží Povodí Váh
Právě u vody
Dnes na toku Bystrica
Průměr revírů toku
Kdy je nejlepší oknokolik revírů má své nejlepší dvouhodinové okno v danou hodinu
Mapa a revíry toku
Stav vody na toku
Vodní stavy na toku
Stanice Stav Změna Teplota Banská Bystrica 45 cm – Harmanec-Papiereň 26 cm – Nová Bystrica 36 cm 6,7 °C Riečnica 20 cm – Zborov nad Bystricou 11 cm – Výškový profil toku
Terén ve 3D
Historické snímky



Znečištění vody na toku Bystrica
Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025
Nejvíce znečištěné revíryvšechny s nesplněnou normou
Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025
Profil toku od pramene k ústípočet nesplněných ukazatelů v roce 2025 na místech SHMÚ
Zobrazit místa v tabulce (4)
Geológia a geochémia toku Bystrica
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Bodů kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 2× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kyselost vody
Tvrdost vody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
43,7 mg/l30. percentil132 mg/l27. percentil4,75 mg/l26. percentil22,1 mg/l20. percentil1,41 mg/l18. percentil2,66 mg/l16. percentil0,0521 mg/l7. percentil4,14 mg/l7. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,0939 mg/l44. percentil0,0568 mg/l30. percentil3,94 mg/l26. percentil1,57 mg/l10. percentilKovy
9,56 μg/l63. percentil7,78 μg/l15. percentil15,3 μg/l12. percentil0,0318 mg/l11. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
178 mg/kg95. percentil36,6 mg/kg85. percentil10,4 mg/kg75. percentil0,323 mg/kg67. percentil0,236 mg/kg58. percentil24,9 mg/kg56. percentil2,74 mg/kg53. percentil15,0 mg/kg46. percentil92,6 mg/kg46. percentil0,0899 mg/kg43. percentil65,0 mg/kg42. percentil0,0914 mg/kg23. percentil0,228 mg/kg20. percentil4,11 mg/kg13. percentil0,220 mg/kg4. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
2,40 %57. percentil896 mg/kg55. percentil0,861 %49. percentil1,41 %33. percentil2,38 %31. percentil3 934 mg/kg29. percentil0,719 %28. percentil5,03 %28. percentil524 mg/kg10. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
65,4 mg/kg64. percentil31,5 mg/kg61. percentil15,1 mg/kg60. percentil1,54 mg/kg57. percentil394 mg/kg47. percentil124 mg/kg39. percentil80,4 mg/kg29. percentil368 mg/kg23. percentil21,7 mg/kg21. percentil47,9 mg/kg14. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
6,79 ppm27. percentil1,23 %25. percentil2,25 ppm18. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody 218 1 zrno 950 m 239 1 zrno 970 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián zdroj 7 18,7 Bq/l 7,52 Bq/l upravený prameň 6 18,8 Bq/l 7,40 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 11,1 Bq/l 11,1 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 3,82 Bq/l 3,82 Bq/l Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalita Druh Hloubka Archívna správa Od vody Nová Bystrica úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 7,5 m 38276 87Cc3.pdf50 m Zborov úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 9,0 m 14318 86Dd7.pdf70 m Krásno nad Kysucou negatívny vrt 4,8 m 19063 86Dc13.pdf100 m Nová Bystrica úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 30,0 m 74915 87Cc5.pdf100 m Stará Bystrica úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,0 m 38242 86Dd9.pdf100 m Nová Bystrica úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 9,0 m 12273 87Cc1.pdf100 m Stará Bystrica úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 14,0 m 14318 86Dd3.pdf110 m Krásno nad Kysucou úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 7,8 m 19063 86Dc14.pdf130 m Nová Bystrica úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,2 m 14318 86Dd1.pdf130 m Zborov nad Bystricou úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 8,5 m 71097 86Dd10.pdf140 m Nová Bystrica širokoprofilový vrt 10,0 m 34662 87Cc2.pdf150 m Zborov úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 9,0 m 14318 86Dd8.pdf170 m Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj Druh Teplota vody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 4 3,4 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lokalita Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Oščadnica – FRACHO SK1000500P 1,9 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody pri ihrisku – Nová Bystrica 300 m² 1991 – 40 m Rázcestie – Krásno nad Kysucou 300 m² – – 60 m Pod Bobovcom – Stará Bystrica – – – 90 m Struhy – Krásno nad Kysucou 150 m² – – 110 m U Cadríka – Nová Bystrica – – – 110 m Pri družstve – Stará Bystrica 300 m² 1992 – 180 m U Zubaja – Stará Bystrica 100 m² 1991 – 220 m V KDZ – Krásno nad Kysucou – – – 700 m Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizace a lokalita
Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou
Další toky v okolí
Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál
55z 100
1445revírů
Barva mapy
Načítání mapy…
nižšívyšší
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
OlovoPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 11,0 μg/lmedián 2,50 μg/l24 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
ChromCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 14,2 μg/lmedián 3,95 μg/l24 vzoriek
SelenSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,70 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
ArsenAsmierne zvýšená
najvyššie 3,20 μg/lmedián 0,550 μg/l24 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
MěďCumierne zvýšená
najvyššie 2,70 μg/lmedián 1,35 μg/l24 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek
MěďCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 18,3 μg/lmedián 0,500 μg/l49 vzoriek
RtuťHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,100 μg/l49 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 84,0 μg/lmedián 9,00 μg/l49 vzoriek8 % pod medzou stanovenia
OlovoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l49 vzoriek69 % pod medzou stanovenia
ZinekZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 042 μg/lmedián 1,00 μg/l49 vzoriek47 % pod medzou stanovenia
SelenSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l49 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l49 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
ArsenAsmierne zvýšená
najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l49 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
ChromCrmierne zvýšená
najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,250 μg/l49 vzoriek84 % pod medzou stanovenia
HliníkAlmierne zvýšená
najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l49 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l42 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l49 vzoriek100 % pod medzou stanovenia




