Vízfolyás

Bystrica

Vízgyűjtő: VágLazacfélék – pisztrángosLazacfélék – lipócos
horgászvizek
3
horgászvizek hossza
21,0km
kerület
Zsolnai kerület
  • Lazacfélék – pisztrángos13,4 km1 horgászvíz
  • Lazacfélék – lipócos7,6 km2 horgászvíz
Légi felvétel a(z) Bystrica vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Bystrica vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Átlagos aktivitás · 3 horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.
  • Nagyon magas0
  • Magas0
  • Átlagos3
  • Alacsony0

Mikor van a legjobb ablakhány horgászvíznek van a legjobb kétórás ablaka adott órában

  1. 00
  2. 06
  3. 12
  4. 18

A legtöbb horgászvíznek a legjobb ablaka 15:00 körül van.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 19:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízállás a vízfolyásnál

    Vízállás, hőmérséklet és vízhozam mérése, időjárás a vízfolyás mellett és állapot a műholdakról

    Vízállások a vízfolyásnál

    ÁllomásÁllapotVáltozásHőmérséklet
    Besztercebánya45 cm–
    Harmanec-Papiereň27 cm–
    Nová Bystrica36 cm6,6 °C
    Riečnica22 cm–
    Zborov nad Bystricou8 cm–
    Forrás: SHMÚFrissítve: 2026. nov. 8. 18:58

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Élénk vízfolyás Hegylábi folyó kavicsos fenékkel és gyors sodrással. Itt már a pér és a pisztráng is jól fejlődik.

    3504004505005506000 km5 km10 km15 km20 kmsz. 2sz. 1bsz. 1a
    A vízfolyás magassági profilja: 546-től 389 m tengerszint feletti magasságig 21,0 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    552 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    387 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    166 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    7,9 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,23

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Bystrica vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. máj. 14.
    Bystrica vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. szept. 10.
    Bystrica vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. aug. 24.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Bystrica vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás 3 / 3 SHMÚ-adattal rendelkező horgászvize közül a legközelebbi helyen legalább egy mutatóban nem teljesíti a normát.

    • 3 vagy több mutató3

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • Bystrica č. 1aBystrica · nem teljesült határérték 4 évből 2 évben3 mutató
    • Bystrica č. 1bBystrica · nem teljesült határérték 4 évből 2 évben3 mutató
    • Bystrica č. 2Bystrica · nem teljesült határérték 4 évből 2 évben3 mutató

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező 3 horgászvízből 0 környékén a felszín alatti víz legalább egy mutatóban meghaladja a határértéket.

    A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken

    01234Riečnica (ivóvízellátási vízfolyás), fkm 25,5: 4 mutató (2024)a Nová Bystrica-víztározó alatt, fkm 19,7: 3 mutató (2024)Banská Bystrica, fkm 2,1: nincs megszegett szabvány (2025)torkolat, fkm 1,3: nincs megszegett szabvány (2024)rkm 26 (felső szakasz)rkm 1 (a torkolat felé)
    Helyek megjelenítése a táblázatban (4)
    • Riečnica (ivóvízellátási vízfolyás)rkm 25,54 mutató
    • a Nová Bystrica-víztározó alattrkm 19,73 mutató
    • Besztercebányarkm 2,1nincs nem teljesített norma
    • torkolatrkm 1,3nincs nem teljesített norma
    • a norma nem teljesül
    • nincs nem teljesített norma
    • a pont nincs az évkönyvben

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) Bystrica vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (21 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 8,0modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃

    Mineralizáció 215 mg/l, lágy víz (7,1 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    1 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Króm 178 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Láb alatti hőség

    35°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 55 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 55 °C (20 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    46NGY/H dózisteljesítmény

    19. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    Arany a folyami üledékben

    2aranyat tartalmazó minta

    12 érc ásványi anyag az üledékben

    Legfeljebb 1 szem egy mintában (970 m-re a víztől). Panning prospecting aranyszemcséket számolt egy koncentrátumban a folyami üledékből.

    Nyomelemek a patakvízben

    3 7 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Ólom 11,0 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 99. percentilis (tok Vychyľovského potoka v Novej Bystrici pod družstvom).

    Fúrások és talajvízelemzések

    75fúrás 3 km-en belül

    640 vízelemzés a közelben

    Közülük 75-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    Geotermikus energia

    –

    4 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    9Telephelyek 3 km-en belül

    1 környezeti terhelés, 8 hulladéklerakó

    Legközelebbi teher: Oščadnica – FRACHO, 1,9 km-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.

    Lelőhelyek és ércesemények

    18bejegyzés 5 km-en belül

    18 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    341terület 3 km-en belül

    6 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai2×

    Kvaterneri fedezet

    • árterek folyóvízi üledékei100%SR 68 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Tekonikus egységek

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • pozitív egység (hegység)100%SR 60 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • közepes felemelkedés100%SR 32 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • légyöltés100%SR 9,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Magura Flysch100%SR 5,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • hegyi patak lelőhelyek régiója100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • kvaterner üledékek kialakulása100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 7 pontjából 2-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Kavics; Fluviálne)50%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Kavics)50%SR 22 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Fő hidrogénező régió

    • A Kysuce-medence paleogén és kvaterner100%SR 2,7 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,03tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    7,1°dH, lágy

    Kalcium és magnézium összege (1,26 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    215mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • KalciumCa43,7 mg/l30. percentilis
    • BikarbonátokHCO3132 mg/l27. percentilis
    • NátriumNa4,75 mg/l26. percentilis
    • SzulfátokSO422,1 mg/l20. percentilis
    • KáliumK1,41 mg/l18. percentilis
    • KloridCl2,66 mg/l16. percentilis
    • FluoridF0,0521 mg/l7. percentilis
    • MagnéziumMg4,14 mg/l7. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • AmmóniaNH40,0939 mg/l44. percentilis
    • FoszfátokPO40,0568 mg/l30. percentilis
    • NitrátokNO33,94 mg/l26. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK1,57 mg/l10. percentilis

    Fémek

    • Cink-Zn9,56 μg/l63. percentilis
    • MangánMn7,78 μg/l15. percentilis
    • AlumíniumAl15,3 μg/l12. percentilis
    • VasalóFe0,0318 mg/l11. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • KrómCr178 mg/kg95. percentilis
    • NikkelNi36,6 mg/kg85. percentilis
    • KobaltCo10,4 mg/kg75. percentilis
    • SzelénSe0,323 mg/kg67. percentilis
    • BizmutBi0,236 mg/kg58. percentilis
    • RézCu24,9 mg/kg56. percentilis
    • Ón-Sn2,74 mg/kg53. percentilis
    • ÓlomPb15,0 mg/kg46. percentilis
    • Cink-Zn92,6 mg/kg46. percentilis
    • HiganyHg0,0899 mg/kg43. percentilis
    • VanádiumV65,0 mg/kg42. percentilis
    • KadmiumCd0,0914 mg/kg23. percentilis
    • MolibdénMo0,228 mg/kg20. percentilis
    • ArzénAs4,11 mg/kg13. percentilis
    • AntimonSb0,220 mg/kg4. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • KalciumCa2,40 %57. percentilis
    • MangánMn896 mg/kg55. percentilis
    • NátriumNa0,861 %49. percentilis
    • KáliumK1,41 %33. percentilis
    • VasalóFe2,38 %31. percentilis
    • TitánTi3 934 mg/kg29. percentilis
    • MagnéziumMg0,719 %28. percentilis
    • AlumíniumAl5,03 %28. percentilis
    • FoszforP524 mg/kg10. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • BórB65,4 mg/kg64. percentilis
    • LítiumLi31,5 mg/kg61. percentilis
    • GalliumGa15,1 mg/kg60. percentilis
    • BerilliumBe1,54 mg/kg57. percentilis
    • CirkóniumZr394 mg/kg47. percentilis
    • StronciumSr124 mg/kg39. percentilis
    • RubídiumRb80,4 mg/kg29. percentilis
    • BáriumBa368 mg/kg23. percentilis
    • IttriumY21,7 mg/kg21. percentilis
    • CériumCe47,9 mg/kg14. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    46ngy/h a levegőben

    39-49 tartomány nGy/h

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh6,79 ppm27. percentilis
    • Kálium (K)K1,23 %25. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,25 ppm18. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1371 901 Bq/m²67. percentilis

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    +79nT

    68-97 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -56mGal

    maradék −10,3 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    35 / 55 °C1000 és 2000 m mélységben

    20 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 55 mW/m².

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)355–1 040m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága605m a.s.l.
    • Átlagos lejtés11,5°
    • Januári átlaghőmérséklet-5,0°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet16,5°C
    • Évi csapadék850mm

    Geomorfológiai egységek

    • Kysuce Felföld100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Stredné Beskydy100%SR 3,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • hegyi klíma100%SR 33 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • A savasodásra gyengén érzékeny talajok50%SR 5,2 %
    • A savasodásra nem érzékeny talajok17%SR 27 %
    • A savasodásra mérsékelten érzékeny talajok17%SR 25 %
    • savanyításra érzékeny talajok17%SR 31 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • nem szennyezett talaj, egyes kockázati elemek geogén módon meghatározott tartalma eléri a határértékeket a86%SR 45 %
    • viszonylag tiszta talaj14%SR 53 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • A Külső Kárpátok kréta és paleogénje100%SR 9,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Oščadnica – FRACHO – SK1000500P (1,9 km-re a víztől)pri ihrisku – Nová Bystrica – egyik sem (40 m-re a víztől)Rázcestie – Krásno nad Kysucou – alkalmi (60 m-re a víztől)Pod Bobovcom – Stará Bystrica – alkalmi (90 m-re a víztől)Struhy – Krásno nad Kysucou – alkalmi (110 m-re a víztől)U Cadríka – Nová Bystrica – alkalmi (110 m-re a víztől)Pri družstve – Stará Bystrica – egyik sem (180 m-re a víztől)U Zubaja – Stará Bystrica – egyik sem (220 m-re a víztől)V KDZ – Krásno nad Kysucou – alkalmi (700 m-re a víztől)a1 (3,4 km-re a víztől)a1 (4,8 km-re a víztől)a1 (6,7 km-re a víztől)a1 (9,7 km-re a víztől)Nová Bystrica – Rajnohovia – építőkő – homokkő (70 m-re a víztől)Klubina – kavicsos homok (90 m-re a víztől)Zborov nad Bystricou – építőkő – homokkő (110 m-re a víztől)Klubina – téglalap (230 m-re a víztől)Krásno nad Kysucou – U Lehotských – építőkő – homokkő (320 m-re a víztől)Nová Bystrica – kerámia agyag (480 m-re a víztől)Klubina – építőkő – homokkő (610 m-re a víztől)Stará Bystrica – kerámia agyag, téglalap (660 m-re a víztől)Krásno nad Kysucou – építőkő – homokkő (1,2 km-re a víztől)Krásno nad Kysucou – U Grapov – építőkő – homokkő (1,9 km-re a víztől)Čadca (Horelica) – építőkő – homokkő (2,6 km-re a víztől)Krásno nad Kysucou U Blažkov – kerámia agyag (2,6 km-re a víztől)Nová Bystrica – építőkő – homokkő (2,9 km-re a víztől)Čadca – földgáz (3,2 km-re a víztől)Dunajov (U Drozdov) – építőkő – homokkő (3,7 km-re a víztől)Riečnica – építőkő – konglomerátum, homokkő (3,8 km-re a víztől)Čadca – Do Husarika – építőkő – homokkő (4,2 km-re a víztől)Čadca – Rieka – építőkő – homokkő (4,6 km-re a víztől)Vojtovský prameň – geomorfológia (3,3 km-re a víztől)STARA BYSTRICA – Földcsuszamlások (80 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (100 m-re a víztől)STARA BYSTRICA – Földcsuszamlások (100 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (110 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (110 m-re a víztől)ZBOROV NAD BYSTRICOU – Földcsuszamlások (120 m-re a víztől)STARA BYSTRICA – Lejtőáramlások (140 m-re a víztől)ZBOROV NAD BYSTRICOU – Földcsuszamlások (150 m-re a víztől)KLUBINA – Földcsuszamlások (150 m-re a víztől)Stará Bystrica – Földcsuszamlások (160 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (180 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (180 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (180 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (200 m-re a víztől)KLUBINA – Földcsuszamlások (210 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (210 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (220 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (230 m-re a víztől)STARA BYSTRICA – Földcsuszamlások (240 m-re a víztől)KLUBINA – Földcsuszamlások (240 m-re a víztől)NOVA BYSTRICA – Földcsuszamlások (250 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (250 m-re a víztől)KLUBINA – Földcsuszamlások (270 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (270 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (270 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (280 m-re a víztől)NOVA BYSTRICA – Földcsuszamlások (280 m-re a víztől)ZBOROV – Földcsuszamlások (280 m-re a víztől)KLUBINA – Lejtőáramlások (290 m-re a víztől)NOVA BYSTRICA – Földcsuszamlások (300 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (300 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (320 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (330 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (330 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (340 m-re a víztől)ZBOROV – Földcsuszamlások (350 m-re a víztől)NOVA BYSTRICA – Földcsuszamlások (350 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (360 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (370 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (370 m-re a víztől)STARA BYSTRICA – Földcsuszamlások (380 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (380 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (390 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (390 m-re a víztől)KLUBINA – Földcsuszamlások (400 m-re a víztől)ZBOROV NAD BYSTRICOU – Földcsuszamlások (400 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (400 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (410 m-re a víztől)NOVA BYSTRICA – Földcsuszamlások (420 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (430 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (440 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (450 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (460 m-re a víztől)ZBOROV – Földcsuszamlások (460 m-re a víztől)STARA BYSTRICA – Földcsuszamlások (460 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (470 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (470 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (480 m-re a víztől)STARA BYSTRICA – Földcsuszamlások (480 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (510 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (510 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (520 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (530 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (550 m-re a víztől)KLUBINA – Földcsuszamlások (550 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (550 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (560 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (560 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (570 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (570 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (590 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (600 m-re a víztől)KLUBINA – Földcsuszamlások (610 m-re a víztől)KLUBINA – Földcsuszamlások (610 m-re a víztől)KLUBINA – Földcsuszamlások (640 m-re a víztől)NOVA BYSTRICA – Földcsuszamlások (650 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (670 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (680 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (680 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (680 m-re a víztől)Nová Bystrica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m-re a víztől)Zborov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m-re a víztől)Krásno nad Kysucou – negatív fúrólyuk (100 m-re a víztől)Nová Bystrica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m-re a víztől)Stará Bystrica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m-re a víztől)Nová Bystrica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m-re a víztől)Stará Bystrica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m-re a víztől)Krásno nad Kysucou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m-re a víztől)Nová Bystrica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m-re a víztől)Zborov nad Bystricou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m-re a víztől)Nová Bystrica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (150 m-re a víztől)Zborov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m-re a víztől)Kráľovia – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m-re a víztől)Krásno nad Kysucou – fúrás megfigyelése (170 m-re a víztől)Kráľovia – negatív fúrólyuk (250 m-re a víztől)Stará Bystrica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m-re a víztől)Stará Bystrica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m-re a víztől)Krásno nad Kysucou – fúrás megfigyelése (340 m-re a víztől)Stará Bystrica – negatív fúrólyuk (370 m-re a víztől)Kráľovia – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m-re a víztől)Krásno nad Kysucou – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (460 m-re a víztől)Krásno nad Kysucou – fúrás megfigyelése (480 m-re a víztől)Krásno nad Kysucou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m-re a víztől)Krásno nad Kysucou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m-re a víztől)Krásno nad Kysucou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (550 m-re a víztől)Krásno nad Kysucou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m-re a víztől)Krásno nad Kysucou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m-re a víztől)Krásno nad Kysucou – fúrás megfigyelése (610 m-re a víztől)Krásno nad Kysucou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (620 m-re a víztől)Krásno nad Kysucou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m-re a víztől)Krásno nad Kysucou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (650 m-re a víztől)Krásno nad Kysucou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (680 m-re a víztől)Krásno nad Kysucou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (680 m-re a víztől)Krásno nad Kysucou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (700 m-re a víztől)Krásno nad Kysucou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km-re a víztől)Zborov nad Bystricou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km-re a víztől)Zborov nad Bystricou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km-re a víztől)Oščadnica (1,9 km-re a víztől)Oščadnica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km-re a víztől)Oščadnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km-re a víztől)zlato 1 ks – arany (950 m-re a víztől)zlato 1 ks – arany (970 m-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • ÓlomPbextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 11,0 μg/lmedián 2,50 μg/l24 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: tok Vychyľovského potoka v Novej Bystrici pod družstvom1997, 400 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 14,2 μg/lmedián 3,95 μg/l24 minták

      Legmagasabb érték: Kysuca1997, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l24 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Bystrica, potok1997, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,70 μg/lmedián 0,500 μg/l24 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: tok Vychyľovského potoka v Novej Bystrici pod družstvom1997, 400 m-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 3,20 μg/lmedián 0,550 μg/l24 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: sútok toku Bystrice a Vychylovky1997, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: 85. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 2,70 μg/lmedián 1,35 μg/l24 minták33 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Kysuca1997, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 77. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l24 minták

      Legmagasabb érték: Čerňatínsky, potok, 250 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Rutil (TiO₂)35 minta, legfeljebb 1115 szem
    • Ilmenit (FeTiO₃)33 minta, legfeljebb 555 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)33 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)31 minta, legfeljebb 815 szem
    • Barit (BaSO₄)30 minta, legfeljebb 315 szem
    • Pirit (FeS₂)24 minta, legfeljebb 815 szem
    • Anatas (TiO₂)24 minta, legfeljebb 55 szem
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)22 minta, legfeljebb 15 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)6 minta, legfeljebb 55 szem
    • Arany (Au)2 minta, legfeljebb 1 szem
    • Scheelit (CaWO₄)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Kalkopirit (CuFeS₂)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Legközelebbi minták arannyal

    MintaArany a mintábanA vízből
    2181 szem950 m
    2391 szem970 m

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)34 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)34 minta, legfeljebb 155 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)34 minta, legfeljebb 815 szem
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)27 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)10 minta, legfeljebb 5 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))7 minta, legfeljebb 5 szem
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))6 minta, legfeljebb 5 szem
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)5 minta, legfeljebb 55 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Korund (Al₂O₃)2 minta, legfeljebb 5 szem
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • RézCuextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 18,3 μg/lmedián 0,500 μg/l49 minták

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 1,50 μg/lmedián 0,100 μg/l49 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 84,0 μg/lmedián 9,00 μg/l49 minták8 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 4,00 μg/lmedián 0,500 μg/l49 minták69 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 1 042 μg/lmedián 1,00 μg/l49 minták47 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 190 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l49 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l49 minták90 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 560 m-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l49 minták82 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 230 m-re a víztől. Összehasonlítás: 84. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,50 μg/lmedián 0,250 μg/l49 minták84 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 84. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l49 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 80. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l42 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l49 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 47. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    forrás718,7 Bq/l7,52 Bq/l
    fejlett rugó618,8 Bq/l7,40 Bq/l
    vízforrás egyéni ellátáshoz111,1 Bq/l11,1 Bq/l
    közellátásra szánt vízforrás13,82 Bq/l3,82 Bq/l

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    75 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 42 hidrogeológiai és 33 egyéb; archív jelentés számával: 75.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m52×
    • 10–30 m20×
    • 30–100 m1×
    • 100–300 m1×
    • több mint 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    Nová Bystricakeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel7,5 m38276 87Cc3.pdf50 m
    Zborovkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel9,0 m14318 86Dd7.pdf70 m
    Krásno nad Kysucounegatív fúrólyuk4,8 m19063 86Dc13.pdf100 m
    Nová Bystricakeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel30,0 m74915 87Cc5.pdf100 m
    Stará Bystricakeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel10,0 m38242 86Dd9.pdf100 m
    Nová Bystricakeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel9,0 m12273 87Cc1.pdf100 m
    Stará Bystricakeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel14,0 m14318 86Dd3.pdf110 m
    Krásno nad Kysucoukeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel7,8 m19063 86Dc14.pdf130 m
    Nová Bystricakeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel10,2 m14318 86Dd1.pdf130 m
    Zborov nad Bystricoukeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel8,5 m71097 86Dd10.pdf140 m
    Nová Bystricaszéles átmérőjű fúrólyuk10,0 m34662 87Cc2.pdf150 m
    Zborovkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel9,0 m14318 86Dd8.pdf170 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 543,4 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Környezeti terhek

    HelyszínTevékenységAnyagOsztályozásA vízből
    Oščadnica – FRACHOSK1000500P1,9 km

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    pri ihrisku – Nová Bystrica300 m²1991–40 m
    Rázcestie – Krásno nad Kysucou300 m²––60 m
    Pod Bobovcom – Stará Bystrica–––90 m
    Struhy – Krásno nad Kysucou150 m²––110 m
    U Cadríka – Nová Bystrica–––110 m
    Pri družstve – Stará Bystrica300 m²1992–180 m
    U Zubaja – Stará Bystrica100 m²1991–220 m
    V KDZ – Krásno nad Kysucou–––700 m

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások335×
    • Lejtőáramlások6×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny262×
    • Stabilizovaný73×
    • Aktívny6×

    Jelenlegi állapot

    • Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel62×
    • SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova34×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick15×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Csaca3 horgászvíz · 21 km54Bystrica č. 1a54

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág