Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Holeška

Bassin versant : VáhSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
16,0km
région
Région de Trnava

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Holeška

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité moyenne · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

15:00–17:00

Holeška, score de la fenêtre 42.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 06:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau rapide Podhorský potok: eau rapide, fond pierreux, rapides et fosses en aval. Eaux à truites typiques.

    1001502002503003500 km5 km10 km15 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 316 à 160 m au-dessus du niveau de la mer sur 15,9 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    316 m a.s.l.
    Point le plus bas
    149 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    167 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    10 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,18

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Holeška de 2017
    2017imagé 27 mai 2017
    Vue aérienne du cours d'eau Holeška de 2020
    2020imagé 22 août 2020
    Vue aérienne du cours d'eau Holeška de 2023
    2023imagé 14 août 2023

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Holeška

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche du cours d'eau avec des données SHMÚ : le site le plus proche présente une norme non respectée dans au moins un indicateur.

    • 1 à 2 indicateurs1

    Parcours de pêche les plus polluéstoutes avec une norme non respectée

    • HoleškaHoleška · norme non respectée sur 1 des 4 années1 indicateur

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Holeška

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 16 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,1modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 646 mg/l, veľmi tvrdá voda (22,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Antimón 1,84 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 82. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    55nGy/h dávkový príkon

    73. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    3 rudné minerály v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Stroncium 679 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Prašník – ľavostranný prítok Pustoveckého potoka, 700 m ZJZ ).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    323vrtov do 3 km

    476 rozborov vody v okolí

    Z toho 323 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    71°C na ústí vrtu

    18 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Piešťany – GTP-1, výdatnosť 11,5 l/s, 4,9 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    27lokalít do 3 km

    1 záťaž, 26 skládok

    Najbližšia záťaž: Piešťany – bývalá Tesla – kontaminačný mrak pod sídliskom, 2,7 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    34záznamov do 5 km

    10 ložísk, 24 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    2plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu1,0m
    • 0 – 2100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)50%SR 60 %
    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)33%SR 14 %
    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)17%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih67%SR 32 %
    • veľmi malý zdvih17%SR 6,4 %
    • veľmi malý pokles17%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 6 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Sable50%SR 3,9 %
    • Dolomity50%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Piesky; Lakust)50%SR 2,4 %
    • Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane kr… (Dolomity; Nerozlíšené)50%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Váhu v Podunajskej nížine severne od čiary Šaľa – Galanta50%SR 2,6 %
    • neogén až krieda Myjavskej pahorkatiny juhozápadne od bradlového pásma50%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Piešťanský záliv100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 8,11typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    22,4°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (4,00 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    646mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • MagnésiumMg40,5 mg/l92. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3393 mg/l91. percentil
    • CalciumCa93,3 mg/l82. percentil
    • ChloruresCl23,7 mg/l74. percentil
    • SulfatesSO464,2 mg/l72. percentil
    • FluoruresF0,107 mg/l46. percentil
    • SodiumNa7,99 mg/l45. percentil
    • DraslíkK2,52 mg/l42. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratesNO319,1 mg/l91. percentil
    • AmóniumNH40,146 mg/l59. percentil
    • FosforečnanyPO40,150 mg/l53. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,86 mg/l42. percentil

    Métaux

    • ManganèseMn42,0 μg/l58. percentil
    • ZincZn7,93 μg/l57. percentil
    • FerFe0,0761 mg/l37. percentil
    • AluminiumAl30,7 μg/l30. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • AntimoineSb1,84 mg/kg82. percentil
    • NickelNi31,6 mg/kg75. percentil
    • MercureHg0,181 mg/kg71. percentil
    • BizmutBi0,279 mg/kg69. percentil
    • ChromeCr84,3 mg/kg68. percentil
    • PlombPb19,1 mg/kg67. percentil
    • CobaltCo8,88 mg/kg57. percentil
    • MolybdèneMo0,396 mg/kg53. percentil
    • ZincZn94,8 mg/kg49. percentil
    • CadmiumCd0,152 mg/kg41. percentil
    • ArsenicAs5,66 mg/kg36. percentil
    • CuivreCu20,3 mg/kg35. percentil
    • CínSn2,30 mg/kg35. percentil
    • VanadiumV57,5 mg/kg23. percentil
    • SéléniumSe0,135 mg/kg20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • MagnésiumMg1,54 %81. percentil
    • CalciumCa4,04 %75. percentil
    • DraslíkK1,65 %70. percentil
    • PhosphoreP790 mg/kg42. percentil
    • TitánTi4 050 mg/kg33. percentil
    • ManganèseMn647 mg/kg25. percentil
    • SodiumNa0,718 %20. percentil
    • AluminiumAl4,81 %20. percentil
    • FerFe2,10 %14. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BoreB64,0 mg/kg60. percentil
    • GáliumGa13,7 mg/kg47. percentil
    • RubídiumRb87,0 mg/kg46. percentil
    • CérCe57,5 mg/kg44. percentil
    • ZirkónZr378 mg/kg41. percentil
    • StronciumSr112 mg/kg27. percentil
    • YtriumY23,1 mg/kg26. percentil
    • BáriumBa369 mg/kg24. percentil
    • BérylliumBe0,778 mg/kg17. percentil
    • LítiumLi22,9 mg/kg14. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    55nGy/h vo vzduchu

    rozsah 49 až 63 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,24 ppm90. percentil
    • Potassium (K)K1,32 %59. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,62 ppm58. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –.

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Piešťanský záliv100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,3°C
    • Priemerná júlová teplota18,6°C
    • Ročné zrážky694mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma75%SR 38 %
    • horská klíma25%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Piešťany – bývalá Tesla – kontaminačný mrak pod – SK1000400P (2,7 km od vody)Vrbové – nijaký (130 m od vody)Prašník – občasný (150 m od vody)Dobrovodský Mlyn – Prašník – nijaký (180 m od vody)Prašník – občasný (210 m od vody)Prašník – občasný (220 m od vody)Krakovany – Stráže – nijaký (230 m od vody)Prašník – občasný (230 m od vody)Krakovany – Stráže – nijaký (260 m od vody)Krakovany – Stráže – nijaký (460 m od vody)Prašník – nijaký (560 m od vody)Prašník – nijaký (810 m od vody)Prašník – nijaký (890 m od vody)Prašník – občasný (1,0 km od vody)Prašník – nijaký (1,2 km od vody)Teheľňa – Vrbové – nijaký (1,2 km od vody)Košariská – Horné – Javorinky – Košariská – občasný (1,3 km od vody)Borovce – Hliník – Borovce – občasný (1,9 km od vody)Šípkové – nijaký (2,3 km od vody)Šípkové – nijaký (2,4 km od vody)Šípkové – nijaký (2,4 km od vody)Ostrov – Veľké Orvište – nijaký (2,7 km od vody)Borovce – nedá sa odhadnúť (2,7 km od vody)Ostrov – nijaký (2,8 km od vody)Ostrov – nijaký (2,9 km od vody)Ostrov – Malé Orvište – nijaký (3,0 km od vody)Ostrov – nijaký (3,0 km od vody)Piešťany – GTP-1 – nekúpeľný (4,9 km od vody)Piešťany – VLÚ-3 – kúpeľný (5,1 km od vody)Piešťany – VLÚ-2 – kúpeľný (5,2 km od vody)Piešťany – VLÚ-1 – kúpeľný (5,2 km od vody)Piešťany – PM-1 – kúpeľný (5,8 km od vody)Piešťany – PS-4 – kúpeľný (5,9 km od vody)Piešťany – PS-3 – kúpeľný (5,9 km od vody)Piešťany – PS-2 – kúpeľný (5,9 km od vody)Piešťany – PS-1 – kúpeľný (5,9 km od vody)Piešťany – V-7 – kúpeľný (6,1 km od vody)Piešťany – V-10 – kúpeľný (6,2 km od vody)Piešťany – V-8 – kúpeľný (6,2 km od vody)Piešťany – V-1 – kúpeľný (6,2 km od vody)Piešťany – V-5 – kúpeľný (6,2 km od vody)Piešťany – V-4A – kúpeľný (6,3 km od vody)Piešťany – V-9 – kúpeľný (6,3 km od vody)Piešťany – V-11 – kúpeľný (6,3 km od vody)Piešťany – V-12 – kúpeľný (6,3 km od vody)a1 (5,4 km od vody)d1 (5,8 km od vody)e1 (6,8 km od vody)c1 (6,9 km od vody)c2 (6,9 km od vody)e1 (7,2 km od vody)e2 (7,3 km od vody)e1 (7,6 km od vody)a1 (9,1 km od vody)a1 (9,7 km od vody)Prašník – stavebný kameň (170 m od vody)Vrbové – stavebný kameň (250 m od vody)Prašník – stavebný kameň (150 m od vody)Vrbové – stavebný kameň (250 m od vody)Košariská – dolomit (470 m od vody)Košariská – dolomit (470 m od vody)Košariská – dolomit (350 m od vody)Košariská – dolomit (350 m od vody)Borovce – štrkopiesky a piesky (1,8 km od vody)Očkov – štrkopiesky a piesky (4,6 km od vody)Krakovany – tehliarske suroviny (220 m od vody)Prašník – stavebný piesok – pieskovec (340 m od vody)U Hrotkov pri Prašníku – stavebný kameň – dolomit (490 m od vody)Prašník – U Fajnorov – stavebný kameň – vápenec (1,2 km od vody)U Bajciarov pri Prašníku – stavebný kameň – dolomit (1,3 km od vody)Šípkové – stavebný piesok – pieskovec (1,6 km od vody)U Marušíkov pri Prašníku – stavebný kameň – vápenec (1,6 km od vody)Šterusy – stavebný kameň – dolomit (1,6 km od vody)Šípkové – stavebný piesok – pieskovec (1,7 km od vody)Vrbové – stavebný piesok – pieskovec (1,7 km od vody)Mošnáci pri Prašníku – stavebný kameň – dolomit (1,7 km od vody)Šterusy – stavebný kameň – dolomit (1,8 km od vody)Mošnáci pri Prašníku – stavebný kameň – dolomit (1,9 km od vody)Ostrov – tehliarske suroviny (2,2 km od vody)Šterusy – stavebný kameň – dolomit (2,5 km od vody)Košariská – U Štefov – hnedé uhlie (2,7 km od vody)Krajné – Drieňovica 2 – stavebný kameň – krinoidový vápenec (3,5 km od vody)Kočín – stavebný kameň – dolomit (3,8 km od vody)Brezová pod Bradlom – stavebný kameň – dolomit (3,8 km od vody)Brezová pod Bradlom – stavebný kameň – dolomit (4,1 km od vody)Prehôrka – Krajné – stavebný kameň – pieskovec (4,2 km od vody)Brezová pod Bradlom – stavebný kameň – vápenec (4,5 km od vody)Korytné – Obuchovci – stavebný kameň – vápnitý pieskovec (4,5 km od vody)Krajné – 2 – tehliarske suroviny (5,0 km od vody)Košariská – všeobecná geológia (2,2 km od vody)Bradlo Hrombaba – všeobecná geológia (3,5 km od vody)– Zosuvy (480 m od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)Prašník – Fajnory – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (20 m od vody)Prašník – Fajnory – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (20 m od vody)Pustá Ves (Prašník) – monitorovací vrt (30 m od vody)Prašník – Fajnory – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Prašník – Fajnory – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Prašník – monitorovací vrt (70 m od vody)Pustá Ves (Prašník) – monitorovací vrt (70 m od vody)Vrbové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Prašník – monitorovací vrt (90 m od vody)Pustá Ves (Prašník) – monitorovací vrt (100 m od vody)Prašník – Fajnory – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Pustá Ves (Prašník) – monitorovací vrt (120 m od vody)Prašník – monitorovací vrt (150 m od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Prašník – monitorovací vrt (190 m od vody)Piešťany – monitorovací vrt (220 m od vody)Prašník – monitorovací vrt (230 m od vody)Prašník – Pustá Ves – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Prašník – Fajnory – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (250 m od vody)Prašník – monitorovací vrt (270 m od vody)Krakovany – Trebatice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m od vody)Stráže nad Víhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m od vody)Krakovany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (510 m od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Vrbové – monitorovací vrt (980 m od vody)Vrbové – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (980 m od vody)Vrbové – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Kocúrice – pozorovací vrt SHMÚ (1,0 km od vody)Vrbové – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Vrbové – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Prašník a Pustá Hora – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Vrbové – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Trebatice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Orvište – monitorovací vrt (1,3 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • StronciumSrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 679 μg/lmedián 375 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Prašník – ľavostranný prítok Pustoveckého potoka, 700 m ZJZ , 2004, 400 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,60 μg/lmedián 2,10 μg/l18 vzoriek11 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok – ľavostranný prítok Pokylavského p., 1999, 420 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,560 μg/lmedián 0,500 μg/l17 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Holeška, potok, 2002, 10 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,150 μg/l18 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Holeška, potok, 70 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBazvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 100 μg/lmedián 39,0 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Cintorínsky, potok, 2000, 830 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,580 μg/l17 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Pustovecký, potok, 1999, 380 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 23,0 μg/lmedián 5,00 μg/l16 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: potok – ľavostranný prítok Pokylavského p., 1999, 420 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l17 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Podkylavský, potok, 1999, 660 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrmierne zvýšená
      najvyššie 3,20 μg/lmedián 1,00 μg/l18 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Prašník – ľavostranný prítok Pustoveckého potoka, 700 m ZJZ , 2004, 400 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pravost. prítok Dudváhu – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 25,9 mg/lmedián 6,91 mg/l18 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Cintorínsky, potok, 2000, 830 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 2 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SéléniumSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 26,5 μg/lmedián 0,500 μg/l38 vzoriek74 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 70,0 μg/lmedián 0,850 μg/l38 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 7 400 μg/lmedián 235 μg/l38 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,120 mg/lmedián 0,00500 mg/l38 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 20 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l38 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,60 μg/lmedián 0,250 μg/l38 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 480 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 57,0 μg/lmedián 9,50 μg/l38 vzoriek5 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l38 vzoriek39 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 130 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l38 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l38 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l38 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa1128,9 Bq/l11,7 Bq/l
    source230,5 Bq/l25,8 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie322,0 Bq/l22,0 Bq/l
    upravený prameň344,2 Bq/l40,1 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Prašníkstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LOMtrans, s.r.o.150 m
    Prašníkstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LOMtrans, s.r.o.170 m
    Vrbovéstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená250 m
    Vrbovéstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená250 m
    KošariskádolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená350 m
    KošariskádolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava350 m
    KošariskádolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava470 m
    KošariskádolomitLožisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená470 m
    Borovceštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie1,8 km
    Očkovštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie4,6 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    323 vrtov v pásme 3 km, z toho 91 hydrogeologických a 232 ostatných; s číslom archívnej správy 323.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m92×
    • 10–30 m134×
    • 30–100 m25×
    • 100–300 m3×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Prašník – Fajnoryširokoprofilový vrt72,0 m63591 132Aa15.pdf20 m
    Prašník – Fajnoryúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou70,0 m63591 132Ab24.pdf20 m
    Pustá Ves (Prašník)monitorovací vrt5,0 m74930 132Ab28.pdf30 m
    Prašník – Fajnoryúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou70,0 m63591 132Ab22.pdf30 m
    Prašník – Fajnoryúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou42,0 m63591 132Ab23.pdf60 m
    Pb-140inžiniersko-geologický3,0 m8616560 m
    Vrbovéúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,1 m15789 132Ab1.pdf70 m
    Prašníkmonitorovací vrt8,0 m74931 132Ab30.pdf70 m
    Pustá Ves (Prašník)monitorovací vrt5,0 m74930 132Ab29.pdf70 m
    Vrbovéširokoprofilový vrt27,0 m34717 132Ba84.pdf80 m
    R-912ložiskový–2108980 m
    Prašníkmonitorovací vrt7,5 m74931 132Ab34.pdf90 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTempératureVýdatnosťProfondeurChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Piešťany – GTP-171 °C11,5 l/s1200 mCa-SO4nevyužívaný4,9 km
    Piešťany – VLÚ-340 °C–635 mCa-Mg-SO4využívaný5,1 km
    Piešťany – VLÚ-217 °C–220 mCa-SO4využívaný5,2 km
    Piešťany – VLÚ-138 °C–635 mCa-SO4nevyužívaný5,2 km
    Piešťany – PM-141 °C–300 mCa-SO4nevyužívaný5,8 km
    Piešťany – PS-443 °C–282 mCa-SO4nevyužívaný5,9 km
    Piešťany – PS-348 °C–410 mCa-SO4nevyužívaný5,9 km
    Piešťany – PS-239 °C–600 mCa-SO4nevyužívaný5,9 km
    Piešťany – PS-138 °C–650 mCa-SO4nevyužívaný5,9 km
    Piešťany – V-769 °C4,4 l/s66,5 mCa-SO4nevyužívaný6,1 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 535,4 km
    kategória d1minerálna voda39-55< 515,8 km
    kategória e1minerálna voda56-80< 536,8 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 516,9 km
    kategória c2minerálna voda23-385-1516,9 km
    kategória e2minerálna voda56-805-1517,3 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LieuČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Piešťany – bývalá Tesla – kontaminačný mrak pod sídliskomSK1000400P2,7 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Vrbové3 500 m²1960–130 m
    Prašník12 000 m²1992–150 m
    Dobrovodský Mlyn – Prašník2 000 m²1970–180 m
    Prašník4 000 m²1975–210 m
    Prašník5 000 m²1970–220 m
    Krakovany – Stráže15 000 m²1960–230 m
    Prašník1 500 m²1970–230 m
    Krakovany – Stráže5 000 m²1965–260 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy2×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný1×
    • Potenciálny1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Vrbové1 parcours de pêche · 16 km40Holeška40

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Váh