Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen

Fließgewässer

Gánovský potok

Flussgebiet Bodrog und HernadSalmonidengewässer (Forelle)
Fischereirevier
1
Länge des Fischereireviers
13,8km
Region
Region Prešov
Luftbild von Fließgewässer Gánovský potok mit hervorgehobener Linie
Blaue Linie: Verlauf des Fließgewässers (ungefähr). Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Jetzt am Wasser

Heute am Gewässer Gánovský potok

Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen

Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers

Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers

Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.

Bestes Zeitfenster heute

06:00–08:00

Gánovský potok č. 1, Fensterpunktzahl 32.

Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 09:05.

Karte und Fischereireviere des Fließgewässers

Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.

DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie

1445Fischereireviere
Wählen Sie eine Kategorie, um die Auswahl einzugrenzen. Neben jeder Option sehen Sie, wie viele Fischereireviere übrig bleiben.
Kartenfarbe
Karte wird geladen…

Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger.

    Höhenprofil des Fließgewässers

    Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.

    Schnelles Fließgewässer Podhorský potok: schnelles Wasser, steiniger Boden, Gewehre und die Teiche darunter. Typische Forellengewässer.

    5006007008000 km5 km10 km
    Höhenprofil des Fließgewässers: von 763 bis 554 m ü.d.M. über 13,8 km.
    Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
    Höchster Punkt
    763 m a.s.l.
    Tiefster Punkt
    542 m a.s.l.
    Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
    221 m
    Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
    16 ‰
    GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
    1,90

    Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.

    Gelände in 3D

    Das 3D-Geländemodell wird geladen…

    Historische Bilder

    Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2019 bis 2025: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.

    Luftbild Fließgewässer Gánovský potok von 2019
    2019abgebildet 24. Aug. 2019
    Luftbild Fließgewässer Gánovský potok von 2022
    2022abgebildet 27. Aug. 2022
    Luftbild Fließgewässer Gánovský potok von 2025
    2025abgebildet 21. Juli 2025

    Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können.

    Wasserverschmutzung am Gewässer Gánovský potok

    Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung

    Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025

    1 von 1 Fischereireviere am Fließgewässer mit SHMÚ-Daten: Der nächstgelegene Standort weist in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf.

    • 1 bis 2 Indikatoren1

    Am stärksten verschmutzte Fischereirevierealle mit einem unerfüllten Standard

    Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025

    1 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator.

    • Schadstoffe über dem Standard an mindestens einer Station (Metalle, Pestizide, PFAS, Lösungsmittel)1

    Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.

    Geológia a geochémia toku Gánovský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 14 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 432 mg/l, tvrdá voda (15,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 aus 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 0,885 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 92. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    47. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    64objektov do 3 km

    ťažené: Mn, Cu, Ag, Pb, U

    Najbližšie: Hlavná úpadnica – Primovce (iný druh objektu), 40 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 aus 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 4,20 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Olšovec, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    1.392vrtov do 3 km

    418 rozborov vody v okolí

    Z toho 1353 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    59°C na ústí vrtu

    10 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Vrbov – Vr-2, výdatnosť 33,0 l/s, 8,5 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    54lokalít do 3 km

    54 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    33záznamov do 5 km

    5 ložísk, 28 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    26plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPunkte
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív67%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty33%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu4,3m
    • 5 – 1050%SR 20 %
    • 0 – 250%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • HRONIKUM100%SR 8,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT67%SR 84 %
    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT33%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov horských tokov100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 6 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kies33%SR 52 %
    • Pieskovce33%SR 15 %
    • Bázické vulkanity33%SR 6,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)33%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)33%SR 15 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)33%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Hornádskej a časti Popradskej kotliny100%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Säuregehalt des Wassers

    pH 8,17typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Wasserhärte

    15,5°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,76 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    432mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SulfateSO472,8 mg/l77. percentil
    • MagnesiumMg23,4 mg/l74. percentil
    • ChlorideCl19,7 mg/l68. percentil
    • KalziumCa72,1 mg/l61. percentil
    • FluorideF0,130 mg/l57. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3221 mg/l53. percentil
    • NatriumNa9,71 mg/l53. percentil
    • DraslíkK2,74 mg/l46. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,405 mg/l75. percentil
    • NitrateNO37,44 mg/l59. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,04 mg/l46. percentil
    • AmóniumNH40,0440 mg/l22. percentil

    Metalle

    • AluminiumAl648 μg/l95. percentil
    • ManganMn78,5 μg/l75. percentil
    • EisenFe0,186 mg/l73. percentil
    • ZinkZn9,80 μg/l64. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MolybdänMo0,885 mg/kg92. percentil
    • ArsenAs22,0 mg/kg91. percentil
    • CínSn4,65 mg/kg87. percentil
    • SelenSe0,430 mg/kg81. percentil
    • BizmutBi0,330 mg/kg78. percentil
    • AntimonSb1,18 mg/kg75. percentil
    • VanadiumV77,9 mg/kg69. percentil
    • QuecksilberHg0,163 mg/kg68. percentil
    • ZinkZn108 mg/kg61. percentil
    • NickelNi26,7 mg/kg59. percentil
    • KupferCu24,8 mg/kg55. percentil
    • FührenPb16,2 mg/kg53. percentil
    • CadmiumCd0,194 mg/kg52. percentil
    • KobaltCo8,24 mg/kg47. percentil
    • ChromCr67,3 mg/kg42. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • NatriumNa1,28 %90. percentil
    • ManganMn1.300 mg/kg83. percentil
    • PhosphorP1.039 mg/kg72. percentil
    • EisenFe3,13 %70. percentil
    • AluminiumAl6,27 %70. percentil
    • MagnesiumMg1,10 %66. percentil
    • TitánTi4.720 mg/kg59. percentil
    • DraslíkK1,55 %55. percentil
    • KalziumCa2,29 %55. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • LítiumLi45,6 mg/kg95. percentil
    • BorB76,4 mg/kg85. percentil
    • StronciumSr187 mg/kg82. percentil
    • YtriumY33,7 mg/kg78. percentil
    • RubídiumRb97,0 mg/kg71. percentil
    • GáliumGa14,0 mg/kg50. percentil
    • BáriumBa423 mg/kg45. percentil
    • BerylliumBe1,27 mg/kg42. percentil
    • CérCe56,7 mg/kg41. percentil
    • ZirkónZr377 mg/kg41. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    rozsah 41 až 59 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,64 ppm59. percentil
    • Kalium (K)K1,32 %57. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,96 ppm33. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m35°C
    • Hustota povrchového tepelného toku65mW/m²

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)523–1 256m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek731m a.s.l.
    • Durchschnittliches Gefälle8,5°
    • Priemerná januárová teplota-4,8°C
    • Priemerná júlová teplota16,5°C
    • Ročné zrážky767mm

    Geomorfologické celky

    • Hornádska kotlina33%SR 0,0 %
    • Kozie chrbty33%SR 0,0 %
    • Podtatranská kotlina33%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Fatransko-tatranská oblasť100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma67%SR 29 %
    • horská klíma33%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Hlavná úpadnica – Primovce – 6 – iný druh objektu (40 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (50 m od vody)Štôlňa sv. Heleny – 2 – štôlňa (100 m od vody)Šachtica – 4 – pinga, pingový ťah (110 m od vody)Kutacia pinga – 4 – pinga, pingový ťah (110 m od vody)Banské pole pod Zámčiskom – 2 – štôlňa (170 m od vody)Kutacia pinga – 4 – pinga, pingový ťah (200 m od vody)Šachta č.4 – 1 – šachta (210 m od vody)Kutacia pinga – 4 – pinga, pingový ťah (220 m od vody)Kutacia pinga – 4 – pinga, pingový ťah (220 m od vody)Štôlňa Strieborná – 2 – štôlňa (280 m od vody)Kutacia pinga – 4 – pinga, pingový ťah (370 m od vody)halda – 5 – halda (450 m od vody)Hlavná úpadnica-Švábovce – 6 – iný druh objektu (460 m od vody)Hlavná úpadnica-Švábovce – 2 – štôlňa (490 m od vody)Hlavná úpadnica-Švábovce – 6 – iný druh objektu (520 m od vody)vetrací komín – 1 – šachta (520 m od vody)Halda úpadnice Kálmán Béla I. – 5 – halda (790 m od vody)Úpadnica Kálmán Béla I. – 6 – iný druh objektu (810 m od vody)halda – 5 – halda (910 m od vody)vetracia šachta.komín – 1 – šachta (920 m od vody)Úpadnica Kálmán Béla II. – 6 – iný druh objektu (980 m od vody)Halda úpadnice Kálmán Béla II. – 5 – halda (1,0 km od vody)halda – 5 – halda (1,1 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (1,1 km od vody)halda – 5 – halda (1,2 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (1,2 km od vody)šachta? šachtica? – 1 – šachta (1,2 km od vody)halda – 5 – halda (1,3 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (1,3 km od vody)halda – 5 – halda (1,3 km od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,3 km od vody)halda – 5 – halda (1,3 km od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,4 km od vody)halda – 5 – halda (1,4 km od vody)halda – 5 – halda (1,4 km od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,4 km od vody)halda – 5 – halda (1,4 km od vody)šachtica?pinga? – 6 – iný druh objektu (1,4 km od vody)Hlavná úpadnica – Kišovce – 6 – iný druh objektu (1,5 km od vody)halda – 5 – halda (1,5 km od vody)halda – 5 – halda (1,5 km od vody)Štôlňa, kutacia jama – 2 – štôlňa (1,6 km od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,6 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (1,6 km od vody)halda – 5 – halda (1,6 km od vody)halda – 5 – halda (1,6 km od vody)pinga?jadrtica? – 4 – pinga, pingový ťah (1,7 km od vody)halda – 5 – halda (1,7 km od vody)halda – 5 – halda (1,7 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (1,7 km od vody)halda – 5 – halda (1,8 km od vody)pinga? šachtica? – 4 – pinga, pingový ťah (1,8 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (1,8 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)halda – 5 – halda (2,0 km od vody)vetrací komín – 6 – iný druh objektu (2,1 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)Kutačka – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Štôlňa č. 13 – 2 – štôlňa (40 m od vody)Štôlňa sv. Heleny – 2 – štôlňa (160 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (300 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (1,1 km od vody)Úpadnice Kálmán Béla I. a II. – 6 – iný druh objektu (1,2 km od vody)Spišský Štiavnik – Uránové rudy (150 m od vody)Švábovce – Uránové rudy (340 m od vody)Hôrka – Levočské pohorie (Kišovce) – Mangánové rudy (1,0 km od vody)Švábovce – Mangánové rudy (1,9 km od vody)Hôrka – Levočské pohorie – Mangánové rudy (2,9 km od vody)Gánovce – Filice – nijaký (90 m od vody)Spišský Štiavnik – nijaký (100 m od vody)Gánovce – Filice – nijaký (160 m od vody)Gánovce – nijaký (160 m od vody)Gánovce – nijaký (170 m od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (230 m od vody)Śvábovce – Švábovce – nijaký (290 m od vody)Śvábovce – Švábovce – nijaký (320 m od vody)Spišský Štiavnik – pri kaštieli – Spišský Štiavn – nijaký (360 m od vody)Śvábovce – Švábovce – nijaký (370 m od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (380 m od vody)Gánovce – Filice – nijaký (390 m od vody)Spišský Štiavnik – nijaký (430 m od vody)Gánovce – Filice – nijaký (480 m od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (510 m od vody)Śvábovce – Švábovce – nijaký (590 m od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (670 m od vody)Gánovce – Filice – nijaký (680 m od vody)Betlanovce – občasný (710 m od vody)Śvábovce – Švábovce – nijaký (740 m od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (750 m od vody)Śvábovce – Švábovce – nijaký (770 m od vody)Hozelec – nijaký (770 m od vody)Hozelec – nijaký (780 m od vody)Śvábovce – Švábovce – nijaký (880 m od vody)Śvábovce – Švábovce – nijaký (890 m od vody)Śvábovce – Švábovce – nijaký (980 m od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (1,1 km od vody)Vydrník – nijaký (1,2 km od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (1,2 km od vody)Hozelec – nijaký (1,2 km od vody)Hranovnica – nijaký (1,3 km od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (1,3 km od vody)Śvábovce – Švábovce – nijaký (1,4 km od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (1,5 km od vody)Poprad – nijaký (1,6 km od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (1,6 km od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (1,7 km od vody)Spišský Štiavnik – občasný (1,8 km od vody)Vydrník – nijaký (1,8 km od vody)Vydrník – nijaký (1,8 km od vody)Poprad – nijaký (1,9 km od vody)Vydrník – nijaký (1,9 km od vody)Spišský Štiavnik – občasný (1,9 km od vody)Hranovnica – nijaký (2,0 km od vody)Hozelec – nijaký (2,0 km od vody)Vydrník – nijaký (2,0 km od vody)Vydrník – nijaký (2,0 km od vody)Hrabušice – občasný (2,1 km od vody)Hrabušice – nijaký (2,1 km od vody)Śvábovce – Švábovce – nijaký (2,1 km od vody)Spišská Teplica – nijaký (2,3 km od vody)Poprad – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Spišská Teplica – pri ES – Spišská Teplica – nijaký (2,6 km od vody)Gánovce – ŠHG-2 – nekúpeľný (460 m od vody)Gánovce – ŠHG-1 – nekúpeľný (510 m od vody)Gánovce – GA-1 – nekúpeľný (540 m od vody)Gánovce – GA-1A – nekúpeľný (540 m od vody)Poprad – PP-1 – nekúpeľný (3,7 km od vody)Letanovce – HKJ-4 – nekúpeľný (5,2 km od vody)Arnutovce – HKJ-3 – nekúpeľný (7,6 km od vody)Vrbov – Vr-1 – nekúpeľný (8,3 km od vody)Vrbov – Vr-2 – nekúpeľný (8,5 km od vody)Veľký Slavkov – VSČ-1 – nekúpeľný (9,0 km od vody)PP-1 – k4 (4,3 km od vody)HKJ-3 – j2 (7,8 km od vody)Vr-1,2 – l3 (8,9 km od vody)b1 (40 m od vody)a1 (140 m od vody)a2 (210 m od vody)a1 (260 m od vody)c1 (330 m od vody)b1 (480 m od vody)a1 (540 m od vody)c1 (620 m od vody)b1 (660 m od vody)a1 (670 m od vody)a1 (690 m od vody)b1 (690 m od vody)c2 (720 m od vody)c1 (790 m od vody)b2 (810 m od vody)b1 (920 m od vody)a1 (1,0 km od vody)a1 (1,0 km od vody)a1 (1,0 km od vody)a1 (1,1 km od vody)b1 (1,2 km od vody)a1 (1,5 km od vody)a1 (3,6 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,6 km od vody)Vrbov (7,4 km od vody)Hranovnica – Dubina – stavebný kameň (620 m od vody)Hranovnica – Dubina – stavebný kameň (690 m od vody)Hôrka pri Poprade – mangánové rudy (2,4 km od vody)Hranovnica – Dubina – stavebný kameň (530 m od vody)Lom Bor – Spišská Teplica – stavebný kameň (4,8 km od vody)Kvetnica – Cu rudy (60 m od vody)Hôrka – dekoračný kameň – travertín (1,2 km od vody)Vydrník – štrkopiesky (1,8 km od vody)Hôrka – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (1,8 km od vody)Hrabušice – Mýto – štrkopiesky (2,1 km od vody)Spišská Teplica – štrkopiesky (2,6 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (3,3 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (3,4 km od vody)Stráže pod Tatrami – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (3,4 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (3,5 km od vody)Hranovnica II – stavebný kameň – pieskovec (3,9 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – vápenec (4,0 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (4,2 km od vody)Hranovnica I – stavebný kameň – bridlica (4,2 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (4,6 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (4,6 km od vody)Spišské Bystré – štrkopiesky – zlepenec (4,7 km od vody)Hranovnica – stavebný kameň – melafýr, kremitý piesko (4,9 km od vody)Letanovce – stavebný kameň – piesčité bridlice až pi (5,0 km od vody)Hôrka – Levočské pohorie (Kišovce) – mangánové rudy (1,0 km od vody)Švábovce – mangánové rudy (1,9 km od vody)Hrabušice – hliníkové rudy (2,4 km od vody)Hôrka – Levočské pohorie – mangánové rudy (2,9 km od vody)Gánovské travertíny – paleontológia (340 m od vody)Ondrej-Hôrka – archeológia (540 m od vody)Vikartovský zlom, Kozie chrbty – tektonika (3,2 km od vody)– Zosuvy (150 m od vody)HOZELEC – Zosuvy (220 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)GANOVCE – Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (580 m od vody)SVABOVCE – Zosuvy (660 m od vody)– Zosuvy (670 m od vody)SVABOVCE – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)KISOVCE – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)KISOVCE – Zosuvy (1,5 km od vody)HRABUSICE – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)HRABUSICE – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)HRANOVNICA – Zosuvy (1,8 km od vody)KISOVCE – Zosuvy (1,9 km od vody)KISOVCE – Zosuvy (2,1 km od vody)SVABOVCE – Zosuvy (2,2 km od vody)KISOVCE – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)HOZELEC – Zosuvy (2,8 km od vody)SVABOVCE – Zosuvy (2,9 km od vody)Hôrka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Poprad – Kvetnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Betlanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Gánovce – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (450 m od vody)Poprad – Kvetnica – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (480 m od vody)Gánovce – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (500 m od vody)Gánovce – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (540 m od vody)Gánovce – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (540 m od vody)Betlanovce (960 m od vody)Betlanovce – pozorovací vrt SHMÚ (1,8 km od vody)Spišský Štiavnik – negatívny vrt (1,9 km od vody)Hrabušice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Spišský Štiavnik – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Spišský Štiavnik – negatívny vrt (2,0 km od vody)Betlanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Vydrník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Poprad – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Betlanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Betlanovce-Teplično – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Betlanovce-Teplično – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Spišský Štiavnik – negatívny vrt (2,1 km od vody)Hrabušice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Hrabušice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Betlanovce-Teplično – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Betlanovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Hrabušice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Hrabušice-Podlesok – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,3 km od vody)Spišská Teplica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Betlanovce-Teplično – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,4 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Poprad – areál lesného závodu – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Spišská Teplica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Hrabušice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Hrabušice – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,6 km od vody)Hrabušice – negatívny vrt (2,6 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Hrabušice – negatívny vrt (2,7 km od vody)zrážkomerná stanica – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,6 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,2 km od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,3 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)Betlanovce – studňa (800 m od vody)Hrabušice – studňa (1,7 km od vody)Betlanovce – prameň (2,1 km od vody)Hrabušice – studňa (2,3 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SelenSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4,20 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Olšovec, potok, 1993, 410 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 55,0 μg/lmedián 11,0 μg/l7 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Z okraj obce Hôrka, 1992, 910 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 200m V od obce Švábovce, 820 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,30 μg/lmedián 4,30 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Olšovec, potok, 1993, 410 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 560 μg/lmedián 240 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Z okraj obce Hôrka, 1992, 910 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCumierne zvýšená
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 1,70 μg/l7 vzoriek29 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 200m V od obce Švábovce, 1992, 820 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsbežná hodnota
      najvyššie 1,60 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Gánovský potok, 1992, 50 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 40,0 μg/lmedián 30,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Tepličný potok, 1993, 640 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tepličný potok, 1993, 640 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tepličný potok, 1993, 640 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 13,3 mg/lmedián 9,49 mg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 1000m JJZ od obce Gánovce, 1992, 350 m od vody. Porovnanie: 59. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)43 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)36 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)9 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)9 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)9 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)8 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)8 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)4 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Cinabarit (HgS)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 50 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)33 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))9 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)9 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)8 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO33×
    • Ca-Mg-HCO3-SO41×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A2×
    • trieda C2×

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 663 μg/lmedián 29,0 μg/l33 vzoriek9 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 490 m od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 23,5 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 7,60 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • QuecksilberHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 490 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,160 mg/lmedián 0,0100 mg/l33 vzoriek39 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 820 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 605 μg/lmedián 36,0 μg/l33 vzoriek18 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,20 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 910 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,20 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FührenPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KupferCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,10 μg/lmedián 1,10 μg/l33 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 490 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • EisenFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    vrt s prelivom14,06 Bq/l4,06 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody13,00 Bq/l3,00 Bq/l
    Quelle511,8 Bq/l8,20 Bq/l
    potok, rieka12,50 Bq/l2,50 Bq/l
    minerálny prameň315,3 Bq/l12,0 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie28,40 Bq/l5,37 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie13,56 Bq/l3,56 Bq/l
    studňa320,6 Bq/l7,56 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Mn47×
    • Cu13×
    • Ag10×
    • Pb9×
    • U3×
    • Pg1×

    Druhy banských objektov

    • halda20×
    • štôlňa18×
    • pinga, pingový ťah13×
    • iný druh objektu9×
    • šachta4×

    Najbližšie staré banské diela

    NameArtenŤaženéUkončenieOd vody
    Hlavná úpadnica – Primovceiný druh objektuMn rudy40 m
    Štôlňa č. 13štôlňaU rudy197040 m
    štôlňaštôlňaMn rudy50 m
    Štôlňa sv. HelenyštôlňaCu, Pb a Ag rudypolovica 19. storočia?100 m
    Šachticapinga, pingový ťahCu, Pb a Ag rudy110 m
    Kutacia pingapinga, pingový ťahCu, Pb a Ag rudy110 m
    Štôlňa sv. HelenyštôlňaCu, Pb a Ag rudypolovica 19. storočia?160 m
    Banské pole pod ZámčiskomštôlňaCu, Pb a Ag rudy170 m
    Kutacia pingapinga, pingový ťahCu, Pb a Ag rudy200 m
    Šachta č.4šachtaU-rudy1970210 m

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Hranovnica – Dubinastavebný kameňŤažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.530 m
    Hranovnica – Dubinastavebný kameňŤažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.620 m
    Hranovnica – Dubinastavebný kameňŤažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.690 m
    Hôrka pri Poppermangánové rudyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava2,4 km
    Lom Bor – Spišská Teplicastavebný kameňŤažené ložisko – Poľnohospodárske družstvo podielnikov v Spišskej Teplici4,8 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalleArtenOd vody
    Spišský ŠtiavnikUránové rudyU, Culožiskový výskyt150 m
    ŠvábovceUránové rudyU, Culožiskový výskyt340 m
    Hôrka – Levočské pohorie (Kišovce)Mangánové rudyMnložiskový výskyt1,0 km
    ŠvábovceMangánové rudyMnložiskový výskyt1,9 km
    Hôrka – Levočské pohorieMangánové rudyMnmalé ložisko2,9 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    1.392 vrtov v pásme 3 km, z toho 55 hydrogeologických a 1337 ostatných; s číslom archívnej správy 1353.

    Hĺbky vrtov

    • bis zu 10 m534×
    • 10–30 m183×
    • 30–100 m297×
    • 100–300 m352×
    • nad 300 m23×

    Najbližšie vrty

    StandortArtenTiefeArchívna správaOd vody
    GP 4/29ložiskový34,0 m8440010 m
    GP 4/1ložiskový50,0 m8440010 m
    GP Š-30ložiskový91,0 m8095720 m
    GP 4/2ložiskový42,0 m8440020 m
    GP 4/3ložiskový40,2 m8440020 m
    GP Š-122ložiskový52,0 m8095730 m
    435/68ložiskový181,9 m7809330 m
    GP Š-15ložiskový91,0 m8095730 m
    GP Š-22ložiskový106,0 m8095740 m
    418/68ložiskový155,0 m7809340 m
    GP Š-154ložiskový99,0 m8095740 m
    Pb26inžiniersko-geologický5,0 m–40 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturVýdatnosťTiefeChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Gánovce – ŠHG-225 °C2,5 l/s110 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný460 m
    Gánovce – ŠHG-126 °C3,0 l/s150 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný510 m
    Gánovce – GA-123 °C2,8 l/s50 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný540 m
    Gánovce – GA-1A27 °C1,9 l/s276 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný bez nahlasovania údajov540 m
    Popper – PP-148 °C61,2 l/s1205 mCa-Mg-SO4-HCO3využívaný3,7 km
    Letanovce – HKJ-425 °C8,0 l/s607 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný5,2 km
    Arnutovce – HKJ-331 °C11,8 l/s1133 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný7,6 km
    Vrbov – Vr-156 °C28,3 l/s1742 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný8,3 km
    Vrbov – Vr-259 °C33,0 l/s2502 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný8,5 km
    Veľký Slavkov – VSČ-157 °C–2400 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný9,0 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    QuelleArtenWassertemperatur (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória b1minerálna voda15-22< 5640 m
    kategória a1minerálna voda< 15< 516140 m
    kategória a2minerálna voda< 155-151210 m
    kategória c1minerálna voda23-38< 53330 m
    kategória c2minerálna voda23-385-151720 m
    kategória b2minerálna voda15-225-151810 m
    PP-1geotermálna voda38 – 5531 – 5014,3 km
    kategória Vrbovtermálne kúpalisko––17,4 km
    HKJ-3geotermálna voda22 – 385 – 1517,8 km
    Vr-1,2geotermálna voda55 – 8016 – 3018,9 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Gánovce – Filice200 m²1970–90 m
    Spišský Štiavnik–1970–100 m
    Gánovce – Filice300 m²1960–160 m
    Gánovce600 m²1950–160 m
    Gánovce450 m²1950–170 m
    Hôrka – Hôrka pri Popper500 m²1960–230 m
    Śvábovce – Švábovce–1960–290 m
    Śvábovce – Švábovce1 000 m²1960–320 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy26×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny25×
    • Stabilizovaný1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova12×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0008×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S3×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisationen und Standort

    Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie?

    Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?

    1. Popper1 Fischereirevier · 14 km24Gánovský potok č. 124

    Weitere Fließgewässer in der Nähe

    Flussgebiet Bodrog und Hernad