Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Gánovský potok

Cuenca: Bodrog y HornádSalmónido – tramo de la trucha
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
13,8km
región
Región de Prešov
Imagen aérea del curso de agua Gánovský potok con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Gánovský potok

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

15:00–17:00

Gánovský potok č. 1, puntuación de la ventana 34.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 13:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua rápido Podhorský potok: agua rápida, fondo pedregoso, rápidos y las pozas debajo de ellos. Aguas trucheras típicas.

    5006007008000 km5 km10 km
    Perfil de elevación del curso de agua: de 763 a 554 m s. n. m. en 13,8 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    763 m a.s.l.
    Punto más bajo
    542 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    221 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    16 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,90

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2019 a 2025: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Gánovský potok de 2019
    2019fotografiado 24 ago 2019
    Imagen aérea del curso de agua Gánovský potok de 2022
    2022fotografiado 27 ago 2022
    Imagen aérea del curso de agua Gánovský potok de 2025
    2025fotografiado 21 jul 2025

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Gánovský potok

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    1 de 1 cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ: el sitio más cercano tiene una norma incumplida en al menos un indicador.

    • de 1 a 2 indicadores1

    Cotos de pesca más contaminadostodas con norma incumplida

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)1

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Gánovský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 14 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 432 mg/l, tvrdá voda (15,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 0,885 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 92. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    47. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    64objektov do 3 km

    ťažené: Mn, Cu, Ag, Pb, U

    Najbližšie: Hlavná úpadnica – Primovce (iný druh objektu), 40 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Selén 4,20 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Olšovec, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    1392vrtov do 3 km

    418 rozborov vody v okolí

    Z toho 1353 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    59°C na ústí vrtu

    10 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Vrbov – Vr-2, výdatnosť 33,0 l/s, 8,5 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    54lokalít do 3 km

    54 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    33záznamov do 5 km

    5 ložísk, 28 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    26plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív67%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty33%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu4,3m
    • 5 – 1050%SR 20 %
    • 0 – 250%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • HRONIKUM100%SR 8,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT67%SR 84 %
    • PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT33%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • veporské pásmo60%SR 6,4 %
    • vnútrokarpatský paleogén40%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • Kozie chrbty (Vikartovský chrbát)60%SR 0,6 %
    • spišsko-šarišský paleogén40%SR 5,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov horských tokov100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území83%SR 95 %
    • Rajón potenciálne nestabilných území17%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 6 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Grava33%SR 52 %
    • Pieskovce33%SR 15 %
    • Bázické vulkanity33%SR 6,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)33%SR 22 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)33%SR 15 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)33%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Hornádskej a časti Popradskej kotliny100%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 8,17typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    15,5°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,76 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    432mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SulfatosSO472,8 mg/l77. percentil
    • MagnesioMg23,4 mg/l74. percentil
    • ClorurosCl19,7 mg/l68. percentil
    • CalcioCa72,1 mg/l61. percentil
    • FluorurosF0,130 mg/l57. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3221 mg/l53. percentil
    • SodioNa9,71 mg/l53. percentil
    • DraslíkK2,74 mg/l46. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,405 mg/l75. percentil
    • NitratosNO37,44 mg/l59. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,04 mg/l46. percentil
    • AmóniumNH40,0440 mg/l22. percentil

    Metales

    • AluminioAl648 μg/l95. percentil
    • ManganesoMn78,5 μg/l75. percentil
    • HierroFe0,186 mg/l73. percentil
    • CincZn9,80 μg/l64. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MolibdenoMo0,885 mg/kg92. percentil
    • ArsénicoAs22,0 mg/kg91. percentil
    • CínSn4,65 mg/kg87. percentil
    • SelenioSe0,430 mg/kg81. percentil
    • BizmutBi0,330 mg/kg78. percentil
    • AntimonioSb1,18 mg/kg75. percentil
    • VanadioV77,9 mg/kg69. percentil
    • MercurioHg0,163 mg/kg68. percentil
    • CincZn108 mg/kg61. percentil
    • NíquelNi26,7 mg/kg59. percentil
    • CobreCu24,8 mg/kg55. percentil
    • PlomoPb16,2 mg/kg53. percentil
    • CadmioCd0,194 mg/kg52. percentil
    • CobaltoCo8,24 mg/kg47. percentil
    • CromoCr67,3 mg/kg42. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • SodioNa1,28 %90. percentil
    • ManganesoMn1300 mg/kg83. percentil
    • FósforoP1039 mg/kg72. percentil
    • HierroFe3,13 %70. percentil
    • AluminioAl6,27 %70. percentil
    • MagnesioMg1,10 %66. percentil
    • TitánTi4720 mg/kg59. percentil
    • DraslíkK1,55 %55. percentil
    • CalcioCa2,29 %55. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • LítiumLi45,6 mg/kg95. percentil
    • BoroB76,4 mg/kg85. percentil
    • StronciumSr187 mg/kg82. percentil
    • YtriumY33,7 mg/kg78. percentil
    • RubídiumRb97,0 mg/kg71. percentil
    • GáliumGa14,0 mg/kg50. percentil
    • BáriumBa423 mg/kg45. percentil
    • BerilioBe1,27 mg/kg42. percentil
    • CérCe56,7 mg/kg41. percentil
    • ZirkónZr377 mg/kg41. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    rozsah 41 až 59 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Riesgo de radón del lecho rocoso

    medio

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,64 ppm59. percentil
    • Potasio (K)K1,32 %57. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,96 ppm33. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371545 Bq/m²52. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • medio100%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    -22nT

    rozsah -44 až 16 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -49mGal

    reziduálna -10,3 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m35°C
    • Hustota povrchového tepelného toku65mW/m²

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)523–1 256m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek731m a.s.l.
    • Pendiente media8,5°
    • Priemerná januárová teplota-4,8°C
    • Priemerná júlová teplota16,5°C
    • Ročné zrážky767mm

    Geomorfologické celky

    • Hornádska kotlina33%SR 0,0 %
    • Kozie chrbty33%SR 0,0 %
    • Podtatranská kotlina33%SR 3,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Fatransko-tatranská oblasť100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma67%SR 29 %
    • horská klíma33%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu100%SR 25 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Vnútrokarpatský paleogén80%SR 11 %
    • Mladšie paleozoikum centrálnych Západných Karpát20%SR 1,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Hlavná úpadnica – Primovce – 6 – iný druh objektu (40 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (50 m od vody)Štôlňa sv. Heleny – 2 – štôlňa (100 m od vody)Šachtica – 4 – pinga, pingový ťah (110 m od vody)Kutacia pinga – 4 – pinga, pingový ťah (110 m od vody)Banské pole pod Zámčiskom – 2 – štôlňa (170 m od vody)Kutacia pinga – 4 – pinga, pingový ťah (200 m od vody)Šachta č.4 – 1 – šachta (210 m od vody)Kutacia pinga – 4 – pinga, pingový ťah (220 m od vody)Kutacia pinga – 4 – pinga, pingový ťah (220 m od vody)Štôlňa Strieborná – 2 – štôlňa (280 m od vody)Kutacia pinga – 4 – pinga, pingový ťah (370 m od vody)halda – 5 – halda (450 m od vody)Hlavná úpadnica-Švábovce – 6 – iný druh objektu (460 m od vody)Hlavná úpadnica-Švábovce – 2 – štôlňa (490 m od vody)Hlavná úpadnica-Švábovce – 6 – iný druh objektu (520 m od vody)vetrací komín – 1 – šachta (520 m od vody)Halda úpadnice Kálmán Béla I. – 5 – halda (790 m od vody)Úpadnica Kálmán Béla I. – 6 – iný druh objektu (810 m od vody)halda – 5 – halda (910 m od vody)vetracia šachta.komín – 1 – šachta (920 m od vody)Úpadnica Kálmán Béla II. – 6 – iný druh objektu (980 m od vody)Halda úpadnice Kálmán Béla II. – 5 – halda (1,0 km od vody)halda – 5 – halda (1,1 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (1,1 km od vody)halda – 5 – halda (1,2 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (1,2 km od vody)šachta? šachtica? – 1 – šachta (1,2 km od vody)halda – 5 – halda (1,3 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (1,3 km od vody)halda – 5 – halda (1,3 km od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,3 km od vody)halda – 5 – halda (1,3 km od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,4 km od vody)halda – 5 – halda (1,4 km od vody)halda – 5 – halda (1,4 km od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,4 km od vody)halda – 5 – halda (1,4 km od vody)šachtica?pinga? – 6 – iný druh objektu (1,4 km od vody)Hlavná úpadnica – Kišovce – 6 – iný druh objektu (1,5 km od vody)halda – 5 – halda (1,5 km od vody)halda – 5 – halda (1,5 km od vody)Štôlňa, kutacia jama – 2 – štôlňa (1,6 km od vody)pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,6 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (1,6 km od vody)halda – 5 – halda (1,6 km od vody)halda – 5 – halda (1,6 km od vody)pinga?jadrtica? – 4 – pinga, pingový ťah (1,7 km od vody)halda – 5 – halda (1,7 km od vody)halda – 5 – halda (1,7 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (1,7 km od vody)halda – 5 – halda (1,8 km od vody)pinga? šachtica? – 4 – pinga, pingový ťah (1,8 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (1,8 km od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)halda – 5 – halda (2,0 km od vody)vetrací komín – 6 – iný druh objektu (2,1 km od vody)Štôlňa – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)Kutačka – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Štôlňa č. 13 – 2 – štôlňa (40 m od vody)Štôlňa sv. Heleny – 2 – štôlňa (160 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (300 m od vody)štôlňa – 2 – štôlňa (1,1 km od vody)Úpadnice Kálmán Béla I. a II. – 6 – iný druh objektu (1,2 km od vody)Spišský Štiavnik – Uránové rudy (150 m od vody)Švábovce – Uránové rudy (340 m od vody)Hôrka – Levočské pohorie (Kišovce) – Mangánové rudy (1,0 km od vody)Švábovce – Mangánové rudy (1,9 km od vody)Hôrka – Levočské pohorie – Mangánové rudy (2,9 km od vody)Gánovce – Filice – nijaký (90 m od vody)Spišský Štiavnik – nijaký (100 m od vody)Gánovce – Filice – nijaký (160 m od vody)Gánovce – nijaký (160 m od vody)Gánovce – nijaký (170 m od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (230 m od vody)Śvábovce – Švábovce – nijaký (290 m od vody)Śvábovce – Švábovce – nijaký (320 m od vody)Spišský Štiavnik – pri kaštieli – Spišský Štiavn – nijaký (360 m od vody)Śvábovce – Švábovce – nijaký (370 m od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (380 m od vody)Gánovce – Filice – nijaký (390 m od vody)Spišský Štiavnik – nijaký (430 m od vody)Gánovce – Filice – nijaký (480 m od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (510 m od vody)Śvábovce – Švábovce – nijaký (590 m od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (670 m od vody)Gánovce – Filice – nijaký (680 m od vody)Betlanovce – občasný (710 m od vody)Śvábovce – Švábovce – nijaký (740 m od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (750 m od vody)Śvábovce – Švábovce – nijaký (770 m od vody)Hozelec – nijaký (770 m od vody)Hozelec – nijaký (780 m od vody)Śvábovce – Švábovce – nijaký (880 m od vody)Śvábovce – Švábovce – nijaký (890 m od vody)Śvábovce – Švábovce – nijaký (980 m od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (1,1 km od vody)Vydrník – nijaký (1,2 km od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (1,2 km od vody)Hozelec – nijaký (1,2 km od vody)Hranovnica – nijaký (1,3 km od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (1,3 km od vody)Śvábovce – Švábovce – nijaký (1,4 km od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (1,5 km od vody)Poprad – nijaký (1,6 km od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (1,6 km od vody)Hôrka – Hôrka pri Poprade – nijaký (1,7 km od vody)Spišský Štiavnik – občasný (1,8 km od vody)Vydrník – nijaký (1,8 km od vody)Vydrník – nijaký (1,8 km od vody)Poprad – nijaký (1,9 km od vody)Vydrník – nijaký (1,9 km od vody)Spišský Štiavnik – občasný (1,9 km od vody)Hranovnica – nijaký (2,0 km od vody)Hozelec – nijaký (2,0 km od vody)Vydrník – nijaký (2,0 km od vody)Vydrník – nijaký (2,0 km od vody)Hrabušice – občasný (2,1 km od vody)Hrabušice – nijaký (2,1 km od vody)Śvábovce – Švábovce – nijaký (2,1 km od vody)Spišská Teplica – nijaký (2,3 km od vody)Poprad – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Spišská Teplica – pri ES – Spišská Teplica – nijaký (2,6 km od vody)Gánovce – ŠHG-2 – nekúpeľný (460 m od vody)Gánovce – ŠHG-1 – nekúpeľný (510 m od vody)Gánovce – GA-1 – nekúpeľný (540 m od vody)Gánovce – GA-1A – nekúpeľný (540 m od vody)Poprad – PP-1 – nekúpeľný (3,7 km od vody)Letanovce – HKJ-4 – nekúpeľný (5,2 km od vody)Arnutovce – HKJ-3 – nekúpeľný (7,6 km od vody)Vrbov – Vr-1 – nekúpeľný (8,3 km od vody)Vrbov – Vr-2 – nekúpeľný (8,5 km od vody)Veľký Slavkov – VSČ-1 – nekúpeľný (9,0 km od vody)PP-1 – k4 (4,3 km od vody)HKJ-3 – j2 (7,8 km od vody)Vr-1,2 – l3 (8,9 km od vody)b1 (40 m od vody)a1 (140 m od vody)a2 (210 m od vody)a1 (260 m od vody)c1 (330 m od vody)b1 (480 m od vody)a1 (540 m od vody)c1 (620 m od vody)b1 (660 m od vody)a1 (670 m od vody)a1 (690 m od vody)b1 (690 m od vody)c2 (720 m od vody)c1 (790 m od vody)b2 (810 m od vody)b1 (920 m od vody)a1 (1,0 km od vody)a1 (1,0 km od vody)a1 (1,0 km od vody)a1 (1,1 km od vody)b1 (1,2 km od vody)a1 (1,5 km od vody)a1 (3,6 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,6 km od vody)Vrbov (7,4 km od vody)Hranovnica – Dubina – stavebný kameň (620 m od vody)Hranovnica – Dubina – stavebný kameň (690 m od vody)Hôrka pri Poprade – mangánové rudy (2,4 km od vody)Hranovnica – Dubina – stavebný kameň (530 m od vody)Lom Bor – Spišská Teplica – stavebný kameň (4,8 km od vody)Kvetnica – Cu rudy (60 m od vody)Hôrka – dekoračný kameň – travertín (1,2 km od vody)Vydrník – štrkopiesky (1,8 km od vody)Hôrka – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (1,8 km od vody)Hrabušice – Mýto – štrkopiesky (2,1 km od vody)Spišská Teplica – štrkopiesky (2,6 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (3,3 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (3,4 km od vody)Stráže pod Tatrami – stavebný kameň – pieskovec (slabo vápnit (3,4 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (3,5 km od vody)Hranovnica II – stavebný kameň – pieskovec (3,9 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – vápenec (4,0 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (4,2 km od vody)Hranovnica I – stavebný kameň – bridlica (4,2 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (4,6 km od vody)Spišská Teplica – stavebný kameň – dolomit (4,6 km od vody)Spišské Bystré – štrkopiesky – zlepenec (4,7 km od vody)Hranovnica – stavebný kameň – melafýr, kremitý piesko (4,9 km od vody)Letanovce – stavebný kameň – piesčité bridlice až pi (5,0 km od vody)Hôrka – Levočské pohorie (Kišovce) – mangánové rudy (1,0 km od vody)Švábovce – mangánové rudy (1,9 km od vody)Hrabušice – hliníkové rudy (2,4 km od vody)Hôrka – Levočské pohorie – mangánové rudy (2,9 km od vody)Gánovské travertíny – paleontológia (340 m od vody)Ondrej-Hôrka – archeológia (540 m od vody)Vikartovský zlom, Kozie chrbty – tektonika (3,2 km od vody)– Zosuvy (150 m od vody)HOZELEC – Zosuvy (220 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)GANOVCE – Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (580 m od vody)SVABOVCE – Zosuvy (660 m od vody)– Zosuvy (670 m od vody)SVABOVCE – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)KISOVCE – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)KISOVCE – Zosuvy (1,5 km od vody)HRABUSICE – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)HRABUSICE – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)HRANOVNICA – Zosuvy (1,8 km od vody)KISOVCE – Zosuvy (1,9 km od vody)KISOVCE – Zosuvy (2,1 km od vody)SVABOVCE – Zosuvy (2,2 km od vody)KISOVCE – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)HOZELEC – Zosuvy (2,8 km od vody)SVABOVCE – Zosuvy (2,9 km od vody)Hôrka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Poprad – Kvetnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Betlanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Gánovce – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (450 m od vody)Poprad – Kvetnica – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (480 m od vody)Gánovce – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (500 m od vody)Gánovce – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (540 m od vody)Gánovce – štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou v (540 m od vody)Betlanovce (960 m od vody)Betlanovce – pozorovací vrt SHMÚ (1,8 km od vody)Spišský Štiavnik – negatívny vrt (1,9 km od vody)Hrabušice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Spišský Štiavnik – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Spišský Štiavnik – negatívny vrt (2,0 km od vody)Betlanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Vydrník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Poprad – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Betlanovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Betlanovce-Teplično – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Betlanovce-Teplično – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Spišský Štiavnik – negatívny vrt (2,1 km od vody)Hrabušice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Hrabušice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Betlanovce-Teplično – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Betlanovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Hrabušice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Hrabušice-Podlesok – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,3 km od vody)Spišská Teplica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Betlanovce-Teplično – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,4 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Poprad – areál lesného závodu – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Spišská Teplica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Hrabušice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Hrabušice – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,6 km od vody)Hrabušice – negatívny vrt (2,6 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Hrabušice – negatívny vrt (2,7 km od vody)zrážkomerná stanica – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,6 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,2 km od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,3 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)vrt, ktorý poskytol hydrogeologické informácie, – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)Betlanovce – studňa (800 m od vody)Hrabušice – studňa (1,7 km od vody)Betlanovce – prameň (2,1 km od vody)Hrabušice – studňa (2,3 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • SelenioSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4,20 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Olšovec, potok, 1993, 410 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 55,0 μg/lmedián 11,0 μg/l7 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Z okraj obce Hôrka, 1992, 910 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 200m V od obce Švábovce, 820 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,30 μg/lmedián 4,30 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Olšovec, potok, 1993, 410 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 560 μg/lmedián 240 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Z okraj obce Hôrka, 1992, 910 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCumierne zvýšená
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 1,70 μg/l7 vzoriek29 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 200m V od obce Švábovce, 1992, 820 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsbežná hodnota
      najvyššie 1,60 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Gánovský potok, 1992, 50 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 40,0 μg/lmedián 30,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Tepličný potok, 1993, 640 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tepličný potok, 1993, 640 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Tepličný potok, 1993, 640 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 13,3 mg/lmedián 9,49 mg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: 1000m JJZ od obce Gánovce, 1992, 350 m od vody. Porovnanie: 59. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)43 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)36 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)9 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)9 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)9 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)8 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)8 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)4 vzorky, najviac 315 zŕn
    • Cinabarit (HgS)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 50 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)33 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))9 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)9 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)8 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO33×
    • Ca-Mg-HCO3-SO41×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A2×
    • trieda C2×

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 663 μg/lmedián 29,0 μg/l33 vzoriek9 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 490 m od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 23,5 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 7,60 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 490 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,160 mg/lmedián 0,0100 mg/l33 vzoriek39 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 820 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 605 μg/lmedián 36,0 μg/l33 vzoriek18 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,20 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 910 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,20 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,10 μg/lmedián 1,10 μg/l33 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 490 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    vrt s prelivom14,06 Bq/l4,06 Bq/l
    vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody13,00 Bq/l3,00 Bq/l
    prameň511,8 Bq/l8,20 Bq/l
    potok, rieka12,50 Bq/l2,50 Bq/l
    minerálny prameň315,3 Bq/l12,0 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie28,40 Bq/l5,37 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie13,56 Bq/l3,56 Bq/l
    studňa320,6 Bq/l7,56 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Mn47×
    • Cu13×
    • Ag10×
    • Pb9×
    • U3×
    • Pg1×

    Druhy banských objektov

    • halda20×
    • štôlňa18×
    • pinga, pingový ťah13×
    • iný druh objektu9×
    • šachta4×

    Najbližšie staré banské diela

    NombreEspecieŤaženéUkončenieOd vody
    Hlavná úpadnica – Primovceiný druh objektuMn rudy40 m
    Štôlňa č. 13štôlňaU rudy197040 m
    štôlňaštôlňaMn rudy50 m
    Štôlňa sv. HelenyštôlňaCu, Pb a Ag rudypolovica 19. storočia?100 m
    Šachticapinga, pingový ťahCu, Pb a Ag rudy110 m
    Kutacia pingapinga, pingový ťahCu, Pb a Ag rudy110 m
    Štôlňa sv. HelenyštôlňaCu, Pb a Ag rudypolovica 19. storočia?160 m
    Banské pole pod ZámčiskomštôlňaCu, Pb a Ag rudy170 m
    Kutacia pingapinga, pingový ťahCu, Pb a Ag rudy200 m
    Šachta č.4šachtaU-rudy1970210 m

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Hranovnica – Dubinastavebný kameňŤažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.530 m
    Hranovnica – Dubinastavebný kameňŤažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.620 m
    Hranovnica – Dubinastavebný kameňŤažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.690 m
    Hôrka pri Poprademangánové rudyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava2,4 km
    Lom Bor – Spišská Teplicastavebný kameňŤažené ložisko – Poľnohospodárske družstvo podielnikov v Spišskej Teplici4,8 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalesEspecieOd vody
    Spišský ŠtiavnikUránové rudyU, Culožiskový výskyt150 m
    ŠvábovceUránové rudyU, Culožiskový výskyt340 m
    Hôrka – Levočské pohorie (Kišovce)Mangánové rudyMnložiskový výskyt1,0 km
    ŠvábovceMangánové rudyMnložiskový výskyt1,9 km
    Hôrka – Levočské pohorieMangánové rudyMnmalé ložisko2,9 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    1392 vrtov v pásme 3 km, z toho 55 hydrogeologických a 1337 ostatných; s číslom archívnej správy 1353.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m534×
    • 10–30 m183×
    • 30–100 m297×
    • 100–300 m352×
    • nad 300 m23×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    GP 4/29ložiskový34,0 m8440010 m
    GP 4/1ložiskový50,0 m8440010 m
    GP Š-30ložiskový91,0 m8095720 m
    GP 4/2ložiskový42,0 m8440020 m
    GP 4/3ložiskový40,2 m8440020 m
    GP Š-122ložiskový52,0 m8095730 m
    435/68ložiskový181,9 m7809330 m
    GP Š-15ložiskový91,0 m8095730 m
    GP Š-22ložiskový106,0 m8095740 m
    418/68ložiskový155,0 m7809340 m
    GP Š-154ložiskový99,0 m8095740 m
    Pb26inžiniersko-geologický5,0 m–40 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Gánovce – ŠHG-225 °C2,5 l/s110 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný460 m
    Gánovce – ŠHG-126 °C3,0 l/s150 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný510 m
    Gánovce – GA-123 °C2,8 l/s50 mCa-Mg-HCO3-SO4nevyužívaný540 m
    Gánovce – GA-1A27 °C1,9 l/s276 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný bez nahlasovania údajov540 m
    Poprad – PP-148 °C61,2 l/s1205 mCa-Mg-SO4-HCO3využívaný3,7 km
    Letanovce – HKJ-425 °C8,0 l/s607 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný5,2 km
    Arnutovce – HKJ-331 °C11,8 l/s1133 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný7,6 km
    Vrbov – Vr-156 °C28,3 l/s1742 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný8,3 km
    Vrbov – Vr-259 °C33,0 l/s2502 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný8,5 km
    Veľký Slavkov – VSČ-157 °C–2400 mCa-Mg-HCO3nevyužívaný9,0 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória b1minerálna voda15-22< 5640 m
    kategória a1minerálna voda< 15< 516140 m
    kategória a2minerálna voda< 155-151210 m
    kategória c1minerálna voda23-38< 53330 m
    kategória c2minerálna voda23-385-151720 m
    kategória b2minerálna voda15-225-151810 m
    PP-1geotermálna voda38 – 5531 – 5014,3 km
    kategória Vrbovtermálne kúpalisko––17,4 km
    HKJ-3geotermálna voda22 – 385 – 1517,8 km
    Vr-1,2geotermálna voda55 – 8016 – 3018,9 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Gánovce – Filice200 m²1970–90 m
    Spišský Štiavnik–1970–100 m
    Gánovce – Filice300 m²1960–160 m
    Gánovce600 m²1950–160 m
    Gánovce450 m²1950–170 m
    Hôrka – Hôrka pri Poprade500 m²1960–230 m
    Śvábovce – Švábovce–1960–290 m
    Śvábovce – Švábovce1 000 m²1960–320 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy26×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny25×
    • Stabilizovaný1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova12×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0008×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S3×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Poprad1 coto de pesca · 14 km28Gánovský potok č. 128

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Bodrog y Hornád