Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 15:00–17:00 Gánovský potok č. 1, ablakpontszám 34. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 18:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Gyors vízfolyás Podhorský potok: gyors víz, köves fenék, zúgók és az alatta lévő gödrök. Tipikus pisztrángos vizek. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát. A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Vízszennyezés a vízgyűjtőn – HernádSzennyezett víz – Szlovákia Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (14 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül. Folyami hordalékA vízvezeték 100%-a Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000. pH 8,2modell szerinti becslés Víztípus Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Mineralizáció 432 mg/l, kemény víz (15,5 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban. 2 15 felőlelemek a felső 10 %-ban Legmagasabb: Molibdén 0,885 mg/kg A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 92. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja. 35°C 1000 m mélységben hőáramlás 65 mW/m² Szlovákia geotermikus energiájának atlasza. 50NGY/H dózisteljesítmény 47. percentilis Szlovákiában Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ. 64objektum 3 km-en belül kitermelt: Mn, Cu, Ag, Pb, U Legközelebbi: Hlavná úpadnica – Primovce (más típusú tárgy), 40 m-re a víztől. 0aranyat tartalmazó minta 12 érc ásványi anyag az üledékben A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany. 3 10 felőlmutatók a felső 5%-ban Legmagasabb: Szelén 4,20 μg/l A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 99. percentilis (Olšovec, potok). 1 392fúrás 3 km-en belül 418 vízelemzés a közelben Közülük 1353-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb. 59°C a kútfejnél 10 geotermikus fúrás 10 km-en belül Legmelegebb: Vrbov – Vr-2, hozam 33,0 l/s, 8,5 km-re a víztől. 54Telephelyek 3 km-en belül 54 hulladéklerakó 3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik. 33bejegyzés 5 km-en belül 5 telep, 28 ércelőfordulás Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe. 26terület 3 km-en belül Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat. Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét. A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A térkép a vízvonal 6 pontjából 3-öt fed le. A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban. pH 8,17tipikus lőtávolság Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében. 15,5°dH, kemény Kalcium és magnézium összege (2,76 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre. 432mg/l mineralizáció Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz. Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃–SO₄ A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa. 50ngy/h a levegőben 41-59 tartomány nGy/h Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken. közepes A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz. -22nT -44-16 tartomány nT a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben. -49mGal maradék −10,3 mgal A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet. Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók. A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli. Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél. Legmagasabb érték: Olšovec, potok1993, 410 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Z okraj obce Hôrka1992, 910 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: 200m V od obce Švábovce, 820 m-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Olšovec, potok1993, 410 m-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Z okraj obce Hôrka1992, 910 m-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: 200m V od obce Švábovce1992, 820 m-re a víztől. Összehasonlítás: 82. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Gánovský potok1992, 50 m-re a víztől. Összehasonlítás: 65. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Tepličný potok1993, 640 m-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Tepličný potok1993, 640 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Tepličný potok1993, 640 m-re a víztől. Összehasonlítás: 37. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat. Legmagasabb érték: 1000m JJZ od obce Gánovce1992, 350 m-re a víztől. Összehasonlítás: 59. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany. Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét. Legmagasabb érték: prameň1992, 490 m-re a víztől. Összehasonlítás: 100. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: vrt1994, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 490 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 820 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 910 m-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1993, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1993, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1993, 1,8 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 490 m-re a víztől. Összehasonlítás: 93. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek. Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található. 1 392 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 55 hidrogeológiai és 1337 egyéb; archív jelentés számával: 1353. Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak. Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése. Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát. Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád
Most a víznél
Ma a(z) Gánovský potok vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Gánovský potok vízfolyáson
Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025
Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
A(z) Gánovský potok vízfolyás geológiája és geokémiája
Szikla a víz alatt
Víz az atlasz szerint
Folyói üledék elemei
Láb alatti hőség
Természetes gamma-sugárzás
Régi bánya működése
Arany a folyami üledékben
Nyomelemek a patakvízben
Fúrások és talajvízelemzések
Geotermikus energia
Környezeti terhek és hulladéklerakók
Lelőhelyek és ércesemények
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Geológiai szerkezet a víz alatt
A sziklák geológiai kora
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer Kor Egység Pontozás Négytagú holocén folyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai 3× Kvaterneri fedezet
Tekonikus egységek
Ekokonikus osztódás
Neutektonikus egységek
Neotektonikus mozgások iránya
Területi geológiai részleg
Regionális geológiai osztály (alegységek)
Mérnök-geológiai körzetek
Műszaki-geológiai képződmények
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Víztartó típus
Fő hidrogénező régió
Talajvízszintek
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
Vízsavasság
Vízkeménység
Oldott anyagok
Víz ionos összetétele
Főbb ionok
72,8 mg/l77. percentilis23,4 mg/l74. percentilis19,7 mg/l68. percentilis72,1 mg/l61. percentilis0,130 mg/l57. percentilis221 mg/l53. percentilis9,71 mg/l53. percentilis2,74 mg/l46. percentilisTápanyagok és szerves szennyezés
0,405 mg/l75. percentilis7,44 mg/l59. percentilis3,04 mg/l46. percentilis0,0440 mg/l22. percentilisFémek
648 μg/l95. percentilis78,5 μg/l75. percentilis0,186 mg/l73. percentilis9,80 μg/l64. percentilisElemek a folyami üledékekben
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
0,885 mg/kg92. percentilis22,0 mg/kg91. percentilis4,65 mg/kg87. percentilis0,430 mg/kg81. percentilis0,330 mg/kg78. percentilis1,18 mg/kg75. percentilis77,9 mg/kg69. percentilis0,163 mg/kg68. percentilis108 mg/kg61. percentilis26,7 mg/kg59. percentilis24,8 mg/kg55. percentilis16,2 mg/kg53. percentilis0,194 mg/kg52. percentilis8,24 mg/kg47. percentilis67,3 mg/kg42. percentilisFőbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
1,28 %90. percentilis1 300 mg/kg83. percentilis1 039 mg/kg72. percentilis3,13 %70. percentilis6,27 %70. percentilis1,10 %66. percentilis4 720 mg/kg59. percentilis1,55 %55. percentilis2,29 %55. percentilisTovábbi elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
45,6 mg/kg95. percentilis76,4 mg/kg85. percentilis187 mg/kg82. percentilis33,7 mg/kg78. percentilis97,0 mg/kg71. percentilis14,0 mg/kg50. percentilis423 mg/kg45. percentilis1,27 mg/kg42. percentilis56,7 mg/kg41. percentilis377 mg/kg41. percentilisTermészetes radioaktivitás és radon
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
Alapkőzeti radon-kockázat
2,64 ppm59. percentilis1,32 %57. percentilis6,96 ppm33. percentilis1 545 Bq/m²52. percentilisRadonkockázat izopletek által
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
Mágneses anomália
Bouguer gravitációs anomália
Geotermikus potenciál
Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt
Domborzat, éghajlat és talajok
Geomorfológiai egységek
Geomorfológiai területek
Éghajlat-földrajzi típusok
A talajok savasodásra való érzékenysége
Litogeokémiai típusok
a folyosó térképe
Nyomelemek a felszíni vizekben
Fő ionok, mineralizáció és pH
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Kőzetképző és kiegészítő ásványok
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Vegyi víztípusok a közelben
Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint
Fémek a talajvízben
Radon vizekben
A helyszín típusa Minták Legmagasabb radon Középső szabadon folyó fúrólyuk 1 4,06 Bq/l 4,06 Bq/l szabadon folyó fúrólyuk termikus és ásványvízzel 1 3,00 Bq/l 3,00 Bq/l forrás 5 11,8 Bq/l 8,20 Bq/l patak, folyó 1 2,50 Bq/l 2,50 Bq/l ásványrugó 3 15,3 Bq/l 12,0 Bq/l vízforrás egyéni ellátáshoz 2 8,40 Bq/l 5,37 Bq/l közellátásra szánt vízforrás 1 3,56 Bq/l 3,56 Bq/l jól 3 20,6 Bq/l 7,56 Bq/l Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Amit itt bányásztak (a régi bányaműködési nyilvántartás szerint)
Bányászati tárgyak típusai
Legközelebbi régi bányaműködés
Név Faj Aláaknázott Véget ért A vízből Hlavná úpadnica – Primovce más típusú tárgy Mn ércek 40 m Štôlňa č. 13 tárna U ércek 1970 40 m tárna tárna Mn ércek 50 m Štôlňa sv. Heleny tárna Cu, Pb és Ag ércek 19. század közepe? 100 m Šachtica ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala Cu, Pb és Ag ércek 110 m Kutacia pinga ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala Cu, Pb és Ag ércek 110 m Štôlňa sv. Heleny tárna Cu, Pb és Ag ércek 19. század közepe? 160 m Banské pole pod Zámčiskom tárna Cu, Pb és Ag ércek 170 m Kutacia pinga ping (bányászati süllyedés gödör), ping-gödrök vonala Cu, Pb és Ag ércek 200 m Šachta č.4 nyél U ércek 1970 210 m Lelőhelyek és bányászati területek
Letét Ásványi Állapot és szervezet A vízből Hranovnica – Dubina építőkő Aláaknázott betét – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 530 m Hranovnica – Dubina építőkő Aláaknázott betét – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 620 m Hranovnica – Dubina építőkő Aláaknázott betét – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 690 m Hôrka pri Poprád mangánércek Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – ŠGÚDŠ Pozsony 2,4 km Lom Bor – Spišská Teplica építőkő Aláaknázott betét – Poľnohospodárske družstvo podielnikov v Spišskej Teplici 4,8 km Érc előfordulása a metallogén térképen
Esemény Érctípus Fémek Faj A vízből Spišský Štiavnik Uránércek U, Cu betét előfordulása 150 m Švábovce Uránércek U, Cu betét előfordulása 340 m Hôrka – Levočské pohorie (Kišovce) Mangánércek Mn betét előfordulása 1,0 km Švábovce Mangánércek Mn betét előfordulása 1,9 km Hôrka – Levočské pohorie Mangánércek Mn kisbetét 2,9 km Fúrások és geofond archív jelentések
Fúrólyuk mélységek
A legközelebbi fúrások
Helyszín Faj Mélység Archív jelentés A vízből GP 4/29 letét 34,0 m 8440010 m GP 4/1 letét 50,0 m 8440010 m GP Š-30 letét 91,0 m 8095720 m GP 4/2 letét 42,0 m 8440020 m GP 4/3 letét 40,2 m 8440020 m GP Š-122 letét 52,0 m 8095730 m 435/68 letét 181,9 m 7809330 m GP Š-15 letét 91,0 m 8095730 m GP Š-22 letét 106,0 m 8095740 m 418/68 letét 155,0 m 7809340 m GP Š-154 letét 99,0 m 8095740 m Pb26 mérnök-geológiai 5,0 m – 40 m Geotermikus energia és ásványvizek
Fúrás Hőmérséklet Hozam Mélység Vegyi víz típusa Használat A vízből Gánovce – ŠHG-2 25 °C 2,5 l/s 110 m Ca-Mg-HCO3-SO4 felhasználatlan 460 m Gánovce – ŠHG-1 26 °C 3,0 l/s 150 m Ca-Mg-HCO3-SO4 felhasználatlan 510 m Gánovce – GA-1 23 °C 2,8 l/s 50 m Ca-Mg-HCO3-SO4 felhasználatlan 540 m Gánovce – GA-1A 27 °C 1,9 l/s 276 m Ca-Mg-HCO3-SO4 adatjelentés nélkül használatban 540 m Poprád – PP-1 48 °C 61,2 l/s 1205 m Ca-Mg-SO4-HCO3 használatban 3,7 km Letanovce – HKJ-4 25 °C 8,0 l/s 607 m Ca-Mg-HCO3 felhasználatlan 5,2 km Arnutovce – HKJ-3 31 °C 11,8 l/s 1133 m Ca-Mg-HCO3 felhasználatlan 7,6 km Vrbov – Vr-1 56 °C 28,3 l/s 1742 m Ca-Mg-HCO3-SO4 használatban 8,3 km Vrbov – Vr-2 59 °C 33,0 l/s 2502 m Ca-Mg-HCO3-SO4 használatban 8,5 km Veľký Slavkov – VSČ-1 57 °C – 2400 m Ca-Mg-HCO3 felhasználatlan 9,0 km A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Hozam (l/s) Számol Legközelebb a víztől kategória b1 ásványvíz 15-22 < 5 6 40 m kategória a1 ásványvíz < 15 < 5 16 140 m kategória a2 ásványvíz < 15 5-15 1 210 m kategória c1 ásványvíz 23-38 < 5 3 330 m kategória c2 ásványvíz 23-38 5-15 1 720 m kategória b2 ásványvíz 15-22 5-15 1 810 m PP-1 geotermikus víz 38 – 55 31 – 50 1 4,3 km kategória Vrbov termálfürdő – – 1 7,4 km HKJ-3 geotermikus víz 22 – 38 5 – 15 1 7,8 km Vr-1,2 geotermikus víz 55 – 80 16 – 30 1 8,9 km Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Hulladéklerakók
Szemétlerakó Terület Éve alakult Folyamatos ellenőrzés A vízből Gánovce – Filice 200 m² 1970 – 90 m Spišský Štiavnik – 1970 – 100 m Gánovce – Filice 300 m² 1960 – 160 m Gánovce 600 m² 1950 – 160 m Gánovce 450 m² 1950 – 170 m Hôrka – Hôrka pri Poprád 500 m² 1960 – 230 m Śvábovce – Švábovce – 1960 – 290 m Śvábovce – Švábovce 1 000 m² 1960 – 320 m Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Alakváltozások típusai
Tevékenységi fok
Jelenlegi állapot
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
25100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Kationok (pozitív ionok)
Anionok (negatív ionok)
SzelénSeextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 4,20 μg/lmedián 0,500 μg/l7 minták86 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLiMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 55,0 μg/lmedián 11,0 μg/l7 minták43 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l7 minták
KrómCremelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 5,30 μg/lmedián 4,30 μg/l7 minták
StronciumSremelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 560 μg/lmedián 240 μg/l7 minták
RézCuenyhén emelkedett
Legmagasabb 3,40 μg/lmedián 1,70 μg/l7 minták29 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsszokásos érték
Legmagasabb 1,60 μg/lmedián 1,00 μg/l7 minták43 %-kal a számszerűsítési határ alatt
BáriumBaszokásos érték
Legmagasabb 40,0 μg/lmedián 30,0 μg/l7 minták
ÓlomPbSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Szilícium-dioxidSiO2szokásos érték
Legmagasabb 13,3 mg/lmedián 9,49 mg/l7 minták
LítiumLiextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 663 μg/lmedián 29,0 μg/l33 minták9 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 23,5 μg/lmedián 0,500 μg/l33 minták70 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 7,60 μg/lmedián 0,250 μg/l33 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt
HiganyHgextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l33 minták85 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AlumíniumAlMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,160 mg/lmedián 0,0100 mg/l33 minták39 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Cink-ZnMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 2 605 μg/lmedián 36,0 μg/l33 minták18 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KrómCrMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 6,20 μg/lmedián 0,250 μg/l33 minták55 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 1,50 μg/lmedián 0,100 μg/l33 minták58 %-kal a számszerűsítési határ alatt
SzelénSeMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 3,20 μg/lmedián 0,500 μg/l33 minták85 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l33 minták55 %-kal a számszerűsítési határ alatt
RézCuemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 5,10 μg/lmedián 1,10 μg/l33 minták
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt



