Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru 06:00–08:00 Gánovský potok č. 1, skóre okna 32. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 08:04. Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr. Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí. Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody. Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody. Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů. Načítám 3D model terénu… Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím. Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí 1 z 1 revírů toku s údaji SHMÚ má v nejbližším místě nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli. 1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli. Znečištění vody v povodí – HornádZnečištěná voda – Slovensko Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 14 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,2modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 432 mg/l, tvrdá voda (15,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 2 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Molybdén 0,885 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 92. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 65 mW/m² Atlas geotermálnej energie SR. 50nGy/h dávkový príkon 47. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 64objektov do 3 km ťažené: Mn, Cu, Ag, Pb, U Najbližšie: Hlavná úpadnica – Primovce (iný druh objektu), 40 m od vody. 0vzoriek so zlatom 12 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 3 z 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Selén 4,20 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Olšovec, potok). 1 392vrtov do 3 km 418 rozborov vody v okolí Z toho 1353 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 59°C na ústí vrtu 10 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Vrbov – Vr-2, výdatnosť 33,0 l/s, 8,5 km od vody. 54lokalít do 3 km 54 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 33záznamov do 5 km 5 ložísk, 28 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 26plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 3 z 6 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,17typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 15,5°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,76 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 432mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 50nGy/h vo vzduchu rozsah 41 až 59 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Olšovec, potok, 1993, 410 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Z okraj obce Hôrka, 1992, 910 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 200m V od obce Švábovce, 820 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Olšovec, potok, 1993, 410 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Z okraj obce Hôrka, 1992, 910 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 200m V od obce Švábovce, 1992, 820 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Gánovský potok, 1992, 50 m od vody. Porovnanie: 65. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Tepličný potok, 1993, 640 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Tepličný potok, 1993, 640 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Tepličný potok, 1993, 640 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: 1000m JJZ od obce Gánovce, 1992, 350 m od vody. Porovnanie: 59. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 490 m od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 490 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 820 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 910 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 490 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 1 392 vrtov v pásme 3 km, z toho 55 hydrogeologických a 1337 ostatných; s číslom archívnej správy 1353. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kdo revíry spravuje a kde leží Povodí Bodrog a Hornád
Právě u vody
Dnes na toku Gánovský potok
Průměr revírů toku
Nejlepší časové okno dnes
Mapa a revíry toku
Výškový profil toku
Terén ve 3D
Historické snímky



Znečištění vody na toku Gánovský potok
Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025
Nejvíce znečištěné revíryvšechny s nesplněnou normou
Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Gánovský potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Bodů kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 3× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kyselost vody
Tvrdost vody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
72,8 mg/l77. percentil23,4 mg/l74. percentil19,7 mg/l68. percentil72,1 mg/l61. percentil0,130 mg/l57. percentil221 mg/l53. percentil9,71 mg/l53. percentil2,74 mg/l46. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,405 mg/l75. percentil7,44 mg/l59. percentil3,04 mg/l46. percentil0,0440 mg/l22. percentilKovy
648 μg/l95. percentil78,5 μg/l75. percentil0,186 mg/l73. percentil9,80 μg/l64. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,885 mg/kg92. percentil22,0 mg/kg91. percentil4,65 mg/kg87. percentil0,430 mg/kg81. percentil0,330 mg/kg78. percentil1,18 mg/kg75. percentil77,9 mg/kg69. percentil0,163 mg/kg68. percentil108 mg/kg61. percentil26,7 mg/kg59. percentil24,8 mg/kg55. percentil16,2 mg/kg53. percentil0,194 mg/kg52. percentil8,24 mg/kg47. percentil67,3 mg/kg42. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,28 %90. percentil1 300 mg/kg83. percentil1 039 mg/kg72. percentil3,13 %70. percentil6,27 %70. percentil1,10 %66. percentil4 720 mg/kg59. percentil1,55 %55. percentil2,29 %55. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
45,6 mg/kg95. percentil76,4 mg/kg85. percentil187 mg/kg82. percentil33,7 mg/kg78. percentil97,0 mg/kg71. percentil14,0 mg/kg50. percentil423 mg/kg45. percentil1,27 mg/kg42. percentil56,7 mg/kg41. percentil377 mg/kg41. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
2,64 ppm59. percentil1,32 %57. percentil6,96 ppm33. percentilGeotermálny potenciál
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián vrt s prelivom 1 4,06 Bq/l 4,06 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 1 3,00 Bq/l 3,00 Bq/l zdroj 5 11,8 Bq/l 8,20 Bq/l potok, rieka 1 2,50 Bq/l 2,50 Bq/l minerálny prameň 3 15,3 Bq/l 12,0 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 2 8,40 Bq/l 5,37 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 3,56 Bq/l 3,56 Bq/l studňa 3 20,6 Bq/l 7,56 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Název Druh Ťažené Ukončenie Od vody Hlavná úpadnica – Primovce iný druh objektu Mn rudy 40 m Štôlňa č. 13 štôlňa U rudy 1970 40 m štôlňa štôlňa Mn rudy 50 m Štôlňa sv. Heleny štôlňa Cu, Pb a Ag rudy polovica 19. storočia? 100 m Šachtica pinga, pingový ťah Cu, Pb a Ag rudy 110 m Kutacia pinga pinga, pingový ťah Cu, Pb a Ag rudy 110 m Štôlňa sv. Heleny štôlňa Cu, Pb a Ag rudy polovica 19. storočia? 160 m Banské pole pod Zámčiskom štôlňa Cu, Pb a Ag rudy 170 m Kutacia pinga pinga, pingový ťah Cu, Pb a Ag rudy 200 m Šachta č.4 šachta U-rudy 1970 210 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Hranovnica – Dubina stavebný kameň Ťažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 530 m Hranovnica – Dubina stavebný kameň Ťažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 620 m Hranovnica – Dubina stavebný kameň Ťažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 690 m Hôrka pri Poprad mangánové rudy Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 2,4 km Lom Bor – Spišská Teplica stavebný kameň Ťažené ložisko – Poľnohospodárske družstvo podielnikov v Spišskej Teplici 4,8 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Kovy Druh Od vody Spišský Štiavnik Uránové rudy U, Cu ložiskový výskyt 150 m Švábovce Uránové rudy U, Cu ložiskový výskyt 340 m Hôrka – Levočské pohorie (Kišovce) Mangánové rudy Mn ložiskový výskyt 1,0 km Švábovce Mangánové rudy Mn ložiskový výskyt 1,9 km Hôrka – Levočské pohorie Mangánové rudy Mn malé ložisko 2,9 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalita Druh Hloubka Archívna správa Od vody GP 4/29 ložiskový 34,0 m 8440010 m GP 4/1 ložiskový 50,0 m 8440010 m GP Š-30 ložiskový 91,0 m 8095720 m GP 4/2 ložiskový 42,0 m 8440020 m GP 4/3 ložiskový 40,2 m 8440020 m GP Š-122 ložiskový 52,0 m 8095730 m 435/68 ložiskový 181,9 m 7809330 m GP Š-15 ložiskový 91,0 m 8095730 m GP Š-22 ložiskový 106,0 m 8095740 m 418/68 ložiskový 155,0 m 7809340 m GP Š-154 ložiskový 99,0 m 8095740 m Pb26 inžiniersko-geologický 5,0 m – 40 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Teplota Výdatnosť Hloubka Chemický typ vody Využívanie Od vody Gánovce – ŠHG-2 25 °C 2,5 l/s 110 m Ca-Mg-HCO3-SO4 nevyužívaný 460 m Gánovce – ŠHG-1 26 °C 3,0 l/s 150 m Ca-Mg-HCO3-SO4 nevyužívaný 510 m Gánovce – GA-1 23 °C 2,8 l/s 50 m Ca-Mg-HCO3-SO4 nevyužívaný 540 m Gánovce – GA-1A 27 °C 1,9 l/s 276 m Ca-Mg-HCO3-SO4 využívaný bez nahlasovania údajov 540 m Poprad – PP-1 48 °C 61,2 l/s 1205 m Ca-Mg-SO4-HCO3 využívaný 3,7 km Letanovce – HKJ-4 25 °C 8,0 l/s 607 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 5,2 km Arnutovce – HKJ-3 31 °C 11,8 l/s 1133 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 7,6 km Vrbov – Vr-1 56 °C 28,3 l/s 1742 m Ca-Mg-HCO3-SO4 využívaný 8,3 km Vrbov – Vr-2 59 °C 33,0 l/s 2502 m Ca-Mg-HCO3-SO4 využívaný 8,5 km Veľký Slavkov – VSČ-1 57 °C – 2400 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 9,0 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj Druh Teplota vody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 6 40 m kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 16 140 m kategória a2 minerálna voda < 15 5-15 1 210 m kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 3 330 m kategória c2 minerálna voda 23-38 5-15 1 720 m kategória b2 minerálna voda 15-22 5-15 1 810 m PP-1 geotermálna voda 38 – 55 31 – 50 1 4,3 km kategória Vrbov termálne kúpalisko – – 1 7,4 km HKJ-3 geotermálna voda 22 – 38 5 – 15 1 7,8 km Vr-1,2 geotermálna voda 55 – 80 16 – 30 1 8,9 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Gánovce – Filice 200 m² 1970 – 90 m Spišský Štiavnik – 1970 – 100 m Gánovce – Filice 300 m² 1960 – 160 m Gánovce 600 m² 1950 – 160 m Gánovce 450 m² 1950 – 170 m Hôrka – Hôrka pri Poprad 500 m² 1960 – 230 m Śvábovce – Švábovce – 1960 – 290 m Śvábovce – Švábovce 1 000 m² 1960 – 320 m Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizace a lokalita
Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou
Další toky v okolí
Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál
25z 100
1445revírů
Barva mapy
Načítání mapy…
nižšívyšší
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
SelenSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4,20 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 55,0 μg/lmedián 11,0 μg/l7 vzoriek43 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzoriek
ChromCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,30 μg/lmedián 4,30 μg/l7 vzoriek
StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 560 μg/lmedián 240 μg/l7 vzoriek
MěďCumierne zvýšená
najvyššie 3,40 μg/lmedián 1,70 μg/l7 vzoriek29 % pod medzou stanovenia
ArsenAsbežná hodnota
najvyššie 1,60 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek43 % pod medzou stanovenia
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 40,0 μg/lmedián 30,0 μg/l7 vzoriek
OlovoPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 13,3 mg/lmedián 9,49 mg/l7 vzoriek
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 663 μg/lmedián 29,0 μg/l33 vzoriek9 % pod medzou stanovenia
ArsenAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 23,5 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek70 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 7,60 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
RtuťHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
HliníkAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,160 mg/lmedián 0,0100 mg/l33 vzoriek39 % pod medzou stanovenia
ZinekZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2 605 μg/lmedián 36,0 μg/l33 vzoriek18 % pod medzou stanovenia
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,20 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek55 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
SelenSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,20 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
OlovoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek55 % pod medzou stanovenia
MěďCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,10 μg/lmedián 1,10 μg/l33 vzoriek
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia



