Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website.Slowakisches Original öffnen
Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
32aus 100
Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers
Die Zahl in der Kopfzeile ist eine Schätzung für die Mitte des Fließgewässers basierend auf Wetter und Messungen. Der Durchschnitt der Fischereireviere zählt außerdem Satellitendaten, Verschattungen und die Geologie jedes Reviers.
Bestes Zeitfenster heute
06:00–08:00
Perlovský potok, Fensterpunktzahl 38.
Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 01:04.
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen.
Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen.
Höhenprofil des Fließgewässers
Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit.
BystrinaEin Gebirgsbach mit starkem Gefälle, Kaskaden und felsigem Grund. Das Wasser ist klar und kalt; Angeln erfordert eine sorgfältige Vorgehensweise.
Höhenprofil des Fließgewässers: von 920 bis 363 m ü.d.M. über 11,7 km.Fischereireviere in der Reihenfolge von der höchsten (links) zur niedrigsten. Zwischen den Bezirken kann es einen Abschnitt ohne Fischereirevier geben; es wird nicht angezeigt.
Höchster Punkt
920 m a.s.l.
Tiefster Punkt
338 m a.s.l.
Untergang der FischereireviereFallDer Höhenunterschied zwischen dem oberen und unteren Ende des Fischereireviers in Metern. Je größer der Fall auf einer kürzeren Länge ist, desto schneller ist das Wasser.
582 m
Durchschnittliches GefälleFließgewässergefälleGefälle pro Kilometer in Promille (‰, Meter pro Kilometer). Bis 2 ‰ ist ein langsamer Tieflandfluss, 5 bis 10 ‰ ein Vorgebirgsfluss (Äsche, Forelle), oberhalb 10 ‰ ein schneller Bach.
50 ‰
GeschmeidigkeitSinuositätDie Länge des Fließgewässers geteilt durch den geradlinigen Abstand zwischen seinen Enden. 1,0 ist ein gerades Fließgewässer; oberhalb von 1,3 schlängelt es sich stark. Mäander bilden Teiche unter den Ufern und Untiefen in den dazwischen liegenden Bereichen.
1,23
Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere.
Gelände in 3D
Das 3D-Geländemodell wird geladen…
Historische Bilder
Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2019 bis 2025: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen.
2019abgebildet 15. Juni 20192022abgebildet 10. Okt. 20222025abgebildet 3. Juli 2025
Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser.
Geológia a geochémia toku Perlovský potok
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 12 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
1.554objektov do 3 km
ťažené: Fe, Sb, Cu, Hg, Pb
Najbližšie: Štôlňa (štôlňa), 10 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
8vzoriek so zlatom
14 rudných minerálov v sedimente
Najviac 13 zŕn v jednej vzorke (880 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
1 aus 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Antimón 9,00 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Gelnica-ihrisko).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
59vrtov do 3 km
509 rozborov vody v okolí
Z toho 59 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
–
3 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.
Environmentálne záťaže a skládky
13lokalít do 3 km
13 skládok
V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.
Ložiská a rudné výskyty
96záznamov do 5 km
12 ložísk, 84 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
3plôch do 3 km
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,00 μg/lmedián 3,10 μg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Gelnica-ihrisko, 1999, 610 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KupferCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 2,20 μg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Gelnica-ihrisko, 1999, 610 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromCrmierne zvýšená
najvyššie 4,40 μg/lmedián 3,80 μg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Perlový potok, 1992, 110 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsmierne zvýšená
najvyššie 2,90 μg/lmedián 1,70 μg/l9 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Perlový potok, 1992, 100 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 2200m SZ od K1246 Kojšova hola, 30 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 60,0 μg/lmedián 10,0 μg/l9 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Zakorovský potok, 1992, 530 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 210 μg/lmedián 60,0 μg/l9 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Zakorovský potok, 1992, 530 m od vody. Porovnanie: 57. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 2200m SZ od K1246 Kojšova hola, 1992, 30 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 2200m SZ od K1246 Kojšova hola, 1992, 30 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 2200m SZ od K1246 Kojšova hola, 1992, 30 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 12,9 mg/lmedián 10,4 mg/l9 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Perlový potok, 1992, 100 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Barit (BaSO₄)33 vzoriek, najviac 815 zŕn
Scheelit (CaWO₄)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
Gold (Au)8 vzoriek, najviac 13 zŕn
Cinabarit (HgS)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)2 vzorky, najviac 815 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)2 vzorky, najviac 175 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)2 vzorky, najviac 315 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)2 vzorky, najviac 815 zŕn
Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Pyrit (FeS₂)2 vzorky, najviac 1815 zŕn
Rutil (TiO₂)2 vzorky, najviac 55 zŕn
Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 50 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn
Realgár (AsS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
362
3 zrná
10 m
391
1 zrno
90 m
390
1 zrno
370 m
374
1 zrno
510 m
407
13 zŕn
880 m
405
1 zrno
960 m
408
1 zrno
970 m
462
1 zrno
1,0 km
Horninotvorné a doprovodné minerály
Turmalíny (komplexný borosilikát)29 vzoriek, najviac 55 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorky, najviac 15 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)2 vzorky, najviac 55 zŕn
Korund (Al₂O₃)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorky, najviac 315 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)2 vzorky, najviac 315 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Mg-Ca-SO4-HCO37×
Ca-Mg-HCO35×
Ca-Mg-SO4-HCO34×
Mg-Ca-HCO34×
Mg-HCO33×
Ca-Mg-HCO3-SO42×
Mg-SO4-HCO32×
Ca-Na-Mg-NO3-HCO31×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda B17×
trieda A6×
trieda E3×
trieda F3×
trieda D3×
Kovy v podzemnej vode
ChromCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 12,3 μg/lmedián 0,250 μg/l37 vzoriek70 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 52,5 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek51 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimonSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 12,4 μg/lmedián 0,600 μg/l37 vzoriek19 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
QuecksilberHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l37 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 590 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,230 mg/lmedián 0,0100 mg/l37 vzoriek41 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 990 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
KupferCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 12,3 μg/lmedián 0,600 μg/l37 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FührenPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek62 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l37 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SelenSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 990 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZinkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 362 μg/lmedián 5,00 μg/l37 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 30 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLibežná hodnota
najvyššie 10,0 μg/lmedián 2,00 μg/l37 vzoriek27 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
3
6,41 Bq/l
0,730 Bq/l
Quelle
18
32,8 Bq/l
8,36 Bq/l
výtok z banského diela
3
11,3 Bq/l
10,1 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
1
3,35 Bq/l
3,35 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Fe1219×
Sb229×
Cu133×
Hg36×
Pb2×
Zn2×
Ag2×
Sn2×
Druhy banských objektov
halda600×
pinga, pingový ťah572×
štôlňa357×
iný druh objektu18×
šachta7×
Najbližšie staré banské diela
Name
Arten
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Štôlňa
štôlňa
Fe
10 m
Štôlňa
štôlňa
Fe
20 m
Štôlňa KZ-8
štôlňa
Fe rudy – siderit
1977
20 m
Bezmenná štôlňa č.34
štôlňa
Fe rudy, hematity
30 m
Bezmenná štôlňa č.5
štôlňa
Fe rudy, hematity
30 m
Bezmenná štôlňa č.4
štôlňa
Fe rudy, hematity
30 m
Halda pri pinge č.68
halda
Fe rudy, hematity
30 m
Halda
halda
Fe
30 m
Halda pri bezmennej štôlni č.4
halda
Fe rudy, hematity
30 m
Halda pri bezmennej štôlni č.3
halda
Fe rudy, hematity
30 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Zlatá Idka
technicky použiteľné kryštály nerastov
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
1,5 km
Zlatá Idka
technicky použiteľné kryštály nerastov
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
1,5 km
Jaklovce I
barit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
1,6 km
Jaklovce I
barit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
1,6 km
Jaklovce
azbest + azbestová hornina
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
2,2 km
Jaklovce – Kurtova Skala
vápenec vysokopercentný
Ťažené ložisko – Calmit, spol. s r.o. – závod Margecany
2,3 km
Jaklovce – Kurtova Skala
vápenec vysokopercentný
Ťažené ložisko – Calmit, spol. s r.o. – závod Margecany
2,4 km
Veľký Folkmár – Folkmárska Skala
vápenec ostatný
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,6 km
Gelnica – Nová žila
medené rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,7 km
Gelnica – Gelnická žila
medené rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,7 km
Gelnica – Nadložná žila
medené rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,7 km
Gelnica – Krížová žila
medené rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,7 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Metalle
Arten
Od vody
Gelnica, žily Karol, Albrecht, Ľudovít a Markuš
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
ložiskový výskyt
400 m
Kojšov, Kojšovská hoľa
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
440 m
Gelnica, žily Otakar, Žofia a Luther
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
ložiskový výskyt
520 m
Gelnica, žila Liborni
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
ložiskový výskyt
560 m
Gelnica, žily Leopold a Božia pomoc
Komplexné železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
610 m
Gelnica, žila Korunka
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
mineralogický výskyt
700 m
Gelnica, žily Konkordia
Komplexné železné rudy
Fe, Cu, mastenec
ložiskový výskyt
960 m
Gelnica, žily Koloman a Emanuel
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
ložiskový výskyt
1,0 km
Gelnica, žily Katarína, Erz-Engel a Hilmár
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
ložiskový výskyt
1,2 km
Gelnica, výskyty Kojšov-Perlová dolina
Polymetalické rudy
Cu, Pb, Zn, Ag
mineralogický výskyt
1,3 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
59 vrtov v pásme 3 km, z toho 14 hydrogeologických a 45 ostatných; s číslom archívnej správy 59.
Hĺbky vrtov
bis zu 10 m29×
10–30 m7×
30–100 m7×
100–300 m9×
nad 300 m4×
Najbližšie vrty
Standort
Arten
Tiefe
Archívna správa
Od vody
Zh-8
ložiskový
283,5 m
32608
80 m
R-69
inžiniersko-geologický
6,0 m
80782
80 m
Zh-15
ložiskový
154,2 m
32608
90 m
Jaklovce
širokoprofilový vrt
6,0 m
40203 114Bd12.pdf
470 m
Jaklovce
širokoprofilový vrt
6,0 m
40203 114Bd13.pdf
510 m
Gelnica
širokoprofilový vrt
9,5 m
56520 114Bd15.pdf
700 m
Zh-14
ložiskový
128,0 m
32608
940 m
Gelnica
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
20,5 m
12018 114Bd9.pdf
950 m
Zh-13
ložiskový
45,0 m
32608
1,0 km
Zh-11
ložiskový
300,0 m
32608
1,2 km
Zh-7
ložiskový
300,2 m
32608
1,4 km
VTZ-1/98
ložiskový
160,0 m
84332
1,4 km
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Quelle
Arten
Wassertemperatur (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
3
6,4 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Jaklovce
100 m²
1997
–
1,1 km
Gelnica
1 600 m²
1987
–
1,2 km
Gelnica
500 m²
1997
–
1,4 km
Gelnica
9 000 m²
1985
–
1,4 km
Kojšov
120 m²
1992
–
2,0 km
Kojšov
50 m²
1992
–
2,1 km
Žakarovce
240 m²
1987
–
2,2 km
Gelnica
100 m²
1992
–
2,3 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy3×
Stupeň aktivity
Potenciálny2×
Stabilizovaný1×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova2×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.