Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
36de 100
Activité moyenne · moyenne d'un parcours de pêche
Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.
Meilleure plage horaire du jour
06:00–08:00
Perlovský potok, score de la fenêtre 37.
Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 07:04.
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.
CyprinidésSalmonidés – zone à truiteSalmonidés – zone à ombre
plus basplus élevé
Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données.
Profil altimétrique du cours d'eau
Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.
BystrinaUn ruisseau de montagne à forte pente, cascades et fond rocheux. L'eau est claire et froide ; la pêche exige une approche prudente.
Profil altimétrique du cours d'eau : de 920 à 363 m au-dessus du niveau de la mer sur 11,7 km.Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
Point le plus haut
920 m a.s.l.
Point le plus bas
338 m a.s.l.
Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
582 m
Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
50 ‰
SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
1,23
Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.
Terrain en 3D
Chargement du modèle de terrain en 3D…
Images historiques
Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.
2019imagé 15 juin 20192022imagé 10 oct. 20222025imagé 3 juil. 2025
Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.
Geológia a geochémia toku Perlovský potok
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 12 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Hornina pod vodou
Roches volcaniques67 % čiary vody
33 % náplavy riek
Silikátové horniny; voda býva mäkká až stredne mineralizovaná. Geologická mapa SR 1:50 000.
Voda podľa atlasu
pH 8,0modelový odhad
typ vody Mg–Ca–HCO₃–SO₄
Mineralizácia 140 mg/l, mäkká voda (4,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.
Prvky v riečnom sedimente
8 de 15prvkov v horných 10 %
najvyššie: Arzén 45,2 mg/kg
Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Teplo pod nohami
35°C v hĺbke 1 000 m
V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.
Prirodzené gama žiarenie
66nGy/h dávkový príkon
95. percentil na Slovensku
Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.
Staré banské diela
1 554objektov do 3 km
ťažené: Fe, Sb, Cu, Hg, Pb
Najbližšie: Štôlňa (štôlňa), 10 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
8vzoriek so zlatom
14 rudných minerálov v sedimente
Najviac 13 zŕn v jednej vzorke (880 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
1 de 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Antimón 9,00 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Gelnica-ihrisko).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
59vrtov do 3 km
509 rozborov vody v okolí
Z toho 59 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
–
3 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.
Environmentálne záťaže a skládky
13lokalít do 3 km
13 skládok
V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.
Ložiská a rudné výskyty
96záznamov do 5 km
12 ložísk, 84 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
3plôch do 3 km
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Geologická stavba pod vodou
Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.
Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.
Roches volcaniques67%SR 3,2 %
Náplavy riek33%SR 72 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Roches volcaniques: Silikátové horniny; voda býva mäkká až stredne mineralizovaná.
Geologický vek hornín
paleozoikum st.67%
kvartér33%
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar
Vek
Jednotka
Points
paleozoikum st.
mladší silúr
súvrstvie bystrého potoka
2×
kvartér
holocén
fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív
1×
Kvartérny pokryv
Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
2 – 5100%SR 48 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Tektonické jednotky
GEMERIKUM100%SR 13 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Tektonické členenie
PALEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ JEDNOTKY VNÚTORNÝCH ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 16 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Neotektonické jednotky
pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Smer neotektonických pohybov
veľký zdvih100%SR 26 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Mapa pokrýva 3 z 5 bodov čiary vody.
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Bázické vulkanity67%SR 6,6 %
Gravier33%SR 52 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Typ zvodnenca
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Bázické vulka)67%SR 6,4 %
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)33%SR 22 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
medzizrnová67%SR 86 %
puklinová33%SR 12 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Hydrogeologická funkcia
kolektor100%SR 95 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Hlavný hydrogeologický región
paleozoikum slovenského rudohoria v povodí Hornádu100%SR 2,1 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Genetický typ podzemných vôd
silikátogénne, menej silikátovo-sulfidogénne67%SR 1,4 %
fluviogénne33%SR 6,4 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Ca-Mg-HCO3, Ca-Mg-HCO3-SO4 et Ca-Mg-SO4-HCO333%SR 0,0 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Trieda kvality podzemných vôd
B100%SR 18 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.
Acidité de l'eau
pH 8,03typické pásmo
Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.
Dureté de l'eau
4,9°dH, mäkká
Súčet vápnika a horčíka (0,87 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.
douce
moyenne
dure
veľmi tvrdá
Rozpustené látky
140mg/l mineralizácia
Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Iónové zloženie vody
Katióny (kladné ióny)
Mg 49Ca 42
Anióny (záporné ióny)
HCO₃ 65SO₄ 30
Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Mg–Ca–HCO₃–SO₄
Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.
Hlavné ióny
MagnésiumMg11,4 mg/l37. percentil
FluoruresF0,0812 mg/l30. percentil
SulfatesSO426,5 mg/l28. percentil
ChloruresCl3,36 mg/l22. percentil
DraslíkK1,13 mg/l13. percentil
SodiumNa3,06 mg/l13. percentil
HydrogénuhličitanyHCO372,9 mg/l12. percentil
CalciumCa16,2 mg/l7. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.
Potenciálne toxické a stopové prvky
ArsenicAs45,2 mg/kg95. percentil
CuivreCu171 mg/kg95. percentil
CínSn12,9 mg/kg95. percentil
PlombPb57,8 mg/kg95. percentil
BizmutBi1,53 mg/kg95. percentil
AntimoineSb24,3 mg/kg95. percentil
MercureHg1,27 mg/kg95. percentil
MolybdèneMo0,803 mg/kg91. percentil
NickelNi39,4 mg/kg88. percentil
ZincZn171 mg/kg85. percentil
CadmiumCd0,469 mg/kg85. percentil
CobaltCo10,4 mg/kg75. percentil
ChromeCr86,0 mg/kg69. percentil
VanadiumV68,8 mg/kg52. percentil
SéléniumSe0,141 mg/kg21. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
SodiumNa1,30 %90. percentil
DraslíkK1,87 %89. percentil
FerFe3,35 %77. percentil
AluminiumAl6,55 %77. percentil
ManganèseMn1 149 mg/kg75. percentil
TitánTi4 731 mg/kg60. percentil
PhosphoreP885 mg/kg55. percentil
MagnésiumMg0,929 %54. percentil
CalciumCa0,901 %10. percentil
Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
BoreB119 mg/kg95. percentil
YtriumY43,7 mg/kg95. percentil
RubídiumRb117 mg/kg92. percentil
BérylliumBe2,17 mg/kg89. percentil
LítiumLi40,6 mg/kg89. percentil
BáriumBa519 mg/kg75. percentil
GáliumGa16,6 mg/kg72. percentil
ZirkónZr453 mg/kg67. percentil
CérCe61,6 mg/kg59. percentil
StronciumSr84,3 mg/kg5. percentil
Prirodzená rádioaktivita a radón
Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.
Dávkový príkon gama žiarenia
66nGy/h vo vzduchu
rozsah 60 až 76 nGy/h
Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Potassium (K)K2,19 %96. percentil
Ekvivalentné tórium (eTh)eTh9,02 ppm85. percentil
Ekvivalentný urán (eU)eU2,62 ppm57. percentil
bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)
Geotermálny potenciál
Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.
Teplota hornín s hĺbkou
35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m
prírastok 30 °C na km
Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –.
Reliéf, klíma a pôdy
Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.
Priemerná januárová teplota-5,5°C
Priemerná júlová teplota15,2°C
Ročné zrážky967mm
Klimatickogeografické typy
horská klíma100%SR 33 %
značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,00 μg/lmedián 3,10 μg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Gelnica-ihrisko, 1999, 610 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 2,20 μg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Gelnica-ihrisko, 1999, 610 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromeCrmierne zvýšená
najvyššie 4,40 μg/lmedián 3,80 μg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Perlový potok, 1992, 110 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAsmierne zvýšená
najvyššie 2,90 μg/lmedián 1,70 μg/l9 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Perlový potok, 1992, 100 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 2200m SZ od K1246 Kojšova hola, 30 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 60,0 μg/lmedián 10,0 μg/l9 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Zakorovský potok, 1992, 530 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrbežná hodnota
najvyššie 210 μg/lmedián 60,0 μg/l9 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Zakorovský potok, 1992, 530 m od vody. Porovnanie: 57. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 2200m SZ od K1246 Kojšova hola, 1992, 30 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 2200m SZ od K1246 Kojšova hola, 1992, 30 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 2200m SZ od K1246 Kojšova hola, 1992, 30 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 12,9 mg/lmedián 10,4 mg/l9 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Perlový potok, 1992, 100 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Barit (BaSO₄)33 vzoriek, najviac 815 zŕn
Scheelit (CaWO₄)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
Or (Au)8 vzoriek, najviac 13 zŕn
Cinabarit (HgS)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)2 vzorky, najviac 815 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)2 vzorky, najviac 175 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)2 vzorky, najviac 315 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)2 vzorky, najviac 815 zŕn
Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Pyrit (FeS₂)2 vzorky, najviac 1815 zŕn
Rutil (TiO₂)2 vzorky, najviac 55 zŕn
Arzenopyrit (FeAsS)1 vzorka, najviac 50 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn
Realgár (AsS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
362
3 zrná
10 m
391
1 zrno
90 m
390
1 zrno
370 m
374
1 zrno
510 m
407
13 zŕn
880 m
405
1 zrno
960 m
408
1 zrno
970 m
462
1 zrno
1,0 km
Horninotvorné a doprovodné minerály
Turmalíny (komplexný borosilikát)29 vzoriek, najviac 55 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorky, najviac 15 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)2 vzorky, najviac 55 zŕn
Korund (Al₂O₃)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorky, najviac 315 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)2 vzorky, najviac 315 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Mg-Ca-SO4-HCO37×
Ca-Mg-HCO35×
Ca-Mg-SO4-HCO34×
Mg-Ca-HCO34×
Mg-HCO33×
Ca-Mg-HCO3-SO42×
Mg-SO4-HCO32×
Ca-Na-Mg-NO3-HCO31×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda B17×
trieda A6×
trieda E3×
trieda F3×
trieda D3×
Kovy v podzemnej vode
ChromeCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 12,3 μg/lmedián 0,250 μg/l37 vzoriek70 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 52,5 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek51 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimoineSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 12,4 μg/lmedián 0,600 μg/l37 vzoriek19 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercureHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l37 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 590 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,230 mg/lmedián 0,0100 mg/l37 vzoriek41 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 990 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 12,3 μg/lmedián 0,600 μg/l37 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlombPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek62 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l37 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SéléniumSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l37 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 990 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ZincZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 362 μg/lmedián 5,00 μg/l37 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 30 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLibežná hodnota
najvyššie 10,0 μg/lmedián 2,00 μg/l37 vzoriek27 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FerFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l18 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
vodný zdroj pre individuálne zásobovanie
3
6,41 Bq/l
0,730 Bq/l
source
18
32,8 Bq/l
8,36 Bq/l
výtok z banského diela
3
11,3 Bq/l
10,1 Bq/l
vodný zdroj pre hromadné zásobovanie
1
3,35 Bq/l
3,35 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Fe1219×
Sb229×
Cu133×
Hg36×
Pb2×
Zn2×
Ag2×
Sn2×
Druhy banských objektov
halda600×
pinga, pingový ťah572×
štôlňa357×
iný druh objektu18×
šachta7×
Najbližšie staré banské diela
Nom
Espèce
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Štôlňa
štôlňa
Fe
10 m
Štôlňa
štôlňa
Fe
20 m
Štôlňa KZ-8
štôlňa
Fe rudy – siderit
1977
20 m
Bezmenná štôlňa č.34
štôlňa
Fe rudy, hematity
30 m
Bezmenná štôlňa č.5
štôlňa
Fe rudy, hematity
30 m
Bezmenná štôlňa č.4
štôlňa
Fe rudy, hematity
30 m
Halda pri pinge č.68
halda
Fe rudy, hematity
30 m
Halda
halda
Fe
30 m
Halda pri bezmennej štôlni č.4
halda
Fe rudy, hematity
30 m
Halda pri bezmennej štôlni č.3
halda
Fe rudy, hematity
30 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Zlatá Idka
technicky použiteľné kryštály nerastov
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
1,5 km
Zlatá Idka
technicky použiteľné kryštály nerastov
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
1,5 km
Jaklovce I
barit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
1,6 km
Jaklovce I
barit
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
1,6 km
Jaklovce
azbest + azbestová hornina
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
2,2 km
Jaklovce – Kurtova Skala
vápenec vysokopercentný
Ťažené ložisko – Calmit, spol. s r.o. – závod Margecany
2,3 km
Jaklovce – Kurtova Skala
vápenec vysokopercentný
Ťažené ložisko – Calmit, spol. s r.o. – závod Margecany
2,4 km
Veľký Folkmár – Folkmárska Skala
vápenec ostatný
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,6 km
Gelnica – Nová žila
medené rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,7 km
Gelnica – Gelnická žila
medené rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,7 km
Gelnica – Nadložná žila
medené rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,7 km
Gelnica – Krížová žila
medené rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava
3,7 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Métaux
Espèce
Od vody
Gelnica, žily Karol, Albrecht, Ľudovít a Markuš
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
ložiskový výskyt
400 m
Kojšov, Kojšovská hoľa
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
440 m
Gelnica, žily Otakar, Žofia a Luther
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
ložiskový výskyt
520 m
Gelnica, žila Liborni
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
ložiskový výskyt
560 m
Gelnica, žily Leopold a Božia pomoc
Komplexné železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
610 m
Gelnica, žila Korunka
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
mineralogický výskyt
700 m
Gelnica, žily Konkordia
Komplexné železné rudy
Fe, Cu, mastenec
ložiskový výskyt
960 m
Gelnica, žily Koloman a Emanuel
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
ložiskový výskyt
1,0 km
Gelnica, žily Katarína, Erz-Engel a Hilmár
Komplexné železné rudy
Fe, Cu
ložiskový výskyt
1,2 km
Gelnica, výskyty Kojšov-Perlová dolina
Polymetalické rudy
Cu, Pb, Zn, Ag
mineralogický výskyt
1,3 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
59 vrtov v pásme 3 km, z toho 14 hydrogeologických a 45 ostatných; s číslom archívnej správy 59.
Hĺbky vrtov
jusqu'à 10 m29×
10–30 m7×
30–100 m7×
100–300 m9×
nad 300 m4×
Najbližšie vrty
Lieu
Espèce
Profondeur
Archívna správa
Od vody
Zh-8
ložiskový
283,5 m
32608
80 m
R-69
inžiniersko-geologický
6,0 m
80782
80 m
Zh-15
ložiskový
154,2 m
32608
90 m
Jaklovce
širokoprofilový vrt
6,0 m
40203 114Bd12.pdf
470 m
Jaklovce
širokoprofilový vrt
6,0 m
40203 114Bd13.pdf
510 m
Gelnica
širokoprofilový vrt
9,5 m
56520 114Bd15.pdf
700 m
Zh-14
ložiskový
128,0 m
32608
940 m
Gelnica
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
20,5 m
12018 114Bd9.pdf
950 m
Zh-13
ložiskový
45,0 m
32608
1,0 km
Zh-11
ložiskový
300,0 m
32608
1,2 km
Zh-7
ložiskový
300,2 m
32608
1,4 km
VTZ-1/98
ložiskový
160,0 m
84332
1,4 km
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source
Espèce
Température de l’eau (°C)
Výdatnosť (l/s)
Počet
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
3
6,4 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Jaklovce
100 m²
1997
–
1,1 km
Gelnica
1 600 m²
1987
–
1,2 km
Gelnica
500 m²
1997
–
1,4 km
Gelnica
9 000 m²
1985
–
1,4 km
Kojšov
120 m²
1992
–
2,0 km
Kojšov
50 m²
1992
–
2,1 km
Žakarovce
240 m²
1987
–
2,2 km
Gelnica
100 m²
1992
–
2,3 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy3×
Stupeň aktivity
Potenciálny2×
Stabilizovaný1×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova2×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0001×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.