Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers 06:00–08:00 VN Ružín, Fensterpunktzahl 15. Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 13:04. Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen. DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger. Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen. Geländehöhe entlang des Fischereireviers und der ungefähre Wasserstand. Stausee Da es sich um einen Stausee handelt, wird das Fließgewässer hier nicht bewertet: Das Wasser weist keine Strömung, kein Gefälle und kein Gefälle auf. Die Karte zeigt die Geländehöhe entlang des Fischereireviers. Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Die Höhe ist ungefähr (Fehler von einigen Metern). Das 3D-Geländemodell wird geladen… Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2019 bis 2025: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen. Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können. Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung 1 von 1 Fischereireviere am Fließgewässer mit SHMÚ-Daten: Der nächstgelegene Standort weist in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf. 0 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator. Wasserverschmutzung im Flussgebiet HernadVerschmutztes Wasser in Slowakei Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 21 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,4modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 227 mg/l, mäkká voda (7,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 8 aus 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Nikel 56,2 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 54nGy/h dávkový príkon 71. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 69objektov do 3 km ťažené: Fe, Cu, Hg Najbližšie: Pinga č.70 (pinga, pingový ťah), 430 m od vody. 0vzoriek so zlatom 15 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 4 aus 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Chróm 9,30 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (1250m SZ od K781). 137vrtov do 3 km 573 rozborov vody v okolí Z toho 137 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 9 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 11lokalít do 3 km 2 záťaže, 9 skládok Najbližšia záťaž: Malá Lodina – VD Ružín, 80 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 47záznamov do 5 km 8 ložísk, 39 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 12plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 8 z 8 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,37typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 7,9°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (1,40 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 227mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 54nGy/h vo vzduchu rozsah 38 až 63 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. niedrig Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda. -40nT rozsah -57 až -16 nT Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží. -14mGal reziduálna +7,5 mGal Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu. Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 30 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –. Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: 1250m SZ od K781, 1993, 890 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 700m JZ od K678 Holý Hrbok, 1993, 950 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: J okraj obce Margecany, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 900m SZ od K618 Hoľa, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 1500m Sv od K724 Vysoký vrch, 1992, 770 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 1200m S od K781 Sivec, 780 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: J okraj obce Margecany, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: J okraj obce Margecany, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 1500m Z od K Navrch studne, 1993, 700 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 1500m Z od K Navrch studne, 1993, 700 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: 1250m SZ od K781, 1993, 890 m od vody. Porovnanie: 61. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: štôlňa, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 690 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 690 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 64. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 137 vrtov v pásme 3 km, z toho 42 hydrogeologických a 95 ostatných; s číslom archívnej správy 137. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie? Flussgebiet Bodrog und Hernad
Jetzt am Wasser
Heute am Gewässer VN Ružín
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
Bestes Zeitfenster heute
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Höhenprofil: Stausee
Gelände in 3D
Historische Bilder



Wasserverschmutzung am Gewässer VN Ružín
Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025
Am stärksten verschmutzte Fischereirevierealle mit einem unerfüllten Standard
Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku VN Ružín
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Punkte kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 8× Kvartérny pokryv
Tektonické jednotky
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Regionálne geologické členenie
Regionálne geologické členenie (podjednotky)
Inžinierskogeologické rajóny
Inžinierskogeologické formácie
Náchylnosť územia na svahové deformácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Genetický typ podzemných vôd
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Säuregehalt des Wassers
Wasserhärte
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
46,5 mg/l57. percentil8,25 mg/l48. percentil13,6 mg/l45. percentil0,103 mg/l44. percentil5,96 mg/l34. percentil2,00 mg/l31. percentil33,8 mg/l22. percentil106 mg/l20. percentilŽiviny a organické znečistenie
10,0 mg/l73. percentil0,0930 mg/l42. percentil2,60 mg/l35. percentil0,0279 mg/l8. percentilMetalle
303 μg/l88. percentil30,7 μg/l50. percentil5,88 μg/l44. percentil0,0758 mg/l37. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
56,2 mg/kg95. percentil163 mg/kg95. percentil12,2 mg/kg95. percentil1,49 mg/kg95. percentil1,54 mg/kg95. percentil27,4 mg/kg93. percentil6,48 mg/kg91. percentil126 mg/kg91. percentil192 mg/kg88. percentil0,489 mg/kg85. percentil28,0 mg/kg85. percentil11,2 mg/kg82. percentil0,549 mg/kg75. percentil79,8 mg/kg72. percentil0,237 mg/kg47. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
2,05 %95. percentil6,74 %81. percentil3,27 %75. percentil1.119 mg/kg74. percentil1,14 %68. percentil0,967 %68. percentil4.867 mg/kg65. percentil843 mg/kg50. percentil1,61 %36. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
116 mg/kg91. percentil38,6 mg/kg91. percentil41,9 mg/kg90. percentil80,5 mg/kg88. percentil597 mg/kg86. percentil70,4 mg/kg81. percentil468 mg/kg71. percentil1,67 mg/kg66. percentil15,3 mg/kg61. percentil107 mg/kg21. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
Radonrisiko im Grundgestein
1,64 %90. percentil7,50 ppm56. percentil2,44 ppm31. percentil1.670 Bq/m²58. percentilRadónové riziko podľa izoplôch
Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž
Magnetická anomália
Bouguerova tiažová anomália
Geotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Náchylnosť pôd na okysľovanie
Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)
Litogeochemické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián prameň 16 46,4 Bq/l 3,71 Bq/l upravený prameň 7 4,97 Bq/l 3,17 Bq/l výtok z banského diela 1 3,16 Bq/l 3,16 Bq/l potok, rieka 1 1,49 Bq/l 1,49 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 0,400 Bq/l 0,400 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 3,35 Bq/l 3,35 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Name Arten Ťažené Ukončenie Od vody Pinga č.70 pinga, pingový ťah Fe rudy 430 m Halda pri pinge č.70 halda Fe rudy 440 m Pinga č.69 pinga, pingový ťah Fe rudy 490 m Pinga č.50 pinga, pingový ťah Fe rudy 620 m Pinga č.68 pinga, pingový ťah Fe rudy 710 m Pinga č.67 pinga, pingový ťah Fe rudy 860 m Pinga č.66 pinga, pingový ťah Fe rudy 880 m Pinga č.65 pinga, pingový ťah Fe rudy 890 m Pinga č.64 pinga, pingový ťah Fe rudy 1,0 km Halda pri bezmennej štôlni č.41 halda Fe rudy 1,1 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Jaklovce azbest + azbestová hornina Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 1,2 km Jaklovce I barit Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 1,7 km Jaklovce I barit Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 1,9 km Jaklovce – Kurtova Skala vápenec vysokopercentný Ťažené ložisko – Calmit, spol. s r.o. – závod Margecany 2,0 km Jaklovce – Kurtova Skala vápenec vysokopercentný Ťažené ložisko – Calmit, spol. s r.o. – závod Margecany 2,1 km Veľký Folkmár – Folkmárska Skala vápenec ostatný Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 3,9 km Sedlice stavebný kameň Ťažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 4,8 km Sedlice stavebný kameň Ťažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 4,8 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Metalle Arten Od vody Košická Belá, žily Pod Uhliská, Nad Uhliská, Nad mlynom, Na Uhliská, Azurdorka, Roveň-Kurcikovo Komplexné železné rudy Fe, Cu ložiskový výskyt 360 m Košická Belá, žily Jedlinka, Mlynská, Predné Nové Komplexné železné rudy Fe, Cu ložiskový výskyt 650 m Opátka, výskyt Zlatník Komplexné železné rudy Fe, Cu mineralogický výskyt 1,1 km Košické Hámre, Klára Železné rudy Fe mineralogický výskyt 1,6 km Jaklovce I. Barit barit malé ložisko 1,7 km Veľký Folkmár, Folkmárska skala Železné rudy Fe mineralogický výskyt 1,7 km Košická Belá, žila Kopaniny Komplexné železné rudy Fe, Cu mineralogický výskyt 1,8 km Jaklovce – Baniská Komplexné železné rudy Fe, Cu mineralogický výskyt 2,2 km Kojšov, žilníky Primášov grund a Teplý jarok Komplexné železné rudy Fe, Cu mineralogický výskyt 2,4 km Žakarovce, žila Štefánia Barit barit ložiskový výskyt 2,6 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Standort Arten Tiefe Archívna správa Od vody T-8 inžiniersko-geologický 8,5 m 876110 m 1112 inžiniersko-geologický 44,0 m 1117320 m 1111 inžiniersko-geologický 61,0 m 1117330 m T-9 inžiniersko-geologický 8,0 m 876130 m T-7 inžiniersko-geologický 10,0 m 876140 m T-6 inžiniersko-geologický 10,0 m 876150 m 1113 inžiniersko-geologický 65,0 m 1117350 m T-5 inžiniersko-geologický 13,0 m 876150 m 340 ložiskový 199,0 m 7909560 m Ružín úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 9,0 m 8092 115Ac6.pdf70 m HR-8 hydrogeologický 9,0 m 809270 m Ružín úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 9,8 m 11071 115Ac12.pdf90 m Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Quelle Arten Wassertemperatur (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 9 6,1 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Standort Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Malá Lodina – VD Ružín SK200500FK 80 m Margecany – Rušňové depo, Cargo a.s. SK200510KF 240 m Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Margecany 3 000 m² 1990 – 100 m Margecany 300 m² 1991 – 110 m Margecany – Rolova Huta 3 200 m² 1987 – 140 m Margecany 900 m² 1990 – 150 m Margecany – Rolova Huta 125 m² 1990 – 150 m Jaklovce 1 500 m² 1989 – 540 m Veľký Folkmar 250 m² 1992 – 930 m Kluknava – skládka KO Zimermanka – Margecany 4 500 m² 1984 monitorovaná 950 m Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisationen und Standort
Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?
Weitere Fließgewässer in der Nähe
Salmonidengewässer (Forelle)VN Jaklovce
1 Fischereirevier
KarpfengewässerVVN Ružín
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Sopotnica (KE)
1 Fischereirevier
Karpfengewässer, Salmonid – ForelleHernad
11 FischereireviereVN Thurzov č. 1 a 2
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Kojšovský potok
1 Fischereirevier
Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen
13aus 100
1445Fischereireviere
Kartenfarbe
Karte wird geladen…
niedrigerhöher
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,30 μg/lmedián 5,40 μg/l23 vzoriek9 % pod medzou stanovenia
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 12,5 μg/lmedián 2,60 μg/l23 vzoriek17 % pod medzou stanovenia
KupferCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 11,7 μg/lmedián 4,10 μg/l23 vzoriek
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,80 μg/lmedián 5,10 μg/l23 vzoriek13 % pod medzou stanovenia
BáriumBazvýšená (horných 10 %)
najvyššie 110 μg/lmedián 30,0 μg/l23 vzoriek
CadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l23 vzoriek
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 31,0 μg/lmedián 5,00 μg/l23 vzoriek70 % pod medzou stanovenia
StronciumSrmierne zvýšená
najvyššie 350 μg/lmedián 110 μg/l23 vzoriek
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l23 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
FührenPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l23 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 13,9 mg/lmedián 5,84 mg/l23 vzoriek
ChromCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 12,3 μg/lmedián 0,250 μg/l41 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
AntimonSbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 12,4 μg/lmedián 0,100 μg/l41 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,310 mg/lmedián 0,00500 mg/l41 vzoriek54 % pod medzou stanovenia
QuecksilberHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,100 μg/l41 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 13,0 μg/lmedián 0,500 μg/l41 vzoriek61 % pod medzou stanovenia
KupferCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 12,3 μg/lmedián 0,250 μg/l41 vzoriek
FührenPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l41 vzoriek56 % pod medzou stanovenia
ZinkZnzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 908 μg/lmedián 2,00 μg/l41 vzoriek41 % pod medzou stanovenia
LítiumLibežná hodnota
najvyššie 12,0 μg/lmedián 3,00 μg/l41 vzoriek39 % pod medzou stanovenia
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l19 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l41 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l41 vzoriek100 % pod medzou stanovenia