Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers 06:00–08:00 VN Môťová, Fensterpunktzahl 15. Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 04:04. Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen. DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger. Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen. Geländehöhe entlang des Fischereireviers und der ungefähre Wasserstand. Stausee Da es sich um einen Stausee handelt, wird das Fließgewässer hier nicht bewertet: Das Wasser weist keine Strömung, kein Gefälle und kein Gefälle auf. Die Karte zeigt die Geländehöhe entlang des Fischereireviers. Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Die Höhe ist ungefähr (Fehler von einigen Metern). Das 3D-Geländemodell wird geladen… Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2018 bis 2024: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen. Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können. Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung 1 von 1 Fischereireviere am Fließgewässer mit SHMÚ-Daten: Der nächstgelegene Standort weist in mindestens einem Indikator einen nicht erfüllten Standard auf. 1 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator. Wasserverschmutzung im Flussgebiet GranVerschmutztes Wasser in Slowakei Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 2 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,8modelový odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizácia 183 mg/l, mäkká voda (5,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 5 aus 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Kadmium 1,59 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 45°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 95 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 55nGy/h dávkový príkon 73. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 1objekt do 3 km Najbližšie: Halda Sekier-Môťová (halda), 2,3 km od vody. 0vzoriek so zlatom 5 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 0 aus 6ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Arzén 1,00 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 50. percentil (VN-Môťová-200 m nad korunou hrádze). 268vrtov do 3 km 215 rozborov vody v okolí Z toho 268 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 49°C na ústí vrtu 17 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Kováčová – K-1, výdatnosť 50,0 l/s, 6,8 km od vody. 4lokalít do 3 km 4 záťaže Najbližšia záťaž: Zvolen – Bučina – čierna impregnácia, 910 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 11záznamov do 5 km 5 ložísk, 6 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 32plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 1 z 2 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,78typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 5,1°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,90 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 183mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 55nGy/h vo vzduchu rozsah 54 až 56 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 30 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 95 mW/m². Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: VN-Môťová-200 m nad korunou hrádze, 1997, 300 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: VN-Môťová-200 m nad korunou hrádze, 1997, 300 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: VN-Môťová-200 m nad korunou hrádze, 1997, 300 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: VN-Môťová-200 m nad korunou hrádze, 1997, 300 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: VN-Môťová-200 m nad korunou hrádze, 1997, 300 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: VN-Môťová-200 m nad korunou hrádze, 1997, 300 m od vody. Porovnanie: 27. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: VN-Môťová-200 m nad korunou hrádze, 1997, 300 m od vody. Porovnanie: 23. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 840 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 268 vrtov v pásme 3 km, z toho 122 hydrogeologických a 146 ostatných; s číslom archívnej správy 268. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie? Flussgebiet Gran
Jetzt am Wasser
Heute am Gewässer VN Môťová
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
Bestes Zeitfenster heute
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Höhenprofil: Stausee
Gelände in 3D
Historische Bilder



Wasserverschmutzung am Gewässer VN Môťová
Oberflächengewässer in der Nähe der Fischereirevierenächstgelegene SHMÚ-Überwachungsstelle, 2025
Am stärksten verschmutzte Fischereirevierealle mit einem unerfüllten Standard
Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku VN Môťová
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Punkte kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Säuregehalt des Wassers
Wasserhärte
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
0,168 mg/l72. percentil4,56 mg/l70. percentil10,3 mg/l55. percentil10,3 mg/l53. percentil27,5 mg/l30. percentil6,28 mg/l17. percentil25,8 mg/l15. percentil87,4 mg/l15. percentilŽiviny a organické znečistenie
8,17 mg/l95. percentil0,518 mg/l86. percentil8,23 mg/l64. percentil0,237 mg/l63. percentilMetalle
395 μg/l92. percentil0,322 mg/l86. percentil16,2 μg/l81. percentil28,1 μg/l48. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
1,59 mg/kg95. percentil257 mg/kg93. percentil14,1 mg/kg93. percentil0,808 mg/kg93. percentil108 mg/kg91. percentil0,483 mg/kg89. percentil30,7 mg/kg87. percentil45,7 mg/kg87. percentil2,00 mg/kg83. percentil11,5 mg/kg80. percentil3,49 mg/kg74. percentil0,222 mg/kg44. percentil68,1 mg/kg43. percentil0,312 mg/kg36. percentil20,2 mg/kg29. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
3.796 mg/kg96. percentil2.459 mg/kg96. percentil4,16 %92. percentil6.404 mg/kg89. percentil6,52 %76. percentil0,812 %38. percentil0,697 %25. percentil1,34 %24. percentil1,26 %23. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
615 mg/kg87. percentil34,5 mg/kg81. percentil162 mg/kg70. percentil65,4 mg/kg69. percentil452 mg/kg66. percentil1,65 mg/kg64. percentil15,4 mg/kg63. percentil88,0 mg/kg49. percentil23,7 mg/kg17. percentil42,8 mg/kg13. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
2,95 ppm79. percentil8,45 ppm76. percentil1,29 %45. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián Quelle 5 15,0 Bq/l 6,00 Bq/l vodná nádrž 1 17,0 Bq/l 17,0 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 1,00 Bq/l 1,00 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Name Arten Ťažené Ukončenie Od vody Halda Sekier-Môťová halda stavebný kameň 2,3 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Zvolen tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,8 km Zvolen tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,8 km Môťová – Sekier stavebný kameň Ťažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 2,1 km Môťová – Sekier stavebný kameň Ťažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o. 2,1 km Šúplatka – Michalková stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Arenio group s. r. o. 4,5 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Standort Arten Tiefe Archívna správa Od vody Zvolen úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 19,0 m 81988 123Ad109.pdf90 m Bučina-Zvolen úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou – 31784 123Ad20.pdf120 m Zvolen úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 25,0 m 13781 123Ad13.pdf150 m Zvolen-priehrada širokoprofilový vrt 70,0 m 58585 123Ad48.pdf180 m Zvolen úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 49,5 m 82684 123Ad113.pdf210 m Zvolen úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 36,0 m 82684 123Ad112.pdf230 m Zvolen úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 84,0 m 82684 123Ad118.pdf310 m Zvolen úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 75,0 m 82684 123Ad110.pdf310 m Zvolen-Môťová úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 90,0 m 60721 123Ad49.pdf350 m Zvolen úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 75,0 m 82684 123Ad111.pdf360 m Zvolen úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 49,5 m 82684 123Ad117.pdf360 m Zvolen úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 49,5 m 82684 123Ad114.pdf360 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Temperatur Výdatnosť Tiefe Chemický typ vody Využívanie Od vody Borova Hora – BL-2 29 °C 30,0 l/s 300 m nevyužívaný 4,6 km Sliač 22 °C 0,1 l/s 41 m Ca-SO4 nevyužívaný 5,0 km Sliač 21 °C 0,1 l/s 25,15 m Ca-SO4 nevyužívaný 5,0 km Sliač 22 °C 0,0 l/s 14 m Ca-SO4 nevyužívaný 5,1 km Sliač – I.A 32 °C 5,5 l/s 58,8 m Ca-SO4 využívaný 5,3 km Sliač – BO-3 30 °C 3,5 l/s 252 m Ca-SO4 nevyužívaný 5,7 km Sliač – BO-7 43 °C 27,7 l/s 572 m nevyužívaný 5,9 km Kováčová – P-7 12 °C – 9 m Ca-SO4, resp. Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 6,7 km Kováčová – P-6 25 °C – 9 m Ca-SO4, resp. Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 6,7 km Kováčová 46 °C 20,0 l/s 412 m Ca-SO4, resp. Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 6,7 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Quelle Arten Wassertemperatur (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 25 490 m kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 6 720 m kategória c5 minerálna voda 23-38 > 50 1 3,4 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 3 3,5 km kategória d4 minerálna voda 39-55 31-50 1 5,9 km kategória d2 minerálna voda 39-55 5-15 1 6,1 km kategória Kováčová termálne kúpalisko – – 1 6,2 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Standort Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Zvolen – Bučina – čierna impregnácia SK200220FP 910 m Zvolen – Bučina – biela impregnácia SK200220FP 940 m Zvolen – Železničné opravovne a strojárne SK200220FP 1,2 km Zvolen – Bučina – stará depónia SK200220FP 1,2 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisationen und Standort
Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?
Weitere Fließgewässer in der Nähe
Salmonidengewässer (Forelle)Sekier
1 Fischereirevier
Karpfengewässer, Salmonid – ForelleSlatina
2 Fischereireviere
Karpfengewässer, Salmonid – Äsche, Salmonid – ForelleGran
19 Fischereireviere
Salmonidengewässer (Forelle)Ľubica
1 Fischereirevier
KarpfengewässerKováčovský rybník
1 Fischereirevier
KarpfengewässerVN Dobrá Niva
1 Fischereirevier
Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen
9aus 100
1445Fischereireviere
Kartenfarbe
Karte wird geladen…
niedrigerhöher
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ArsenAsbežná hodnota
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia
BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 23,0 μg/lmedián 23,0 μg/l1 vzorka
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 6,46 mg/lmedián 6,46 mg/l1 vzorka
ZinkZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 11 162 μg/lmedián 16,5 μg/l16 vzoriek
CadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4,40 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,100 mg/lmedián 0,00500 mg/l16 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 55,0 μg/lmedián 4,00 μg/l16 vzoriek25 % pod medzou stanovenia
SelenSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l16 vzoriek63 % pod medzou stanovenia
ChromCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
KupferCumierne zvýšená
najvyššie 3,50 μg/lmedián 0,800 μg/l16 vzoriek
ArsenAsmierne zvýšená
najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
FührenPbmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
QuecksilberHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia