Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

VN Môťová

Cuenca: HronCiprínido
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
1,9km
región
Región de Banská Bystrica
Imagen aérea del curso de agua VN Môťová con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua VN Môťová

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

VN Môťová, puntuación de la ventana 17.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 09:05.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación: embalse

    Altura del terreno a lo largo del coto de pesca y nivel del agua aproximado.

    Embalse Es un embalse, por lo que el curso de agua no se evalúa aquí: el agua no tiene corriente, caída ni pendiente. El gráfico muestra la altura del terreno a lo largo del coto de pesca.

    2953003053103153200,0 km0,5 km1,0 km1,5 km
    Perfil de elevación del terreno (Embalse): de 314 a 298 m s. n. m. en 1,9 km.
    Altura del terreno a lo largo de la línea del coto de pesca, desde el inicio (izquierda) hasta el final
    Nivel del agua aproximado
    299 m a.s.l.
    Punto más bajo del perfil
    298 m a.s.l.
    Punto más alto del perfil
    314 m a.s.l.

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La altura es aproximada (error de unos pocos metros).

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2018 a 2024: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua VN Môťová de 2018
    2018fotografiado 3 jul 2018
    Imagen aérea del curso de agua VN Môťová de 2021
    2021fotografiado 8 jul 2021
    Imagen aérea del curso de agua VN Môťová de 2024
    2024fotografiado 27 jul 2024

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua VN Môťová

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    1 de 1 cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ: el sitio más cercano tiene una norma incumplida en al menos un indicador.

    • de 1 a 2 indicadores1

    Cotos de pesca más contaminadostodas con norma incumplida

    • VN MôťováVN Môťová · norma incumplida en 2 de 4 años1 indicador

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación1

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku VN Môťová

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 2 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,8modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 183 mg/l, mäkká voda (5,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    5 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Kadmium 1,59 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 95 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    55nGy/h dávkový príkon

    73. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    1objekt do 3 km

    Najbližšie: Halda Sekier-Môťová (halda), 2,3 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    5 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 6ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Arzén 1,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 50. percentil (VN-Môťová-200 m nad korunou hrádze).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    268vrtov do 3 km

    215 rozborov vody v okolí

    Z toho 268 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    49°C na ústí vrtu

    17 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Kováčová – K-1, výdatnosť 50,0 l/s, 6,8 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    4lokalít do 3 km

    4 záťaže

    Najbližšia záťaž: Zvolen – Bučina – čierna impregnácia, 910 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    11záznamov do 5 km

    5 ložísk, 6 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    32plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu2,3m
    • 2 – 550%SR 48 %
    • 0 – 250%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles50%SR 8,8 %
    • stredný pokles50%SR 6,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov horských tokov100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 2 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Grava100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)100%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 7,78typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    5,1°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (0,90 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    183mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluorurosF0,168 mg/l72. percentil
    • DraslíkK4,56 mg/l70. percentil
    • SodioNa10,3 mg/l55. percentil
    • ClorurosCl10,3 mg/l53. percentil
    • SulfatosSO427,5 mg/l30. percentil
    • MagnesioMg6,28 mg/l17. percentil
    • CalcioCa25,8 mg/l15. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO387,4 mg/l15. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK8,17 mg/l95. percentil
    • AmóniumNH40,518 mg/l86. percentil
    • NitratosNO38,23 mg/l64. percentil
    • FosforečnanyPO40,237 mg/l63. percentil

    Metales

    • AluminioAl395 μg/l92. percentil
    • HierroFe0,322 mg/l86. percentil
    • CincZn16,2 μg/l81. percentil
    • ManganesoMn28,1 μg/l48. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CadmioCd1,59 mg/kg95. percentil
    • CincZn257 mg/kg93. percentil
    • CobaltoCo14,1 mg/kg93. percentil
    • MercurioHg0,808 mg/kg93. percentil
    • VanadioV108 mg/kg91. percentil
    • BizmutBi0,483 mg/kg89. percentil
    • PlomoPb30,7 mg/kg87. percentil
    • CobreCu45,7 mg/kg87. percentil
    • AntimonioSb2,00 mg/kg83. percentil
    • ArsénicoAs11,5 mg/kg80. percentil
    • CínSn3,49 mg/kg74. percentil
    • SelenioSe0,222 mg/kg44. percentil
    • CromoCr68,1 mg/kg43. percentil
    • MolibdenoMo0,312 mg/kg36. percentil
    • NíquelNi20,2 mg/kg29. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganesoMn3796 mg/kg96. percentil
    • FósforoP2459 mg/kg96. percentil
    • HierroFe4,16 %92. percentil
    • TitánTi6404 mg/kg89. percentil
    • AluminioAl6,52 %76. percentil
    • SodioNa0,812 %38. percentil
    • MagnesioMg0,697 %25. percentil
    • DraslíkK1,34 %24. percentil
    • CalcioCa1,26 %23. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BáriumBa615 mg/kg87. percentil
    • YtriumY34,5 mg/kg81. percentil
    • StronciumSr162 mg/kg70. percentil
    • CérCe65,4 mg/kg69. percentil
    • ZirkónZr452 mg/kg66. percentil
    • BerilioBe1,65 mg/kg64. percentil
    • GáliumGa15,4 mg/kg63. percentil
    • RubídiumRb88,0 mg/kg49. percentil
    • LítiumLi23,7 mg/kg17. percentil
    • BoroB42,8 mg/kg13. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    55nGy/h vo vzduchu

    rozsah 54 až 56 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,95 ppm79. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,45 ppm76. percentil
    • Potasio (K)K1,29 %45. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 95 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)282–663m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek415m a.s.l.
    • Pendiente media7,4°
    • Priemerná januárová teplota-3,0°C
    • Priemerná júlová teplota19,3°C
    • Ročné zrážky650mm

    Geomorfologické celky

    • Zvolenská kotlina100%SR 2,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovenské stredohorie100%SR 9,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda Sekier-Môťová – 5 – halda (2,3 km od vody)Zvolen – Bučina – čierna impregnácia – SK200220FP (910 m od vody)Zvolen – Bučina – biela impregnácia – SK200220FP (940 m od vody)Zvolen – Železničné opravovne a strojárne – SK200220FP (1,2 km od vody)Zvolen – Bučina – stará depónia – SK200220FP (1,2 km od vody)Borova Hora – BL-2 – nekúpeľný (4,6 km od vody)Sliač – kúpeľný (5,0 km od vody)Sliač – kúpeľný (5,0 km od vody)Sliač – kúpeľný (5,1 km od vody)Sliač – I.A – kúpeľný (5,3 km od vody)Sliač – BO-3 – kúpeľný (5,7 km od vody)Sliač – BO-7 – kúpeľný (5,9 km od vody)Kováčová – P-7 – kúpeľný (6,7 km od vody)Kováčová – P-6 – kúpeľný (6,7 km od vody)Kováčová – kúpeľný (6,7 km od vody)Kováčová – P-3 – kúpeľný (6,7 km od vody)Kováčová – P-4 – kúpeľný (6,7 km od vody)Kováčová – K-2 – kúpeľný (6,8 km od vody)Kováčová – K-1 – kúpeľný (6,8 km od vody)Sielnica – BO-8 – nekúpeľný (8,2 km od vody)Sielnica – KMV-1 – nekúpeľný (8,2 km od vody)Sielnica – BO-9 – nekúpeľný (9,8 km od vody)a1 (490 m od vody)b1 (720 m od vody)a1 (1,8 km od vody)a1 (2,5 km od vody)a1 (2,6 km od vody)b1 (2,7 km od vody)a1 (2,7 km od vody)b1 (3,1 km od vody)a1 (3,4 km od vody)c5 (3,4 km od vody)a1 (3,5 km od vody)c1 (3,5 km od vody)c1 (4,0 km od vody)a1 (4,0 km od vody)b1 (4,0 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (4,7 km od vody)a1 (4,7 km od vody)a1 (4,8 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (5,9 km od vody)d4 (5,9 km od vody)d2 (6,1 km od vody)a1 (6,5 km od vody)a1 (6,7 km od vody)b1 (6,9 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (8,2 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (9,5 km od vody)a1 (9,6 km od vody)c1 (9,8 km od vody)b1 (10 km od vody)Kováčová (6,2 km od vody)Zvolen – tehliarske suroviny (1,8 km od vody)Môťová – Sekier – stavebný kameň (2,1 km od vody)Zvolen – tehliarske suroviny (1,8 km od vody)Môťová – Sekier – stavebný kameň (2,1 km od vody)Šúplatka – Michalková – stavebný kameň (4,5 km od vody)Zvolen – stavebný kameň – aglomeráty (1,3 km od vody)Lieskovec – keramické íly (3,1 km od vody)Sliač Ovsenô – diatomit (3,5 km od vody)Sliač – Borová Hora – Mn rudy (3,5 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 169,195 – 178,6 – štrkopiesky (4,4 km od vody)Zvolen – Bariny – lignit (4,5 km od vody)ZVOLEN-BUCINA – Zosuvy (260 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)– Zosuvy (390 m od vody)ZVOLEN-BUCINA – Zosuvy (390 m od vody)ZVOLEN-BUCINA – Zosuvy (430 m od vody)SLATINKA – Zosuvy (480 m od vody)– Zosuvy (560 m od vody)ZVOLEN – Zosuvy (1,1 km od vody)ZVOLEN – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)ZVOLEN – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)STARA HUTA – Blokové polia (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)ZVOLEN – Zosuvy (1,6 km od vody)ZVOLEN-MOTOVA – Zosuvy (1,8 km od vody)HUTA – Zosuvy (1,8 km od vody)MOTOVA – Zosuvy (1,8 km od vody)ZVOLEN-MOTOVA – Zosuvy (2,0 km od vody)SLATINKA – Zosuvy (2,1 km od vody)BAKOVA JAMA – Zosuvy (2,1 km od vody)ZVOLEN – Zosuvy (2,2 km od vody)ZVOLEN – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)ZVOLEN – Zosuvy (2,5 km od vody)ZVOLEN – Zosuvy (2,6 km od vody)SLATINKA – Zosuvy (2,8 km od vody)ZVOLEN – Zosuvy (2,8 km od vody)ZVOLEN – Zosuvy (2,8 km od vody)BAKOVA JAMA – Zosuvy (2,9 km od vody)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Bučina-Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Zvolen-priehrada – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (180 m od vody)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m od vody)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Zvolen-Môťová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (360 m od vody)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (360 m od vody)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (360 m od vody)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (380 m od vody)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (380 m od vody)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m od vody)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m od vody)Zvolen – monitorovací vrt (520 m od vody)Zvolen – monitorovací vrt (520 m od vody)Zvolen – monitorovací vrt (530 m od vody)Zvolen – monitorovací vrt (560 m od vody)Zvolen – monitorovací vrt (560 m od vody)Zvolen – monitorovací vrt (560 m od vody)Môťová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (810 m od vody)Zvolen – monitorovací vrt (820 m od vody)Slatinka-Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (850 m od vody)ôťová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (870 m od vody)Sekier-Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (870 m od vody)Zvolen – monitorovací vrt (890 m od vody)Zvolen – monitorovací vrt (950 m od vody)Zvolen – monitorovací vrt (970 m od vody)Zvolen – monitorovací vrt (980 m od vody)Zvolen – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Zvolen – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Zvolen – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Zvolen – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Zvolen – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Zvolen – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Zvolen – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Zvolen – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Zvolen – monitorovací vrt (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (150 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (380 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (520 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (520 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (530 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (560 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (560 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (560 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (800 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (810 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (820 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (870 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (870 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (890 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (950 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (970 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (980 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ArsénicoAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: VN-Môťová-200 m nad korunou hrádze, 1997, 300 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: VN-Môťová-200 m nad korunou hrádze, 1997, 300 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: VN-Môťová-200 m nad korunou hrádze, 1997, 300 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: VN-Môťová-200 m nad korunou hrádze, 1997, 300 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: VN-Môťová-200 m nad korunou hrádze, 1997, 300 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 23,0 μg/lmedián 23,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: VN-Môťová-200 m nad korunou hrádze, 1997, 300 m od vody. Porovnanie: 27. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 6,46 mg/lmedián 6,46 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: VN-Môťová-200 m nad korunou hrádze, 1997, 300 m od vody. Porovnanie: 23. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)1 vzorka, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)1 vzorka, najviac 815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)1 vzorka, najviac 2 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 vzorka, najviac 1815 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • CincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 11 162 μg/lmedián 16,5 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 840 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4,40 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,100 mg/lmedián 0,00500 mg/l16 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 55,0 μg/lmedián 4,00 μg/l16 vzoriek25 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 1,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l16 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCumierne zvýšená
      najvyššie 3,50 μg/lmedián 0,800 μg/l16 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,9 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,7 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    fuente515,0 Bq/l6,00 Bq/l
    vodná nádrž117,0 Bq/l17,0 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie11,00 Bq/l1,00 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • halda1×

    Najbližšie staré banské diela

    NombreEspecieŤaženéUkončenieOd vody
    Halda Sekier-Môťováhaldastavebný kameň2,3 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Zvolentehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená1,8 km
    Zvolentehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená1,8 km
    Môťová – Sekierstavebný kameňŤažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.2,1 km
    Môťová – Sekierstavebný kameňŤažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.2,1 km
    Šúplatka – Michalkovástavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Arenio group s. r. o.4,5 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    268 vrtov v pásme 3 km, z toho 122 hydrogeologických a 146 ostatných; s číslom archívnej správy 268.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m94×
    • 10–30 m110×
    • 30–100 m29×
    • 100–300 m3×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Zvolenúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou19,0 m81988 123Ad109.pdf90 m
    Bučina-Zvolenúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou–31784 123Ad20.pdf120 m
    Zvolenúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou25,0 m13781 123Ad13.pdf150 m
    Zvolen-priehradaširokoprofilový vrt70,0 m58585 123Ad48.pdf180 m
    Zvolenúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou49,5 m82684 123Ad113.pdf210 m
    Zvolenúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou36,0 m82684 123Ad112.pdf230 m
    Zvolenúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou84,0 m82684 123Ad118.pdf310 m
    Zvolenúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou75,0 m82684 123Ad110.pdf310 m
    Zvolen-Môťováúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou90,0 m60721 123Ad49.pdf350 m
    Zvolenúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou75,0 m82684 123Ad111.pdf360 m
    Zvolenúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou49,5 m82684 123Ad117.pdf360 m
    Zvolenúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou49,5 m82684 123Ad114.pdf360 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Borova Hora – BL-229 °C30,0 l/s300 mnevyužívaný4,6 km
    Sliač22 °C0,1 l/s41 mCa-SO4nevyužívaný5,0 km
    Sliač21 °C0,1 l/s25,15 mCa-SO4nevyužívaný5,0 km
    Sliač22 °C0,0 l/s14 mCa-SO4nevyužívaný5,1 km
    Sliač – I.A32 °C5,5 l/s58,8 mCa-SO4využívaný5,3 km
    Sliač – BO-330 °C3,5 l/s252 mCa-SO4nevyužívaný5,7 km
    Sliač – BO-743 °C27,7 l/s572 mnevyužívaný5,9 km
    Kováčová – P-712 °C–9 mCa-SO4, resp. Ca-Mg-SO4nevyužívaný6,7 km
    Kováčová – P-625 °C–9 mCa-SO4, resp. Ca-Mg-SO4nevyužívaný6,7 km
    Kováčová46 °C20,0 l/s412 mCa-SO4, resp. Ca-Mg-SO4nevyužívaný6,7 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 525490 m
    kategória b1minerálna voda15-22< 56720 m
    kategória c5minerálna voda23-38> 5013,4 km
    kategória c1minerálna voda23-38< 533,5 km
    kategória d4minerálna voda39-5531-5015,9 km
    kategória d2minerálna voda39-555-1516,1 km
    kategória Kováčovátermálne kúpalisko––16,2 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    UbicaciónČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Zvolen – Bučina – čierna impregnáciaSK200220FP910 m
    Zvolen – Bučina – biela impregnáciaSK200220FP940 m
    Zvolen – Železničné opravovne a strojárneSK200220FP1,2 km
    Zvolen – Bučina – stará depóniaSK200220FP1,2 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy31×
    • Blokové polia1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny20×
    • Stabilizovaný12×

    Súčasný stav

    • Nedostatočne doložené14×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0005×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova4×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Zvolen1 coto de pesca · 1,9 km11VN Môťová11

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Hron