Ma a(z) VN Môťová vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

VN Môťová, ablakpontszám 19.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 17:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    2953003053103153200,0 km0,5 km1,0 km1,5 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 314-től 298 m tengerszint feletti magasságig 1,9 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    299 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    298 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    314 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Môťová vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. júl. 3.
    VN Môťová vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. júl. 8.
    VN Môťová vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. júl. 27.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Môťová vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025

    A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 1 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát.

    • 1–2 mutató1

    Legszennyezettebb horgászvizekmindegyik nem teljesített határértékkel

    • VN MôťováVN Môťová · nem teljesült határérték 4 évből 2 évben1 mutató

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) VN Môťová vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (2 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 7,8modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃

    Mineralizáció 183 mg/l, lágy víz (5,1 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    5 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Kadmium 1,59 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 95. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Láb alatti hőség

    45°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 95 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 75 °C (30 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    55NGY/H dózisteljesítmény

    73. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    1objektum 3 km-en belül

    Legközelebbi: Halda Sekier-Môťová (roncs), 2,3 km-re a víztől.

    Arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    5 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    Nyomelemek a patakvízben

    0 6 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Arzén 1,00 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 50. percentilis (VN-Môťová-200 m nad korunou hrádze).

    Fúrások és talajvízelemzések

    268fúrás 3 km-en belül

    215 vízelemzés a közelben

    Közülük 268-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    0 °C120

    Geotermikus energia

    49°C a kútfejnél

    17 geotermikus fúrás 10 km-en belül

    Legmelegebb: Kováčová – K-1, hozam 50,0 l/s, 6,8 km-re a víztől.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    4Telephelyek 3 km-en belül

    4 környezeti terhelés

    Legközelebbi teher: Zvolen – Bučina – čierna impregnácia, 910 m-re a víztől. A közelség nem jelenti azt, hogy az anyagok a helyről a vízbe szivárognak.

    Lelőhelyek és ércesemények

    11bejegyzés 5 km-en belül

    5 telep, 6 ércelőfordulás

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    32terület 3 km-en belül

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai1×

    Kvaterneri fedezet

    • árterek folyóvízi üledékei100%SR 68 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    • A kvaterner burkolat tipikus vastagsága2,3m
    • 2 – 550%SR 48 %
    • 0 – 250%SR 16 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neutektonikus egységek

    • negatív egység (hegyvidéki medencék)100%SR 14 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Neotektonikus mozgások iránya

    • kis süllyedés50%SR 8,8 %
    • közepes süllyedés50%SR 6,8 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • házon belüli medencék100%SR 44 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • belső medencék100%SR 4,5 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Mérnök-geológiai körzetek

    • hegyi patak lelőhelyek régiója100%SR 21 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Műszaki-geológiai képződmények

    • kvaterner üledékek kialakulása100%SR 71 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 2 pontjából 1-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Víztartó típus

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Kavics)100%SR 22 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)

    • szemcsés100%SR 86 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Hidrogeológiai funkció

    • víztartó100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,78tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    5,1°dH, lágy

    Kalcium és magnézium összege (0,90 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    183mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • FluoridF0,168 mg/l72. percentilis
    • KáliumK4,56 mg/l70. percentilis
    • NátriumNa10,3 mg/l55. percentilis
    • KloridCl10,3 mg/l53. percentilis
    • SzulfátokSO427,5 mg/l30. percentilis
    • MagnéziumMg6,28 mg/l17. percentilis
    • KalciumCa25,8 mg/l15. percentilis
    • BikarbonátokHCO387,4 mg/l15. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • Kémiai oxigénigényChSK8,17 mg/l95. percentilis
    • AmmóniaNH40,518 mg/l86. percentilis
    • NitrátokNO38,23 mg/l64. percentilis
    • FoszfátokPO40,237 mg/l63. percentilis

    Fémek

    • AlumíniumAl395 μg/l92. percentilis
    • VasalóFe0,322 mg/l86. percentilis
    • Cink-Zn16,2 μg/l81. percentilis
    • MangánMn28,1 μg/l48. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • KadmiumCd1,59 mg/kg95. percentilis
    • Cink-Zn257 mg/kg93. percentilis
    • KobaltCo14,1 mg/kg93. percentilis
    • HiganyHg0,808 mg/kg93. percentilis
    • VanádiumV108 mg/kg91. percentilis
    • BizmutBi0,483 mg/kg89. percentilis
    • ÓlomPb30,7 mg/kg87. percentilis
    • RézCu45,7 mg/kg87. percentilis
    • AntimonSb2,00 mg/kg83. percentilis
    • ArzénAs11,5 mg/kg80. percentilis
    • Ón-Sn3,49 mg/kg74. percentilis
    • SzelénSe0,222 mg/kg44. percentilis
    • KrómCr68,1 mg/kg43. percentilis
    • MolibdénMo0,312 mg/kg36. percentilis
    • NikkelNi20,2 mg/kg29. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • MangánMn3 796 mg/kg96. percentilis
    • FoszforP2 459 mg/kg96. percentilis
    • VasalóFe4,16 %92. percentilis
    • TitánTi6 404 mg/kg89. percentilis
    • AlumíniumAl6,52 %76. percentilis
    • NátriumNa0,812 %38. percentilis
    • MagnéziumMg0,697 %25. percentilis
    • KáliumK1,34 %24. percentilis
    • KalciumCa1,26 %23. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • BáriumBa615 mg/kg87. percentilis
    • IttriumY34,5 mg/kg81. percentilis
    • StronciumSr162 mg/kg70. percentilis
    • CériumCe65,4 mg/kg69. percentilis
    • CirkóniumZr452 mg/kg66. percentilis
    • BerilliumBe1,65 mg/kg64. percentilis
    • GalliumGa15,4 mg/kg63. percentilis
    • RubídiumRb88,0 mg/kg49. percentilis
    • LítiumLi23,7 mg/kg17. percentilis
    • BórB42,8 mg/kg13. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    55ngy/h a levegőben

    54-56 tartomány nGy/h

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    alacsony

    A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet.

    • Egyenértékű urán (EU)eU2,95 ppm79. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh8,45 ppm76. percentilis
    • Kálium (K)K1,29 %45. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS1373 858 Bq/m²93. percentilis

    Radonkockázat izopletek által

    • alacsony50%SR 36 %
    • közepes50%SR 64 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    -238nT

    -322--153 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -34mGal

    maradék −12,1 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    45 / 75 °C1000 és 2000 m mélységben

    30 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 95 mW/m².

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)282–663m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága415m a.s.l.
    • Átlagos lejtés7,4°
    • Januári átlaghőmérséklet-3,0°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet19,3°C
    • Évi csapadék650mm

    Geomorfológiai egységek

    • Zvolen-medence100%SR 2,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Szlovák központi hegyei100%SR 9,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • merítőiad100%SR 29 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A talajok savasodásra való érzékenysége

    • A savasodásra nem érzékeny talajok100%SR 27 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Neogén100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Halda Sekier-Môťová – 5 – roncs (2,3 km-re a víztől)Zvolen – Bučina – čierna impregnácia – SK200220FP (910 m-re a víztől)Zvolen – Bučina – biela impregnácia – SK200220FP (940 m-re a víztől)Zvolen – Železničné opravovne a strojárne – SK200220FP (1,2 km-re a víztől)Zvolen – Bučina – stará depónia – SK200220FP (1,2 km-re a víztől)Borova Hora – BL-2 – spanyollal hajó (4,6 km-re a víztől)Sliač – gyógyfürdő (5,0 km-re a víztől)Sliač – gyógyfürdő (5,0 km-re a víztől)Sliač – gyógyfürdő (5,1 km-re a víztől)Sliač – I.A – gyógyfürdő (5,3 km-re a víztől)Sliač – BO-3 – gyógyfürdő (5,7 km-re a víztől)Sliač – BO-7 – gyógyfürdő (5,9 km-re a víztől)Kováčová – P-7 – gyógyfürdő (6,7 km-re a víztől)Kováčová – P-6 – gyógyfürdő (6,7 km-re a víztől)Kováčová – gyógyfürdő (6,7 km-re a víztől)Kováčová – P-3 – gyógyfürdő (6,7 km-re a víztől)Kováčová – P-4 – gyógyfürdő (6,7 km-re a víztől)Kováčová – K-2 – gyógyfürdő (6,8 km-re a víztől)Kováčová – K-1 – gyógyfürdő (6,8 km-re a víztől)Sielnica – BO-8 – spanyollal hajó (8,2 km-re a víztől)Sielnica – KMV-1 – spanyollal hajó (8,2 km-re a víztől)Sielnica – BO-9 – spanyollal hajó (9,8 km-re a víztől)a1 (490 m-re a víztől)b1 (720 m-re a víztől)a1 (1,8 km-re a víztől)a1 (2,5 km-re a víztől)a1 (2,6 km-re a víztől)b1 (2,7 km-re a víztől)a1 (2,7 km-re a víztől)b1 (3,1 km-re a víztől)a1 (3,4 km-re a víztől)c5 (3,4 km-re a víztől)a1 (3,5 km-re a víztől)c1 (3,5 km-re a víztől)c1 (4,0 km-re a víztől)a1 (4,0 km-re a víztől)b1 (4,0 km-re a víztől)a1 (4,5 km-re a víztől)a1 (4,5 km-re a víztől)a1 (4,7 km-re a víztől)a1 (4,7 km-re a víztől)a1 (4,8 km-re a víztől)a1 (5,4 km-re a víztől)a1 (5,9 km-re a víztől)d4 (5,9 km-re a víztől)d2 (6,1 km-re a víztől)a1 (6,5 km-re a víztől)a1 (6,7 km-re a víztől)b1 (6,9 km-re a víztől)a1 (6,9 km-re a víztől)a1 (7,0 km-re a víztől)a1 (7,8 km-re a víztől)a1 (8,2 km-re a víztől)a1 (8,3 km-re a víztől)a1 (8,5 km-re a víztől)a1 (9,5 km-re a víztől)a1 (9,6 km-re a víztől)c1 (9,8 km-re a víztől)b1 (10 km-re a víztől)Kováčová (6,2 km-re a víztől)Zvolen – téglalap (1,8 km-re a víztől)Môťová – Sekier – építőkő (2,1 km-re a víztől)Zvolen – téglalap (1,8 km-re a víztől)Môťová – Sekier – építőkő (2,1 km-re a víztől)Šúplatka – Michalková – építőkő (4,5 km-re a víztől)Zvolen – építőkő – agglomerál (1,3 km-re a víztől)Lieskovec – kerámia agyag (3,1 km-re a víztől)Sliač Ovsenô – kétatemes (3,5 km-re a víztől)Sliač – Borová Hora – Mn ércek (3,5 km-re a víztől)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 169,195 – 178,6 – kavicsos homok (4,4 km-re a víztől)Zvolen – Bariny – barnaszén (4,5 km-re a víztől)ZVOLEN-BUCINA – Földcsuszamlások (260 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (270 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (390 m-re a víztől)ZVOLEN-BUCINA – Földcsuszamlások (390 m-re a víztől)ZVOLEN-BUCINA – Földcsuszamlások (430 m-re a víztől)SLATINKA – Földcsuszamlások (480 m-re a víztől)– Földcsuszamlások (560 m-re a víztől)ZVOLEN – Földcsuszamlások (1,1 km-re a víztől)ZVOLEN – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)ZVOLEN – Földcsuszamlások (1,2 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)STARA HUTA – Mezők blokkolása (1,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (1,3 km-re a víztől)ZVOLEN – Földcsuszamlások (1,6 km-re a víztől)ZVOLEN-MOTOVA – Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)HUTA – Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)MOTOVA – Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)ZVOLEN-MOTOVA – Földcsuszamlások (2,0 km-re a víztől)SLATINKA – Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)BAKOVA JAMA – Földcsuszamlások (2,1 km-re a víztől)ZVOLEN – Földcsuszamlások (2,2 km-re a víztől)ZVOLEN – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,4 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (2,5 km-re a víztől)ZVOLEN – Földcsuszamlások (2,5 km-re a víztől)ZVOLEN – Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)SLATINKA – Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)ZVOLEN – Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)ZVOLEN – Földcsuszamlások (2,8 km-re a víztől)BAKOVA JAMA – Földcsuszamlások (2,9 km-re a víztől)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m-re a víztől)Bučina-Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m-re a víztől)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m-re a víztől)Zvolen-priehrada – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (180 m-re a víztől)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m-re a víztől)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (230 m-re a víztől)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m-re a víztől)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m-re a víztől)Zvolen-Môťová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m-re a víztől)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (360 m-re a víztől)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (360 m-re a víztől)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (360 m-re a víztől)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (380 m-re a víztől)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (380 m-re a víztől)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m-re a víztől)Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (400 m-re a víztől)Zvolen – fúrás megfigyelése (520 m-re a víztől)Zvolen – fúrás megfigyelése (520 m-re a víztől)Zvolen – fúrás megfigyelése (530 m-re a víztől)Zvolen – fúrás megfigyelése (560 m-re a víztől)Zvolen – fúrás megfigyelése (560 m-re a víztől)Zvolen – fúrás megfigyelése (560 m-re a víztől)Môťová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (810 m-re a víztől)Zvolen – fúrás megfigyelése (820 m-re a víztől)Slatinka-Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (850 m-re a víztől)ôťová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (870 m-re a víztől)Sekier-Zvolen – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (870 m-re a víztől)Zvolen – fúrás megfigyelése (890 m-re a víztől)Zvolen – fúrás megfigyelése (950 m-re a víztől)Zvolen – fúrás megfigyelése (970 m-re a víztől)Zvolen – fúrás megfigyelése (980 m-re a víztől)Zvolen – fúrás megfigyelése (1,0 km-re a víztől)Zvolen – fúrás megfigyelése (1,0 km-re a víztől)Zvolen – fúrás megfigyelése (1,1 km-re a víztől)Zvolen – fúrás megfigyelése (1,1 km-re a víztől)Zvolen – fúrás megfigyelése (1,1 km-re a víztől)Zvolen – fúrás megfigyelése (1,1 km-re a víztől)Zvolen – fúrás megfigyelése (1,1 km-re a víztől)Zvolen – fúrás megfigyelése (1,1 km-re a víztől)Zvolen – fúrás megfigyelése (1,1 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (150 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (380 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (520 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (520 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (530 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (560 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (560 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (560 m-re a víztől)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (800 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (810 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (820 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (870 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (870 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (890 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (950 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (970 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (980 m-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,0 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,0 km-re a víztől)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (1,0 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,1 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,1 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,1 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,2 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,2 km-re a víztől)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Mesterséges hidrogeológiailag jelentős tárgyak (1,2 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,2 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,2 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,2 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,2 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,3 km-re a víztől)prameň – Talajvízforrások (1,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,3 km-re a víztől)existujúci hydrogeologický vrt – Hidrogeológiai fúrások (1,3 km-re a víztől)5 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • ArzénAsszokásos érték
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: VN-Môťová-200 m nad korunou hrádze1997, 300 m-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: VN-Môťová-200 m nad korunou hrádze1997, 300 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: VN-Môťová-200 m nad korunou hrádze1997, 300 m-re a víztől. Összehasonlítás: 37. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: VN-Môťová-200 m nad korunou hrádze1997, 300 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: VN-Môťová-200 m nad korunou hrádze1997, 300 m-re a víztől. Összehasonlítás: 32. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • BáriumBaSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 23,0 μg/lmedián 23,0 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: VN-Môťová-200 m nad korunou hrádze1997, 300 m-re a víztől. Összehasonlítás: 27. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2Szlovákia fele alatt
      Legmagasabb 6,46 mg/lmedián 6,46 mg/l1 minta

      Legmagasabb érték: VN-Môťová-200 m nad korunou hrádze1997, 300 m-re a víztől. Összehasonlítás: 23. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Ilmenit (FeTiO₃)1 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)1 minta, legfeljebb 815 szem
    • Pirit (FeS₂)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Szfalerit (ZnS)1 minta, legfeljebb 2 szem

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 minta, legfeljebb 315 szem
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 minta, legfeljebb 315 szem
    • Korund (Al₂O₃)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 minta, legfeljebb 1815 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • Cink-Znextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 11 162 μg/lmedián 16,5 μg/l16 minták

      Legmagasabb érték: studňa1991, 840 m-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 4,40 μg/lmedián 0,250 μg/l16 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 1,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,100 mg/lmedián 0,00500 mg/l16 minták63 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,4 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 55,0 μg/lmedián 4,00 μg/l16 minták25 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l16 minták81 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l16 minták63 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1991, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCremelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 0,250 μg/l16 minták88 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuenyhén emelkedett
      Legmagasabb 3,50 μg/lmedián 0,800 μg/l16 minták

      Legmagasabb érték: studňa1991, 2,3 km-re a víztől. Összehasonlítás: 88. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,70 μg/lmedián 0,500 μg/l16 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 1,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 86. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l16 minták94 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l14 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l16 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1991, 2,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    forrás515,0 Bq/l6,00 Bq/l
    rezervoár117,0 Bq/l17,0 Bq/l
    vízforrás egyéni ellátáshoz11,00 Bq/l1,00 Bq/l

    Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása

    Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek.

    Bányászati tárgyak típusai

    • roncs1×

    Legközelebbi régi bányaműködés

    NévFajAláaknázottVéget értA vízből
    Halda Sekier-Môťovároncsépítőkő2,3 km

    Lelőhelyek és bányászati területek

    LetétÁsványiÁllapot és szervezetA vízből
    ZólyomtéglalapLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená1,8 km
    ZólyomtéglalapLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená1,8 km
    Môťová – SekierépítőkőAláaknázott betét – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.2,1 km
    Môťová – SekierépítőkőAláaknázott betét – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.2,1 km
    Šúplatka – MichalkováépítőkőLetétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Arenio group s. r. o.4,5 km

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    268 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 122 hidrogeológiai és 146 egyéb; archív jelentés számával: 268.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m94×
    • 10–30 m110×
    • 30–100 m29×
    • 100–300 m3×
    • több mint 300 m0×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    Zólyomkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel19,0 m81988 123Ad109.pdf90 m
    Bučina-Zólyomkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel–31784 123Ad20.pdf120 m
    Zólyomkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel25,0 m13781 123Ad13.pdf150 m
    Zvolen-priehradaszéles átmérőjű fúrólyuk70,0 m58585 123Ad48.pdf180 m
    Zólyomkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel49,5 m82684 123Ad113.pdf210 m
    Zólyomkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel36,0 m82684 123Ad112.pdf230 m
    Zólyomkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel84,0 m82684 123Ad118.pdf310 m
    Zólyomkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel75,0 m82684 123Ad110.pdf310 m
    Zólyom-Môťovákeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel90,0 m60721 123Ad49.pdf350 m
    Zólyomkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel75,0 m82684 123Ad111.pdf360 m
    Zólyomkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel49,5 m82684 123Ad117.pdf360 m
    Zólyomkeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel49,5 m82684 123Ad114.pdf360 m

    Geotermikus energia és ásványvizek

    Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak.

    FúrásHőmérsékletHozamMélységVegyi víz típusaHasználatA vízből
    Borova Hora – BL-229 °C30,0 l/s300 mfelhasználatlan4,6 km
    Sliač22 °C0,1 l/s41 mCa-SO4felhasználatlan5,0 km
    Sliač21 °C0,1 l/s25,15 mCa-SO4felhasználatlan5,0 km
    Sliač22 °C0,0 l/s14 mCa-SO4felhasználatlan5,1 km
    Sliač – I.A32 °C5,5 l/s58,8 mCa-SO4használatban5,3 km
    Sliač – BO-330 °C3,5 l/s252 mCa-SO4felhasználatlan5,7 km
    Sliač – BO-743 °C27,7 l/s572 mfelhasználatlan5,9 km
    Kováčová – P-712 °C–9 mCA-SO4, vagy CA-MG-SO4felhasználatlan6,7 km
    Kováčová – P-625 °C–9 mCA-SO4, vagy CA-MG-SO4felhasználatlan6,7 km
    Kováčová46 °C20,0 l/s412 mCA-SO4, vagy CA-MG-SO4felhasználatlan6,7 km

    A geotermikus és ásványvizek forrásai

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Hozam (l/s)SzámolLegközelebb a víztől
    kategória a1ásványvíz< 15< 525490 m
    kategória b1ásványvíz15-22< 56720 m
    kategória c5ásványvíz23-38> 5013,4 km
    kategória c1ásványvíz23-38< 533,5 km
    kategória d4ásványvíz39-5531-5015,9 km
    kategória d2ásványvíz39-555-1516,1 km
    kategória Kováčovátermálfürdő––16,2 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Környezeti terhek

    HelyszínTevékenységAnyagOsztályozásA vízből
    Zólyom – Bučina – čierna impregnáciaSK200220FP910 m
    Zólyom – Bučina – biela impregnáciaSK200220FP940 m
    Zólyom – Železničné opravovne a strojárneSK200220FP1,2 km
    Zólyom – Bučina – stará depóniaSK200220FP1,2 km

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások31×
    • Mezők blokkolása1×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny20×
    • Stabilizovaný12×

    Jelenlegi állapot

    • Nem kellően dokumentált14×
    • Csak 1:25 000 skálán a regisztráció keretében dolgozzák fel5×
    • SD archív anyagokból vett, ktorá bola konfrontova4×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Zólyom1 horgászvíz · 1,9 km9VN Môťová9

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Garam